20 березня 2015

25.06.2020

Обережно, Legionella pneumophila!

За повідомленням інституту імені Р. Коха (Франція) після зняття карантинних заходів та відкриття готелів, спортивних споруд і басейнів можливе підвищення ризику розповсюдження легіонельозу (хвороби легіонерів).

Легіонельоз (хвороба легіонерів) – інфекційна хвороба, що викликається збудником Legionella pneumophila та характеризується враженням легенів, протікає по типу тяжкої пневмонії з високою летальністю (від 5% до 10%). Легкі форми (лихоманка Понтіак) схожі на респіраторну вірусну інфекцію з короткочасною гарячкою до 2-5 діб, кашлем, сухістю та болем у горлі.

Шлях передачі хвороби – повітряний, аерозольний. Збудник потрапляє в організм людини через дихальні шляхи з аерозолем, який утворюється при роботі приладів систем водопостачання – кранів, душових сіток, джакузі та інших, які створюють дрібнодисперсний аерозоль води. У разі неправильного або відсутності відповідного обслуговування установок питної води, душових кабін, джакузі, зволожувачів або змішувачів води, у них може спостерігатися підвищений ріст цих бактерій.

         Основні чинники, що сприяють розмноженню легіонели:

 1. Температура води в системах гарячого водопостачання не вище 30-40 градусів. У системах гарячого водопостачання, не оснащених зворотними трубопроводами, які забезпечують повернення гарячої води до бойлеру при закритих кранах (рециркуляція гарячої води), вода на ділянці трубопроводу перед краном застоюється, і з часом її температура знижується до 25-35 градусів. Збудник легіонельозу добре розмножується у воді температурою не вище 40 градусів, але при температурі більше 55 градусів більшість їх гине. Таким чином, відсутність систем рецикуляції гарячої води, тривале невикористання кранів, душових сіток, які призводять до зниження температури води перед кранами, є факторами ризику розмноження легіонел. Влітку, коли температура води в системах холодного водопостачання значно підвищується, легіонели можуть розмножуватися і в системах холодного водопостачання.
 2. Утворення аерозолю при використанні систем водопостачання, а також  при використанні фонтанів (у тому числі всередині будівель) та систем поливу території. Дрібнодисперсний аерозоль, здатний проникати в альвеоли (аналогічно з передачею збудника туберкульозу) може утворюватися при роботі звичайних кранів, особливо при наявності на них сіток, при роботі душових сіток та різноманітного спа-обладнання. За умови функціонування великої кількості спа-приладів, фонтанів, систем поливу може утворюватися значна кількість аерозолю, який здатний перебувати у повітрі спа-комплексу тривалий час і розповсюджуватися за межі спа-комплексу через повітроводи систем витягувальної вентиляції, нещільності та інше. Таким чином, утворення аерозолю є фактором, що сприяє розповсюдженню збудника легіонельозу через повітря.
 3. Застій води в системах водопостачання, особливо гарячого. Застій приводить до зниження температури гарячої води, що є фактором розмноження легіонел. Також застій є фактором утворення органічної плівки на стінах трубопроводів, особливо в місцях поворотів труб, а в плівці збудник легіонельозу дуже активно розмножується. Таким чином, наявність ділянок трубопроводу, де можливі застійні явища, також є фактором розмноження легіонел.

Побутові спліт-кондиціонери з зовнішнім та внутрішнім блоком не є фактором розповсюдження та розмноження легіонел, бо в них немає утворення аерозолю та не циркулює вода. Певний ризик являють собою центральні системи кондиціювання із зволоженням повітря, яке відбувається за рахунок розбризкування рідини в повітря, яка подається в систему.

Отже, при проведенні оцінки ризику розповсюдження збудника легіонельозу у закладах перебування людей необхідно оцінити систему водопостачання (переважно гарячого) на наявність факторів ризику передачі та розмноження легіонели, що приведені вище, а також центральну систему кондиціювання приміщень (за умови зволоження припливного повітря).

Для зниження ризику передачі легіонельозу в закладах розміщення рекомендується розроблювати плани заходів щодо забезпечення відповідної температури гарячої води, уникнення застоїв в системах гарячого водопостачання, а також організації періодичних досліджень гарячої води на наявність збудника легіонельозу.

 

За інформацією відділу житлово-комунального господарства,

містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики

та захисту довкілля райдержадміністрації

Про запровадження Порядку проведення професійної атестації осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності будівель та обстеження інженерних систем

Відповідно до Законів України «Про енергетичну ефективність будівель», «Про вищу освіту», Постанови Кабінету Міністрів України від  26 липня 2018 року за №605 «Про запровадження Порядку проведення професійної атестації осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності будівель та обстеження інженерних систем», Угоди між Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України та Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», «Про співробітництво щодо створення атестаційних комісій, що будуть проводити професійну атестацію осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності будівель та обстеження інженерних систем, в Інституті енергозбереження та енергоменеджменту створено атестаційну комісію.

         Метою професійної атестації спеціалістів є визначення фактичної відповідності підготовки кандидатів кваліфікаційним вимогам до осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності будівель та обстеження інженерних систем будівель і споруд.

         Професійна атестація здійснюється атестаційною комісією за двома напрямами: «Сертифікація енергетичної ефективності будівель» та «Обстеження інженерних систем» шляхом проходження кандидатами відповідного письмового кваліфікаційного іспиту й завершується видачею кваліфікаційного атестату встановленого зразка про право провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності будівель та обстеження інженерних систем будівель і споруд.

         Інформація про атестованих фахівців вноситься до Державного реєстру енергоаудиторів України. При необхідності, кандидати можуть пройти підготовку на «Курсах кваліфікації спеціалістів, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності будівель та обстеження інженерних систем».

         Також в інституті енергозбереження та енергоменеджменту на основі Центру підготовки енергоменеджерів діють курси підвищення кваліфікації за програмами «Енергетичний аудит» та «Енергетичний менеджмент». Після проходження навчання та успішного тестування, слухачам цих курсів видаються Свідоцтва про підвищення кваліфікації типового зразка затвердженого МОН України.

         Навчальний процес для слухачів курсів здійснюється висококваліфікованими викладачами КПІ ім. Ігоря Сікорського з великим досвідом викладацької роботи, які також є досвідченими спеціалістами у сферах енергетики, енергоефективності та енергоменеджменту.

         Перелік осіб, що мають намір отримати кваліфікаційний атестат про право провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності будівель та обстеження інженерних систем будівель і споруд, а такоож підвищити рівень кваліфікації за програмами «Енергетичний аудит» та «Енергетичний менеджмент» необхідно надіслати за адресою: вул. Борщагівська, 115, корпус 22, кім. 310, КПІ ім. Сікорського, м. Київ, 03056; електронні адреси: tcem@ukr.net; max@iee.kpi.ua

Контактні телефони, у разі виникнення питань:

(044)204 86 07; (044)204 86 43

Обережно, льодяні бурульки!

         У зв’язку з підвищенням температури зовнішнього середовища, з метою організації роботи щодо усунення небезпеки для населення, пов’язаної з обледенінням дахів та ожеледицею Прилуцька районна державна адміністрація пропонує органам місцевого самоврядування, суб’єктам господарювання усіх форм власності організувати виконання заходів, спрямованих на зниження рівня небезпеки та травматизму людей, а саме:

 •  забезпечити своєчасне очищення дахів від снігу та криги, насамперед тих, що розташовані поблизу тротуарів та пішохідних зон;
 • визначити небезпечні зони з високою ймовірністю падіння снігу та бурульок з дахів будівель і обмеження пересування людей у таких зонах;
 • організувати постійний контроль за виконанням заходів, спрямованих на зниження рівня небезпеки та травматизму людей;
 • організувати проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо правил безпечної поведінки.

 

За інформацією відділу містобудування,

архітектури та житлово-комунального

господарства райдержадміністрації

Увага! Підготовка магістрів «Публічне управління та адміністрування» у Чернігівському національному технологічному університеті

Підготовка магістрів за освітнім ступенем «магістр» за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування» (раніше – «Державна служба», за спеціалізацією "Адміністративний менеджмент") у Чернігівському національному технологічному університеті здійснюється з 2004 р. і за цей період підготовлено 880 осіб. Ліцензія на право надання освітніх послуг за освітнім ступенем «магістр» за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування» діє відповідно до сертифікату Міністерства освіти і науки України про акредитацію спеціальності 8.15010002 "Державна служба", термін дії до 01 липня 2026 року (серія НД-ІV № 2679806 від 21 червня 2016 року). Ліцензійний обсяг підготовки за даною спеціальністю за денною формою становить – 25 осіб, за заочною – 100 осіб.

Слухачі магістратури, які мають освітньо-кваліфікаційний рівень «спеціаліст», здобувають компетенцію, необхідний досвід щодо поглиблення спеціальних знань та вмінь інноваційного характеру та продукування нових знань для розв’язання проблемних питань з професійної діяльності.

Підготовка здійснюється згідно з освітньо-професійною програмою та навчальними планами, затвердженими у відповідному порядку. Програма передбачає поглиблене вивчення таких дисциплін, як публічна політика, публічна служба, стратегічне управління, економічна політика, право в публічному управлінні, соціальна та гуманітарна політика, ділові іноземна мова, ділова українська мова в публічних комунікаціях, менеджмент публічної влади та інші. Випускники магістратури державної служби після закінчення навчання працюють в Адміністрації Президента України, Кабінеті Міністрів України, СБУ, Генеральній прокуратурі України та обласних прокуратурах, в Міністерстві юстиції України, Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України, у місцевих органах державної виконавчої влади та органах місцевого самоврядування.

На навчання за державним замовленням згідно Постанови КМУ від 29.07.2009 р. №789 із змінами, внесеними постановою КМУ від 13.06.2018 р. №482 (https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pro--deyakih-postanov-kabinetu-ministriv-ukrayini) приймаються особи, які:

 • мають повну вищу освіту;
 • працюють в органах державної влади чи органах місцевого самоврядування;
 • мають стаж державної служби або служби в органах місцевого самоврядування не менш як один рік;
 • не досягли 45 років для заочної (дистанційної) форми навчання та 35 років для денної  на момент подання документів.

Особи, які відповідають вище вказаним вимогам та успішно склали вступні фахові випробування, але не пройшли за конкурсом, приймаються на навчання на контрактній основі.

До заяви про вступ на навчання за освітньо-професійною програмою підготовки магістрів за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування» додаються:

 • заяву;
 • чотири фотокартки розміром 3х4см;
 • копії диплома про вищу освіту та додатка, трудової книжки, ідентифікаційного номера фізичної особи-платника податку, засвідчені в установленому порядку;
 • копії паспортів громадянина України та закордонного;
 • довідка з відділу кадрів про при рівняння до відповідної групи оплати праці.

Паспорт і військовий квиток (для військовозобов’язаних) подаються особисто.

Конкурсний відбір осіб на навчання здійснюється за результатами вступних екзаменів з: 

Вступні фахові випробування проводяться державною мовою. 

Підготовка магістрів за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» у 2018-2019 н.р. буде здійснюватися за наступними освітньо-професійними програмою «Публічне управління та адміністрування»

Прийом документів: з 12 липня по 25 липня 2018 року.

Вступні випробування: з 23 липня по 25 липня 2018 року.

Зарахування слухачів на навчання проводиться:

 • за державним замовленням - до 6 серпня;
 • за кошти фізичних і юридичних осіб - до 25 серпня.

Навчання починається з 1 вересня.

Особи, які успішно склали вступні випробування, але не пройшли за конкурсом або у них відсутній стаж роботи чи порушуються вікові обмеження, зараховуються на навчання на контрактній основі за окремим договором в межах ліцензованого обсягу.

Розрахунок навчання за кошти фізичних осіб (за контрактом) заочної форми навчання здійснюються за чинними нормативами та у відповідності до встановленої форми, затвердженої у ЧНТУ.

Строк навчання за заочною (дистанційною) – 16 місяців.

 

 

 

(+380 0462) 665-200 - Приймальна комісія

З 1 вересня 2017 року змінюється рахунок для оплати за газ для побутових споживачів та релігійних організацій У зв`язку зі зміною рахунку із спеціальним режимом використання ТОВ "Чернігівгаз Збут", з 1 вересня 2017 року побутовим споживачам (населення та відомче житло) та релігійним організаціям Чернігівської області оплату за спожитий природний газ слід вносити за новими реквізитами:

Отримувач платежу: ТОВ «ЧЕРНІГІВГАЗ ЗБУТ»

код ЄДРПОУ 39576385

№ рахунку 26036924426264

АБ «УКРГАЗБАНК»

МФО 320478

Більше інформації про газопостачання читайте на офіційному сайті ТОВ «Чернігівгаз збут» https://cngaszbut.104.ua

ОГОЛОШЕННЯ

для місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування щодо впровадження системи енергетичного менеджменту в бюджетних установах

Держенергоефективності спільно з експертами проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» розробило для місцевої влади Положення про:

 запровадження систем енергетичного менеджменту в бюджетних установах, що фінансуються за рахунок коштів місцевих бюджетів;

 проведення моніторингу споживання паливно-енергетичних ресурсів бюджетними установами;

 матеріальне стимулювання осіб, відповідальних за впровадження систем енергетичного менеджменту в бюджетних установах;

 встановлення лімітів споживання енергоносіїв бюджетними установами.

Положення опубліковано на офіційному веб-сайті Держенергоефективності:

http://saee.gov.ua/sites/default/files/ENERGY_MANAGEMENT_14_08_2017.docx.

Ці рекомендації розроблено в рамках підписаних Меморандумів про партнерство Держенергоефективності та місцевої влади щодо впровадження енергоменеджменту у бюджетній сфері.

Нагадаємо, що впровадження енергетичного менеджменту дозволить досягти без додаткових інвестицій:

 від 5 до 8% економії енергоресурсів за рахунок енергоефективної поведінки споживачів;

 до 20% скорочення енергоспоживання за рахунок налагодження енергоефективної експлуатації об’єктів.

Держенергоефективності готове надавати консультації та підтримку у впровадженні систем енергетичного менеджменту в бюджетних установах.

У разі виникнення запитань звертатися до Ладецького Павла Михайловича - начальника Управління енергетичного менеджменту та стандартизації Держенергоефективності за тел.: 044 559-58-37.

За інформацією управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

 

 

Сергій Савчук: Програму «теплих кредитів» відновлено

 

 

Сьогодні, 14 серпня, державні банки відновили видачу «теплих кредитів» для населення та ОСББ.

«Тепер всі охочі утеплити своє житло, замінити газовий котел на твердопаливний та створити енергоефективний дім можуть долучатися до Урядової програми. Цією нагодою скористалося вже близько 300 тисяч родин. Безповоротна державна фінансова допомога гарантована. Головне – свідомо підійти до питання енергоощадності та підготовки до зими», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Завдяки програмі можна значно заощадити при впровадженні енергоефективних заходів і згодом зменшити комунальні платежі. Найкращий ефект досягається при повному утепленні будинку. Зокрема, за даними ОСББ-учасників програми, після комплексної термомодернізації рахунки за опалення зменшуються вдвічі і навіть більше.

Окрім цього, учасників програми тішитиме комфорт в оселях, а вартість утепленого будинку зросте в ціні.

З початку дії програми «теплих кредитів» нею скористалося близько 300 тисяч домогосподарств, залучивши на енергоефективні заходи майже 4 млрд гривень. Уряд, у свою чергу, відшкодував їм близько 1,6 млрд гривень.

Нагадуємо, що Уряд нещодавно додатково виділив 400 млн грн. на програму «теплих кредитів».

За інформацією управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

 

 

Звіт про проведення електронних консультацій з громадськістю проекту детального плану території щодо розміщення комплексу з виробництва електроенергії з біогазу на земельній ділянці за межами с. Богданівка Прилуцького району Чернігівської області

 

 

ОГОЛОШЕННЯ

Розпочато процедуру громадських слухань щодо Детального плану території щодо розміщення комплексу з виробництва електроенергії з біогазу на земельній ділянці за межами с. Богданівка Прилуцького району Чернігівської області, які триватимуть з 30 листопада 2016 р. по 30 грудня 2016 р. за адресою: Чернігівська область, м. Прилуки, вул. Київська, 220 (відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Прилуцької районної державної адміністрації).

Детальний план території розроблений ТОВ «ПРОЕКТГЕНПЛАН» на замовлення та відповідно до розпорядження Прилуцької районної державної адміністрації Чернігівської області № 338 від 30.08.2016 року.

Детальніша інформація надається у відділі містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Прилуцької районної державної адміністрації. Прохання залишити пропозиції у визначений термін у журналі громадських слухань для їх врахування при подальшій розробці проекту.

За організацію розгляду пропозицій відповідальний начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Прилуцької РДА Стукалова Антоніна Володимирівна.

Відповідно до частини шостої статті 21 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (3038-17) пропозиції подаються громадянами у письмовому вигляді із зазначенням прізвища, ім'я та по батькові, місця проживання, з особистим підписом і повинні містити обґрунтування з урахуванням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів та правил.

Котнакти: Відділ містобудування, архітектури та житлово-комунальнго господарства Прилуцької районної державної адміністрації

Вул. Київська, 220 м. Прилуки Чернігівська область

тел. (04637)52315

E-mail: pladm_mb1@cg.gov.ua

 

 

Інформація про освоєння коштів державних субвенцій

 

 

На території Івковецької сільської ради в 90 роках через вилив нестабільного бензину з продуктопроводів було забруднено значні площі сільгоспугідь і в пробах колодязної води, що споживається населенням, періодично фіксується наявність нафтопродуктів. Програмою «Питна вода Прилуцького району на 2006-2020 роки», затвердженою рішенням 21 сесії районної ради 4 скликання Прилуцької районної ради від 23 грудня 2005 року, передбачено улаштування свердловин для забезпечення якісного питного водопостачання жителів сіл Івківці та Голубівка. Будівництво 2 артезіанських свердловин на території с. Івківці виконано у 2008 році.

В поточному році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку на території Прилуцького району здійснюється реалізація проекту «Буріння водозабірних свердловин для господарсько – питного водопостачання с. Голубівка Прилуцького району Чернігівської області (перша черга)». На виконання робіт залучено фінансування з державного бюджету в сумі 1000,0 тис. грн. та 111,2 тис. грн. – співфінансування з районного бюджету. Підрядником - компанією з водозабезпечення «УКРБУРВОД» з 23 листопада 2016 року розпочаті бурові роботи.

 

 

З 9 листопада для споживачів природного газу Чернігівщини запрацював Контакт-центр

 

 

Відсьогодні близько 350 тисяч клієнтів ПАТ «Чернігівгаз», які використовують газ для побутових потреб, зможуть отримати консультаційні послуги з питань газопостачання в єдиному автоматизованому Контакт-центрі для споживачів природного газу.

Звернувшись до Контакт-центру за номером (0462) 61 62 04 або на електронну адресу contact@cn.104.ua, користувачі газу Чернігівської області зможуть отримати консультації з усіх питань пов`язаних з газопостачанням. Це ще один зручний формат взаємодії, який допоможе газорозподільчій та газопостачальній компанії налагодити зворотній зв`язок зі споживачами.

Щоденно, з 8.00 до 20.00, оператори Контакт-центру в телефонному режимі приймуть показання лічильника, повідомлять номер особового рахунку, проаналізують стан платежів та нарахувань, нададуть роз`яснення по субсидіям та пільгам. Окрім цього, проконсультують стосовно діючих цін на газ, переоформлення документів, договорів, приймуть заявку на виклик майстра або контролера. Якщо проблема клієнта потребуватиме більш детального вивчення, оператор переадресує зміст звернення на профільного спеціаліста або повідомить контакти відповідної служби.

«Хочу підкреслити, що кожен дзвінок є важливим для нас, а запровадження даної системи допоможе реалізувати нові можливості для зв`язку зі споживачами газу і заощадити їхній час. Окрім консультацій, людина зможе висловити свої пропозиції щодо покращення якості обслуговування та надійності газопостачання», - поінформував начальник управління клієнтського сервісу Дмитро Лахтіонов.

Сучасний автоматизований програмно-апаратний комплекс дає змогу одночасно відпрацьовувати декілька вхідних дзвінків. В результаті це забезпечує споживачам максимально комфортне, швидке та надійне отримання консультаційних послуг.

Дзвінки з усіх стаціонарних телефонів оплачуються за міськими та міжміськими тарифами, дзвінки з мобільного – згідно тарифів мобільного зв`язку споживача.

Окрім того, ПАТ «Чернігівгаз» продовжує розвивати дистанційні сервіси обслуговування клієнтів через Інтернет. Наступним кроком стане запуск «Особистого кабінету» на сайті http://104.ua/, де споживачі газу матимуть можливість в режимі он-лайн оплатити газ, передати показання лічильника, завантажити квитанцію, перевірити стан особового рахунку та проконсультуватися.

Зверніть увагу, телефонний номер (0462) 65 15 04, за яким дотепер консультувалися мешканці Чернігова та Чернігівського району, ще деякий час працюватиме в режимі переадресації.

Про механізм стимулювання ОСББ/ЖБК до впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках

Відповідно до Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2015 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.2010 року № 243 (зі змінами), Держенергоефективності України розроблено механізм стимулювання ОСББ/ЖБК до впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках.

Механізм передбачає компенсацію 40% суми кредитів на придбання:

- матеріалів для проведення робіт з термоізоляції/тепломодернізації зовнішніх стін житлового будинку, підвальних приміщень, горищ, покрівлі та фундаменту;

- енергозберігаючих двокамерних склопакетів для вікон, які знаходяться в місцях загального користування;

- засобів обліку теплової енергії та води;

- регуляторів теплового потоку за погодними умовами;

- обладнання та матеріалів для облаштування індивідуальних теплових пунктів;

- матеріалів та обладнання для модернізації систем освітлення місць загального користування.

Наразі Держенергоефективності України розроблено канкулятор для розрахунку вартості та економії від модернізації багатоквартирного будинку із залученням кредиту для ОСББ, який розміщено на сайті облдержадміністрації у вкладці Державна підтримка енергозбереження.

https://legalaid.gov.ua/