Прилуцька РДА
Анонси

  ТерЦентр

  Назад

  Поїздка в Мамаєву Слободу

  29 червня 24 громадян похилого віку смт. Мала Дівиця, які перебувають на обслуговуванні у відділенні денного перебування Прилуцького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в супроводі сестри медичної відділення Валентини Шуст та голови ветеранської ради Евеліни Овчіннікової відвідали Мамаєву Слободу − музей української архітектури та побуту під відкритим небом в місті Києві, метою якого є зміцнення в пам’яті нащадків українських традицій і відновлення стародавніх обрядів.

  На території музею в людей склалося таке враження, що вони перебувають в справжньому українському селі 17 ст., де хатинки огороджені тином, на якому висять глечики та із - за тину визирають соняшники. До хати можна зайти, роздивитися інтер’єр у народному стилі, глиняний посуд, погойдати колиску, посидіти на лаві.

  Є багато унікальних споруд: водяний млин, хлів,сигнальна вежа, козацька церква (яка, на жаль, була закрита на ремонт), льох. На території музею живуть тварини і птахи : вівці, кози,воли, гуси, кури, качки і, звичайно ж, коні. Багато риби у ставках, яку можна погодувати.

  З радістю, як колись у дитинстві, учасники екскурсії погойдалися на великих гойдалках. Дарма, що була 30-градусна спека, оцінили свою екскурсію малодівичани так: надзвичайно весело та цікаво, побільше б таких поїздок!

  Від імені учасників екскурсії висловлюємо велику подяку за її організацію та фінансову підтримку Малодівицькому селищному голові Олені Журавель, керівнику ТОВ «АгроКім» Максиму Пономаренку, голові ветеранської ради Евеліні Овчінніковій.

  За інформацією територіального центру соціального обслуговування

  Відзначення Дня Конституції у районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

  На виконання районного Плану заходів з відзначення 21 –ї річниці Конституції України в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в період з 23 по 27 червня проведені заходи на відповідну тематику. 97 громадянам, які перебувають на обслуговуванні в терцентрі та проживають на території Івковецької, Яблунівської, Переволочнянської, Петрівської, Ковтунівської сільських рад до Дня Конституції України надані святкові подарунки.

  У відділенні денного перебування територіального центру смт Мала Дівиця 27 червня завідувач відділення Марина Небрат провела засідання за «круглим столом» на тему: «Дієва Конституція – сильна держава», яка зосередила увагу слухачів на аналізі Конституції як гаранту суверенітету, незалежності, демократичності держави, де не тільки особа відповідає за свої дії, а й держава несе реальну відповідальність перед особою за свою діяльність та її наслідки. Після обговорення лекції під акомпанемент баяна Марини Небрат всі присутні з задоволенням виконували українські народні пісні, адже ніде дух народу не виявився в піснях так жваво і правдиво, як в українців.

  Наша дума, наша пісня

  Не вмре, не загине…

  От де, люде, наша слава,

  Слава України!

  Потім, учасники заходу направились до парку, на території якого знаходяться пам’ятники Тарасу Шевченку та Малодівицькій козацькій сотні.

  До 21 –ї річниці Конституції України у відділенні стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання територіального центру проведено тематичну годину на тему: «Конституція України – гарант незалежності». Заступником директора Оксаною Ніколенко проживаючим вручені солодощі.

  За інформацією територіального центру соціального обслуговування

  Замітка до свята День матері

  Травень – місяць, багатий на свята, найпрекрасніша пора весни. І одне з травневих свят в Україні називається просто, але стосується кожного з нас. Це свято – День матері, що відзначається в нашій країні у другу неділю травня.

  День матері − це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас до останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ – образ своєї мами.

  17 травня у відділенні денного перебування Прилуцького районного територіального центру соціального обслуговування(надання соціальних послуг) проведений святковий захід, присвячений цьому дню, під назвою: «Хай сяє сонцем в серці слово – мати».

  На святі були присутні 30 жінок, які перебувають на обслуговуванні у відділенні. Серед них матері, які народили та виростили по п’ятеро, четверо,троє та двоє дітей.

  На свято з подарунками завітала директор територіального центру Ніна Косенко, яка побажала всім теплого домашнього вогнища, надійної чоловічої підтримки, здоров’я, любові і благополуччя.

  Селищний голова Олена Журавель в своєму виступі сказала, що найбільше щастя в житті кожної людини − це коли жива мама і зачитала такі слова

  Земля дочекалась і сонця, і рясту, і цвіту,

  Душа, мов калина, росте і цвіте від тепла.

  Нічого не треба, нічого не хочу, мій світе,

  Лишень аби мати на білому світі була.

  Від імені матерів виступила мати – героїня Ярошевська Ганна Іванівна, яка має 5 дітей, 8 онуків і 7 правнуків. Серед запрошених на святі були й матері, сини яких воюють або воювали на сході України. Жодна з них не змогла знайти в собі сили розповісти про свої чекання, хвилювання та ночі без сну. Раїса Іванівна Гриб привітала всіх присутніх зі святом і подякувала від імені громадян похилого віку та інвалідів селища за роботу відділення денного перебування та постійну турботу дирекції територіального центру.

  Святковий настрій на святі створили вихованці дитячого садка «Сонечко» та учні Малодівицької ЗОШ І-ІІІ ступенів. Спонсором свята є товариство «АгроКім».

  Тож вклонімося низенько до землі і благаймо Бога, щоб послав нашим матерям міцне здоров’я,свою милість і многії літа.

  За інформацією територіального центру соціального обслуговування

  «Психологічні аспекти насильства в сім`ї»

  05 травня з метою розширення доступу громадян до безоплатної правової допомоги та взаємодії з закладами соціального обслуговування головним спеціалістом відділу «Прилуцького бюро правової допомоги» Ніжинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Кузьменко А.І. проведено семінар на тему: «Психологічні аспекти насильства в сім`ї» для працівників Прилуцького районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді.

  У ході семінару було обговорено ознаки насильства в сім`ї, дії психолога у разі першої допомоги жертвам насильства в сім`ї. Обговорено проблемні питання, що виникають у працівників Центру, щодо відокремлення насильства в сім`ї від конфлікту та необізнаність громадян, куди саме звертатися по допомогу в ситуації насильства в сім`ї.

  Працівники Центру отримали буклети на тему: «СТОП НАСИЛЬСТВУ! Психологічні аспекти насильства в сім`ї».

  Також спеціаліст Бюро зосередила увагу на соціально незахищених категоріях громадян, що мають право отримання безоплатної вторинної правової допомоги, в тому числі і діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

  За отриманням консультації та захистом своїх прав мешканцям м. Прилук та Прилуцького району можна звернутись до Прилуцького бюро правової допомоги за адресою: м. Прилуки, вул. Гімназична, буд. 94 або зателефонувати (04637) 5-07-70 чи (04637) 5-03-43. Також, цілодобово та безкоштовно у межах України можна отримати відповіді на правові питання, за єдиним номером системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103.

  За інформацією територіального центру соціального обслуговування

  Заходи з підготовки та відзначення в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Дня пам’яті та примирення і 72 річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

  Великдень у Прилуцькому районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

  Наближається найголовніше свято християн усього світу – Великдень, або Воскресіння Христове. Тому, напередодні світлого свята Великодня в працівників територіального центру особливо напружена пора. Соціальними робітниками наведено належний лад в оселях громадян похилого віку та інвалідів, які перебувають на обслуговуванні в територіальному центрі, придбані продукти харчування та Великодні паски.

  До відзначення Великодніх свят територіальним центром проведено традиційну загально районну акцію по підтримці 62 громадян, які перебувають на обслуговуванні в територіальному центрі та проживають на території Великодівицької, Обичівської, Білошапківської, Ряшківської, Крутоярівської, Даньківської сільських рад. Сформовані та вручені святкові подарунки. 12 квітня працівники територіального центру прийняли участь у районній доброчинній акції «Великодня посилка воїнам Збройних Сил України в зону АТО».

  До відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання із щирими побажаннями щасливих свят 13 квітня завітав отець Анатолій Заїздської церкви, який провів причащання громадян, які проживають у відділенні. А на Великдень за рахунок благодійних коштів адміністрацією територіального центру буде організовано святковий обід з врученням кожному із проживаючих запашної паски.

  Здавна традиції на Великдень передавалися від покоління до покоління.

  На столі духмяна паска,

  А круг неї писанки.

  Уділи нам , Боже ласки

  На всі дні, на всі віки!

  Паска і писанки є головними атрибутами Великодня. За традиціями православної церкви фарбування яєць проводили у Чистий четвер. Тому, не випадково, саме в четвер, 13 квітня пройшов майстер – клас гуртка «Господарочка» відділення денного перебування територіального центру по обміну кращими рецептами великодніх пасок та виготовлення писанок. На засіданні були присутні жінки смт Мала Дівиця, які відвідують даний гурток. Провела гурток його керівник, соціальний працівник відділення Вікторія Шелест. Вона наголосила, що саме писанка або крашанка – це оберіг і найкращий великодній подарунок друзям і близьким. Були обговорені як природні так і штучні барвники для фарбування яєць, способи декору та розпису по них.

  Випікання паски є також важливим етапом приготування до свята. Більшість господинь мають власний рецепт, який вони змінюють неохоче , щоб бува не прогадати. На засіданні жінки були в доброму настрої, тому смакували паски кожної з них, ділилися досвідом випікання та прикрашання цієї великодньої випічки.

  Всі говорили про головне правило: готувати тісто на паску треба у спокої, лише з хорошими думками.

  Тож бажаємо всім смачної паски та яскравих писанок! Нехай величне свято Великодня наповнить серця світлими почуттями надії і любові, дарує щастя та добро.

  Христос Воскрес!

  За інформацією територіального центру соціального обслуговування

  24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом

  З нагоди Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, який відзначається 24 березня, у відділенні денного перебування Прилуцького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) було проведено засідання «круглого столу» на тему: «Туберкульоз – загроза для кожного».

  Цей день ще називають «днем білої ромашки», яка є символом здоров’я, чистих легень та боротьби з туберкульозом . Тому, не випадково у кожного присутнього на заході була прикріплена до одягу біла ромашка.

  Сестра медична відділення Валентина Шуст розповіла про актуальність проблеми туберкульозу в Україні та світі, проінформувала відвідувачів відділення щодо шляхів зараження та основних симптомів захворювання, можливості лікування та профілактичних методів запобігання «білій чумі XX століття».

  Розповідь сестри медичної супроводжувалась показом слайдів на інтерактивній дошці.

  На заході були присутні більше двадцяти громадян похилого віку та інвалідів смт Мала Дівиця, які перебувають на обслуговуванні у відділенні денного перебування.

  Тема засідання викликала жваве обговорення серед присутніх, слухачі задавали багато запитань, на які отримали вичерпні відповіді.

  На завершення заходу усі запрошені прикріпили свої малі ромашки до великих, що символізувало небайдужість кожного до проблеми, яка обговорювалась та бажання бути здоровими.

  За інформацією територіального центру соціального обслуговування

  Про роботу відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)  Година пам’яті до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав у відділенні денного перебування

  Двадцять вісім років тому, 15 лютого 1989 року, закінчилась одна із трагічних воєн другої половини XX століття – війна в Афганістані.

  14 лютого, напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, у відділенні денного перебування Прилуцького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), яке розташоване в смт Мала Дівиця проведена година пам’яті на тему: «Їх долі обпалені війною».

  Ведуча заходу, працівник відділення Валентина Шуст, нагадала присутнім про афганську війну, яка тривала майже десять років і забрала життя в багатьох юнаків. На заході виступив отримувач соціальної послуги соціальної адаптації, учитель історії за фахом Василь Іванович Фесик. Він згадав про ті події, пригадав усіх афганців -малодівичан.

  Пройшов через афганське пекло та був нагороджений двома орденами Червоної Зірки та багатьма медалями за мужність і героїзм і наш земляк, перший заступник голови Української Спілки ветеранів Афганістану, Герой України Олег Міхнюк, який загинув в зоні АТО.

  На заході була присутня мати Героя України Міхнюк Ганна Іванівна. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх воїнів, які загинули в Афганістані та під час АТО. Запрошені переглянули відеофільм «15 лютого – закінчення виходу військ з Афганістану».

  На закінчення години пам’яті прозвучала улюблена пісня Олега Міхнюка у виконанні групи «Голубі берети» «Синь».

  Після закінчення заходу ще довго запрошені пригадували минуле та поєднували його з теперішнім, висловлювали теплі слова підтримки Ганні Іванівні.

  За інформацією відділення денного перебування Прилуцького районного територіального центру соціального обслуговування  Свято до Дня Соборності України у смт. Мала Дівиця

  «Україна – Соборна держава» − під такою назвою 19 січня пройшов тематичний захід, присвячений Дню Соборності України, проведений працівниками відділення денного перебування Прилуцького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) спільно з працівниками Малодівицького Будинку народної творчості.

  На захід зібралися громадяни селища Мала Дівиця, які перебувають на обслуговуванні у відділенні денного перебування. Завідувач відділення Марина Небрат розповіла присутнім про встановлення Дня Соборності в Україні.

  Використання інтерактивної дошки дало можливість переглянути відеофільм «Акт злуки: відтворення історичної правди», слайди із фотографіями воїнів - прилучан, які загинули під час АТО.

  У виконанні народного аматорського колективу «Полісяночка» та дитячого колективу «Позитив» Малодівицького Будинку народної творчості прозвучали пісні «Розкажи про Україну», «Ми за мир», «Ой нашого люду по світі багато», «Вишиванка».  Шлях до перемоги

  Під такою назвою 27 жовтня у відділенні денного перебування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбулася тематична година, приурочена 72 – й річниці вигнання нацистських окупантів з України.

  Про епапи вигнання нацистських окупантів з України розповіла соціальний працівник відділення Вікторія Шелест. Завідувач відділення Марина Небрат нагадала про справжній вагомий внесок українського народу у перемогу над нацизмом та згадала про колосальні людські жертви та величезні матеріальні втрати України у Другій світовій війні, висловила слова глибокої вдячності всім ветеранам та учасникам Другої світової війни.

  Музичним оформенням тематичної години стали пісні «Степом, степом» та «Свята перемога». Учасники тематичної години переглядали документальний фільм «Визволення України від нацистських окупантів у спогадах».

  Закінчилася тематична година покладанням квітів до могили Невідомого солдата.

  З 72 – ю річницею вигнання нацистських окупантів з України директор територіального центру Ніна Косенко привітала ветеранів війни, які проживають у відділенні стаціонарного догляду для постійного та тимчасового проживання.

  Покликання наше – турбота про старість

  Покликання наше – нести людям радість під таким девізом районний територіальний центр продовжує святкові зустрічі з громадянами похилого віку, які перебувають на обслуговуванні у територіальному центрі до Міжнародного дня людей похилого віку.

  В цей погожий осінній день 6 жовтня зібралися ветерани війни та праці на святкову зустріч, яка відбувалася на території Білорічицької сільської ради.

  Щирі слова привітань лунали від заступника голови районної державної адміністрації Володимира Бобошка, який сказав, що свято День людини похилого віку, це свято наших батьків, бабусів та дідусів, це день, коли ми віддаємо їм свою любов та повагу, свято, яке покликане звернути увагу на проблеми та потреби старшого покоління. Директор територіального центру Ніна Косенко у своєму виступі відзначила, що працівники територіального центру своєю щоденною клопіткою працею та покликом душі не залишають старше покоління району на самоті зі своїми болями та тривогами, підтримують не лише фізичною працею, але й теплими словами, порадами, які так необхідні у цей непростий час. Сільський голова Валерій Коваленко привітав своїх односельців зі святом та побажав здоров’я та Божої благодаті.

  Радували своєю майстерністю, красивим українським вбранням школярі, учасники художньої самодіяльності. Учні розповідали про кожного з присутніх, про їх трудові здобутки та досягнення.

  Присутні пригощалися добрими стравами, а потім дружньо співали українських пісень під музичний супровід завідувача відділення денного перебування територіального центру Марини Небрат.

  Ветерани дякували за надані їм подарунки, свято, яке їх згуртувало, зігріло людською вдячністю та повагою і сфотографувалися на згадку.  Міжнародний день людей похилого віку

  Другий місяць осені починається з особливої дати. 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН. А в Україні це також і День ветерана. Турбота про громадян похилого віку, ветеранів та інвалідів необхідна кожної хвилини не як відзначення святкової дати, а як повага до людей, які своєю багаторічною працею заслуговують на глибоку пошану нащадків. За давньою традицією працівники районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) протягом жовтня місяця до Міжнародного дня людей похилого віку влаштовують громадянам поважного віку, які перебувають на обслуговуванні у територіальному центрі святкові заходи. На підтвердження цього на передодні свята 30 вересня проведений десятий етап загальнорайонної акції по підтримці громадян, які проживають на території Сергіївської сільської ради та перебувають на обслуговуванні в територіальному центрі.

  Представники районного територіального центру спільно із виконкомом сільської ради та соціальним робітником вручили святкові продуктові набори громадянам поважного віку та побажали їм міцного здоров'я, радості, добра і віри в краще життя, добробуту, успіхів та активного довголіття!  Дев’ятий етап загальнорайонної акції по підтримці громадян, які перебувають на обслуговуванні в територіальному центрі, з нагоди 73-ої річниці визволення Прилуцького району від нацистських окупантів

  Зустрічі з громадянами поважного віку, які були започатковані територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Прилуцького району, у нашому районі стали традиційними. На підтвердження доброї традиції 27 вересня до 73 – ї річниці визволення Прилуцького району від нацистських окупантів проведений дев’ятий етап загальнорайонної акції по підтримці громадян, які проживають на території Новогребельської сільської ради та перебувають на обслуговуванні в територіальному центрі соціального обслуговування.

  Представники районного територіального центру спільно із виконкомом сільської ради та соціальними робітниками під час святкування Дня села вручили ветеранам війни святкові продуктові набори.  Святкові зустрічі до 73-ї річниці визволення Прилуцького району від нацистських окупантів

  16 вересня працівники Прилуцького районного територіального центру соціального обслуговування взяли участь у районних урочистостях з нагоди 73-ї річниці визволення Прилуцького району від нацистських окупантів, які відбулися в селі Сухополова біля пам’ятника загиблим воїнам.

  Цього ж дня на території Товкачівської сільської ради було організовано свято для ветеранів війни, які перебувають на обслуговуванні у територіальному центрі. В ході зустрічі до ветеранів звернулася директор територіального центру Ніна Косенко, яка привітала всіх присутніх з 73-ю річницею визволення Прилуцького району від нацистських окупантів, вручила продуктові подарунки, подякувала за мужність та відвагу, побажала міцного здоров’я, мирного неба.

  З 73-ю річницею визволення Прилуччини від нацистських окупантів Ніна Косенко привітала і ветеранів, які проживають у відділенні стаціонарного догляду та вручила солодощі.  Свято до Дня матері!

  24 травня відділення соціально – побутової адаптації Прилуцького районного територіального центру соціального обслуговування( надання соціальних послуг) спільно з Малодівицьким Будинком народної творчості провели святковий захід до Дня матері під назвою «Мама – це слово святе і незміряне».

  На свято були запрошені багатодітні матері, матері воїнів АТО, жителі селища. Зі словами щирої шани та подяки звернулася до матерів завідувач відділення соціально-побутової адаптації територіального центру Марина Миколаївна Небрат. Присутні насолоджувались запашним чаєм та виступами жіночого ансамблю «Полісяночка» Малодівицького Будинку народної творчості. У їхньому виконанні прозвучали пісні «Через села України ішла Божа Мати», «Мамина вишня», «Рушничок для сина» та інші. Не залишилися байдужими учасники заходу, які спільно з ансамблем виконали пісню «Чорнобривці». Згадали також матерів, сини яких полягли на сході України, а жіночий ансамбль «Полісяночка» виконав пісню «Повертайтесь, лелеки, додому ». Гарного настрою додали присутнім виступ дитячих аматорських колективів «Позитив» і «Джерельце».

  Після заходу багатодітним матерям вручили квіти. Завершилося свято музичним акордом, усі присутні заспівали пісню «Рідна мати моя».  Захід до Міжнародного дня прав жінок та миру

  4 березня у відділенні соціально-побутової адаптації територіального центру проведено захід до Міжнародного дня прав жінок та миру на тему: «ЇЇ величність − Жінка». Атмосфера свята була дуже позитивною. Захід пройшов весело та цікаво, з піснями та конкурсами. На честь жінок звучали пісні, привітання, компліменти. По завершенню свята був організований солодкий стіл.

  Для 73 жінок, які проживають на території Валківської, Лісовосорочинської, Мазківської, Бубнівщинської, Охіньківської, Нетяжинської, Погребівської сільських рад та перебувають на обслуговуванні в територіальному центрі проведено благодійну акцію з вручення святкових подарунків.

  В стаціонарному відділенні проведена святкова зустріч з директором тер центру Ніною Дмитрівною Косенко, яка привітала всіх жінок зі святом весни - 8 Березня та вручила солодощі.  Інформація районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)
  ІНФОРМАЦІЙНІ КАКРТКИ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ


  ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО СУБ’ЄКТ, ЩО НАДАЄ СОЦІАЛЬНІ ПОСЛУГИ  Інформація районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) за підсумками роботи 2014 року

  Назад  21 Липня 2017 08:52
  14 Липня 2017 15:36
  14 Липня 2017 15:35
  14 Липня 2017 15:31
  07 Липня 2017 15:28
  07 Липня 2017 15:26
  30 Червня 2017 17:12
  30 Червня 2017 17:09
  23 Червня 2017 16:28
  23 Червня 2017 16:24
  23 Червня 2017 16:23
  15 Червня 2017 15:17