Прилуцька РДА
Анонси

  Корисна інформація

  Назад

  Це потрібно знати! Обслуговування та ремонт вимірювальної техніки.

  Відповідно до пункту 17 частини 1 статті 1 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» від 05 червня 2014 року №1314 періодична повірка засобів вимірювальної техніки – повірка, що проводиться протягом періоду експлуатації засобів вимірювальної техніки через встановлений проміжок часу (міжповірочний інтервал).

  Відповідно до положень частини 1 і 4 статті 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» законодавчо врегульовані засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці та повірці після ремонту.

  Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювання яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, здійснюється за рахунок суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.

  Відповідальність за своєчасність проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювання яких використовуються для здійснення розрахунків), що є власністю фізичних осіб, покладаються на суб’єктів господарювання, що надають послуги.

  У разі якщо лічильник газу, що перебуває у власності споживача, визнано в установленому законодавством порядку непридатним до подальшої експлуатації та ремонту, розрахунок спожитого об’єму природнього газу здійснюється протягом двох місяців з дня письмового повідомлення Оператором ГРМ споживача про визнання лічильника газу непридатним до експлуатації та ремонту відповідно до середньомісячного(середньодобового) обсягу споживання природнього газу за аналогічний період (опалювальний або міжопалювальний) попереднього року або фактичний період споживання (опалювальний або міжопалювальний) , якщо він становить менш як шість місяців, а в подальшому відповідно до встановлених норм споживання та вимог Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природнього газу».

  Відповідно до частини 1 статті 3 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» від 16 червня 2011 року №3533 фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення здійснюється за рахунок: коштів суб’єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території; коштів відповідного бюджету; інших джерел, не заборонених законодавством.

  Більше незахищених суспільних груп отримують доступ до безоплатної правової допомоги

  03 січня 2017 року Петро Порошенко підписав Закон України «Про Вищу раду правосуддя», як повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента України. Цим документом, зокрема, внесені зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» в частині розширення кола осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Зазначені зміни набрали чинності з 5 січня 2017 року («Голос України» опублікував Закон України «Про Вищу раду правосуддя» 04 січня 2017 року).

  Метою зазначених законодавчих новел є посилення соціальних гарантій шляхом розширення кола осіб, які мають право на гарантовану державою безоплатну вторинну правову допомогу (тобто, можливість отримати адвоката за рахунок держави для вирішенні життєвих питань у правовий спосіб).

  Насамперед, йдеться про внутрішньо переміщених осіб та осіб, які до сьогодні лише претендували на отримання такого статусу, яким надаватимуть всі види правових послуг, передбачених частиною другою статті 13 ЗУ «Про безоплатну правову допомогу». Така ж соціальна гарантія встановлена для осіб, які претендують на отримання статусу учасника бойових дій. Крім того, безоплатна вторинна правова допомога ветеранам війни, у тому числі учасникам бойових дій, іншим особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», надаватиметься не лише з питань їх соціального захисту, як це було до прийняття зазначених змін, а з будь-яких інших питань.

  Також суттєво змінилися підходи до визначення рівня малозабезпеченості:

  - по-перше, особа матиме таке право, якщо її дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів;

  - по-друге, враховуватиметься середньомісячний дохід особи, яка звертається за допомогою, а не середньомісячний сукупний дохід сім’ї, як це було дотепер.

  Внесені зміни враховують об’єктивну потребу у забезпеченні доступу до безоплатної правової допомоги особам, які мають дохід, що дорівнює прожитковому мінімуму або навіть більше, проте є недостатнім для самостійної оплати правових послуг. Крім того, прийняті зміни зроблять особу незалежною від доходів інших членів сім’ї у питанні звернення за безоплатною правовою допомогою. Насамперед, це уможливить звернення за такою допомогою осіб, законні інтереси та права яких порушуються в сім’ї.

  Закон України «Про Державний бюджет на 2017 рік» стаття 7 передбачає протягом року поступове збільшення прожиткового мінімуму:

  Соціальні і демографічні групи населення 01.01.2017 - 30.04.2017 01.05.2017 - 30.11.2017 01.12.2017 - 31.12.2017
  Працездатні особи1600 грн.1684 грн.1762 грн.
  Особи, які втратили працездатність1247 грн.1312 грн.1373 грн.

  Отже, відтепер пенсіонерам та особам з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб правові послуги надаватимуть з будь-яких правових питань. За більш детальною інформацією можна звернутися до Ніжинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (м. Ніжин, вул. Богуна, 8 (3-й поверх), тел.(04631) 2-40-05);

  до Прилуцького бюро правової допомоги (м. Прилуки, вул. Гімназична, 94 (2-й поверх), тел. (04637) 5-07-70). Окрім того, цілодобово та безкоштовно у межах України можна отримати відповіді на правові питання за єдиним номером системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103.

  З 01 вересня 2016 року у кожному районі Чернігівській області запрацювали 19 бюро правової допомоги. Бюро правової допомоги є мережею точок активного поширення правової інформації та доступу до правових консультацій на рівні територіальних громад та соціально вразливих суспільних груп. Бюро правової допомоги є самостійними відділами місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

  Основними завданнями Бюро правової допомоги є:

  правопросвітництво у територіальних громадах;

  надання безоплатної первинної правової допомоги (консультацій та роз’яснень з правових питань, складання документів не процесуального характеру);

  забезпечення доступу до безоплатної вторинної правової допомоги (можливість отримати послуги адвоката за рахунок держави);

  надання безоплатної вторинної правової допомоги (складання документів процесуального характеру та представництво інтересів), крім захисту;

  забезпечення доступу до електронних сервісів Міністерства юстиції.

  Отримати безоплатну правову допомогу для жителів міста Прилуки та Прилуцького району можливо у відділі «Прилуцьке бюро правової допомоги» Ніжинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Прилуки, вул. Гімназична, 94, тел. (04637) 5-07-70.

  За отриманням консультації та захистом своїх прав можна звернутись також до Ніжинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Ніжин, вул. Богуна, 8 (3-й поверх), тел. (04631) 2-40-05.

  Назад  21 Квітня 2017 12:26
  21 Квітня 2017 12:25
  21 Квітня 2017 12:22
  21 Квітня 2017 12:16
  21 Квітня 2017 12:14
  14 Квітня 2017 12:15
  14 Квітня 2017 12:13
  14 Квітня 2017 12:11
  14 Квітня 2017 12:10
  14 Квітня 2017 12:09
  07 Квітня 2017 16:02
  07 Квітня 2017 15:57