Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://pladm.cg.gov.ua/old

07 вересня 2015

 

У службі зайнятості учасникам АТО гарантують сприяння у працевлаштуванні, індивідуальний підхід та психологічну допомогу

 

Для учасників антитерористичної операції, які повернулися до мирного життя, робота – це не тільки матеріальна підтримка, а й дієвий спосіб соціальної реабілітації. Це добре розуміють фахівці служби зайнятості та прагнуть якнайшвидше допомогти працевлаштуватися вчорашнім воїнам і на цьому шляху гарантують індивідуальний підхід та психологічну допомогу.

Перш за все їм пропонують скористатися найбільшою в Україні базою вакансій, якою володіє державна служба зайнятості. Зокрема, у реєстрі обласної служби зайнятості щодня налічується близько 2 тисяч, а то й більше, актуальних вакансій по регіону.

Окрім сприяння у пошуку роботи, учасникам АТО надається низка послуг, а саме: інформаційні, консультаційні та профорієнтаційні послуги, допомога у започаткуванні власної справи, залучення до оплачуваних громадських та тимчасових робіт, для бажаючих розглядається можливість професійної підготовки та перепідготовки, підвищення кваліфікації.

До того ж, у службі зайнятості проводяться заходи для цієї категорії клієнтів. Так, інформаційні семінари для демобілізованих військовослужбовців, як правило, проходять за участю представників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, управління праці, фонду соціального захисту інвалідів, бюро правової допомоги.

Тренінги, тематичні семінари з техніки пошуку роботи, з питань професійного навчання та здобуття актуальних на ринку праці професій, з питань організації підприємницької діяльності та самозайнятості, на думку фахівців служби зайнятості, допомагають учасникам АТО підвищити мотивацію до праці, опанувати навики складання резюме та проходження співбесіди з роботодавцями, розробки бізнес-плану тощо.

Демобілізовані військовослужбовці, які не виключають для себе можливості продовжити військову справу, залучаються до семінарів з орієнтації на військову службу за контрактом в Збройних Силах України.

 

 Увага! Тренінг !

 

     Представники ТОВ «Академія Справжнього Успіху» в рамках всеукраїнського проекту «Країна Мрій» безкоштовно  для всіх бажаючих проводять експрес-курс з практичними вправами, майстер-класами на розвиток позитивного мислення, постановки цілей, підвищення самооцінки, відповідальності та самореалізації.

    Навчання проходитиме у форматі 2,5-годинного експрес-курсу. Для участі у проекті бажаючим необхідно зареєструватися за допомогою посилання, зазначеного нижче. https://ukraineofdreams.com/event/priluki

       Заняття відбудеться 21  жовтня 2019 року. Інформація про місце проведення буде надіслана учасникам заходу в електронному вигляді.

      Отримані знання підвищать шанси на успіх у житті і бізнесі, сформують розуміння, як підвищити рівень доходів, дадуть відповідь на багато життєвих питань.

 

За додатковою інформацією звертатись до Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського обласного центру зайнятості. Тел. 3-32-38

 

Робоча зустріч з роботодавцем

щодо створення нових робочих місць

 

ТЦ „Епіцентр” – лідер із роздрібної торгівлі непродовольчими товарами в Україні, який об’єднує більше 50 об’єктів, загальною торговою площею 1,2 млн.кв.м. Компанія постійно планує свій розвиток у регіонах, де відкриває нові об’єкти площею до 5 тис.кв.м.

30 вересня 2019 року відбулась робоча зустріч директора Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського ОЦЗ Лариси Татарченко  та заступника директора Олени Іллюшко з керівництвом регіонального ТЦ „Епіцентр”, відкриття якого у місті Прилуки планується вже наприкінці цього року.

До філії завітали директор  гіпермаркету  «Епіцентр»  Наталія Шевчук, комерційний директор Павло Ромашко, юрист Олександр Дудко та менеджер по персоналу Вікторія Сільванська.

Під час зустрічі керівники обговорили перспективні потреби підприємства в  кадрах та можливості служби зайнятості у підборі персоналу. Директор регіонального ТЦ „Епіцентр” Наталія Шевчук презентувала компанію, окреслила переваги працівників торгівельної мережі, можливість кар’єрного зростання і професійної самореалізації. Підприємство готове запропонувати близько 70 вакансій (категорійний менеджер, продавець-консультант, касир торгівельного залу, продавець непродовольчих товарів, вантажник, охоронник, прибиральник та ін.)  громадянам, які шукають роботу, забезпечивши їх гідними умовами праці.

Директор філії Лариса Татарченко  проінформувала присутніх про стан, основні тенденції та процеси на локальному ринку праці, ознайомила з професійно-кваліфікаційним складом безробітних та презентувала послуги служби зайнятості, в тому числі з використанням новітніх технологій.

В результаті робочої зустрічі керівниками узгоджено шляхи подальшої взаємодії служби зайнятості та роботодавця щодо забезпечення та підготовки якісного кадрового потенціалу з урахуванням нагальних та перспективних потреб підприємства в найманих працівниках.

 

 

В якому розмірі виплачується допомога по безробіттю?

Згідно з постановою правління Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 12.09.2018 №175 "Про мінімальний розмір допомоги по безробіттю", з 01.01.2019 встановлені мінімальні розміри допомоги по безробіттю:

 • 610 гривень - для осіб, які мають страховий стаж менше 6 місяців протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної. Крім того, зазначений мінімальний розмір допомоги по безробіттю призначається іншим категоріям безробітних, визначених пунктом 2 статті 22 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", а саме: "звільнені з останнього місця роботи з підстав, передбачених статтею 37, пунктами 3, 4, 7 і 8 статті 40, статтями 41 і 45 Кодексу законів про працю України, а також з аналогічних підстав, визначених іншими законами, особи, зазначені у частині другій статті 6 цього Закону, особи, зазначені в абзаці третьому частини четвертої статті 7 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб".
 • 1 630 гривень – для застрахованих осіб, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж 6 місяців. Зазначеним особам призначається допомога по безробіттю у розмірі, який визначається з урахуванням середньої заробітної плати та страхового стажу і не може бути менше зазначеного мінімального розміру;

Середній розмір допомоги по безробіттю по м. Прилуки та Прилуцькому р-ну  у  серпні 2019 року склав 3 тис. 840 гривень.

Сума виплат, залежно від тривалості безробіття, плавно зменшується. Так, у перші 90 днів безробітний отримує 100% призначеної йому допомоги, у наступні 90 календарних днів – 80%, в період, що залишився виплати складають 70%.

Важливо, що максимальний розмір фінансової допомоги по безробіттю не може перевищувати 4 прожиткових мінімуми для працездатних осіб.

Анкета для шукачів роботи

 

  Дистанційне навчання  безробітних у Прилуках

 

Для забезпечення якісної підготовки робітничих кадрів, навчальні заклади, в т.ч. ЦПТО ДСЗ, впроваджують у навчально-виробничий процес технології дистанційного навчання. Сьогодні дистанційне навчання демонструє свої переваги над іншими формами освіти завдяки своїй значно вищій інформативності, доступності та економічній ефективності.

Так, 50 безробітних, які перебувають на обліку у  Прилуцькій міськрайонній філії Чернігівського ОЦЗ,  у вересні  2019 року навчались дистанційно  у Рівненському  ЦПТО за навчальною програмою «Спеціальне навчання та повторна перевірка знань для працівників котелень». Навчання проводилося на базі філії   з онлайн підключенням педагогів Рівненського ЦПТО.

По закінченню навчання всі отримали посвідчення про підвищення кваліфікації та розширили діапазон професійних знань та умінь.

 

 

Співпраця служби зайнятості з територіальними громадами – запорука стабільності на ринку праці

 

Прилуцька міськрайонна філія Чернігівського ОЦЗ активно  співпрацює з об’єднаними територіальними громадами району, тому візити керівництва та фахівців до громад  стали традиційними.

 Так, 18 вересня 2019 року директор філії Лариса Татарченко та провідний фахівець з профорієнтації Ірина Микитченко відвідали Линовицьку ОТГ.

Мешканці громади отримали актуальну інформацію щодо послуг з питань працевлаштування та соціального захисту на випадок безробіття, зокрема: інформаційно-консультаційні послуги, в тому числі, щодо умов порядку реєстрації, перереєстрації безробітних осіб, які шукають роботу, призначення допомоги по безробіттю та необхідного переліку документів, резервування часу у спеціалістів служби зайнятості через сервіс «Електронна черга» (за наявності доступу до мережі Інтернет), про наявні вакансії на території міста та району.

Ірина Микитченко в Линовицькій ЗОШ провела ряд профорієнтаційних заходів для учнів старших  класів.  Основний акцент Ірина робила на мотивації молоді до свідомого професійного вибору та відновленні престижу робітничих професій. Також діти дізнались про можливості використання інтерактивного програмного продукту з віртуальними елементами - «Атлас професій майбутнього з доповненою реальністю», де нестандартно та цікаво подається інформація про професії з прийдешнього часу. А ще кожен учень отримав флаєр  «Твій шлях у світ професій» та буклет «Навігатор вибору професій».

Подібні виїзди фахівців служби зайнятості тривають, адже дозволяють максимально ефективно інформувати населення про можливості державної служби зайнятості, особливо сільських мешканців та  дають змогу наблизити послуги служби до кожної зацікавленої у цьому людини.

 

Співпраця служби зайнятості з територіальними громадами – запорука стабільності на ринку праці

 

Прилуцька міськрайонна філія Чернігівського ОЦЗ активно  співпрацює з об’єднаними територіальними громадами району, тому візити керівництва та фахівців до громад  стали традиційними.

 Так, 18 вересня 2019 року директор філії Лариса Татарченко та провідний фахівець з профорієнтації Ірина Микитченко відвідали Линовицьку ОТГ.

Мешканці громади отримали актуальну інформацію щодо послуг з питань працевлаштування та соціального захисту на випадок безробіття, зокрема: інформаційно-консультаційні послуги, в тому числі, щодо умов порядку реєстрації, перереєстрації безробітних осіб, які шукають роботу, призначення допомоги по безробіттю та необхідного переліку документів, резервування часу у спеціалістів служби зайнятості через сервіс «Електронна черга» (за наявності доступу до мережі Інтернет), про наявні вакансії на території міста та району.

Ірина Микитченко в Линовицькій ЗОШ провела ряд профорієнтаційних заходів для учнів старших  класів.  Основний акцент Ірина робила на мотивації молоді до свідомого професійного вибору та відновленні престижу робітничих професій. Також діти дізнались про можливості використання інтерактивного програмного продукту з віртуальними елементами - «Атлас професій майбутнього з доповненою реальністю», де нестандартно та цікаво подається інформація про професії з прийдешнього часу. А ще кожен учень отримав флаєр  «Твій шлях у світ професій» та буклет «Навігатор вибору професій».

 

Подібні виїзди фахівців служби зайнятості тривають, адже дозволяють максимально ефективно інформувати населення про можливості державної служби зайнятості, особливо сільських мешканців та  дають змогу наблизити послуги служби до кожної зацікавленої у цьому людини.

Правильно обрана професія – шлях до успіху

 

Стартував Новий навчальний рік і  служба зайнятості також включається в активну виховну роботу, а саме профорієнтаційну роботу з учнями.

Як відшукати саме той професійний шлях у своєму житті, який допоможе розкрити особистий потенціал, зайняти гідне місце на ринку праці, досягнути вершин професійної майстерності та кар’єрного зростання? Це питання починає турбувати юнаків та дівчат, коли приходить час вирішувати важливе та відповідальне завдання – обирати майбутню професію. Знайдене рішення стане для них перепусткою до самостійного та дорослого життя, і якщо професійний вибір зроблено вірно, це допоможе не тільки отримати бажану професійну освіту, але й працевлаштуватися після закінчення навчального закладу за набутою спеціальністю. 

Тож які професії найбільш затребувані сьогодні? Які тенденції й ризики на ринку праці на найближчий час?

Протягом січня-серпня 2019 року роботодавці Прилуцького регіону поінформували службу зайнятості про наявність 2622 вакансій. За видами економічної діяльності: кожна четверта вакансія пропонувалася на підприємствах та установах переробної промисловості; 9%- в освіті; по 8%-  в оптовій і роздрібній торгівлі та у транспорті.

У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників – це водії, трактористи, швачки, електромонтери, слюсарі, електрогазозварники, токарі  та бетоняри. Також затребувані працівники сфери послуг (продавці, кухарі, охоронники, офіціанти,    соціальні робітники тощо).

Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи – бухгалтерів, лікарів,  а також інженерів різних галузей.

Якщо брати  Чернігівську область, то ТОП-10 професій, за якими спостерігається найбільший дефіцит кадрів, виглядає таким чином:

-        Водії;

-        Трактористи;

-        Швачки;

-        Електромонтери;

-        Слюсарі;

-        Електрогазозварники;

-        Токарі;

-        Продавці;

-        Медичні сестри;

-        Інженери різної спеціалізації.

 

Станом на 1 вересня 2019 року кількість зареєстрованих безробітних становила 736 осіб, актуальними були 395 вакансій, на одну вакансію претендували 2 безробітних.

На ринку праці зберігається дисбаланс, маємо 75% вакансій для робітничих спеціальностей і 75% безробітних людей з вищою освітою, для яких ця робота вважається не підходящою.

Тому фахівці служби зайнятості і працюють по школах з випускниками та їх батьками: щоб активніше молодь обирала робітничі спеціальності, адже вища освіта не завжди дає можливість знайти добре оплачувану роботу у майбутньому. Є тенденція до того, що робочі професії стають все більш оплачувані  в Україні. Кваліфіковані робітники заробляють більше, ніж офісні. Хороший муляр, штукатур чи плиточник заробляє удвічі більше, ніж офісний менеджер.

Крім того, освоєння робітничої професії може спонукати до започаткування власної справи, адже кваліфіковані робітники можуть виконувати приватні замовлення. Очевидні переваги в тому, що робітник може на власний розсуд формувати гнучкий робочий графік „під себе” та ціну послуг, які він надає.

 

                                                                   За інф. Прилуцької міськрайонної філії

                                                                   Чернігівського ОЦЗ

Послуги служби зайнятості мешканцям Прилуцького району у січні-серпні 2019 року

За сприяння служби зайнятості протягом січня-серпня 2019 року 650 осіб знайшли роботу, в тому числі 373 особи працевлаштовані до набуття статусу безробітного. З початку року 3 особи працевлаштовані на нові робочі місця, за які здійснюється компенсація єдиного соціального внеску роботодавцям, 140 безробітних проходили професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації. З початку року 173 безробітних взяли участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Кількість вакансій у базі даних служби зайнятості по Прилуцькому регіону станом на 1 вересня 2019 року становила 395 одиниць.

До уваги роботодавців

 

А чи знаєте ви, щО …

За працевлаштування безробітного можна отримати компенсацію ЄСВ?

Протягом січня-липня  2019 року ­­10  роботодавців міста та району   скористалися цією можливістю, працевлаштувавши 12 безробітних?

компенсацію єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування МОЖНА ОТРИМАТИ за умови

 • працевлаштування на нові робочі місця не менше ніж на два роки за направленням державної служби зайнятості безробітних громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці;

КОМПЕНСАЦІЯ ВИПЛАЧУЄТЬСЯ

 • щомісяця протягом одного року за кожну працевлаштовану особу.

На таку фінансову підтримку можуть розраховувати також суб’єкти малого підприємництва у випадку працевлаштування безробітних громадян на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності.

 СТВОРЮЙТЕ НОВІ РОБОЧІ МІСЦЯ –

ОТРИМУЙТЕ ФІНАНСОВУ ПІДТРИМКУ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ!

 

Деталі за  тел. 3-29-14 (Прилуцька міськрайонна філія Чернігівського обласного центру зайнятості) 

                   

„Як улюблена справа може стати джерелом  заробітку”

Цьому навчали безробітних 14 серпня 2019 року в Прилуцькій міськрайонній філії Чернігівського ОЦЗ  в рамках культурно-просвітницького проекту «Збережемо традиції предків» на семінарі: «Три серпневі Спаси: традиції святкування  в Україні».

На захід запросили головного бібліотекаря Прилуцької дитячої бібліотеки, місцеву майстриню Наталію Сич. Наталія за освітою історик, краєзнавець та бібліотекар, тому хто як не вона найкраще знає про історію походження свята Спаса, традиційні страви та частування, народні традиції, звичаї та обряди, що пов’язані зі святкуванням. Улюбленою справою Наталії на дозвіллі є виготовлення оберегів, які вона продає, а ще більше  дарує, що приносить їй задоволення. На семінар вона принесла атрибути свята, зокрема і  оберіг «маковійчик», розповіла як його правильно і швидко виготовити власноруч.

Багатьох безробітних зацікавила ідея виготовлення оберегів та предметів народного декоративно-вжиткового мистецтва, але вони не знають з чого почати….. На допомогу прийшла книга. Наталія презентувала книгу «Виготовлення оберегів. Для початківців» .

По закінченню семінару заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Тетяна Нюнька  звернула увагу присутніх на те, що улюблена справа може бути й прибутковою. Спочатку це задоволення для душі, а потім - матеріальне благополуччя і постійна зайнятість.

 

Служба зайнятості попереджає

про ризики нелегальної трудової міграції

В Україні трудова міграція обумовлюється поєднанням зовнішніх та внутрішніх чинників соціально-економічного розвитку країни. Зовнішніми чинниками виступають привабливий і місткий ринок праці розвинутих країн, з вищим, ніж в середньому по Україні, рівнем заробітної плати. Внутрішніми причинами трудової міграції українських громадян є незадоволений попит на робочу силу всередині країни та низький рівень заробітної плати на національному ринку праці.

Тисячі наших співгромадян щорічно покидають власні домівки у пошуках кращої долі. Часто-густо вони навіть не усвідомлюють про загрози та ризики, на які себе наражають, стають жертвами насилля, зловживань, сексуальної та трудової експлуатації.

Державна служба зайнятості постійно інформує населення про ризики нелегальної трудової міграції, шляхи потрапляння до трудового рабства. З метою запобігання таким явищам, для підвищення обізнаності населення щодо ризиків при виїзді на роботу за кордон фахівцями Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського ОЦЗ  з початку   2019 року проведено 5 семінарів з питань запобігання трудовій міграції, торгівлі людьми, в яких взяли участь 99 осіб.

Для безробітних, які перебувають на обліку у службі зайнятості, проводяться семінари  на тему «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці», на яких розкривається  сутність таких понять, як «нелегальна трудова міграція», «торгівля людьми» та «дитяча праця», що є глобальною проблемою на сьогоднішній день.

Саме такий захід на початку серпня було проведено у  Прилуцькій міськрайонній  філії Чернігівського ОЦЗ за участі  начальника Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Олега Третяка.

Під час семінару розглянуто ознаки шахрайства у сфері працевлаштування, надано рекомендації щодо перешкоджання та уникнення обману під час пошуку роботи,  як уберегтися від шахрайства під час працевлаштування. Адже лише легальне працевлаштування гарантує забезпечення конституційних прав усіх учасників ринку праці. 

Безробітні також довідались про правовий захист та нормативну базу з питань торгівлі людьми, про установи, які опікуються питаннями подолання насильства, ознайомились з переліком послуг, які вони надають, а також були роздані інформаційні буклети, що містять корисні поради для тих, хто зібрався за кордон та контактні дані.

 

Професія моєї мрії

Фахівці Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського ОЦЗ в заміському оздоровчому таборі «Веселка» КЗ «Удайцівський НРЦ», де оздоровлюються вихованці з різних районів Чернігівської області, провели профорієнтаційний захід  пізнавально-ігрового характеру „Професія моєї мрії” для  дітей молодшого та  середнього шкільного віку.

Всі  бажаючі  прийняли активну участь  у іграх  та конкурсах, відгадували загадки про професії  та малювали професію своєї мрії. 

Діти в ігровій формі ознайомилися зі світом професій та отримали позитивні емоції.

Екологічно чисте повітря та розвиваючі  ігри  створюють ідеальні умови для розвитку та оздоровлення дитини.

 

    Стан ринку праці за січень-червень  2019 року у Прилуцькому районі

 

За січень-червень 2019 року лави безробітних у Прилуцькому районі поповнили 349 громадян – на 16% менше у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Загалом протягом 1 півріччя поточного року на обліку у службі зайнятості перебували та отримували послуги 776 безробітних громадян – на 5% менше,  ніж за цей період торік.

До активних програм сприяння зайнятості залучено 490 осіб. Зокрема 250 осіб працевлаштовані, 131 - залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру,109 - скеровано на професійне навчання.

Станом на 1 липня у районі налічувалось 334 офіційно безробітних громадян, що  – на 11 осіб або 3,3% менше, ніж рік тому.

 

        

Стан ринку праці за січень-червень  2019 року у Прилуцькому районі

 

За січень-червень 2019 року лави безробітних у Прилуцькому районі поповнили 349 громадян – на 16% менше у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Загалом протягом 1 півріччя поточного року на обліку у службі зайнятості перебували та отримували послуги 776 безробітних громадян – на 5% менше,  ніж за цей період торік.

До активних програм сприяння зайнятості залучено 490 осіб. Зокрема 250 осіб працевлаштовані, 131 - залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру,109 - скеровано на професійне навчання.

Станом на 1 липня у районі налічувалось 334 офіційно безробітних громадян, що  – на 11 осіб або 3,3% менше, ніж рік тому.

 

Шукати роботу та будувати кар’єру

допомагають кар’єрні радники

 

Новацією 2019 року стало впровадження в роботу служби зайнятості інституту кар’єрних радників. За словами директора Лідії Падалки, переваг цього нововведення безліч.

Тепер одні фахівці служби зайнятості з працевлаштування виконують функції реєстраторів. Тобто на початку звернення людини вони ознайомлюють її з послугами служби, вносять особисті дані в базу, проводять первинне профілювання, а саме: з’ясовують стаж, освіту, сімейний стан. Далі з людиною працює кар’єрний радник.

«Його робота полягає в індивідуальному супроводі людини до її працевлаштування, - говорить Лідія Падалка. - Тобто кар’єрні радники є особистими консультантами у пошуку роботи, плануванні кар’єри та підвищенні конкурентоспроможності на ринку праці. Вони працюють не лише із зареєстрованими безробітними, а й з усіма, хто бажає знайти чи змінити роботу».

Щоб працевлаштувати людину, кар’єрний радник застосовує безліч інструментів. Насамперед, проводить поглиблене профілювання, тобто визначає потреби людини, її професійний та освітній рівень, досвід роботи, ступінь трудової мотивації, активності та мобільності, обставини, які можуть бути перешкодою при працевлаштуванні.

Кар’єрний радник та громадяни, які шукають роботу, спільно розробляють індивідуальний план надання послуг, а безробітні - індивідуальний план працевлаштування. В ньому зазначаються спільні дії, які мають вжити кар’єрний радник та особа, яка шукає роботу, задля якнайшвидшого працевлаштування.

Цей фахівець досконало володіє інформацією про потребу роботодавців у працівниках. Кожна нова вакансія аналізується з позиції «хто з безробітних, які перебуваються під супроводом, може цим зацікавитися». Він інформує свого підопічного про актуальні вакансії, консультує, як уникнути чи усунути перешкоди при пошуку місця праці, домовляється з роботодавцем про зустрічз претендентом на вакансію. За потреби цей фахівець порадить та організує зустріч з фахівцями служби зайнятості інших напрямів, наприклад, щодо профнавчання, відкриття власної справи, участі у тренінгах чи семінарах, підготовки резюме, профорієнтації тощо.

 «Запроваджуючи нові послуги та сервіси, державна служба зайнятості прагне стати потужним гравцем на ринку праці і компетентним помічником для своїх клієнтів», - сказала Лідія Падалка.

 

 

Стартує всеукраїнське опитування роботодавців

 

Шановні роботодавці!

Державна служба зайнятості прагне надавати Вам якісні послуги та ефективну допомогу у підборі кадрів!

Пропонуємо Вам поділитися досвідом співпраці зі службою зайнятості, оцінити послуги, якими користувалися, а також надати пропозиції щодо їх вдосконалення.

Заповнити анкету роботодавця можна до 19 серпня за посиланням⤵

https://www.dcz.gov.ua/…/opytuvannya-robotodavciv-shchodo-z…

ПРЕЗЕНТАЦІЯ РОБОТОДАВЦЯ – КРОКИ

НА ЗУСТРІЧ НОВІЙ РОБОТІ

Однією з ефективних форм співпраці з роботодавцями щодо пошуку претендентів на вакантні робочі місця є проведення презентацій роботодавця. Перевага презентації – можливість для безробітних безпосередньо зустрітися з роботодавцем, ознайомитись з умовами праці, актуальними вакансіями, більш детально з’ясувати умови та особливості праці.

18.06.2019р. у малій залі Прилуцької районної ради за сприяння Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського ОЦЗ відбулась чергова презентація роботодавця на замовлення АТ „ЧЕРНІГІВГАЗ”. Клієнти  служби зайнятості мали зустріч з Олександром Калиновським – начальником управління з персоналу АТ „ЧЕРНІГІВГАЗ”, який детально розповів про підприємство, котре сьогодні має потребу в фахових та кваліфікованих працівниках, а саме: інженер-проектувальник, кошторисник, інженер з охорони праці, диспетчер газового господарства, монтер із захисту підземних трубопроводів від корозії, слюсар з експлуатації та ремонту газового устаткування, монтажник санітарно-технічних систем і устаткування, електрогазозварник, зайнятий різанням та ручним зварюванням, водій автотранспортного засобу  кат. „В”, „С”.

В ході зустрічі клієнти центру зайнятості дізналися про  вимоги до претендентів, характер та умови праці на заявлених вакансіях. Олександр Калиновський  проінформував учасників про специфіку діяльності їх підприємства, перспективи його розвитку, рівень заробітної плати, соціальні гарантії для працівників, можливості професійного навчання, кар’єрного росту, професії  та посади, в яких виникає потреба.

В міні  - ярмарці також взяли участь директор Прилуцької міськрайонної  філії Чернігівського ОЦЗ Лариса Татарченко, заступник директора Олена Іллюшко, інспектор з кадрів Прилуцького відділення АТ „ЧЕРНІГІВГАЗ Світлана  Сидорченко, майстер виробничого навчання Прилуцького професійного ліцею Олександр Дейнека та представники Прилуцького агротехнічного коледжу – заступник з практичного навчання Ніна Науменко, завідувач відділення " Монтаж, обслуговування устаткування і систем   газопостачання" Валентина Тітунова , фахівець з профорієнтації Тетяна Брижан.

Лариса Татарченко  детально ознайомила присутніх з послугами Державної служби зайнятості, наголосила про значну кількість актуальних вакансій по місту Прилуки та Прилуцькому району та відзначила, що лише працюючи особа може стати успішною та приносити користь суспільству і державі. Заступник директора філії ознайомила присутніх з можливістю пройти навчання в Центрах – професійно – технічної освіти ДЗС, здобути затребувану професію на ринку праці та бути працевлаштованим.

Учасники заходу активно включилися у дискусію та найбільше під час обговорення  було висловлено побажань збільшення  розміру заробітної плати.

 

А чи знаєте ви, щО …

 протягом січня-травня 2019 року за направленням служби зайнятості 137 безробітних проходили професійне навчання?

Вони мали можливість безкоштовно здобути конкурентоспроможну на ринку праці професію чи підвищити свою кваліфікацію. Навчалися – на замовлення роботодавців, а отже з гарантією працевлаштування.

 

ПРОФЕСІЙНЕ НАВЧАННЯ ЗА НАПРАВЛЕННЯМ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ - ЦЕ:

 • можливість безоплатно отримати одну з актуальних на ринку праці професій на базі навчальних закладів області та за її межами, в т.ч.в Центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості;
 • навчання за гнучкими навчальними планами та програмами, в т.ч. індивідуальними.

Крім того, служба зайнятості гарантує:

 • безоплатне проживання під час професійного навчання;
 • компенсацію витрат на проїзд;
 • виплату допомоги по безробіттю під час навчання згідно з чинним законодавством.

 

ОБИРАЙТЕ ЯКІСНЕ ПРОФЕСІЙНЕ НАВЧАННЯ –

ОТРИМУЙТЕ ГІДНУ РОБОТУ!

Деталі за телефоном 3-51-91 (Прилуцька міськрайонна філія Чернігівського ОЦЗ)               

                   

СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ ЗАПРОШУЄ НА ПРЕЗЕНТАЦІЮ РОБОТОДАВЦЯ

18 червня 2019 року о 14-00 годині, в приміщенні Прилуцької райдержадміністрації (вул.Київська,220),мала зала, буде проводитись презентація роботодавця на замовлення:

АТ „ЧЕРНІГІВГАЗ” за  професіями:

- інженер-проектувальник,

- кошторисник,

- інженер з охорони праці,

- диспетчер газового господарства,

- монтер із захисту підземних трубопроводів від корозії,

- слюсар з експлуатації та ремонту газового устаткування,

- монтажник санітарно-технічних систем і устаткування,

- електрогазозварник, зайнятий різанням та ручним зварюванням,

- водій автотранспортного засобу  кат. „В”, „С”,  

На презентацію роботодавця  запрошуються безробітні та шукаючі роботу громадяни.

 

                

 

Незаконно отримані кошти у службі зайнятості

 доведеться повертати…

Про це попереджають безробітних у службі зайнятості. За словами начальника юридичного відділу Чернігівського обласного центру зайнятості Марини Чаус, безробітній особі доведеться повернути незаконно отримані кошти, якщо вона перебуває на обліку в службі зайнятості, отримує допомогу по безробіттю і одночасно нелегально працює, виконує роботу, надає послуги за цивільно-правовими договорами або продовжує займатись підприємницькою діяльністю тощо.

Ці неправомірні дії виявляються шляхом обміну інформацією між службою зайнятості, Державною податковою службою України та Пенсійним фондом України.

При відмові відшкодувати кошти, а також у разі неповернення їх у встановлений строк, стягнення здійснюється у судовому порядку відповідно до законодавства.

Зокрема, протягом січня-квітня поточного року в області виявлено 33 осoби, які неправомірно отримали кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у сумі 110,8 тис.грн.

                                            

За інф. Прилуцької міськрайонної філії  Чернігівського ОЦЗ      

Незаконно отримані кошти у службі зайнятості

 доведеться повертати…

Про це попереджають безробітних у службі зайнятості. За словами начальника юридичного відділу Чернігівського обласного центру зайнятості Марини Чаус, безробітній особі доведеться повернути незаконно отримані кошти, якщо вона перебуває на обліку в службі зайнятості, отримує допомогу по безробіттю і одночасно нелегально працює, виконує роботу, надає послуги за цивільно-правовими договорами або продовжує займатись підприємницькою діяльністю тощо.

Ці неправомірні дії виявляються шляхом обміну інформацією між службою зайнятості, Державною податковою службою України та Пенсійним фондом України.

При відмові відшкодувати кошти, а також у разі неповернення їх у встановлений строк, стягнення здійснюється у судовому порядку відповідно до законодавства.

Зокрема, протягом січня-квітня поточного року в області виявлено 33 осoби, які неправомірно отримали кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у сумі 110,8 тис.грн.

                                            

За інф. Прилуцької міськрайонної філії  Чернігівського ОЦЗ      

У службі зайнятості тренінги:

вчать досягати поставленої мети та бути успішними

 

Серед клієнтів служби зайнятості є громадяни, яким при пошуку роботи важко конкурувати на сучасному ринку праці. Зокрема це люди, які тривалий час не працювали,  досягли передпенсійного віку, мають інвалідність тощо.

Крім об’єктивних факторів, які стримують їх працевлаштування, є й суб’єктивні. У когось – проблеми із самооцінкою, іншим - не вистачає впевненості у собі, що врешті призводить до низької мотивація до праці.

Та не варто впадати у відчай. Натомість у службі зайнятості пропонують скористатися допомогою кваліфікованих фахівців, які навчать  досягати поставленої мети та бути успішними.

Наразі безробітних запрошують стати учасниками тренінгів на тему «Подолання життєвих перешкод на шляху до працевлаштування та побудови професійної кар'єри" (для громадян передпенсійного віку), «Шлях до професійного успіху. Перезавантаження» (для громадян, які мають тривалу перерву в роботі), «Повір у себе. Формування навичок впевненої поведінки на ринку праці» (для осіб з інвалідністю).

Крім того, мешканців об’єднаних територіальних громад  служба зайнятості запрошує взяти участь у семінарі-тренінгу «Розвиток малого та середнього бізнесу в ОТГ. Основи бізнес-планування».

За більш детальною інформацією звертайтеся до відділу активної підтримки безробітних Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського обласного   центру зайнятості за тел. 3-15-56.

 

Вирощування розсади, як бізнес                                                                                

В  рамках культурно-просвітницького проекту «Збережемо традиції предків» 21 травня 2019 року для безробітних жінок Прилуцької МРФ Чернігівського ОЦЗ проведений семінар на тему: «Садівництво: як створити прибутковий бізнес…».

 Жінки були запрошені до Прилуцької дослідної станції інституту садівництва Національної академії аграрних наук України. Метою заходу було спрямувати безробітних на самозайнятість, щоб власне задоволення приносило матеріальний прибуток. Під час екскурсії жінки дізналися про основні напрямки діяльності станції, інноваційні технології в поєднанні з кращими традиціями вирощування рослин. Отримали інформацію, який вид овочевих рослин краще підходить для продажу в нашій місцевості. Зараз  поряд з овочевою розсадою охоче купують і квіткову, особливо петунію та чорнобривці. Запорука правильного розвитку бізнесу -  якісний грунт та насіння, а також догляд за розсадою.

Учасники заходу отримали багато позитивних вражень від екскурсії по дендропарку та тепличному господарству.  У підведенні підсумків семінару  оцінили  власні можливості  для започаткування власної справи.

                                    .

Чернігівська обласна служба зайнятості підсумовувала

результати роботи за І квартал 2019 року

18 квітня 2019 року в Прилуцькій райдержадміністрації відбулася виїзна нарада Чернігівської обласної служби зайнятості, на якій були підведені підсумки роботи за І квартал 2019 року та окреслені шляхи вирішення актуальних проблем ринку праці. Участь у заході взяли директор Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка, її заступник Сергій Роговець, директор Чернігівського міського та директори філій обласного центрів зайнятості, в.о. голови Прилуцької райдержадміністрації Денис Росовський.

За словами Лідії Падалки, початок 2019 року для служби зайнятості став періодом впровадження інституту кар’єрних радників і посилення взаємодії з роботодавцями щодо збільшення кількості вакансій та їх укомплектування.

Так, протягом І кварталу до обласної служби зайнятості подано 8,6 тис. вакансій, що на 5% більше, ніж за відповідний період минулого року. Незважаючи на це, директор обласного центру зайнятості наголосила на посиленні контролю за швидким та якісним укомплектуванням вакансій, особливо для робітничих та найпростіших професій, із застосуванням усіх можливих ресурсів.

Директор Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського обласного центру зайнятості Лариса Татарченко ознайомила присутніх з історією міста Прилуки, пам’ятками національного значення та відомими людьми, якими славиться Прилуччина.

Учасники наради відвідали ТОВ ПК "Пожмашина", яке є прикладом соціально відповідального роботодавця на Прилуччині. Про історію підприємства та кадрову політику інформував директор по персоналу Олег Озеров. Промислова компанія «Пожмашина» почала свою діяльність в 1927 році - з тих пір сформувала широку лінійку техніки, в якій потребують рятувальники під час ліквідації надзвичайних ситуацій. Ще за радянських часів заводу вдавалося виробляти близько 600 одиниць техніки на рік, в тому числі і для експорту в різні країни. Спочатку він розміщувався в приміщеннях колишнього жіночого монастиря, до якого потім прибудували виробничі цехи.  На сьогодні ТОВ „ПК „Пожмашина” - це передові технології, високоточне обладнання і максимально автоматизовані процеси. Оскільки підприємство весь час динамічно розвивається, то час від часу потребує кваліфікованих кадрів. Укомплектовувати штат йому допомагає служба зайнятості. Так, створено електронний кабінет роботодавця, який дає змогу оперативно обмінюватися інформацією щодо наявних та перспективних вакансій та можливості їх укомплектування. У 2018 році до служби зайнятості було подано 61 вакансію, укомплектовано – 46, цього року - 14, укомплектовано  - 7. У результаті безробітні отримали роботу токаря, маляра, електрогазозварника тощо. Ще одного безробітного направлено на тимчасові роботи.

Зі специфікою діяльності підприємства під час екскурсії учасників наради ознайомив заступник директора з виробництва по питаннях якості Іван Тютюнник.

 

День відкритих дверей Прилуцького  професійного ліцею

Щоб допомогти школярам у здійсненні свідомого професійного вибору, пропагуванні професій, які користуються попитом на ринку праці,  та формуванні професійних інтересів, фахівці Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського обласного центру зайнятості долучилися до проведення  Дня відкритих дверей Прилуцького професійного ліцею для учнів загальноосвітніх шкіл міста та району. На сьогодні затребуваними є робітничі професії, які можна здобути у ліцеї, а саме швачки, кухарі, електрогазозварники та слюсарі.

 Всі бажаючі переглянули презентацію закладу з номерами  художньої самодіяльності, взяли участь у майстер-класах, ознайомилися  з навчально-матеріальною базою, зустрілися з майстрами виробничого навчання.

Фахівці служби зайнятості надавали поради щодо вибору професії, ознайомлювали з послугами служби зайнятості та пропонували пройти профдіагностичне тестування на визначення професійної спрямованості особистості.

 

ВЕЛИКОДНІЙ МАЙСТЕР-КЛАС ДЛЯ БЕЗРОБІТНИХ

ЖІНОК ПРИЛУЧЧИНИ

 

 У Прилуцькій міськрайонній філії Чернігівського обласного центру зайнятості  вже стало традицією напередодні Великодня проводити семінари в рамках культурно-просвітницького проекту „Збережемо традиції предків”. Цього року семінар проходив за темою: „Великдень: традиції святкування, обряди та звичаї розфарбовувати писанки”.

15 квітня фахівці служби зайнятості  запросили безробітних жінок на майстер - клас з розпису писанок, який провели майстрині – писанкарки, співробітники Прилуцького центру творчості дітей та юнацтва.

Розпочала захід заступник директора філії Олена Іллюшко, яка ознайомила присутніх із  станом регіонального ринку праці та наголосила, що сьогодні найзатребуванішими є робітничі професії. Тому зважаючи на дисбаланс між попитом та пропозицією робочої сили служба зайнятості значну увагу  приділяє мотивації пошукачів роботи  до зайняття власною справою. Наш час вимагає від шукачів роботи бути винахідливими та швидко пристосовуватись до умов, що постійно  змінюються. Якщо не вдається знайти роботу в якості найманого працівника, то можна спробувати розпочати власну підприємницьку діяльність.

Далі секретами писанкарства ділилась керівник студії народної творчості „Оберіг” Наталія Авраменко. „Писачок, віск та свічка, барвник і основний атрибут Великодніх свят – яйця. Для людини, необізнаної із секретами розпису писанки, може здатися, що справа ця складна, і під силу лише тому, хто гарно малює. Але потрібно не боятися, спробувати і все обов’язково вийде” – зауважила  майстриня.

  Під час  майстер-класу присутні познайомилися з технікою виготовлення писанки, дізнались значення символів та кольорів, а також почули секрети, як надовго зберегти власноруч виготовлене маленьке диво. Далі й жінки, присутні на заході, теж приєднались до цього величного дійства - маленькими писачками за допомогою фарб та воску виводили символічні візерунки. Сяючі від усмішки обличчя та з позитивними емоціями – такими були відвідувачі майстер-класу.

Фахівці служби зайнятості, проводячи такі заходи, хочуть допомогти безробітним усвідомити, що кожна людина своє хобі та захоплення може перетворити на власний бізнес. Люди стають щасливі, коли займаються саме тим, що їм подобається. Тим більше, отримуючи за це хороші гроші.

 

        

Стан ринку праці за січень-березень  2019 року у Прилуцькому районі

 

За січень-березень 2019 року лави безробітних у Прилуцькому районі поповнили 203 громадян – на 9% менше у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Загалом протягом 3 місяців поточного року на обліку у службі зайнятості перебували та отримували послуги 630 безробітних громадян – на 1% більше,  ніж за цей період торік.

До активних програм сприяння зайнятості залучено 107 осіб. Зокрема 52 особи працевлаштовано, 30 - залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру, 25 - скеровано на професійне навчання.

Станом на 1 квітня у районі налічувалось 487 офіційно безробітних громадян, що  – на 5 осіб або 2% більше, ніж рік тому.

Меморандум про співпрацю

 

3 квітня 2019 року у приміщенні Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського обласного центру зайнятості відбулася робоча зустріч директора філії Лариси Татарченко з заступником начальника Прилуцького міськрайонного відділу Державної виконавчої служби ГТУЮ у Чернігівській області Мариною Бойко щодо взаємодії у напрямі організації та проведення спільних заходів, спрямованих на сприяння зайнятості осіб, які мають майнові зобов’язання за рішенням суду, інших органів, в тому числі осіб, які мають заборгованість зі сплати аліментів та стосовно яких відкрите виконавче провадження в органах виконавчої служби. В обговоренні питань співпраці прийняли участь заступник директора Олена Іллюшко та провідний юрисконсульт Оксана Ткаченко.

В ході обговорення щодо реалізації положень Меморандуму про співпрацю між Державною службою зайнятості та Міністерством юстиції України досягнені домовленості щодо обміну інформацією з Прилуцьким міськрайонним відділом Державної виконавчої служби ГТУЮ у Чернігівській області, розміщення інформаційних матеріалів на інтернет-ресурсах, ЗМІ та проведення спільних семінарів і заходів щодо працевлаштування осіб, які мають майнові зобов’язання за рішенням суду.

    

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

 Для взяття на облік у центрах зайнятості та філіях особи:

1) пред'являють: 
* паспорт 
* довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків

2) інформують: 
* про освіту 
* досвід роботи 
* свою зайнятість або перебування у трудових відносинах.
 

Особи, які не пред’явили документи, мають право отримати консультацію та інформацію про послуги служби зайнятості.

Ярмарок професій у Прилуках

22 березня Прилуцька міськрайонна філія Чернігівського обласного центру зайнятості провела щорічний ярмарок професій, на який завітало понад 900 старшокласників.

«Уже стало доброю традицією щороку проводити ярмарки професій для майбутніх абітурієнтів. Тому сьогоднішній захід – гарний привід допомогти школярам ознайомитися з професіями майбутнього, основними підходами щодо їх вибору, тенденціями на ринку праці, сучасними техніками пошуку роботи», – відкриваючи захід, наголосила директор філії Лариса Татарченко.

У своєму виступі директор Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка  звернула увагу саме на актуальності робітничих професій, які є затребуваними на ринку праці. Випускники шкіл вже зараз визначаються, з якою професією пов’язати своє життя, щоб гарантовано бути затребуваним у майбутньому. Можливо, не треба бути юристом, бухгалтером, журналістом, а достатньо в житті бути хорошим, класним зварювальником, слюсарем чи сантехніком. Ці професії сьогодні  оплачуються навіть дорожче, ніж послуги економіста.

Щоб підняти престиж робітничих професій, яких бракує на ринку праці, служба зайнятості і проводить „Ярмарки професій”, як останній етап профорієнтаційної роботи зі школярами.

У холі Прилуцького професійного ліцею розгорнулося справжнє студентське містечко. 25 навчальних закладів  презентували свої напрямки навчання та проводили майстер-класи. Старшокласники мали можливість познайомитися з професіями кухаря, швачки, слюсаря з ремонту автомобілів, медика,  інженера, будівельника, агронома, лісника та багато ін.

Десь літав квадрокоптер та їздила швидкісна машинка баггі на  радіокеруванні, а в іншій частині зали  дівчата і хлопці в білих халатах на ділі демонстрували, як правильно робити уколи та масаж рук і вимірювати тиск, на сцені виступали студенти та представники учбових закладів, які коротко, весело й оригінально заявляли про себе під час виступів.

У спеціально обладнаному секторі  служби зайнятості діти отримали інформацію про світ професій та пройшли комп’ютерне тестування на визначення професійної спрямованості. За результатами тестування кожна дитина дізналася, яку професію їй краще обрати, щоб стати успішною на ринку праці. Адже правильно обрана професія – гарантія  вдалої кар’єри. Хто не встиг – має шанс скористатися платформою профорієнтації „Моя професія: консультаційна мережа”, що розміщена на офіційному сайті Державної служби зайнятості, і самостійно пройти онлайн-тестування.  

Одночасна презентація навчальних закладів в одному місці та безпосереднє спілкування з представниками навчальних закладів та студентами, кваліфіковані відповіді на запитання - все це сприяє в подальшому правильному вибору навчального закладу, а згодом і  професії.

Приємно було чути слова подяки як від представників учбових закладів, так і педагогів, школярів та їх батьків за проведений захід та сподівання на запрошення у наступному році.

 

Особливості зайнятості молоді

Вихід молоді на ринок праці відбувається переважно після закінчення навчання. Саме на цьому етапі виникає багато проблем щодо реалізації їх трудового потенціалу. Державна служба зайнятості вбачає своє завдання в адаптації випускників  вишів до існуючого ринку праці .

 Так, 19 та 21 лютого 2019 року, заступник начальника відділу Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського ОЦЗ Тетяна Нюнька провела семінар «Особливості зайнятості молоді» для студентів Прилуцького медичного училища та Прилуцького агротехнічного коледжу. Метою заходу було навчити студентів орієнтуватися на ринку праці, надати допомогу майбутнім фахівцям у побудові власного плану досягнення професійних цілей. Під час семінару молоді люди отримали інформацію про стан ринку праці та перспективи працевлаштування в регіоні, про послуги, які надає служба зайнятості студентській молоді та випускникам ВНЗ, в т.ч. і про можливості перепідготовки в Центрах професійно-технічної освіти ДСЗ.

Також обговорювались основні проблеми у сфері праці та зайнятості молоді, наслідки безробіття та незайнятості молодих людей. Тетяна Нюнька ознайомила студентів з основними джерелами пошуку вакансій, розповіла про особливості підготовки до зустрічі з потенційним роботодавцем, правильність презентації своїх професійних навичок та вмінь, складання резюме. Порекомендувала студентам глибоко проаналізувати свої здобутки і особливо ретельно віднестися до заповнення в резюме розділу «Професійні вміння та навички». Для закріплення почутої інформації молоді люди із задоволенням переглянули анімаційні ролики з техніки пошуку роботи.

Фахівець служби  зайнятості також порадила студентам під час їх виробничої та переддипломної практики максимально використати шанс, адже саме тоді вони можуть отримати певний досвід, оволодіти практичними навичками, а роботодавці мають можливість в цей час познайомитись з молодими людьми.

 

Семінар з орієнтації  на службу в Збройних силах України

Нещодавно  у Прилуцькій міськрайонній філії  Чернігівського ОЦЗ відбувся семінар  присвячений військовій службі за контрактом у Збройних Силах України.  

Мета заходу – орієнтація молоді на службу в Збройних силах України та інформування щодо умов проходження служби за контрактом.

На заході були присутні  військовий комісар Прилуцького об’єднаного міського територіального центру комплектації та соціальної підтримки Іван Черняк та старший інструктор відділення рекрутингу та комплектування старший сержант Ярослав Джевага. Особливу увагу було приділено питанням специфіки контрактної служби, вимог до кандидатів, порядку оформлення документів, вікових обмежень, грошового утримання, державних гарантій військовослужбовцям - контрактникам та членам їх сімей.
 

Провідний фахівець з профорієнтації Ірина Микитченко ознайомила присутніх з послугами служби зайнятості  та наголосила,  що служба за контрактом в ЗС України  може вирішити питання працевлаштування з достойним рівнем оплати праці.

Захід відвідали 19 осіб, кожен бажаючий мав можливість особисто поспілкуватись з представником військового комісаріату і отримати відповіді на всі запитання.

Сторони надалі домовилися  продовжувати вести спільну роз’яснювальну, рекламно-агітаційну роботу та проводити профорієнтаційні заходи, які мають за меті відбір серед безробітних громадянам достойних кандидатів на військову службу за контрактом. 

 

СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ МОДЕРНІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ

 

Сьогодні, аби відповідати вимогам часу, державна служба зайнятості обрала шлях перетворення в сервісну установу з надання широкого комплексу ефективних послуг тим, хто шукає роботу та її пропонує.

Проте, складна демографічна ситуація, інтелектуальна та трудова міграція, дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили, вкрай негативно впливають на розвиток національного ринку праці та збереження трудового потенціалу країни. У зв’язку з цим, надання адресних послуг безробітним особам, роботодавцям, освітнім установам, громадським організаціям та іншим суб’єктам ринку праці, набуло останнім часом неабиякого значення.

Широке використання інтернет-технологій, взаємодія за допомогою соціальних мереж та нові тенденції у сфері обслуговування клієнтів, спонукали до розвитку системи соціальних послуг нового покоління.

З метою ефективного посередництва, у 2018 році Державною службою зайнятості було створено сайт «Єдине соціальне середовище зайнятості», який передбачає можливість пошуку роботодавцями потенційних працівників в режимі онлайн, спрощення подання звітності та інформування про потребу у робочій силі.

Урахування балансу інтересів працедавців та громадян – вірний шлях до плідної взаємодії з метою розв’язання актуальних проблем у сфері зайнятості населення. Тому щорічно роботодавці отримують від служби зайнятості різноманітні послуги, спрямовані на швидке та якісне укомплектування вільних робочих місць, в тому числі шляхом професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації на замовлення роботодавця. Діють програми фінансової підтримки створення нових робочих місць для працевлаштування неконкурентоспроможних на ринку праці категорій громадян, організації громадських та інших робіт тимчасового характеру тощо. Крім того, для суб’єктів господарювання, передбачено можливість створення відеовакансій, як нетипового та новітнього засобу кадрової політики.

Запроваджений сайт «Єдине соціальне середовище зайнятості» став у нагоді не лише роботодавцям, а й безробітним. З’явився електронний кабінет шукача роботи, відкрита база наявних вакансій, доступна інформація про послуги служби зайнятості, в тому числі для особливих категорій громадян, запис на прийом за допомогою електронної черги тощо.

Крім того, для більш ефективної самопрезентації, вже два роки поспіль, безробітні мають можливість за допомогою фахівців служби зайнятості скласти та записати відеорезюме, яке може стати дієвим інструментом привернення уваги потенційного працедавця.

У 2018 році державною службою зайнятості була запроваджена веб-базована платформа «Моя професія: консультаційна мережа». Це онлайн-сервіс, який дозволяє пройти психодіагностичне тестування та визначити свої професійні інтереси та цінності, психологічні схильності та особливості, і, врешті-решт, індивідуальну специфіку структури здібностей.

Однією з умов модернізації та розвитку служби зайнятості, як сервісної установи сучасного формату, є клієнтцентрований підхід до обслуговування населення. Значною частиною клієнтів центрів зайнятості є малоконкурентні на ринку праці категорії: молодь, яка шукає перше місце роботи, люди з інвалідністю, внутрішньо переміщені особи, громадяни старших вікових груп, які втратили роботу тощо. Саме тому використання нових підходів та технологій спрямованих на запобігання тривалому безробіттю, набуло особливої актуальності. Тому, в 2018 році Державна служба зайнятості, спираючись на досвід інших передових держав, запровадила принципово новий для України підхід в обслуговуванні громадян: кейс-менеджмент та профілювання. Це дозволяє вже на початкових етапах виявляти групи безробітних з високим ризиком довготривалого безробіття та надавати їм послуги, що прискорять їх працевлаштування. 

Продовжуючи реалізацію адресного підходу до обслуговування клієнтів, 2019 рік для служби зайнятості розпочався впровадженням інституту кар’єрних радників для безробітних, які мають забезпечити індивідуальний підхід до кожного клієнта, якісне надання послуг з планування, реалізовувати підхід взаємних зобов’язань між безробітним та службою зайнятості з метою прискорення працевлаштування.

Останні роки для служби зайнятості, як і для всієї держави, пройшли під знаком реформування і визначали нову якість соціальної політики держави. Пріоритетними напрямками діяльності стали підвищення якості обслуговування шукачів роботи та роботодавців, у тому числі із застосуванням сучасних інформаційних технологій, удосконалення комунікації між усіма учасниками ринку праці, забезпечення прозорості та відкритості діяльності, активізації міжнародного співробітництва, запровадження клієнтцентрованого підходу. Адже головним завданням залишається перетворення служби зайнятості на провідну державну інституцію європейського рівня, діяльність якої відповідатиме очікуванням суспільства.

                                         За інф. Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського ОЦЗ

КОНСУЛЬТАНТ, ПСИХОЛОГ, ПАРТНЕР

 

У службі зайнятості  почали працювати кар’єрні радники.

Вже місяць у підрозділах Державної служби зайнятості діють кар’єрні радники – досвідчені спеціалісти з працевлаштування і розвитку кар’єри, індивідуальні консультанти, які здійснюють супровід безробітного до моменту влаштування на робоче місце.

Кар’єрний радник: хто він?

Радники виділені з поміж найбільш фахових працівників, які мають великий досвід роботи з людьми, не бояться опановувати нові підходи, вміють знаходити спільну мову з клієнтами, розбиратися в складних життєвих ситуаціях. 
«Паперової», тобто технічної роботи у такого спеціаліста менше. Зате більше часу залишається на «живе» спілкування. За допомогою методу профілювання визначаються індивідуальні характеристики клієнта, що сприяє визначенню оптимального переліку послуг.

Радник з’ясує, чому людина тривалий час не може знайти роботу – можливо, не вміє презентувати свої трудові вміння і навички, має завищені вимоги, особисті причини тощо. Підсобить у подоланні психологічного бар’єру.

Порадить, як правильно скласти резюме, щоб роботодавець вирізнив з-поміж інших і запросив на співбесіду. Навчить, як поводитись на першій зустрічі з майбутнім керівником. Підкаже, де можна підвищити кваліфікацію, щоб відповідати вимогам омріяної посади. І, власне, підбере вакансії.

Та не треба думати, що кар’єрний радник – такий собі чарівник, до якого варто лише підійти і на вас просто з неба «звалиться» пропозиція бажаної роботи з великою платнею, про які ви навіть не мріяли. Самим клієнтам необхідно здійснювати активні дії для того, щоб знайти реальне місце роботи і почати заробляти, а не тільки «відмічатися на біржі» й отримувати виплати.

Відповідальність з’явилася й у безробітного, котрий має бути зацікавлений у своєму працевлаштуванні та активно включатися в пошук роботи.

Фахівець і клієнт стають партнерами. Адже мета у них спільна – швидше й ефективніше знайти роботу для людини.

Радник і безробітний розробляють індивідуальний план працевлаштування, останній зобов’язується його виконувати, засвідчивши згоду власним підписом. 
Якщо людина не сприяє власній зайнятості, не виконує рекомендації кар′єрного радника, то може втратити на певний період частину допомоги по безробіттю, а за певних умов навіть позбутися статусу безробітного. 
Рішення про застосування таких санкцій приймає теж кар’єрний радник.

Використання послуг кар’єрних радників має на меті мотивувати людей до праці, надавати індивідуально орієнтовані послуги, зробити шукачів роботи мобільними і підготовленими гравцями на ринку праці.

Реєстрація за новим порядком

Створення інституту кар’єрних радників передбачене новим Порядком реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2018 року № 792, що набрала чинності з 1 січня 2019 року. 
Кар’єрний радник – це співробітник служби зайнятості, що забезпечує надання послуг особам, які шукають роботу, зареєстрованим безробітним, здійснює супровід таких осіб з метою їх подальшого працевлаштування.

Первинний прийом, реєстрацію, анкетування, підбір вакансій робить реєстратор, який першим зустрічає відвідувача, вивчає його цілі й очікування, налаштовує і мотивує на працю. Якщо тривалий час із різних причин людина не може працевлаштуватися, її направляють до кар’єрного радника, як більш вузького спеціаліста, котрий «вестиме» клієнта до досягнення бажаного результату і усунення причин, що заважають знайти роботу.

На сьогодні першочерговим завданням Державної служби зайнятості є поліпшення сервісного обслуговування клієнтів служби, індивідуалізоване надання якісних і результативних послуг у залежності від потреб клієнта. Одним із кроків у цьому напрямку є запровадження інституту кар’єрного радника. Такі радники – це фахівці нашої служби, які зараз проходять навчання, вони працюватимуть з клієнтом по принципу кейс-менеджера і допомагатимуть людині впоратися з проблемою безробіття і зі змінами у житті.

Кар’єрний радник покликаний активізувати потенціал людини, залучити її до процесу пошуку роботи. Першочергове завдання цього спеціаліста – розробити на підставі проведеного поглибленого профілювання спільно з клієнтом план заходів, які прискорять повернення людини на ринок праці.

 Крім кар’єрних радників, виділені реєстратори, які першочергово працюють з клієнтом і в разі непрацевлаштування на першому етапі скеровують його до кар’єрного радника. Радник визначає, чому не вдалося оперативно працевлаштувати людину, з’ясовує, які трудові навички їй необхідно вдосконалити, окреслює проблему, що перешкоджає отримати роботу, й допомагає її подолати. Важливо, щоб людина сама розуміла цю проблему і була зацікавлена у вирішенні.

 

Виїзний захід фахівців служби зайнятості до селища Ладан

 

З метою наближення соціальних послуг до клієнтів служби зайнятості 24 січня фахівцями Прилуцької міськрайонної філії   проведено виїзний захід до селища Ладан.

В рамках проведеного заходу директор філії Лариса Татарченко та начальник сектору рекрутингу Наталія Філозоп провели робочу зустріч з директором ринкоутворюючого підприємства ТОВ ПК «Пожмашина» Олегом Борщем та директором з персоналу Олегом Озеровим. У 2018 році підприємством до служби зайнятості  було подано 61актуальну  вакансію, на які за сприянням служби зайнятості  працевлаштовані 46 осіб. В ході зустрічі обговорювались  питання можливості створення робочих місць у 2019 році, організація робіт тимчасового характеру та професійного навчання.

     Також відвідали КП «Водоканал» Ладанської селищної ради та обговорили з в.о.директора Вікторією Голиною перспективи працевлаштування  30 працівників підприємства, які підлягають вивільненню.

Питання масового вивільнення завжди є серйозною проблемою як  для роботодавців, так і для працівників. Важливо у цій ситуації оперативно та невідкладно провести роз’яснювальну роботу серед працівників, які підлягають вивільненню та  надати їм необхідну допомогу і консультації.

Саме з метою надання комплексу соціальних послуг у розв’язанні проблеми зайнятості трудового колективу у ситуації запланованого масового вивільнення, фахівці служби зайнятості  зустрілися з працівниками   ТОВ „ПК Пожмашина” та КП „Водоканал” Ладанської селищної ради, щодо яких заплановане вивільнення у зв’язку зі скороченням чисельності працівників та змінами в організації виробництва і праці.

Під час семінарів Тетяна Столітня проінформувала присутніх щодо їх прав та деталей чинного законодавства у сфері зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Ознайомила з комплексом послуг, які надає державна служба зайнятості, серед яких: підбір роботи, можливість професійного навчання або перенавчання, сприяння у започаткуванні власної справи, залучення до громадських та інших робіт тимчасового характеру тощо. Учасникам семінару наголосила, що звертаючись за допомогою в працевлаштуванні до фахівців служби зайнятості, гарантовано отримуєш всебічну психологічну та професійну допомогу.

Також, присутніх інформували щодо тенденцій та потреб сучасного ринку праці, якому вкрай не вистачає фахівців робітничих професій та технічних спеціальностей.

Семінари пройшли у форматі конструктивного діалогу, під час яких вивільнювані працівники активно ставили питання, які стосувалися деталей набуття статусу безробітної особи, порядку нарахування та виплати матеріального забезпечення на випадок безробіття,
можливості перенавчання та започаткування власної справи.

По завершенню консультаційного заходу, представники адміністрації підприємств і учасники семінарів подякували фахівцям служби зайнятості за отриману інформацію.

 

 

15 січня відбувся виїзний захід  спеціалістів служби зайнятості у Молодівицькій ОТГ. Під час заходу директор Прилуцької міськрайонної філії Лариса Татарченко обговорила  з головою Малодівицької ОТГ Оленою Журавель шляхи співпраці ЦЗ з ОТГ у напрямку реалізації програми зайнятості, участі безробітних жителів, які перебувають на обліку у ЦЗ у громадських роботах соціального спрямування  та підписали Угоду про співпрацю у 2019 році.

На особистому прийомі надано консультації 5 жителям об»єднаної територіальної громади з питань зайнятості.

З метою оперативного інформування мешканців громади про ринок праці  фахівцями центу зайнятості у  місцях  скупчення  людей, біля магазинів, доводили до жителів громади інформацію про актуальні вакансії надані роботодавцями Прилуцького регіону та інших областей України.

Ситуація на ринку праці Прилуцького району  у 2018 році

 

Кількість безробітних мешканців району, що перебували на обліку у службі зайнятості протягом  2018 року, у порівнянні з минулорічним показником зменшилась на 43 особи і становила 1230 безробітних. Серед них 599 осіб – жінки, 386 безробітних – молодь віком до 35 років.

У 2018 році кількість роботодавців, які співпрацювали зі службою зайнятості становила 527, що на рівні 2017 року.

Кількість вакансій у базі даних служби зайнятості, у порівнянні з 2017 роком, збільшилася на 7% до 3738 одиниць.

Кількість безробітних, працевлаштованих за сприяння служби зайнятості становила 425 осіб.

З числа колишніх безробітних 35% знайшли роботу  у переробній та добувній промисловості; 16% - у сільському, лісовому та рибному господарстві, 9% – в освіті.

Кількість безробітних, працевлаштованих на нові робочі місця
з компенсацією роботодавцю витрат в розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування становила 3 особи.

За сприяння державної служби зайнятості забезпечено тимчасову зайнятість 222 громадян, зокрема, 170 осіб взяли участь у громадських роботах та 52 особи в інших роботах тимчасового характеру.

З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, у  2018 році за сприяння державної служби зайнятості 145 безробітних проходили професійне навчання.

Кількість осіб, охоплених профорієнтаційними послугами у 2018 році становила 1216 безробітних.

Кількість безробітних станом на 1 січня 2019 року, у порівнянні з відповідною датою 2018 року, збільшилася на 6% та становила 427 осіб.

 

 

Безробітних жінок вчили готувати млинці

До відродження, збереження та популяризації українських традицій долучилась Чернігівська  обласна служба зайнятості, започаткувавши два роки тому культурно просвітницький проект „Збережемо традиції предків”.

До цього проекту приєдналась й Прилуцька міськрайонна філія,  запросивши до Прилуцького професійного ліцею безробітних жінок на профорієнтаційний захід  „Презентація професії кухар”, яка сьогодні є затребувана на ринку праці.

  Відкриваючи захід, директор філії Лариса Татарченко привітала присутніх із святами та ознайомила із послугами, які надає служба зайнятості.

Директор  Прилуцького професійного ліцею Анатолій Дорошенко презентував професію „кухаря”, яку можна здобути  у їхньому закладі.

 Головний бібліотекар Прилуцької міської центральної бібліотеки ім. Л.Забашти  Ніна Горбань  здійснила екскурс в історію виникнення свят Василя Великого  та Маланки, які обросли з віками великою кількістю народних традицій, звичаїв і вірувань. В народі ніч із 13 на 14 січня називають зустріччю Василя з Маланкою, а ще Щедрим вечором. У цей день господині готували багаті і щедрі частування на стіл, чекаючи на гостей, а також випікали млинці,   які є однією з найулюбленіших страв української кухні.      

  Підготуватися до свят, щоб потім потішити вечерею всю родину, безробітні мали змогу під час кулінарного майстер-класу, який проводили майстри виробничого навчання Прилуцького професійного ліцею.  Краще один раз побачити, ніж сто разів почути. А ще краще – спробувати зробити власноруч! Млинці смажили та намащували різними начинками не лише безробітні жінки, але й фахівці служби зайнятості, бо майстер-клас  був настільки захоплюючим, що стояти осторонь  ніхто не зміг. І звісно ж, найцікавішим  була дегустація млинців з узваром та кутею, яка обов’язково повинна бути присутня на зимових святах.

За святково  прикрашеним столом зібрались всі учасники заходу, спілкувалися та вітали один одного із прийдешніми святами. Весело, щиро,  пізнавально та по-домашньому пройшов майстер-клас по випіканню млинців, який можливо стане  для безробітних поштовхом отримати  додатковий заробіток, або навіть зайнятися  бізнесом. А допомогти в цьому може служба зайнятості, надавши допомогу по безробіттю одноразово для відкриття власної справи.  Такою послугою у 2018 році скористалися 2 безробітні особи.  Також служба зайнятості може організувати безробітним професійну підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації, здобути затребувана на ринку праці професію, зокрема кухаря або кондитера в будь-якому віці за короткий термін і головне – безкоштовно. Протягом 2018 року набували нових професій та підвищували кваліфікацію за направленням служби зайнятості 244 безробітні особи. Загалом на обліку у службі зайнятості протягом 2018 року перебували 2683 безробітних, більша половина з них, а саме  1505 осіб - жінки. Працевлаштовано за направленням служби зайнятості 836 безробітних, з них 466 жінок.

Новий сервіс Служби зайнятості

 

«Електронний кабінет безробітного»

 

https://www.dcz.gov.ua/cabinet

 

Електронний кабінет безробітного - це персональне автоматизоване робоче місце безробітного, працювати в якому можливо з будь-якого комп’ютера, підключеного до мережі Інтернет. Ресурс є доступним також з мобільного телефону на базі програмного забезпечення Android,Apple.

Ви матимете змогу переглянути, реєстр направлень на вакансії, реєстр актуальних вакансій на постійні роботи, тимчасові роботи та пропозиції робіт цивільно-правового характеру, перелік навчальних груп, що комплектуються по Україні, перелік отриманих індивідуальних та групових послуг, реєстр запланованих Прилуцькою міськрайонною філією послуг та маєте можливість записатись на участь у них. В кабінеті можливо переглянути реєстр нарахувань виплати допомоги по безробіттю.

Щоб отримати доступ до власного електронного кабінету на сайті державної служби зайнятості, необхідно разом із особистим консультантом внести логін та пароль при відвідуванні Прилуцької філії.

Новий сервіс Служби зайнятості для роботодавців

«Електронний кабінет роботодавця»

https://www.dcz.gov.ua/cabinet

 

Електронний кабінет роботодавця - це персональне автоматизоване робоче місце роботодавця, працювати в якому можливо з будь-якого комп’ютера, підключеного до мережі Інтернет. Ресурс є доступним не лише з комп’ютера а і з мобільного телефону на базі програмного забезпечення Android,Apple.

У кабінеті Ви маєте змогу переглянути, актуальність реквізитів свого підприємства, історію направлень центром зайнятості працівників, виконання договорів на громадські та тимчасові роботи. Також передбачена можливість переглядати звіти форм 3-ПН, 4-ПН, 1-ПА, які подавались до служби зайнятості, стан укомплектування заявлених вакансій, можливість отримання такої послуги, як компенсація єдиного внеску та тематику семінарів для роботодавців.

Щоб отримати доступ до власного електронного кабінету необхідно разом із особистим консультантом підібрати логін та пароль.

Пане Міністре, вже декілька місяців шукаю роботу але нещастить. Чи маю я право на допомогу по безробіттю та як її отримати?

Володимир Гречко

 

Кому надається допомога по безробіттю?

Громадянам у разі втрати заробітної плати (грошового забезпечення) або інших доходів внаслідок втрати роботи через незалежні від них обставини. На допомогу по безробіттю може претендувати застрахована (офіційно працевлаштована) особа.

Реєстрація безробітних проводиться центром зайнятості за особистою заявою особи і призначається з восьмого дня після реєстрації.

Перелік документів, потрібних для реєстрації, можна переглянути на офіційному сайті Державної служби зайнятості: https://www.dcz.gov.u

Як визначається розмір допомоги по безробіттю?

Розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до середньої заробітної плати (доходу) і залежно від страхового стажу:

 • до 2 років - 50 %;
 • від 2 до 6 років - 55 %;
 • від 6 до 10 років - 60 %;
 • понад 10 років - 70 %.
 • з 1 грудня мінімальний розмір допомоги по безробіттю становить 1630 грн.

Залежно від тривалості безробіття, визначена допомога по безробіттю становить:

 • перші 90 календарних днів - 100 %;
 • протягом наступних 90 календарних днів - 80 відсотків;
 • у подальшому - 70 відсотків.

Допомога по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Який порядок виплати допомоги по безробіттю?

Допомога по безробіттю виплачується не рідше ніж два рази на місяць, а за згодою безробітного - один раз на місяць. Період, за який здійснюється поточне нарахування допомоги по безробіттю, обмежується датою, що передує дню останнього відвідування безробітним центру зайнятості, де він зареєстрований. Остаточний розрахунок виплат допомоги по безробіттю здійснюється з урахуванням рішення про припинення виплат і включає нарахування за останній день відвідування центру зайнятості, що входить до визначеного періоду виплати.

 

Який строк надання допомоги по безробіттю?

Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років.

А для молоді, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах чи звільнилася із строкової військової служби - 180 календарних днів.

Для осіб передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію) -  не може перевищувати 720 календарних днів.

 

Чи можуть відмовити у допомозі по безробіттю? Чи можна оскаржити відмову?

Підставами для відмови у наданні статусу безробітного є:

1) відсутність на дату звернення до центру зайнятості необхідних документів;

2) встановлення факту зайнятості особи;

3) письмова відмова особи від пропозиції підходящої роботи;

4) неповернення особою коштів, отриманих за період попередньої реєстрації, що припинена на підставі, зокрема: встановлення факту подання особою недостовірних даних та документів, на підставі яких прийнято рішення про надання їй статусу безробітного, призначення виплати матеріального забезпечення на випадок безробіття та надання соціальних послуг, що мав місце протягом періоду реєстрації; встановлення факту виконання безробітним оплачуваної роботи (надання послуг); припинення професійного навчання за направленням центру зайнятості без поважних причин.

У разі прийняття центром зайнятості рішення про відмову у наданні статусу безробітного, особа може оскаржити та повторно подати заяву про надання зазначеного статусу не раніше, ніж через сім календарних днів.

 

Куди звертатися за більш детальними консультаціями та роз’ясненнями?

Якщо у вас залишились питання, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800)213-103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій Україні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист. 

Пане Міністре, звертають до Вас за порадою. Я інвалід ІІ групи, нещодавно була звільнена з роботи із причини встановлення групи інвалідності та відсутності вакансії для осіб з обмеженими можливостями на підприємстві. На мою думку таке звільнення є незаконним. Дуже прошу, порадьте, що мені робити та чи дійсно були підстави для мого звільнення? Дякую.

Олена Дегтярьова

Усі люди є рівними у своїх правах. А це означає, що жодна людина не може стати жертвою будь-яких обмежень.

Держава гарантує усім без винятку людям, і особам з інвалідністю в тому числі, всі соціально-економічні, політичні, особисті права і свободи, закріплені у Конституції, законах чи міжнародних договорах, які ратифіковані Верховною Радою.

Коли роботодавець може звільнити працівника?

Роботодавець має право звільнити працівника лише у разі його невідповідності займаній посаді чи виконуваній роботі. Факт встановлення інвалідності не може бути підставою для звільнення.

Що передбачено законодавством?

Чинне законодавство гарантує громадянам з інвалідністю право працювати на підприємствах, в установах, організаціях, а також займатися підприємницькою та іншою трудовою діяльністю, яка не заборонена законом.

Які обов’язки мають працедавці?

Компанії, організації чи будь-які інші працедавці, які використовують найманих працівників, зобов’язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування осіб з інвалідністю, у тому числі спеціальні робочі місця.

Так, законодавством встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік. Якщо в компанії чи на підприємстві працює від 8 до 25 осіб – у кількості одного робочого місця.

Що робити якщо особа з інвалідністю  не має змоги працювати на підприємстві?

Особам з інвалідністю, які не мають змоги працювати, Державна служба зайнятості сприяє у працевлаштуванні з умовою про виконання роботи вдома.

В окремих випадках на власника підприємства, установи чи організації покладається обов’язок організувати професійне навчання, перекваліфікацію і працевлаштування осіб з інвалідністю, відповідно до медичних  рекомендацій.

Особи з інвалідністю мають право на встановлення неповного робочого дня або неповного робочого тижня та на створення належних умов праці.

Що забороняється?

Перш за все, забороняється відмова від укладання трудового договору або просування по службі, звільнення за ініціативи адміністрації, переведення на іншу роботу без згоди працівника з мотивів інвалідності.

Винятком тут може бути лише наявність висновку Медико-соціальної експертної комісії  (МСЕК) про те, що стан здоров’я особи перешкоджає виконанню професійних обов’язків, загрожує її здоров’ю та безпеці інших осіб.

Також забороняється залучення осіб з інвалідністю до надурочних робіт і будь-яка дискримінація за ознакою інвалідності.

Яку відповідальність несе роботодавець у випадку незаконного звільнення особи з інвалідністю?

Щонайменше – накладення штрафу за порушення законодавства про працю. Також порушення трудових прав громадян, у тому числі через дискримінацію за ознакою інвалідності, може бути підставою для відкриття кримінального провадження.

Як захистити себе?

Захист прав свобод і законних інтересів осіб з інвалідністю відбувається в судовому порядку. Якщо судом буде встановлено факт незаконного звільнення з роботи, всі кошти, які особа недоотримала, будуть сплачені роботодавцем на користь працівника за той період часу коли він був незаконно звільнений, заробітна плата буде нарахована у повному обсязі та стягнена за вимушений прогул.

Громадянин також має право в судовому порядку оскаржувати висновок МСЕК про визнання чи не визнання його особою з інвалідністю.

Куди звертатися за більш детальними консультаціями та роз’ясненнями?

Якщо у вас залишились питання, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213-103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій Україні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

Профорієнтаційна робота - запорука успішного працевлаштування

Протягом   листопада-грудня  2018 року фахівцем  Прилуцької МРФ Чернігівського ОЦЗ  Іриною  Микитченко  проведено  широку  просвітницьку роботу з учнями 8-11 класів  загальноосвітніх шкіл району.

Випускникам була надана інформація про актуальні професії, які користуються попитом на регіональному ринку праці, соціальні послуги та можливості, які надає служба зайнятості учнівській молоді та можливість  використання психодіагностичного тестування в автоматизованій системі «ПрофКонсультант».

Ця інформація допоможе школярам зробити усвідомлений вибір майбутньої професії, яка дозволить самореалізуватися, обрати навчальний заклад та працевлаштуватися в подальшому в рідній країні.

 
 
 
 

Стан ринку праці за 11 місяців 2018 року у Прилуцькому районі

 

За січень-листопад 2018 року лави безробітних у Прилуцькому районі поповнили 665 громадян – на 3% менше у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Загалом протягом 11 місяців поточного року на обліку у службі зайнятості перебували та отримували послуги 1068 безробітних громадян – на 4% менше,  ніж за цей період торік.

До активних програм сприяння зайнятості залучено 771 особа. Зокрема 411 осіб працевлаштовано, 215 - залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру, 145 - скеровано на професійне навчання.

Станом на 1 грудня у районі налічувалось 295 офіційно безробітних громадян, що  – на 5 осіб або 2% більше, ніж рік тому.

 

Державна служба зайнятості – людям з інвалідністю

До Міжнародного дня інвалідів та з метою привернення особливої уваги суспільства до проблем людей з інвалідністю, надання їм всебічної допомоги у пошуку роботи та підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, фахівці  Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського обласного центру зайнятості  приєдналися до проведення Всеукраїнської декади зайнятості для людей з інвалідністю. В рамках її проведення 27 листопада 2018 року у приміщенні філії відбувся День відкритих дверей для осіб з інвалідністю. Це можливість для людей, які мають інвалідність, за короткий час і в одному місці отримати консультації щодо найрізноманітніших потреб і сфер життєдіяльності.

Низку інформаційних та консультаційних заходів розпочав  семінар на тему :„Сприяння працевлаштуванню особам з інвалідністю”, під час якого присутні мали змогу докладно ознайомитися із спектром послуг служби зайнятості, ситуацією, що склалася на регіональному  ринку праці, додатковими соціальними гарантіями у сприянні працевлаштуванню даної категорії населення. Заступник директора Олена Іллюшко розповіла про те, що пошук роботи людини з інвалідністю досить нелегкий шлях, але якщо  поставити мету, то її можна досягти. Зокрема, зупинилась на питаннях поетапного підбору роботи та здобуття нової професії. Головне, щоб така людина знала та усвідомлювала свої сильні та слабкі сторони, адекватно оцінювала свої здібності та прагнула особистісного розвитку, а всі інші питання допоможуть вирішити фахівці служби зайнятості.

          Заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Тетяна Столітня надала шукачам роботи з інвалідністю детальну інформацію про можливість отримання додаткових професійних навичок для прискорення працевлаштування, як у найближчий час так і в подальшій перспективі, наголосила, що робота існує для тих, хто її шукає і може запропонувати потенційному роботодавцю готовність до професійного зростання з урахуванням потреб сучасного ринку праці. За бажанням безробітним особам з інвалідністю запропонувала пройти профорієнтаційне тестування та записати відеорезюме.

Водночас, у рамках заходів фахівцями служби зайнятості організовано «Ярмарок вакансій» для людей з інвалідністю.
Безробітні особи  мали можливість ознайомитися з актуальними вакансіями по місту Прилуки та Прилуцькому району, особисто поспілкуватися з роботодавцями, розширити коло уявлень щодо власної професійної самореалізації та знайти роботу згідно з рекомендаціями медико-соціальної експертної комісії. У роботі з людьми з інвалідністю фахівці служби зайнятості ставлять за мету, насамперед, підвищити рівень поінформованості і адаптації таких людей до зайнятості, а також змінити ставлення суспільства до них на відкритому ринку праці, тобто, дивитись на інвалідів не як на людей з обмеженнями на працю, а як на професіоналів в конкретній галузі.
 

 „Працевлаштування осіб з інвалідністю – важливий фактор у вирішенні соціальної проблеми зайнятості населення – такою була тема «круглого столу», який цього дня зібрав фахівців служби зайнятості, соціальних партнерів, представників громадських організацій та  роботодавців.  Під час обговорення піднімалися нагальні питання щодо підвищення якості робочих місць для осіб із інвалідністю, створення для них гідних умов роботи та оплати праці, подолання упередженого ставлення роботодавців до використання праці осіб із інвалідністю, приведення у відповідність до потреб ринку праці та роботодавців напрямків їх професійної підготовки.       Відкриваючи захід, директор Лариса Татарченко   акцентувала увагу присутніх на тому,  що людина, яка має обмеження свого фізичного стану, але може і бажає працювати, має державні соціальні гарантії на працевлаштування з урахуванням стану здоров’я, рекомендації МСЕК, можливостей та побажань  з метою успішної інтеграції в суспільстві. Служба зайнятості надає можливість шукачам роботи використовувати сучасні інформаційні технології з метою прискорення працевлаштування, а саме: до послуг клієнтів пропонуються: безкоштовний телефонний сервіс; Інтернет-сайти з пошуку роботи; комп’ютер вільного доступу; бажаючі можуть відзняти відеорезюме, ознайомитись з відео вакансіями. У службі зайнятості  створено належні умови для надання соціальних послуг особам з інвалідністю. З метою забезпечення безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до приміщення філії встановлено пандус та кнопку виклику, також створено інформаційний куточок, де можна ознайомитися з нормативно-правовими документами регулювання соціального захисту інвалідів, інформацією про підприємства, що мають робочі місця для осіб з інвалідністю, з навчальними закладами, що здійснюють професійне навчання цієї категорії населення, з переліком професій та спеціальностей, за якими можуть навчатись названі особи. Слід підкреслити те, що впродовж січня-листопада  2018 року фахівці служби зайнятості надали соціальні послуги 112 особам з  інвалідністю, з яких 28 осіб працевлаштовані  на вільні робочі місця та вакантні посади, 4 особи пройшли підвищення кваліфікації шляхом стажування або на курсах цільового призначення.
             До обговорення долучилися всі учасники круглого столу, які окреслили основні орієнтири роботи в напрямку соціального захисту вразливих категорій  населення та  відмітили, що  заходи такого формату, завдяки обміну  думками та  досвідом роботи,  сприяють  удосконаленню реабілітаційного процесу та соціальній інтеграції  осіб з інвалідністю. 

 
 
 

Директор філії                                                Лариса Татарченко       

Центр зайнятості інформує

 

ОНЛАЙН ПРОФОРІЄНТАЦІЯ ВІД СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ

Послуги служби зайнятості стають ще доступнішими. Якщо Ви плануєте свій професійний шлях або не можете визначитися з вибором професії, у нагоді стане онлайн-платформа державної служби зайнятості з професійної орієнтації та розвитку кар'єри. Cтворена вона з метою безкоштовного надання послуг з профорієнтації у дистанційному режимі, тобто без відвідування центру зайнятості. Скористатися нею може кожен, у кого є потреба у виборі або зміні професії, виборі майбутнього напряму професійного навчання, визначенні схильності до підприємницької діяльності, оцінці власних здібностей та навичок.
Онлайн сервіс дає можливість створити власний профіль з особистим паролем, тобто ніхто інший не зможе переглянути результати тестування. Запропоновані тести допоможуть визначити: швидкість мислення, аналітичні здібності, здатність до логічного мислення, лідерські та управлінські якості, стресостійкість та адаптивність, здатність до командної роботи, емоційний інтелект, підходящу сферу зайнятості, комунікаційні та організаторські здібності, здатність до підприємницької діяльності, орієнтацію на результат чи процес тощо. На думку фахівців служби зайнятості, такий широкий набір профорієнтаційних тестів дозволить людині пізнати себе якнайкраще. А за бажанням можна звернутися за додатковою консультацією до фахівців служби зайнятості.
Віднедавна на базі цієї платформи діє веб-базована платформа для онлайн профорієнтаційного консультування «Моя професія: консультаційна мережа». Її мета – надання послуг з профорієнтації у дистанційному режимі як старшокласникам, які ще тільки стоять на порозі професійного вибору, так і дорослим, котрі бажають змінити професію. Тестування проводиться за науковими, стандартизованими, перевіреними роками методиками та дає можливість пізнати людині свої професійні інтереси і цінності, рівень розвитку інтелекту, психологічні особливості та отримати узагальнені рекомендації щодо вибору професії. Проте в службі зайнятості радять, проаналізувати ці результати з профконсультантом, що дозволить сформувати більш розширений звіт, враховуючи уподобання людини, її життєву ситуацію, стан здоров’я, фінансові та сімейні можливості.

В Інтернеті онлайн-платформу державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар’єри можна знайти на сайті державної служби зайнятості за адресою - www.profi.dcz.gov.ua. Веб-базована платформа «Моя професія: консультаційна мережа» розташована за адресою: http://myprofession.com.ua/.
Отже, проходьте тестування та дізнайтеся про себе більше!

ФОРМУЛУ УСПІШНОГО ПРОФЕСІЙНОГО ВИБОРУ ЗНАЮТЬ У СЛУЖБІ ЗАЙНЯТОСТІ

Вже другий рік поспіль на Чернігівщині реалізується профорієнтаційний проект для учнівської молоді «Обери професію – обери майбутнє».

Його організатори, а це обласний центр зайнятості та управління освіти та науки обласної державної адміністрації, ініціювали його в рамках Програми професійної орієнтації молоді на актуальні на ринку праці професії та спеціальності. Головною  метою проекту є формування в учнівської молоді стійкої мотивації до праці на рідній землі, відповідального ставлення до вибору затребуваної на ринку праці професії, планування кар’єри, відновлення престижу робітничих професій тощо.  

Реалізація проекту пройде в три етапи, основний з яких триватиме з вересня по квітень та передбачає системну профорієнтаційну  роботу з учнями 9-10 класів загальноосвітніх шкіл.

Отож, шановні старшокласники, якщо ви стоїте перед професійним вибором, не прогавте нагоду озброїтися корисною інформацією про актуальні на сучасному ринку праці професії та спеціальності, це допоможе вам зробити важливий крок у своєму житті.  Тим більше, що організатори обіцяють цікаву та змістовну навчальну програму.

Розпочнеться вона під символічним гаслом «На професійному старті». Протягом вересня-жовтня в школах проведуть інтерактивні уроки на тему «Світ професій: погляд у майбутнє» та «Правильний вибір професії – запорука професійного успіху». На закріплення отриманих знань про професії учні спробують змоделювати зустріч однокласників у майбутньому.

Протягом листопада-грудня старшокласники побувають у гостях у служби зайнятості, де візьмуть участь у різнопланових інтерактивних профорієнтаційних заходах, квестах, презентаціях. Учні дізнаються про ситуацію на місцевому та регіональному ринках праці, затребувані професії, ринкоутворюючі підприємства тощо.

Не менш цікавим для школярів будуть зимові місяці – січень-лютий. Фахівці служби зайнятості допоможуть їм вивести власну «Формулу успішного професійного вибору», яка має три складові – «Хочу», «Можу», «Треба». Бажаючі зможуть пройти профорієнтаційне тестування із застосуванням психодіагностичних методик, за результатами якого визначать найбільш прийнятні сфери трудової діяльності та підходящі для себе професії.

Насичену профорієнтаційну програму обіцяють організатори проекту і на початку весни. Зокрема в березні-квітні плануються профорієнтаційні екскурсії на підприємства, зустрічі з висококваліфікованими представниками різних професій, майстер-класи, а також «дні відкритих дверей» у закладах професійно-технічної освіти. Одночасно в школах передбачено проведення профуроків на тему «Як здобути професію?», на яких дітей вчитимуть шукати інформацію щодо закладів освіти в мережі Інтернет, здобувати додаткові знання за допомогою онлайн-курсів, навчальних платформ. Обіцяють і он-лайн презентації закладів освіти за допомогою скайп-зв’язку.

За інформацією Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського ОЦЗ

Підсумки роботи за І півріччя  2018 року

У січні-червні 2018 року послугами служби зайнятості скористалися 813 безробітних мешканців району. Із загальної чисельності безробітних жінки становили 54,7%, молодь у віці до 35 років – 33,6%.

У 2018 році служба зайнятості продовжує реалізовувати активні програми сприяння зайнятості. Так, активними програмами сприяння зайнятості населення у січні-червні 2018 року було охоплено 490 безробітних громадян. Рівень охоплення активними заходами становив 60%.

До служби зайнятості протягом січня-червня 2018 року надійшла інформація про 1960 вільних робочих місць. Станом на 01.07.2018 року у базі даних служби зайнятості налічувалося 292 вакансії.

За сприяння служби зайнятості у січні-червні 2018 року  працевлаштовані 257 безробітних громадян, мешканців району. Рівень працевлаштування становив 31,6%.

Для підвищення конкурентноздатності громадян на ринку праці та відповідно до потреб роботодавців у працівниках конкретних професій, професійним навчанням охоплено 94 особи.

З метою збереження та відтворення мотивації до праці, забезпечення тимчасової зайнятості, поліпшення матеріального становища безробітних, у січні-червні 2018 року 140 осіб були залучені до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру.

 

Профорієнтаційний захід  „Професія моєї мрії”

На виконання плану заходів з реалізації Програми професійної орієнтації молоді на здобуття актуальних на ринку праці професій та спеціальностей фахівці Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського ОЦЗ в заміському оздоровчому таборі «Веселка» КЗ «Удайцівський НРЦ» провели профорієнтаційний захід  пізнавально-ігрового характеру „Професія моєї мрії” для  дітей молодшого та  середнього шкільного віку.

Всі  бажаючі  прийняли активну участь  у іграх  та конкурсах, відгадували загадки про професії  та малювали професію своєї мрії. 

Діти в ігровій формі ознайомилися зі світом професій та отримали уявлення про професії  які потрібні на ринку праці.

За інформацією Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського ОЦЗ

Новий сервіс Служби зайнятості

«Електронний кабінет роботодавця»

https://www.dcz.gov.ua/cabinet

«Електронний кабінет роботодавця» - це персональне автоматизоване робоче місце, доступ до якого роботодавець може отримати за допомогою комп’ютера, підключеного до мережі Інтернет, а також з мобільного телефону. Цей сервіс зорієнтований на скорочення витрат часу для відвідування центру зайнятості та на підвищення рівня взаємодії роботодавців зі службою зайнятості.

У «Електронному кабінеті» роботодавець має можливість переглянути актуальність реквізитів свого підприємства, що містяться у базі служби зайнятості, стан укомплектування заявлених вакансій, кількість направлень центром зайнятості претендентів на роботу, договори на організацію громадських робіт та працевлаштування після професійного навчання, здійснити добір працівників шляхом перегляду резюме. Також передбачена можливість подання звітів за формою №3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)», в тому числі і уточнювальних, в онлайн-режимі до державної служби зайнятості. Крім того передбачена можливість переглядати звіти за формою 4-ПН, 1-ПА, які подавались до служби зайнятості.

Для отримання доступу до «Електронного кабінету» потрібно зареєструвати логін та пароль в персонального консультанта в службі зайнятості для подальшої авторизації на web-сайті www.dcz.gov.ua.

 

У ЧЕРНІГІВСЬКОМУ ОБЛАСНОМУ ЦЕНТРІ ЗАЙНЯТОСТІ ПРАЦЮВАТИМЕ КОНСУЛЬТАЦІЙНИЙ ПРОФОРІЄНТАЦІЙНИЙ ПУНКТ

З 2 січня 2018 року на базі Чернігівського обласного центру зайнятості в рамках реалізації Програми професійної орієнтації молоді на актуальні на ринку праці професії та спеціальності розпочинає роботу Консультаційний профорієнтаційний пункт.

Послуги, які надаватимуться:

- профдіагностичне комп’ютерне тестування з визначення професійної спрямованості особистості;

- психодіагностичне тестування з визначення професійно-важливих якостей;

- консультування учнів ЗНЗ щодо вибору типу професійної діяльності та майбутньої професії відповідно до інтересів, нахилів, здібностей та з урахуванням потреб ринку праці;

- консультування щодо шляхів здобуття професій та спеціальностей в професійно-технічних та вищих навчальних закладах;

- надання психологічної підтримки у питаннях вибору професії;

- консультування батьків щодо професійного самовизначення дитини;

- консультування педагогічних працівників з питань профорієнтаційної роботи зі школярами, використання профдіагностичних тестових методик та інших методичних профорієнтаційних матеріалів.

Всі послуги - безкоштовні.

Консультування проводитиметься щоденно з понеділка по п’ятницю з 10:00 год. до 13:00 год. та з 14:00 год. до 17:00 год. за умови попереднього запису на консультацію за телефоном або електронною поштою.

Контактна інформація:

Чернігівський обласний центр зайнятості

14000, м.Чернігів, вул. Коцюбинського, 40;

тел: 77-90-29,

e-mail: proforient.center@oczcn.gov.ua

«Новації, пріоритети у службі зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю»

13 грудня 2017 року у Прилуцькій міськрайонній філії Чернігівського ОЦЗ відбулося засідання круглого столу на тему «Новації, пріоритети у службі зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю» за участі представників органів влади, соціальних партнерів та представників роботодавців.

Відкрила засідання керівник філії Лариса Татарченко, яка поінформувала про ситуацію на ринку праці, проблеми, які виникають на шляху працевлаштування безробітних та методи їх вирішення. Також зазначила, що завдяки впровадженню нових форм і підходів для покращення ситуації на ринку праці спостерігається позитивна динаміка у поверненні до продуктивної зайнятості шукачів роботи. Вже на сьогодні запроваджено: використання в роботі вакансій з усіх можливих джерел (під час особистих зустрічей з роботодавцями, в телефонному режимі, засобами електронної пошти, із офіційних сайтів установ, організацій, сайтів пошуку роботи); використання при підборі претендентів на вакантні посади, не лише бази зареєстрованих безробітних, але й інших ресурсів, електронної бази резюме шукачів роботи; відеорезюме та онлайн-співбесіди з роботодавцем. Також впроваджено електронний сервіс для роботодавців та безробітних, що значно спрощує процедуру подачі звіту про потребу робочої сили та дає можливість безробітному зарезервувати час для реєстрації не виходячи з дому. Така практика робить ефективним надання соціальних послуг, та оперативного пошуку підходящої роботи, перепідготовки безробітних на замовлення роботодавця. Продовжила засідання заступник керівника Прилуцької МРФ Чернігівського ОЦЗ Олена Іллюшко, яка ознайомила присутніх з новаціями в проекті Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо активізації пошуку роботи безробітних та шукачів роботи)”.

Начальники відділів надали інформацію про обчислення страхового стажу для призначення допомоги по безробіттю та організації професійного навчання безробітних за направленням служби зайнятості, в тому числі для осіб з інвалідністю, розповіли про стимулювання роботодавців до працевлаштування громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та створення нових робочих місць суб’єктами малого підприємництва.

Щодо розроблення проекту Програми продуктивної зайнятості населення Прилуцького району на 2018-2020 роки виступила начальник відділу з питань трудових відносин управління соціального захисту населення Прилуцької РДА Сурай Оксана Володимирівна. Співрозробником даної програми у частині сегменту зареєстрованого ринку праці є служба зайнятості. До дискусії щодо розширення функціоналу служби зайнятості, напрямів покращення співпраці із роботодавцями та соціальними партнерами долучилися всі учасники «Круглого столу».

По закінченню засідання було розроблено спільні рекомендації, які сприятимуть модернізації та розвитку служби зайнятості.

Україна вишивана

В рамках культурно-просвітницького проекту „Збережемо традиції предків”, започаткованого Чернігівською обласною службою зайнятості, 16 серпня у приміщенні Прилуцького міськрайонного центру зайнятості відбувся семінар на тему ”Україна вишивана”. На захід запросили місцеву майстриню Чепурну Оксану Анатоліївну, яка вишиває бісером, закохана у свою справу і щаслива тим, що поєднує у своєму житті хобі, задоволення та роботу. Із захопленням та можливо навіть із доброю заздрістю, присутні милувалися її виробами, якими був прикрашений кабінет.

Затамувавши подих, безробітні та фахівці центру зайнятості слухали розповідь Оксани Чепурної про витоки народного мистецтва. У розмаїтті українського декоративного мистецтва художнє вишивання посідає одне з провідних місць. Це улюблений і здавна поширений різновид народної творчості. Адже для вишивання не потрібно складних пристосувань, тому за бажанням кожен може навчитись цьому ремеслу та відкрити власну справу, яка буде приносити не лише духовне задоволення, а й матеріальне. Вишивка в Україні – світ краси й фантазії, поетичного осмислення навколишньої природи, розповідь про думки й почуття людини.

Останнім часом з піднесенням національно-патріотичних настроїв в суспільстві нового поштовху здобув розвиток національних ремесел та рукоділля. Тому вишивка сьогодні живе повноцінним життям, прикрашає сучасний інтер’єр, одяг, надаючи йому своєрідності та неповторності.

Метою даного заходу було відродження національного рукоділля та традиційних українських ремесел. Якщо будуть бажаючі, то Оксана Чепурна запропонувала провести майстер - клас вишивки бісером.

Семінар пройшов невимушено, весело, цікаво ніби на одному подиху. Всі зрозуміли, що повертаючись до вишивання, ми робимо добре діло, бо не даємо згаснути цьому рукомислу.

ДО УВАГИ ВИПУСКНИКІВ ШКІЛ!

В Україні стартувала загальнонаціональна кампанія з профорієнтації випускників шкіл

Державна служба зайнятості розпочала загальнонаціональну інформаційну кампанію з професійної орієнтації абітурієнтів та старшокласників, яка допоможе молодим українцям визначитись із найбільш підходящою для них професією. Тестування для визначення своїх здібностей та схильностей до тієї чи іншої професії можна безкоштовно пройти у будь-якому з 550 центрів зайнятості по всій Україні.

Для активного залучення молоді до профорієнтаційного тестування на загальнонаціональних телеканалах та у мережі інтернет транслюватиметься ряд соціальних роликів, які розповідатимуть про важливість обрання своєї майбутньої професії для молодих українців.

Відеоролики доступні за посиланням:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLp4MP48cY_nP2yFp0-Y7SP8BHUEMgdifu

Для того, щоб пройти тестування у центрі зайнятості не потрібно ніяких попередніх приготувань. Спеціаліст центру підбере необхідний тест, який триває від 30 до 180 хвилин. По його завершенню відвідувач отримує інформацію, яка допоможе визначити галузь професійної діяльності, до якої найбільш схильна людина.

Детальну інформацію можна отримати за телефоном: 3-15-56, 3-51-91 або за адресою: м.Прилуки, вул.Вокзальна, 46 (відділ активної підтримки безробітних)

Роботодавцям – про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні

18 квітня 2017 року у Прилуцькому міськрайонному центрі зайнятості відбувся семінар на тему „Основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” для керівників та представників кадрових служб підприємств, установ та організацій.

Участь у заході взяли представники служби зайнятості, заступник директора Чернігівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Віктор Падалка, головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернігівській області Олена Антоненко та роботодавці.

Відкриваючи семінар, директор Прилуцького міськрайонного центру зайнятості Анатолій Нестеренко, зазначив, що невід’ємним правом людей з інвалідністю є право на працю, на використання своїх здібностей і талантів, незважаючи на обмежену працездатність.

Одним із пріоритетів у діяльності служби зайнятості є сприяння працевлаштуванню людей з обмеженими фізичними можливостями. Центр зайнятості реєструє людей з інвалідністю і допомагає їм у пошуку роботи, готує їх до працевлаштування, надає інформацію про вільні вакансії, нараховує і виплачує допомогу з безробіття тим, хто має на неї право.

Учасникам заходу було презентовано перелік послуг, які надає служба зайнятості роботодавцям у доборі працівників, зокрема щодо можливості професійної підготовки та перепідготовки кадрів на замовлення роботодавців з метою подальшого працевлаштування. Заступник директора Чернігівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Віктор Падалка у своєму виступі зробив акцент на проблемах, які виникають при працевлаштуванні осіб з обмеженими фізичними можливостями та шляхах їх вирішення, а також на необхідності забезпечення дотримання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, виділяти та створювати робочі місця, у тому числі спеціальні робочі місця.

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Лариса Татарченко зупинилась на передбачені законодавством пільги для підприємств, які працевлаштовують людей з інвалідністю. Законом України «Про зайнятість населення» створено передумови для того, щоб все більше осіб з обмеженими фізичними можливостями знаходили застосуванням своїм знанням та умінням. Зокрема, компенсація роботодавцю фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштованого на новостворене робоче місце інваліда, який не досяг пенсійного віку та якому надано статус безробітного. Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернігівській області Олена Антоненко розповіла про відповідальність за недотримання вимог законодавства про працю та застосування штрафних санкцій.

Учасниками заходу були представники 30 роботодавців міста та району, які прийняли активну участь в обговоренні проблем працевлаштування інвалідів.

Присутні обговорили перспективи подальшої співпраці у створенні умов для реабілітації та інтеграції у суспільство громадян з обмеженими фізичними можливостями. За результатами роботи семінару були прийняті рекомендації.

Як здолати проблеми ринку праці?

15 березня 2017 року на базі Прилуцького професійного ліцею відбувся круглий стіл на тему: „Шляхи подолання викликів сучасного ринку праці та прогнозування попиту на робочу силу” за участі представників Чернігівського обласного центру зайнятості, виконавчої влади міста та району, соціальних партнерів та роботодавців.

Заступник директора обласного центру зайнятості Максим Торжевський ознайомив присутніх з новими підходами до реалізації державної політики зайнятості та прогнозування попиту на ринку праці, наголосивши, що на сьогодні гострою залишається проблема дефіциту робітничих кадрів, поширення тіньової зайнятості, невідповідність підготовки робочої сили вимогам економіки, дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили.

Про особливості ринку праці Прилуччини та нові підходи в обслуговуванні клієнтів служби зайнятості доповів директор Прилуцького міськрайонного центру зайнятості Анатолій Нестеренко. Аналізуючи ситуацію, яка склалася на ринку праці Прилуцького регіону, він зазначив, що головним чинником в питаннях зайнятості населення є стан соціально-економічного розвитку міста та району. Актуальними залишаються проблеми економічної активності населення, низького кваліфікаційного рівня незайнятого та працюючого населення, а також проблеми зайнятості молоді і інвалідів. Тому сьогодні служба зайнятості змінює підходи до надання послуг, освоює нові технології, впроваджує нові сервіси. Нині активно використовуються такі новації, як пошук роботи та працівників за допомогою відеорезюме та відеовакансії, он-лайн співбесіда, спілкування через соціальні мережі, електронна черга реєстрації безробітних.

Із соціально-економічною ситуацією в місті і районі та її вплив на сферу зайнятості ознайомили присутніх начальник відділу економіки Прилуцької міської ради, депутат Чернігівської обласної ради Дмитро Даценко та начальник управління агропромислового розвитку Прилуцької районної державної адміністрації Микола Даниленко.

Участь в обговоренні взяли заступник голови Прилуцької районної ради Наталія Єгорова, директор ТОВ „Прилуцьке хлібоприймальне підприємство” Олександр Федько, директор ТОВ „Агрокім" Максим Пономаренко, начальник відділу кадрів ТОВ „Прилуцький завод „Білкозин” Валентина Філоненко та директор Прилуцького професійного ліцею Анатолій Дорошенко. Всі подякували службі зайнятості за співпрацю, сподіваючись на подальше плідне співробітництво.

 

Служба зайнятості - сервісна установа, яка виконує вкрай важливу соціальну функцію, допомагаючи людям. Ми завжді відкриті для співпраці

Сьогодні служба зайнятості свою роботу спрямовує на підвищення рівня охоплення населення і роботодавців активними формами і програмами сприяння зайнятості, активізації власних зусиль клієнтів щодо пошуку роботи, формування соціально відповідального бізнесу. Наша головна мета, аби кожен українець мав достойну роботу, а роботодавець був забезпечений кваліфікованими кадрами. Роботодавець для служби зайнятості – це клієнт №1. Адже саме роботодавці створюють робочі місця, наповнюють бюджет. Співпраця з ними допомагає спрогнозувати ситуацію на ринку праці, визначити проблеми та знайти шляхи їх вирішення, повернути до продуктивної зайнятості якомога більше наших громадян.

Служба зайнятості безкоштовно пропонує роботодавцям широкий спектр послуг. Перш за все - це допомога у підборі кадрів, організація робіт тимчасового характеру, підготовка необхідних спеціалістів, в тому числі за рідкісними професіями та спеціальностями, за необхідності – за індивідуальними планами та програмами.

Також сьогодні роботодавець може скористатися фінансовою підтримкою служби зайнятості, а саме: отримати компенсацію витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за умови працевлаштування на нові робочі місця безробітних громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці.

Тому однією із головних функцій служби зайнятості є не тільки підбір кадрів для роботодавців, а й послуги з безкоштовної підготовки або перепідготовки безробітних на спеціальності під його власне замовлення.

Помітної суспільної значимості набувають громадські та інші роботи тимчасового характеру.

Головні переваги та користь таких робіт для шукачів роботи полягають в можливості додаткового заробітку, посиленні мотивації до праці, поновленні режиму дня, праці та відпочинку, можливості самореалізації. Протягом 10 місяців 2016 року у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 502 безробітних мешканців регіону.

Соціальний захист учасників АТО – одне з найголовніших завдань сьогодення. За період з січня по жовтень 2016 року послугами центру зайнятості скористалися 147 безробітних учасників АТО. Враховуючи характер ринку праці, а також час, необхідний для адаптації цієї категорії громадян, процес працевлаштування має свої особливості, тому на сьогоднішній день працевлаштовані 23 військовослужбовця, 6 осіб пройшли професійну підготовку, 18 - працювали на громадських та інших роботах тимчасового характеру. Колишнім військовим пропонуються індивідуальні профконсультаційні послуги, тренінги з техніки пошуку роботи, а також заходи цільового призначення. Не всі демобілізовані учасники АТО, які звернулись до Прилуцького міськрайонного центру зайнятості готові приступити до роботи, в тому числі через стан здоров’я, психологічний стан. Крім того, існує дисбаланс між професіями, за якими вони шукають роботу, рівнем заробітної плати, яку вони бажають отримувати та пропозиціями вакансій. Низький рівень зарплат, які пропонують роботодавці та нестача вакансій гальмує процес їх працевлаштування.

Служба зайнятості сьогодні має всі необхідні інструменти для пом’якшення ситуації на ринку праці. Проте наше першочергове завдання на сучасному етапі – прогнозувати ситуацію в сфері зайнятості та оперативно реагувати на виклики ринку праці. З цією метою розпочато процес модернізації, комплексних перетворень: змінюються підходи до надання послуг, освоюються нові технології, впроваджуються нові сервіси, такі як відеорезюме, відеовакансія, онлайн-співбесіда, комунікація через соціальні мережі, вибудовується ефективна модель взаємодії з соціальними партнерами та громадськістю.

На часі впровадження й нових механізмів розвитку трудового потенціалу, зокрема, через підтвердження неформальної освіти. Йдеться про можливість багатьом людям проявити себе у нових професіях, якими вони фактично володіють.

Системні зміни, які розпочалися в службі зайнятості, безсумнівно покликані наблизити її до людей, зміцнити довіру громадськості, долучивши до європейських цінностей.

 

СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ НА ШЛЯХУ РЕФОРМУВАННЯ

Про це повідомила директор обласного центру зайнятості Лідія Падалка. За її словами, комплексні перетворення в службі зайнятості робляться для того, аби кожен українець мав достойну роботу з гідною заробітною платою, а роботодавці були забезпечені кваліфікованими кадрами, які працюють на розвиток країни.

Служба зайнятості – це сервісна установа, яка виконує вкрай важливу соціальну функцію, допомагаючи людям знайти роботу. Розпочато процес її модернізації, а саме: змінюються підходи до надання послуг, впроваджуються нові сервіси, вибудовується ефективна модель взаємодії з соціальними партнерами та громадськістю.

Сьогодні клієнтами №1 для служби є роботодавці, які мають можливість скористатися цілою низкою безкоштовних послуг. Перш за все – це допомога у підборі кадрів, організація робіт тимчасового характеру, підготовка необхідних спеціалістів. Діє механізм фінансового стимулювання створення нових робочих місць шляхом компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску.

На часі впровадження й нових механізмів розвитку трудового потенціалу, зокрема, через підтвердження неформальної освіти. Йдеться про можливість багатьом людям проявити себе у нових професіях, якими вони фактично володіють.

Не чекаючи відповідних законодавчих змін, служба зайнятості вже реформується і покращує свої сервіси. Зокрема, освоює нові сучасні технології, такі як відеорезюме, відеовакансія, онлайн-співбесіда, комунікація через соціальні мережі тощо.

В рамках реформи служба зайнятості пішла на серйозну реорганізацію структури. За словами Л.Падалки, передбачається зменшення майже на 40% адміністративно-господарського персоналу базових центрів зайнятості. Ці функції будуть передані на обласний рівень, що дозволить суттєво зменшити документообіг. Разом з тим, буде збільшено кількість фахівців, які безпосередньо надають послуги населенню та роботодавцям. Це дозволить покращити якість надання таких послуг – переконані в службі зайнятості. Також для мінімізації адміністративного навантаження, базові центри зайнятості втратять статус юридичних осіб та перетворяться на філії.

 

ЗА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЧАСНИКА АТО - КОМПЕНСАЦІЯ

Відтепер учасникам АТО буде значно легше знайти роботу. Адже до переліку державних пільг та гарантій сьогоднішнім захисникам Вітчизни додалася ще одна. 7 липня 2016 року Президент України підписав Закон «Про внесення зміни до статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» щодо додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення».

Заступник директора обласного центру зайнятості Сергій Роговець так прокоментував нововведення: «За умови працевлаштування за направленням служби зайнятості на нове робоче місце строком не менше ніж на два роки бійця АТО, роботодавцю протягом року гарантована щомісячна компенсація витрат у розмірі єдиного соціального внеску. На таку фінансову підтримку можуть розраховувати також суб’єкти малого підприємництва у випадку працевлаштування безробітних учасників бойових дій на нові робочі місця у визначених пріоритетних галузях економіки».

Також С.Роговець наголосив, що до демобілізованих військовослужбовців у службі зайнятості посилена увага та індивідуальний підхід, спрямований на їх трудову та психологічну реабілітацію. Завдяки новим законодавчим змінам з’являться додаткові важелі для пришвидшення пошуку роботи для цієї категорії громадян.

Загалом протягом січня-липня поточного року на обліку в центрах зайнятості області перебувало 998 учасників АТО. З них 181 особу працевлаштовано, зокрема 14 осіб отримали виплату допомоги по безробіттю одноразово для започаткування власної справи. Крім того, 43 особи цієї категорії направлено на професійне навчання, 111 осіб залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

На обліку у Прилуцькому міськрайонному центрі зайнятості протягом січня – липня 2016 року перебували 129 учасників АТО, які мешкають на території міста та району, 124 з них отримали статус безробітного. На сьогоднішній день працевлаштовані 20 колишніх військовослужбовців, 6 осіб проходили професійне навчання з подальшим працевлаштуванням, 12 осіб приймали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Також з метою зняття соціальної напруги серед демобілізованих воїнів АТО, Прилуцький міськрайонний центр зайнятості може залучити їх до громадських робіт, які спрямовані на запобігання розвитку злочинності шляхом інформування населення щодо недопущення порушень громадського порядку (помічник дільничого поліції). Дані громадські роботи передбачають патрулювання селищ та сіл Прилуцького району. Роботи організовують сільські та селищні ради, з якими ми укладаємо договори, оплату праці наполовину бере на себе центр зайнятості.

 

Шановний роботодавцю!

 

Державна служба зайнятості для Вас:

- Здійснить підбір працівників, які відповідають Вашим вимогам.

- Презентує фахівців відповідного професійно-кваліфікаційного складу.

- Організує та проведе ярмарки вакансій, дні відкритих дверей на підприємстві тощо.

- Організує професійне навчання безробітних на Ваше замовлення з подальшим працевлаштуванням на Вашому підприємстві.

- Організує для Вас проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру.

- Надасть компенсацію єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштованих безробітних на нові робочі місця, якщо безробітні є недостатньо конкурентоспроможними на ринку праці або нові робочі місця створені суб’єктами малого підприємництва в пріоритетних видах економічної діяльності.

- Організує підтвердження професійної кваліфікації за результатами неформального професійного навчання Ваших працівників за 3 робітничими професіями.

- Організує та проведе заходи, спрямовані на зменшення негативних наслідків у випадку масового вивільнення працівників.

- Надасть консультації щодо законодавства про зайнятість та загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та інші.

Усі послуги надаються службою зайнятості безкоштовно.

За більш детальною інформацією Ви можете звернутися до консультанта в центрі зайнятості, кабінет №6.

Наша адреса: м. Прилуки, вул. Вокзальна, 46

Контактні телефони: 3-11-31; 3-30-26;3-29-14

www.dcz.gov.ua/chg

Графік роботи: з 8.00 до 17.00 з понеділка по п’ятницю.

Запрошуємо Вас до співпраці.

З повагою, Прилуцький міськрайонний центр зайнятості.

 

ШАНОВНІ РОБОТОДАВЦІ!

10 лютого 2016 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 03.02.2016 №55, якою внесено зміни до постанови від 17.07.2013 №509 «Про затвердження порядку накладення штрафів за порушення законодавства про зайнятість населення».

Цією постановою затверджено Порядок накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення відповідно до частини 4 стаття 256 КЗпПУ та частиною 9 статті 53 Закону України «Про зайнятість населення».

 

Громадські роботи та роботи тимчасового характеру-підтримка безробітних

З 01.01.2013 року набрав чинності Закон України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 року № 5067-VІ., а 20 березня 2013 р. за № 175 постановою Кабінету Міністрів України затверджений «Порядок організації громадських та інших робіт тимчасового характеру», де встановлені критерії, по яким місцеві органи влади визначають види громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру, категорії осіб, які залучаються до виконання цих робіт.

Громадські роботи є видом суспільно корисних оплачуваних робіт в інтересах територіальної громади, які організовуються для додаткової матеріальної підтримки безробітних та інших категорій осіб і виконуються ними на добровільних засадах. Громадські роботи, що відповідають потребам певної територіальної громади або задовольняють суспільні потреби територіальних громад, організовуються місцевими державними адміністраціями, виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад за участю територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, на договірних засадах.

Порядок організації громадських та тимчасових робіт затверджує Кабінет Міністрів України.

Види громадських робіт визначаються місцевими державними адміністраціями, виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад за такими критеріями:

1) мають тимчасовий характер і для їх організації не можуть бути використані постійні робочі місця та вакансії;

2) можуть виконуватися на умовах неповного робочого дня;

3) мають економічну, соціальну та екологічну користь для регіону;

4) надають можливість тимчасового працевлаштування безробітних, які не потребують додаткової спеціальної, освітньої та кваліфікаційної підготовки.

З особами, які беруть участь у громадських роботах, укладаються на строк, що сумарно протягом року не може перевищувати 180 календарних днів, строкові трудові договори для працевлаштування на створені тимчасові робочі місця.

На осіб, які беруть участь у громадських роботах, поширюються державні соціальні гарантії, передбачені, зокрема законодавством про працю та зайнятість населення і загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Оплата праці таких осіб здійснюється за фактично виконану роботу в розмірі, що не може бути меншим, ніж мінімальний розмір заробітної плати.

Фінансування організації громадських робіт, до яких залучаються зареєстровані безробітні та\або працівники, які втратили частину заробітної плати, здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів та\або коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (далі-Фонд).

За рахунок коштів Фонду здійснюється насамперед фінансування організації громадських робіт, кошти для фінансування якої виділено з місцевих бюджетів.

Прилуцьким МРЦЗ за 2015 рік укладено 89 договорів на громадські роботи, на які працевлаштовано 213 осіб з числа безробітних, зареєстрованих в Прилуцькому міськрайонному центрі зайнятості. Профінансовано за відповідний період 98,8 тис. грн. з коштів Фонду ЗДССВБ.

Тимчасові роботи є оплачуваними роботами в інтересах роботодавців усіх форм власності, які організовуються для додаткової матеріальної підтримки безробітних та інших категорій осіб і виконуються ними на добровільних засадах.

Протягом 2015 року укладено 61 договір на організацію тимчасових робіт, на які було залучено 358 осіб.

З безробітними, які залучаються до виконання тимчасових робіт, укладаються трудові договори на строк, що сумарно протягом року не може перевищувати 180 календарних днів.

Фінансування організації тимчасових робіт здійснюється за рахунок коштів роботодавців та інших не заборонених законодавством джерел.

Безробітним, які брали участь у виконанні громадських або тимчасових робіт, після виконання таких робіт продовжується виплата допомоги по безробіттю у розмірах і в строки, встановлені законодавством.

Прилуцький міськрайонний центр зайнятості інформує, що на даний час можлива організація робіт тимчасового характеру за кошти роботодавців із залученням зареєстрованих безробітних.

За довідками щодо організації таких робіт звертатись до Прилуцького МРЦЗ за адресою: вул. Вокзальна, 46 або за телефонами: 3-30-26; 3-11-31.

 

До уваги демобілізованих учасників АТО!

 

Державна служба зайнятості готова сприяти Вашому працевлаштуванню!

У центрах зайнятості Вам допоможуть:

• отримати інформаційні та консультаційні послуги, пов'язані з працевлаштуванням;

• знайти роботу – тимчасову або постійну;

• отримати виплату допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності;

• взяти участь у громадських або інших роботах тимчасового характеру;

• отримати професійну підготовку або перепідготовку, підвищення кваліфікації у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, у тому числі в навчальних закладах державної служби зайнятості, на підприємствах, в установах, організаціях;

• отримати статус безробітного та матеріальну допомогу на випадок безробіття.

В усіх центрах зайнятості єдина база вакансій по Україні. Усі вакансії – у вільному доступі.

За потреби скористайтеся послугами:

• безкоштовної інформаційно-довідкової телефонної системи державної служби зайнятості: 0-800-50-50-60 (зі стаціонарного телефону);

• безкоштовного мобільного сервісу «Пошук роботи»: 730 (з мобільного телефону);

• веб-сайтів Державної служби зайнятості www.dcz.gov.ua та www.trud.gov.ua .

Облік та реєстрація в центрі зайнятості здійснюється незалежно від того, де Ви живете чи перебуваєте. Усі послуги – безкоштовні.

Для реєстрації в службі зайнятості та отримання статусу безробітного необхідно подати наступні документи:

• паспорт громадянина України;

• облікову картку платника податків (ідентифікаційний код).

• трудову книжку (або її дублікат чи довідку архівної установи про прийняття та звільнення з роботи), або документ, що підтверджує періоди зайнятості (наприклад, цивільно-правовий договір);

• диплом або інші документи про освіту;

• військовий квиток (в якому зазначена дата взяття на облік у військовому комісаріаті відповідно до законодавства).

Для призначення допомоги по безробіттю подається:

• довідка з військового комісаріату, військової частини або іншого формування про:

• строки проходження служби;

• грошове забезпечення.