Прилуцька РДА
Анонси  Інформація для внутрішньо переміщених осіб

  Назад

  Набір на участь у Літній школі для ВПО з Чернігівської, Житомираської та Сумської областей

  Боротьба за пенсію внутрішньо переміщених осіб!

  Якщо підприємство, на якому ви починали свою трудову діяльність, не контролюється українською владою, довести, що ви там колись працювали і маєте право на пенсію досить складно. У кого можуть виникнути проблеми?

  Поняття «страховий стаж» з'явилося в Україні з 1 січня 2004 року. Починаючи з цього часу інформацію про нього надає відділ персоніфікованого обліку територіального управління Пенсійного фонду України.

  З 2000 року в Україні існує Єдиний реєстр застрахованих осіб, який ведеться в електронному вигляді, і містить дані про платежі в Пенсійний фонд України за кожного працівника. Саме з відрахувань і визначається страховий стаж працівника, згідно з яким потім оформляється пенсія. Крім того з 1 січня 2004 року (з дати набрання чинності Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування») в пенсійному законодавстві застосовується поняття «страховий стаж. Саме з 01.01.2004 для зарахування в стаж особи певного місяця роботи необхідно, щоб за цей місяць із заробітку були сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Інформацію про страховий стаж застрахованих осіб, починаючи з 1 січня 2004 року, надає відділ персоніфікованого обліку територіального управління Пенсійного фонду України. Стаж роботи до 1 січня 2004 зараховується на умовах раніше діючого законодавства », - повідомили в Департаменті пенсійного забезпечення Міністерство соціальної політики.

  Тобто, тим, хто прийшов на підприємство, яке опинилося на непідконтрольною території, після 1 січня 2004 року, хвилюватися нема про що. Вся необхідна для оформлення пенсії інформація знаходиться в електронній базі даних, доступ до якої є з будь-якої точки України. Підтверджувати стаж доведеться тим, хто працював на таких підприємствах раніше 2004 року. Причому, наявність або відсутність статусу внутрішньо переміщеного особи тут ролі не грає.

  Як підтвердити страховий стаж?

  У Міністерстві соціальної політики також стверджують, що основним документом, що підтверджує наявність страхового стажу, є трудова книжка.

  За відсутності трудової книжки, а також в тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки з наказів, особові рахунки і відомості про видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконано і та інші документи, що містять відомості про періоди роботи.

  Крім того, якщо вищевказаних документів немає, для підтвердження трудового стажу приймаються членські квитки профспілок. Але таким чином можна підтвердити тільки той період роботи, під час якого були сплачені членські внески до профспілки. У випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, встановлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.

  Якщо підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються на тимчасово окупованій території України або в районах проведення антитерористичної операції, спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

  Що радять юристи?

  У підсумку, виходить, що найчастіше громадянам, які зіткнулися з такою проблемою, потрібно їхати за які підтверджують довідками на непідконтрольну територію. Але в силу правових колізій домагатися визнання цього документа потрібно в суді. Громадяни України мають право на безоплатну правову допомогу. Тому якщо послуги приватного адвоката їм не по кишені, з такою проблемою можна звернутися в центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Бюро правової допомоги.

  За отриманням консультації та захистом своїх прав мешканцям м. Прилук та Прилуцького району можна звернутись до Прилуцького бюро правової допомоги за адресою: м. Прилуки, вул. Гімназична, буд. 94 або зателефонувати (04637) 5-07-70 чи (04637) 5-03-43. Також, цілодобово та безкоштовно у межах України можна отримати відповіді на правові питання, за єдиним номером системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103

  За інформацією Прилуцького бюро правової допомоги

  Вимушені переселенці, учасники АТО та мешканці Чернігівської області можуть отримати грантову підтримку на розвиток власного бізнесу

  Оголошення для внутрішньо переміщених осіб!

  Починаючи з 2014 року, представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) реалізує проекти, направлені на підтримку внутрішньо переміщених осіб (ВПО). З січня 2017 року до липня 2018 року буде тривати проект «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні», що фінансується Європейським Союзом.

  Основна мета проекту полягає у задоволенні потреб ВПО у відновленні та інтеграції, сприянні соціальної стабілізації та зміцненню довіри. Основними завданнями проекту є: підтримка громад, що приймають ВПО та зменшення напруги у громадах; сприяння примиренню, зміцненню довіри та соціальної згуртованості в громадах в постконфліктних територіях; розширення засобів існування для ВПО; зміцнення потенціалу українських урядових установ для розвитку системи реєстрації ВПО.

  Було оголошено конкурс для громад, зацікавлених в участі у проекті соціального згуртування, з метою покращення взаємодії між членами громад та ВПО. Проект соціального згуртування запланований до впровадження у 12 областях України, а саме у 35 громадах цих областей. Однією із попередньо обраних областей є Чернігівська область. У кожній громаді МОМ проводитиме тренінги з розвитку громад, після яких громада буде реалізовувати проект.

  В усіх громадах МОМ буде забезпечувати рівноцінну участь приймаючої громади та ВПО, чоловіків і жінок, залучення різних членів громади, включаючи національні меншини і соціально уразливі групи населення.

  Детальна інформація щодо конкурсу знаходиться на офіційному веб-сайті МОМ: http://iom.org.ua/en/konkurs-dlya-gromad-zacikavlenih-v-uchasti-ua1-2017-012.

  Контактна особа від МОМ – Анна Єрьоміна (тел. 0445685015, адреса електронної пошти: aeremina@iom.int).  ДОПОМОГА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМ ОСОБАМ ТА ПОСТРАЖДАЛИМ, ЯКІ ОПИНИЛИСЬ У СКЛАДНИХ ЖИТТЄВИХ ОБСТАВИНАХ  Управління соціального захисту населення Прилуцької райдержадміністрації інформує: «Призначено радників з питань вимушених переселенців»

  Міністерством соціальної політики України разом із громадською ініціативою Крим SOS та Міжнародною організацією Stabilization Support Servises за підтримки уряду Великобританії започатковано програму позаштатних радників з питань внутрішньо переміщених осіб, спрямовану на забезпечення соціального захисту цих осіб та інших незахищених громадян у населених пунктах України.

  У межах реалізації Програми на період із 01 вересня 2015 року по 30 квітня 2016 року впроваджено посаду «Радник з питань внутрішньо переміщених осіб» та призначено 25 радників для роботи у регіонах.

  Кожен переселенець, який не може розв’язати своє соціальне питання самостійно з тієї чи іншої причини безпосередньо на районному рівні (в будь-якому регіоні України), зможе звернутися до регіонального радника з питань внутрішньо переміщених осіб за допомогою.

  Радники на регіональному рівні будуть допомагати внутрішньо переміщеним особам у налагодженні комунікації між ними та Міністерством соціальної політики, отриманні інформації з питань, що стосуються їх соціального захисту, та розв’язанні виявлених проблем.

  У Чернігівській області на посаду радника призначено Едієву Надію Михайлівну.

  Графік прийому: вівторок; четвер 1000–1300 каб. 18 (Департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації; проспект Миру, 116-а, м. Чернігів).

  В інші дні прийом проводиться за адресою: вул. Горького, 57/1, м. Чернігів.

  Державна служба зайнятості готова сприяти Вашому працевлаштуванню!

  У центрах зайнятості Вам допоможуть:

  • отримати інформаційні та консультаційні послуги, пов'язані з працевлаштуванням;

  • знайти роботу – тимчасову або постійну;

  • отримати виплату допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності;

  • взяти участь у громадських або інших роботах тимчасового характеру;

  • отримати професійну підготовку або перепідготовку, підвищення кваліфікації у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, у тому числі в навчальних закладах державної служби зайнятості, на підприємствах, в установах, організаціях;

  • отримати статус безробітного та матеріальну допомогу на випадок безробіття.

  В усіх центрах зайнятості єдина база вакансій по Україні. Усі вакансії – у вільному доступі.

  За потреби скористайтеся послугами:

  • безкоштовної інформаційно-довідкової телефонної системи державної служби зайнятості: 0-800-50-50-60 (зі стаціонарного телефону);

  • безкоштовного мобільного сервісу «Пошук роботи»: 730 (з мобільного телефону);

  • веб-сайтів Державної служби зайнятості www.dcz.gov.ua та www.trud.gov.ua .

  Облік та реєстрація в центрі зайнятості здійснюється незалежно від того, де Ви живете чи перебуваєте. Усі послуги – безкоштовні.

  Для реєстрації в службі зайнятості та отримання статусу безробітного необхідно подати наступні документи:

  • паспорт громадянина України;

  • облікову картку платника податків (ідентифікаційний код).

  • трудову книжку (або її дублікат чи довідку архівної установи про прийняття та звільнення з роботи), або документ, що підтверджує періоди зайнятості (наприклад, цивільно-правовий договір);

  • диплом або інші документи про освіту;

  • військовий квиток (в якому зазначена дата взяття на облік у військовому комісаріаті відповідно до законодавства).

  Для призначення допомоги по безробіттю подається:

  • довідка з військового комісаріату, військової частини або іншого формування про:

  • строки проходження служби;

  • грошове забезпечення.  Безоплатна правова допомога вимушеним переселенцям

  В Україні впроваджується масштабний проект, який спрямований на сприяння правовому захисту громадян, які вимушені залишити окуповані та небезпечні території.

  Програма впроваджується Датською Радою у справах біженців та Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в 20 областях нашої держави, в тому числі й на Чернігівщині. Партнером проекту в Чернігівській області є Чернігівський громадський комітет захисту прав людини.

  У рамках проекту вимушених переселенців з окупованих територій та зони бойових дій інформують через ЗМІ про їхні законні права, засоби правового захисту і доступність юридичних послуг. Кваліфіковані юристи надають всебічну безоплатну юридичну та консультаційну підтримку, адвокатську допомогу, в тому числі у національних й міжнародних судових інстанціях, з правових питань щодо статусу внутрішньо переміщених осіб, отримання соціальних гарантій та пільг, працевлаштування, переоформлення прав власності та документів, компенсацій за пошкоджене або втрачене внаслідок бойових дій майно, тощо.

  Для отримання безоплатної правової допомоги та іншої інформації щодо свого статусу вимушені переселенці, які перебувають на території Чернігівської області, можуть звертатися до Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за адресою: вул. Горького 57, м.Чернігів, 14000, телефон «гарячої лінії»: (0462) 612-532.

  Чернігівський громадський комітет захисту прав людини  Управління соціального захисту населення інформує:

  Безоплатна правова допомога вимушеним переселенцям

  В Україні впроваджується масштабний проект, який спрямований на сприяння правовому захисту громадян, які вимушені залишити окуповані та небезпечні території.

  Програма впроваджується Датською Радою у справах біженців та Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в 20 областях нашої держави, в тому числі і на Чернігівщині. Партнером проекту в Чернігівській області є Чернігівський громадський комітет захисту прав людини.

  В рамках проекту вимушених переселенців з окупованих територій та зони бойових дій, інформують через ЗМІ про їхні законні права, засоби правового захисту і доступність юридичних послуг. Кваліфіковані юристи надають всебічну безоплатну юридичну та консультаційну підтримку, адвокатську допомогу, в тому числі в національних й міжнародних судових інстанціях, з правових питань щодо статусу внутрішньо переміщених осіб, отримання соціальних гарантій та пільг, працевлаштування, переоформлення прав власності та документів, компенсацій за пошкоджене або втрачене внаслідок бойових дій майно, тощо.

  Для отримання безоплатної правової допомоги та іншої інформації щодо свого статусу вимушені переселенці, які перебувають на території Чернігівської області, можуть звертатись до Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за адресою: вул. Горького, 57, м. Чернігів, 14000, телефон «гарячої лінії»: (0462) 612-532, e-mail: protection.ua@gmail.com.  ЗАКОН УКРАЇНИПро внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб  До відома роботодавців! ПРООН оголошує прийом попередніх пропозицій щодо створення робочих місць для внутрішньо переміщених осіб в Україні, а також працевлаштування місцевого населення Донецької та Луганської областей  ДО УВАГИ ГРОМАДЯН, ЗОКРЕМА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ!

  Якщо ви шукаєте роботу – зверніться до державної служби зайнятості, яка стане вашим особистим консультантом та надійним помічником в її пошуку.

  В усіх центрах зайнятості - єдина база вакансій по Україні. Серед них є вакансії з наданням житла.

  Усі вакансії – у вільному доступі.

  Облік та реєстрація в центрі зайнятості здійснюється незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування.

  За детальною інформацією звертайтеся до Прилуцького міськрайонного центру за адресою: вул. Вокзальна, 46 або за телефонами: 3-04-99, 3-11-31 або до будь-якого зручного для Вашого відвідування центру зайнятості.


  Шлях переселенця.

  Назад  16 Листопада 2017 16:46
  16 Листопада 2017 16:44
  16 Листопада 2017 16:40
  10 Листопада 2017 14:38
  10 Листопада 2017 14:38
  10 Листопада 2017 14:37
  10 Листопада 2017 14:34
  10 Листопада 2017 14:32
  03 Листопада 2017 16:44
  03 Листопада 2017 16:42
  03 Листопада 2017 16:40
  03 Листопада 2017 16:37