Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://pladm.cg.gov.ua/old

07 вересня 2015

ФОРМУЛУ УСПІШНОГО ПРОФЕСІЙНОГО ВИБОРУ ЗНАЮТЬ У СЛУЖБІ ЗАЙНЯТОСТІ

Вже другий рік поспіль на Чернігівщині реалізується профорієнтаційний проект для учнівської молоді «Обери професію – обери майбутнє».

Його організатори, а це обласний центр зайнятості та управління освіти та науки обласної державної адміністрації, ініціювали його в рамках Програми професійної орієнтації молоді на актуальні на ринку праці професії та спеціальності. Головною  метою проекту є формування в учнівської молоді стійкої мотивації до праці на рідній землі, відповідального ставлення до вибору затребуваної на ринку праці професії, планування кар’єри, відновлення престижу робітничих професій тощо.  

Реалізація проекту пройде в три етапи, основний з яких триватиме з вересня по квітень та передбачає системну профорієнтаційну  роботу з учнями 9-10 класів загальноосвітніх шкіл.

Отож, шановні старшокласники, якщо ви стоїте перед професійним вибором, не прогавте нагоду озброїтися корисною інформацією про актуальні на сучасному ринку праці професії та спеціальності, це допоможе вам зробити важливий крок у своєму житті.  Тим більше, що організатори обіцяють цікаву та змістовну навчальну програму.

Розпочнеться вона під символічним гаслом «На професійному старті». Протягом вересня-жовтня в школах проведуть інтерактивні уроки на тему «Світ професій: погляд у майбутнє» та «Правильний вибір професії – запорука професійного успіху». На закріплення отриманих знань про професії учні спробують змоделювати зустріч однокласників у майбутньому.

Протягом листопада-грудня старшокласники побувають у гостях у служби зайнятості, де візьмуть участь у різнопланових інтерактивних профорієнтаційних заходах, квестах, презентаціях. Учні дізнаються про ситуацію на місцевому та регіональному ринках праці, затребувані професії, ринкоутворюючі підприємства тощо.

Не менш цікавим для школярів будуть зимові місяці – січень-лютий. Фахівці служби зайнятості допоможуть їм вивести власну «Формулу успішного професійного вибору», яка має три складові – «Хочу», «Можу», «Треба». Бажаючі зможуть пройти профорієнтаційне тестування із застосуванням психодіагностичних методик, за результатами якого визначать найбільш прийнятні сфери трудової діяльності та підходящі для себе професії.

Насичену профорієнтаційну програму обіцяють організатори проекту і на початку весни. Зокрема в березні-квітні плануються профорієнтаційні екскурсії на підприємства, зустрічі з висококваліфікованими представниками різних професій, майстер-класи, а також «дні відкритих дверей» у закладах професійно-технічної освіти. Одночасно в школах передбачено проведення профуроків на тему «Як здобути професію?», на яких дітей вчитимуть шукати інформацію щодо закладів освіти в мережі Інтернет, здобувати додаткові знання за допомогою онлайн-курсів, навчальних платформ. Обіцяють і он-лайн презентації закладів освіти за допомогою скайп-зв’язку.

За інформацією Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського ОЦЗ

Підсумки роботи за І півріччя  2018 року

У січні-червні 2018 року послугами служби зайнятості скористалися 813 безробітних мешканців району. Із загальної чисельності безробітних жінки становили 54,7%, молодь у віці до 35 років – 33,6%.

У 2018 році служба зайнятості продовжує реалізовувати активні програми сприяння зайнятості. Так, активними програмами сприяння зайнятості населення у січні-червні 2018 року було охоплено 490 безробітних громадян. Рівень охоплення активними заходами становив 60%.

До служби зайнятості протягом січня-червня 2018 року надійшла інформація про 1960 вільних робочих місць. Станом на 01.07.2018 року у базі даних служби зайнятості налічувалося 292 вакансії.

За сприяння служби зайнятості у січні-червні 2018 року  працевлаштовані 257 безробітних громадян, мешканців району. Рівень працевлаштування становив 31,6%.

Для підвищення конкурентноздатності громадян на ринку праці та відповідно до потреб роботодавців у працівниках конкретних професій, професійним навчанням охоплено 94 особи.

З метою збереження та відтворення мотивації до праці, забезпечення тимчасової зайнятості, поліпшення матеріального становища безробітних, у січні-червні 2018 року 140 осіб були залучені до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру.

 

Профорієнтаційний захід  „Професія моєї мрії”

На виконання плану заходів з реалізації Програми професійної орієнтації молоді на здобуття актуальних на ринку праці професій та спеціальностей фахівці Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського ОЦЗ в заміському оздоровчому таборі «Веселка» КЗ «Удайцівський НРЦ» провели профорієнтаційний захід  пізнавально-ігрового характеру „Професія моєї мрії” для  дітей молодшого та  середнього шкільного віку.

Всі  бажаючі  прийняли активну участь  у іграх  та конкурсах, відгадували загадки про професії  та малювали професію своєї мрії. 

Діти в ігровій формі ознайомилися зі світом професій та отримали уявлення про професії  які потрібні на ринку праці.

За інформацією Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського ОЦЗ

Новий сервіс Служби зайнятості

«Електронний кабінет роботодавця»

https://www.dcz.gov.ua/cabinet

«Електронний кабінет роботодавця» - це персональне автоматизоване робоче місце, доступ до якого роботодавець може отримати за допомогою комп’ютера, підключеного до мережі Інтернет, а також з мобільного телефону. Цей сервіс зорієнтований на скорочення витрат часу для відвідування центру зайнятості та на підвищення рівня взаємодії роботодавців зі службою зайнятості.

У «Електронному кабінеті» роботодавець має можливість переглянути актуальність реквізитів свого підприємства, що містяться у базі служби зайнятості, стан укомплектування заявлених вакансій, кількість направлень центром зайнятості претендентів на роботу, договори на організацію громадських робіт та працевлаштування після професійного навчання, здійснити добір працівників шляхом перегляду резюме. Також передбачена можливість подання звітів за формою №3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)», в тому числі і уточнювальних, в онлайн-режимі до державної служби зайнятості. Крім того передбачена можливість переглядати звіти за формою 4-ПН, 1-ПА, які подавались до служби зайнятості.

Для отримання доступу до «Електронного кабінету» потрібно зареєструвати логін та пароль в персонального консультанта в службі зайнятості для подальшої авторизації на web-сайті www.dcz.gov.ua.

 

 

 

 

У ЧЕРНІГІВСЬКОМУ ОБЛАСНОМУ ЦЕНТРІ ЗАЙНЯТОСТІ ПРАЦЮВАТИМЕ КОНСУЛЬТАЦІЙНИЙ ПРОФОРІЄНТАЦІЙНИЙ ПУНКТ

З 2 січня 2018 року на базі Чернігівського обласного центру зайнятості в рамках реалізації Програми професійної орієнтації молоді на актуальні на ринку праці професії та спеціальності розпочинає роботу Консультаційний профорієнтаційний пункт.

Послуги, які надаватимуться:

- профдіагностичне комп’ютерне тестування з визначення професійної спрямованості особистості;

- психодіагностичне тестування з визначення професійно-важливих якостей;

- консультування учнів ЗНЗ щодо вибору типу професійної діяльності та майбутньої професії відповідно до інтересів, нахилів, здібностей та з урахуванням потреб ринку праці;

- консультування щодо шляхів здобуття професій та спеціальностей в професійно-технічних та вищих навчальних закладах;

- надання психологічної підтримки у питаннях вибору професії;

- консультування батьків щодо професійного самовизначення дитини;

- консультування педагогічних працівників з питань профорієнтаційної роботи зі школярами, використання профдіагностичних тестових методик та інших методичних профорієнтаційних матеріалів.

Всі послуги - безкоштовні.

Консультування проводитиметься щоденно з понеділка по п’ятницю з 10:00 год. до 13:00 год. та з 14:00 год. до 17:00 год. за умови попереднього запису на консультацію за телефоном або електронною поштою.

Контактна інформація:

Чернігівський обласний центр зайнятості

14000, м.Чернігів, вул. Коцюбинського, 40;

тел: 77-90-29,

e-mail: proforient.center@oczcn.gov.ua

«Новації, пріоритети у службі зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю»

13 грудня 2017 року у Прилуцькій міськрайонній філії Чернігівського ОЦЗ відбулося засідання круглого столу на тему «Новації, пріоритети у службі зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю» за участі представників органів влади, соціальних партнерів та представників роботодавців.

Відкрила засідання керівник філії Лариса Татарченко, яка поінформувала про ситуацію на ринку праці, проблеми, які виникають на шляху працевлаштування безробітних та методи їх вирішення. Також зазначила, що завдяки впровадженню нових форм і підходів для покращення ситуації на ринку праці спостерігається позитивна динаміка у поверненні до продуктивної зайнятості шукачів роботи. Вже на сьогодні запроваджено: використання в роботі вакансій з усіх можливих джерел (під час особистих зустрічей з роботодавцями, в телефонному режимі, засобами електронної пошти, із офіційних сайтів установ, організацій, сайтів пошуку роботи); використання при підборі претендентів на вакантні посади, не лише бази зареєстрованих безробітних, але й інших ресурсів, електронної бази резюме шукачів роботи; відеорезюме та онлайн-співбесіди з роботодавцем. Також впроваджено електронний сервіс для роботодавців та безробітних, що значно спрощує процедуру подачі звіту про потребу робочої сили та дає можливість безробітному зарезервувати час для реєстрації не виходячи з дому. Така практика робить ефективним надання соціальних послуг, та оперативного пошуку підходящої роботи, перепідготовки безробітних на замовлення роботодавця. Продовжила засідання заступник керівника Прилуцької МРФ Чернігівського ОЦЗ Олена Іллюшко, яка ознайомила присутніх з новаціями в проекті Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо активізації пошуку роботи безробітних та шукачів роботи)”.

Начальники відділів надали інформацію про обчислення страхового стажу для призначення допомоги по безробіттю та організації професійного навчання безробітних за направленням служби зайнятості, в тому числі для осіб з інвалідністю, розповіли про стимулювання роботодавців до працевлаштування громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та створення нових робочих місць суб’єктами малого підприємництва.

Щодо розроблення проекту Програми продуктивної зайнятості населення Прилуцького району на 2018-2020 роки виступила начальник відділу з питань трудових відносин управління соціального захисту населення Прилуцької РДА Сурай Оксана Володимирівна. Співрозробником даної програми у частині сегменту зареєстрованого ринку праці є служба зайнятості. До дискусії щодо розширення функціоналу служби зайнятості, напрямів покращення співпраці із роботодавцями та соціальними партнерами долучилися всі учасники «Круглого столу».

По закінченню засідання було розроблено спільні рекомендації, які сприятимуть модернізації та розвитку служби зайнятості.

Україна вишивана

В рамках культурно-просвітницького проекту „Збережемо традиції предків”, започаткованого Чернігівською обласною службою зайнятості, 16 серпня у приміщенні Прилуцького міськрайонного центру зайнятості відбувся семінар на тему ”Україна вишивана”. На захід запросили місцеву майстриню Чепурну Оксану Анатоліївну, яка вишиває бісером, закохана у свою справу і щаслива тим, що поєднує у своєму житті хобі, задоволення та роботу. Із захопленням та можливо навіть із доброю заздрістю, присутні милувалися її виробами, якими був прикрашений кабінет.

Затамувавши подих, безробітні та фахівці центру зайнятості слухали розповідь Оксани Чепурної про витоки народного мистецтва. У розмаїтті українського декоративного мистецтва художнє вишивання посідає одне з провідних місць. Це улюблений і здавна поширений різновид народної творчості. Адже для вишивання не потрібно складних пристосувань, тому за бажанням кожен може навчитись цьому ремеслу та відкрити власну справу, яка буде приносити не лише духовне задоволення, а й матеріальне. Вишивка в Україні – світ краси й фантазії, поетичного осмислення навколишньої природи, розповідь про думки й почуття людини.

Останнім часом з піднесенням національно-патріотичних настроїв в суспільстві нового поштовху здобув розвиток національних ремесел та рукоділля. Тому вишивка сьогодні живе повноцінним життям, прикрашає сучасний інтер’єр, одяг, надаючи йому своєрідності та неповторності.

М

етою даного заходу було відродження національного рукоділля та традиційних українських ремесел. Якщо будуть бажаючі, то Оксана Чепурна запропонувала провести майстер - клас вишивки бісером.

Семінар пройшов невимушено, весело, цікаво ніби на одному подиху. Всі зрозуміли, що повертаючись до вишивання, ми робимо добре діло, бо не даємо згаснути цьому рукомислу.

ДО УВАГИ ВИПУСКНИКІВ ШКІЛ!

В Україні стартувала загальнонаціональна кампанія з профорієнтації випускників шкіл

Державна служба зайнятості розпочала загальнонаціональну інформаційну кампанію з професійної орієнтації абітурієнтів та старшокласників, яка допоможе молодим українцям визначитись із найбільш підходящою для них професією. Тестування для визначення своїх здібностей та схильностей до тієї чи іншої професії можна безкоштовно пройти у будь-якому з 550 центрів зайнятості по всій Україні.

Для активного залучення молоді до профорієнтаційного тестування на загальнонаціональних телеканалах та у мережі інтернет транслюватиметься ряд соціальних роликів, які розповідатимуть про важливість обрання своєї майбутньої професії для молодих українців.

Відеоролики доступні за посиланням:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLp4MP48cY_nP2yFp0-Y7SP8BHUEMgdifu

Для того, щоб пройти тестування у центрі зайнятості не потрібно ніяких попередніх приготувань. Спеціаліст центру підбере необхідний тест, який триває від 30 до 180 хвилин. По його завершенню відвідувач отримує інформацію, яка допоможе визначити галузь професійної діяльності, до якої найбільш схильна людина.

Детальну інформацію можна отримати за телефоном: 3-15-56, 3-51-91 або за адресою: м.Прилуки, вул.Вокзальна, 46 (відділ активної підтримки безробітних)

Роботодавцям – про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні

18 квітня 2017 року у Прилуцькому міськрайонному центрі зайнятості відбувся семінар на тему „Основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” для керівників та представників кадрових служб підприємств, установ та організацій.

Участь у заході взяли представники служби зайнятості, заступник директора Чернігівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Віктор Падалка, головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернігівській області Олена Антоненко та роботодавці.

Відкриваючи семінар, директор Прилуцького міськрайонного центру зайнятості Анатолій Нестеренко, зазначив, що невід’ємним правом людей з інвалідністю є право на працю, на використання своїх здібностей і талантів, незважаючи на обмежену працездатність.

Одним із пріоритетів у діяльності служби зайнятості є сприяння працевлаштуванню людей з обмеженими фізичними можливостями. Центр зайнятості реєструє людей з інвалідністю і допомагає їм у пошуку роботи, готує їх до працевлаштування, надає інформацію про вільні вакансії, нараховує і виплачує допомогу з безробіття тим, хто має на неї право.

Учасникам заходу було презентовано перелік послуг, які надає служба зайнятості роботодавцям у доборі працівників, зокрема щодо можливості професійної підготовки та перепідготовки кадрів на замовлення роботодавців з метою подальшого працевлаштування. Заступник директора Чернігівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Віктор Падалка у своєму виступі зробив акцент на проблемах, які виникають при працевлаштуванні осіб з обмеженими фізичними можливостями та шляхах їх вирішення, а також на необхідності забезпечення дотримання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, виділяти та створювати робочі місця, у тому числі спеціальні робочі місця.

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Лариса Татарченко зупинилась на передбачені законодавством пільги для підприємств, які працевлаштовують людей з інвалідністю. Законом України «Про зайнятість населення» створено передумови для того, щоб все більше осіб з обмеженими фізичними можливостями знаходили застосуванням своїм знанням та умінням. Зокрема, компенсація роботодавцю фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштованого на новостворене робоче місце інваліда, який не досяг пенсійного віку та якому надано статус безробітного. Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернігівській області Олена Антоненко розповіла про відповідальність за недотримання вимог законодавства про працю та застосування штрафних санкцій.

Учасниками заходу були представники 30 роботодавців міста та району, які прийняли активну участь в обговоренні проблем працевлаштування інвалідів.

Присутні обговорили перспективи подальшої співпраці у створенні умов для реабілітації та інтеграції у суспільство громадян з обмеженими фізичними можливостями. За результатами роботи семінару були прийняті рекомендації.

Як здолати проблеми ринку праці?

15 березня 2017 року на базі Прилуцького професійного ліцею відбувся круглий стіл на тему: „Шляхи подолання викликів сучасного ринку праці та прогнозування попиту на робочу силу” за участі представників Чернігівського обласного центру зайнятості, виконавчої влади міста та району, соціальних партнерів та роботодавців.

Заступник директора обласного центру зайнятості Максим Торжевський ознайомив присутніх з новими підходами до реалізації державної політики зайнятості та прогнозування попиту на ринку праці, наголосивши, що на сьогодні гострою залишається проблема дефіциту робітничих кадрів, поширення тіньової зайнятості, невідповідність підготовки робочої сили вимогам економіки, дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили.

Про особливості ринку праці Прилуччини та нові підходи в обслуговуванні клієнтів служби зайнятості доповів директор Прилуцького міськрайонного центру зайнятості Анатолій Нестеренко. Аналізуючи ситуацію, яка склалася на ринку праці Прилуцького регіону, він зазначив, що головним чинником в питаннях зайнятості населення є стан соціально-економічного розвитку міста та району. Актуальними залишаються проблеми економічної активності населення, низького кваліфікаційного рівня незайнятого та працюючого населення, а також проблеми зайнятості молоді і інвалідів. Тому сьогодні служба зайнятості змінює підходи до надання послуг, освоює нові технології, впроваджує нові сервіси. Нині активно використовуються такі новації, як пошук роботи та працівників за допомогою відеорезюме та відеовакансії, он-лайн співбесіда, спілкування через соціальні мережі, електронна черга реєстрації безробітних.

Із соціально-економічною ситуацією в місті і районі та її вплив на сферу зайнятості ознайомили присутніх начальник відділу економіки Прилуцької міської ради, депутат Чернігівської обласної ради Дмитро Даценко та начальник управління агропромислового розвитку Прилуцької районної державної адміністрації Микола Даниленко.

Участь в обговоренні взяли заступник голови Прилуцької районної ради Наталія Єгорова, директор ТОВ „Прилуцьке хлібоприймальне підприємство” Олександр Федько, директор ТОВ „Агрокім" Максим Пономаренко, начальник відділу кадрів ТОВ „Прилуцький завод „Білкозин” Валентина Філоненко та директор Прилуцького професійного ліцею Анатолій Дорошенко. Всі подякували службі зайнятості за співпрацю, сподіваючись на подальше плідне співробітництво.

 

 

Служба зайнятості - сервісна установа, яка виконує вкрай важливу соціальну функцію, допомагаючи людям. Ми завжді відкриті для співпраці

 

 

Сьогодні служба зайнятості свою роботу спрямовує на підвищення рівня охоплення населення і роботодавців активними формами і програмами сприяння зайнятості, активізації власних зусиль клієнтів щодо пошуку роботи, формування соціально відповідального бізнесу. Наша головна мета, аби кожен українець мав достойну роботу, а роботодавець був забезпечений кваліфікованими кадрами. Роботодавець для служби зайнятості – це клієнт №1. Адже саме роботодавці створюють робочі місця, наповнюють бюджет. Співпраця з ними допомагає спрогнозувати ситуацію на ринку праці, визначити проблеми та знайти шляхи їх вирішення, повернути до продуктивної зайнятості якомога більше наших громадян.

Служба зайнятості безкоштовно пропонує роботодавцям широкий спектр послуг. Перш за все - це допомога у підборі кадрів, організація робіт тимчасового характеру, підготовка необхідних спеціалістів, в тому числі за рідкісними професіями та спеціальностями, за необхідності – за індивідуальними планами та програмами.

Також сьогодні роботодавець може скористатися фінансовою підтримкою служби зайнятості, а саме: отримати компенсацію витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за умови працевлаштування на нові робочі місця безробітних громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці.

Тому однією із головних функцій служби зайнятості є не тільки підбір кадрів для роботодавців, а й послуги з безкоштовної підготовки або перепідготовки безробітних на спеціальності під його власне замовлення.

Помітної суспільної значимості набувають громадські та інші роботи тимчасового характеру.

Головні переваги та користь таких робіт для шукачів роботи полягають в можливості додаткового заробітку, посиленні мотивації до праці, поновленні режиму дня, праці та відпочинку, можливості самореалізації. Протягом 10 місяців 2016 року у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 502 безробітних мешканців регіону.

Соціальний захист учасників АТО – одне з найголовніших завдань сьогодення. За період з січня по жовтень 2016 року послугами центру зайнятості скористалися 147 безробітних учасників АТО. Враховуючи характер ринку праці, а також час, необхідний для адаптації цієї категорії громадян, процес працевлаштування має свої особливості, тому на сьогоднішній день працевлаштовані 23 військовослужбовця, 6 осіб пройшли професійну підготовку, 18 - працювали на громадських та інших роботах тимчасового характеру. Колишнім військовим пропонуються індивідуальні профконсультаційні послуги, тренінги з техніки пошуку роботи, а також заходи цільового призначення. Не всі демобілізовані учасники АТО, які звернулись до Прилуцького міськрайонного центру зайнятості готові приступити до роботи, в тому числі через стан здоров’я, психологічний стан. Крім того, існує дисбаланс між професіями, за якими вони шукають роботу, рівнем заробітної плати, яку вони бажають отримувати та пропозиціями вакансій. Низький рівень зарплат, які пропонують роботодавці та нестача вакансій гальмує процес їх працевлаштування.

Служба зайнятості сьогодні має всі необхідні інструменти для пом’якшення ситуації на ринку праці. Проте наше першочергове завдання на сучасному етапі – прогнозувати ситуацію в сфері зайнятості та оперативно реагувати на виклики ринку праці. З цією метою розпочато процес модернізації, комплексних перетворень: змінюються підходи до надання послуг, освоюються нові технології, впроваджуються нові сервіси, такі як відеорезюме, відеовакансія, онлайн-співбесіда, комунікація через соціальні мережі, вибудовується ефективна модель взаємодії з соціальними партнерами та громадськістю.

На часі впровадження й нових механізмів розвитку трудового потенціалу, зокрема, через підтвердження неформальної освіти. Йдеться про можливість багатьом людям проявити себе у нових професіях, якими вони фактично володіють.

Системні зміни, які розпочалися в службі зайнятості, безсумнівно покликані наблизити її до людей, зміцнити довіру громадськості, долучивши до європейських цінностей.

 

 

СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ НА ШЛЯХУ РЕФОРМУВАННЯ

 

 

Про це повідомила директор обласного центру зайнятості Лідія Падалка. За її словами, комплексні перетворення в службі зайнятості робляться для того, аби кожен українець мав достойну роботу з гідною заробітною платою, а роботодавці були забезпечені кваліфікованими кадрами, які працюють на розвиток країни.

Служба зайнятості – це сервісна установа, яка виконує вкрай важливу соціальну функцію, допомагаючи людям знайти роботу. Розпочато процес її модернізації, а саме: змінюються підходи до надання послуг, впроваджуються нові сервіси, вибудовується ефективна модель взаємодії з соціальними партнерами та громадськістю.

Сьогодні клієнтами №1 для служби є роботодавці, які мають можливість скористатися цілою низкою безкоштовних послуг. Перш за все – це допомога у підборі кадрів, організація робіт тимчасового характеру, підготовка необхідних спеціалістів. Діє механізм фінансового стимулювання створення нових робочих місць шляхом компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску.

На часі впровадження й нових механізмів розвитку трудового потенціалу, зокрема, через підтвердження неформальної освіти. Йдеться про можливість багатьом людям проявити себе у нових професіях, якими вони фактично володіють.

Не чекаючи відповідних законодавчих змін, служба зайнятості вже реформується і покращує свої сервіси. Зокрема, освоює нові сучасні технології, такі як відеорезюме, відеовакансія, онлайн-співбесіда, комунікація через соціальні мережі тощо.

В рамках реформи служба зайнятості пішла на серйозну реорганізацію структури. За словами Л.Падалки, передбачається зменшення майже на 40% адміністративно-господарського персоналу базових центрів зайнятості. Ці функції будуть передані на обласний рівень, що дозволить суттєво зменшити документообіг. Разом з тим, буде збільшено кількість фахівців, які безпосередньо надають послуги населенню та роботодавцям. Це дозволить покращити якість надання таких послуг – переконані в службі зайнятості. Також для мінімізації адміністративного навантаження, базові центри зайнятості втратять статус юридичних осіб та перетворяться на філії.

 

 

ЗА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЧАСНИКА АТО - КОМПЕНСАЦІЯ

 

 

Відтепер учасникам АТО буде значно легше знайти роботу. Адже до переліку державних пільг та гарантій сьогоднішнім захисникам Вітчизни додалася ще одна. 7 липня 2016 року Президент України підписав Закон «Про внесення зміни до статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» щодо додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення».

Заступник директора обласного центру зайнятості Сергій Роговець так прокоментував нововведення: «За умови працевлаштування за направленням служби зайнятості на нове робоче місце строком не менше ніж на два роки бійця АТО, роботодавцю протягом року гарантована щомісячна компенсація витрат у розмірі єдиного соціального внеску. На таку фінансову підтримку можуть розраховувати також суб’єкти малого підприємництва у випадку працевлаштування безробітних учасників бойових дій на нові робочі місця у визначених пріоритетних галузях економіки».

Також С.Роговець наголосив, що до демобілізованих військовослужбовців у службі зайнятості посилена увага та індивідуальний підхід, спрямований на їх трудову та психологічну реабілітацію. Завдяки новим законодавчим змінам з’являться додаткові важелі для пришвидшення пошуку роботи для цієї категорії громадян.

Загалом протягом січня-липня поточного року на обліку в центрах зайнятості області перебувало 998 учасників АТО. З них 181 особу працевлаштовано, зокрема 14 осіб отримали виплату допомоги по безробіттю одноразово для започаткування власної справи. Крім того, 43 особи цієї категорії направлено на професійне навчання, 111 осіб залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

На обліку у Прилуцькому міськрайонному центрі зайнятості протягом січня – липня 2016 року перебували 129 учасників АТО, які мешкають на території міста та району, 124 з них отримали статус безробітного. На сьогоднішній день працевлаштовані 20 колишніх військовослужбовців, 6 осіб проходили професійне навчання з подальшим працевлаштуванням, 12 осіб приймали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Також з метою зняття соціальної напруги серед демобілізованих воїнів АТО, Прилуцький міськрайонний центр зайнятості може залучити їх до громадських робіт, які спрямовані на запобігання розвитку злочинності шляхом інформування населення щодо недопущення порушень громадського порядку (помічник дільничого поліції). Дані громадські роботи передбачають патрулювання селищ та сіл Прилуцького району. Роботи організовують сільські та селищні ради, з якими ми укладаємо договори, оплату праці наполовину бере на себе центр зайнятості.

 

 

Шановний роботодавцю!

 

 

Державна служба зайнятості для Вас:

- Здійснить підбір працівників, які відповідають Вашим вимогам.

- Презентує фахівців відповідного професійно-кваліфікаційного складу.

- Організує та проведе ярмарки вакансій, дні відкритих дверей на підприємстві тощо.

- Організує професійне навчання безробітних на Ваше замовлення з подальшим працевлаштуванням на Вашому підприємстві.

- Організує для Вас проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру.

- Надасть компенсацію єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштованих безробітних на нові робочі місця, якщо безробітні є недостатньо конкурентоспроможними на ринку праці або нові робочі місця створені суб’єктами малого підприємництва в пріоритетних видах економічної діяльності.

- Організує підтвердження професійної кваліфікації за результатами неформального професійного навчання Ваших працівників за 3 робітничими професіями.

- Організує та проведе заходи, спрямовані на зменшення негативних наслідків у випадку масового вивільнення працівників.

- Надасть консультації щодо законодавства про зайнятість та загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та інші.

Усі послуги надаються службою зайнятості безкоштовно.

За більш детальною інформацією Ви можете звернутися до консультанта в центрі зайнятості, кабінет №6.

Наша адреса: м. Прилуки, вул. Вокзальна, 46

Контактні телефони: 3-11-31; 3-30-26;3-29-14

www.dcz.gov.ua/chg

Графік роботи: з 8.00 до 17.00 з понеділка по п’ятницю.

Запрошуємо Вас до співпраці.

З повагою, Прилуцький міськрайонний центр зайнятості.

 

 

ШАНОВНІ РОБОТОДАВЦІ!

 

 

10 лютого 2016 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 03.02.2016 №55, якою внесено зміни до постанови від 17.07.2013 №509 «Про затвердження порядку накладення штрафів за порушення законодавства про зайнятість населення».

Цією постановою затверджено Порядок накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення відповідно до частини 4 стаття 256 КЗпПУ та частиною 9 статті 53 Закону України «Про зайнятість населення».

 

 

Громадські роботи та роботи тимчасового характеру-підтримка безробітних

 

 

З 01.01.2013 року набрав чинності Закон України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 року № 5067-VІ., а 20 березня 2013 р. за № 175 постановою Кабінету Міністрів України затверджений «Порядок організації громадських та інших робіт тимчасового характеру», де встановлені критерії, по яким місцеві органи влади визначають види громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру, категорії осіб, які залучаються до виконання цих робіт.

Громадські роботи є видом суспільно корисних оплачуваних робіт в інтересах територіальної громади, які організовуються для додаткової матеріальної підтримки безробітних та інших категорій осіб і виконуються ними на добровільних засадах. Громадські роботи, що відповідають потребам певної територіальної громади або задовольняють суспільні потреби територіальних громад, організовуються місцевими державними адміністраціями, виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад за участю територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, на договірних засадах.

Порядок організації громадських та тимчасових робіт затверджує Кабінет Міністрів України.

Види громадських робіт визначаються місцевими державними адміністраціями, виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад за такими критеріями:

1) мають тимчасовий характер і для їх організації не можуть бути використані постійні робочі місця та вакансії;

2) можуть виконуватися на умовах неповного робочого дня;

3) мають економічну, соціальну та екологічну користь для регіону;

4) надають можливість тимчасового працевлаштування безробітних, які не потребують додаткової спеціальної, освітньої та кваліфікаційної підготовки.

З особами, які беруть участь у громадських роботах, укладаються на строк, що сумарно протягом року не може перевищувати 180 календарних днів, строкові трудові договори для працевлаштування на створені тимчасові робочі місця.

На осіб, які беруть участь у громадських роботах, поширюються державні соціальні гарантії, передбачені, зокрема законодавством про працю та зайнятість населення і загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Оплата праці таких осіб здійснюється за фактично виконану роботу в розмірі, що не може бути меншим, ніж мінімальний розмір заробітної плати.

Фінансування організації громадських робіт, до яких залучаються зареєстровані безробітні та\або працівники, які втратили частину заробітної плати, здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів та\або коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (далі-Фонд).

За рахунок коштів Фонду здійснюється насамперед фінансування організації громадських робіт, кошти для фінансування якої виділено з місцевих бюджетів.

Прилуцьким МРЦЗ за 2015 рік укладено 89 договорів на громадські роботи, на які працевлаштовано 213 осіб з числа безробітних, зареєстрованих в Прилуцькому міськрайонному центрі зайнятості. Профінансовано за відповідний період 98,8 тис. грн. з коштів Фонду ЗДССВБ.

Тимчасові роботи є оплачуваними роботами в інтересах роботодавців усіх форм власності, які організовуються для додаткової матеріальної підтримки безробітних та інших категорій осіб і виконуються ними на добровільних засадах.

Протягом 2015 року укладено 61 договір на організацію тимчасових робіт, на які було залучено 358 осіб.

З безробітними, які залучаються до виконання тимчасових робіт, укладаються трудові договори на строк, що сумарно протягом року не може перевищувати 180 календарних днів.

Фінансування організації тимчасових робіт здійснюється за рахунок коштів роботодавців та інших не заборонених законодавством джерел.

Безробітним, які брали участь у виконанні громадських або тимчасових робіт, після виконання таких робіт продовжується виплата допомоги по безробіттю у розмірах і в строки, встановлені законодавством.

Прилуцький міськрайонний центр зайнятості інформує, що на даний час можлива організація робіт тимчасового характеру за кошти роботодавців із залученням зареєстрованих безробітних.

За довідками щодо організації таких робіт звертатись до Прилуцького МРЦЗ за адресою: вул. Вокзальна, 46 або за телефонами: 3-30-26; 3-11-31.

 

 

До уваги демобілізованих учасників АТО!

 

 

Державна служба зайнятості готова сприяти Вашому працевлаштуванню!

У центрах зайнятості Вам допоможуть:

• отримати інформаційні та консультаційні послуги, пов'язані з працевлаштуванням;

• знайти роботу – тимчасову або постійну;

• отримати виплату допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності;

• взяти участь у громадських або інших роботах тимчасового характеру;

• отримати професійну підготовку або перепідготовку, підвищення кваліфікації у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, у тому числі в навчальних закладах державної служби зайнятості, на підприємствах, в установах, організаціях;

• отримати статус безробітного та матеріальну допомогу на випадок безробіття.

В усіх центрах зайнятості єдина база вакансій по Україні. Усі вакансії – у вільному доступі.

За потреби скористайтеся послугами:

• безкоштовної інформаційно-довідкової телефонної системи державної служби зайнятості: 0-800-50-50-60 (зі стаціонарного телефону);

• безкоштовного мобільного сервісу «Пошук роботи»: 730 (з мобільного телефону);

• веб-сайтів Державної служби зайнятості www.dcz.gov.ua та www.trud.gov.ua .

Облік та реєстрація в центрі зайнятості здійснюється незалежно від того, де Ви живете чи перебуваєте. Усі послуги – безкоштовні.

Для реєстрації в службі зайнятості та отримання статусу безробітного необхідно подати наступні документи:

• паспорт громадянина України;

• облікову картку платника податків (ідентифікаційний код).

• трудову книжку (або її дублікат чи довідку архівної установи про прийняття та звільнення з роботи), або документ, що підтверджує періоди зайнятості (наприклад, цивільно-правовий договір);

• диплом або інші документи про освіту;

• військовий квиток (в якому зазначена дата взяття на облік у військовому комісаріаті відповідно до законодавства).

Для призначення допомоги по безробіттю подається:

• довідка з військового комісаріату, військової частини або іншого формування про:

• строки проходження служби;

• грошове забезпечення.