Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://pladm.cg.gov.ua/old

21 грудня 2017

Підсумки роботи Прилуцького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) за 2017 рік

Святкування дня Святого Миколая у Прилуцькому районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

Настав довгоочікуваний грудень. Місяць, що розпочинає зиму та зимові свята. І перше свято – 19 грудня – день Святого Миколая. Святий Миколай Чудотворець особливо шанується православними віруючими. Тому саме в цей день працівники відділення денного перебування Прилуцького райтерцентру разом з учасниками ансамблю «Пісенне джерело» цього ж відділення завітали з концертною програмою до громадян похилого віку та інвалідів, які проживають у відділенні стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання смт Мала Дівиця.

Ведуча заходу Валентина Шуст розповіла про те, що саме Святий Миколай є посередником між Всевишнім і людиною, тому молитви, звернені до нього, є самими сильними і ефективними.

Концертна програма містила в собі пісні зимового циклу, ліричні та жартівливі українські пісні.

Було приємно бачити посмішки щастя на обличчях проживаючих відділення.

Відділення стаціонарного догляду с. Заїзд та смт Мала Дівиця відвідала і директор територіального центру Ніна Косенко. Всім проживаючим вручила солодощі та привітала зі святом Святого Миколая, побажала міцного здоров’я, добра та благополуччя.

Завдяки наданій благодійній допомозі 10 громадянам, які перебувають на обслуговуванні в терцентрі надані продуктові набори, які підготували працівники відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.

Нехай Миколаїв світлий день принесе мир та спокій і наповнить серця радістю за молитвами Святого Миколая!

Відзначення Міжнародного дня інвалідів в Прилуцькому районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

З великими дощами летить грудень назустріч Новоріччю, стрімко перегортає листки календаря. І мабуть не випадковим і дуже символічним 25 років тому є внесення до грудневого календаря, дати покликаної привернути увагу всього людства до проблем людей з обмеженими фізичними можливостями, котрі завжди чекають нашого розуміння й підтримки, вони живуть поруч – такі ж, як і ми, з своїми турботами та тривогами.

1 грудня працівниками територіального центру та території Ладанської селищної ради організована зустріч для громадян поважного віку та інвалідів у приміщенні сучасного кафе «Ярославна», яке розташоване в центрі селища Ладан. Для всіх запрошених був наданий концерт учнями місцевої музичної школи та працівники місцевого будинку культури, на якому прозвучали веселі пісні, вміло поданий гумор, які підняли настрій всім запрошеним.

З вітальним словом до присутніх звернулась директор терцентру Ніна Косенко, яка розповіла про роботу чотирьох відділень терцентру, про Міжнародний день людей з інвалідністю, про обов’язок всіх нас виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищених верств населення.

Із словами добрих побажань здоров’я, миру та Божого благословення звернулась до присутніх секретар Ладанської селищної ради Вікторія Соболь.

Не обійшлося і без святково накритих столів, де запрошені із задоволенням куштували смачні страви, солодощі приготовлені працівниками терцентру та селищної ради. А потім завідувач відділення денного перебування Марина Небрат під акомпонування на баяні виконували з присутніми українські пісні.

Завдяки наданій благодійній допомозі кожний учасник заходу отримав подарунок приготований працівниками відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги терцентру.

6 грудня до Міжнародного дня інвалідів у відділенні денного перебування територіального центру проведений захід на тему: «Не спішіть жалітися на долю…». На зустрічі були присутні 50осіб з обмеженими фізичними можливостями сіл Малодівицької ОТГ.

Привітні і теплі слова на адресу запрошених прозвучали з вуст директора терцентру Ніни Косенко, голови Малодівицької ОТГ Олени Журавель, голови районної ради ветеранів Валентини Гриценко, завідувача відділення денного перебування Марини Небрат.

Ведучими заходу були працівники відділення Валентина Шуст та Вікторія Шелест. Пісенні поздоровлення гості приймали від відвідувачів відділення денного перебування терцентру, ансамблю «Пісенне джерело». Були виконані пісні: «Зеленеє жито», «Побажання», «П’є журавка воду», «Два кольори», «Варенички, «Бузина» та інші.

Стати інвалідом не привід опустити руки. Люди з інвалідністю доводять всім, що завдяки бажанню, великій силі волі і духу – усе можна здійснити. Це доводить виставка робіт слухачів «Університету третього віку» факультету «Рукоділля від душі і для душі», серед яких є і інваліди. Дана виставка відкрита у відділенні денного перебування протягом тижня для всіх бажаючих. У всіх, хто гляне на це вишиване диво, на душі зразу стає весело, сонячно і тепло.

Захід проведено за фінансової підтримки голови Малодівицької ОТГ Оени Журавель та ТОВ «Волошин - Агро». Запрошені розходились радісно схвильовані та щасливі від прояву до них уваги та турботи.

Цього ж дня директор терцентру Ніна Косенко відвідала і відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання в с. Заїзд та смт Мала Дівиця. Поспілкувавшись із кожним з проживаючим побажала всім здоров’я, домашнього затишку, довгих років життя та вручила солодощі.

СНІД – це проблема, яка стосується кожного

1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Саме в цей день сестра медична відділення денного перебування Прилуцького районного територіального центру соціального обслуговування Валентина Шуст провела інформаційну годину на тему: «Причини поширення ВІЛ - інфекції в Україні. Дія ВІЛ на імунну систему людини».

На заході були присутні 20 громадян похилого віку смт М.Дівиця.

Під час інформаційної години сестра медична розповіла присутнім про те, як уберегтися від вірусу, про шляхи передачі ВІЛ - інфекції та співіснування з ВІЛ - інфікованими. Вся інформація супроводжувалася демонстрацією слайдів по даній темі. Було роз’яснено походження символу антиснідівського руху − червоної стрічки.

Кожній людині важливо виявляти співчуття до ВІЛ - інфікованих,уміти підтримувати людей, які живуть з цією проблемою. Боротися треба не з людьми, а з інфекцією.

Нехай все жахливе, що сталося з іншими,обійде нас. Нехай кожна людина до кінця усвідомить небезпеку, яку несе СНІД, і зробить все можливе, щоб уберегти себе і своїх рідних від цієї страшної інфекції.

Нарада з працівниками Прилуцького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

22 листопада відбулася виробнича нарада з працівниками територіального центру по підведенню підсумків роботи територіального центру за 10 місяців 2017 року та відзначення Міжнародного дня волонтерів.

Під час наради обговорювалися питання: про роботу структурних підрозділів територіального центру: відділення соціальної допомоги вдома, відділення денного перебування, відділення адресної допомоги, відділення стаціонарного догляду. Доповідачами були Наталія Волощенко, Марина Небрат, Лариса Гриценко, Тетяна Юрченко.

Серед важливих актуальних питань були питання з оплати праці, а саме головний бухгалтер Тетяна Головня зупинилася на змінах в законодавстві щодо оплати праці; що включає в себе поняття мінімальна заробітна плата; як проводиться доплата до рівня мінімальної заробітної плати.

Питання моніторингу та внутрішньої оцінки якості надання соціальних послуг у територіальному центрі доповіла фахівець із соціальної роботи Жанна Андрієнко.

Крім цього, соціальний робітник с. Пирогівці Ольга Скрипник, яка пройшла навчання в Центрі підвищення кваліфікації працівників сфери управління Міністерства соціальної політики України розповіла про основи довготривалого догляду за підопічними. На нараді розглядалося питання роботи працівників територіального центру щодо волонтерської діяльності у сфері надання соціальних послуг. Провідний фахівець із соціальної роботи Олена Герасименко зупинилася на роботі кращих соціальних робітниках-волонтерах, які поряд з основною роботою соціального робітника надають волонтерську допомогу одинокопроживаючим громадянам.

Кращим волонтерам з нагоди Міжнародного дня волонтерів, яке відзначається 5 грудня Ользі Бенедіктовій (с. Погреби), Ларисі Болобан, Наталії Жадько, Лідії Савон (с. Переволочна), Марії Проценко, Ніні Шкарлат (с. Охіньки), Валерію Пахарєву (с. Маціївка), Ніні Ілляшенко (с. Смош), Варварі Мазуренко (с. Канівщина), Тетяні Костючек (смт. Линовиця) директором терцентру Ніною Косенко вручені Подяки та цінні подарунки.

Директор територіального центру підвела підсумки виробничої наради та поставила конкретні завдання.

Майстер – клас гуртка «Господарочка» у відділенні денного перебування

В кінці осені на кухнях відбувається таїнство: господині квасять, маринують, консервують капусту. Квашена капуста – це не тільки смачна закуска до м’ясних та картопляних страв, а ще й напівфабрикат для приготування капусняку, різних супів, салатів, вінегретів, начинка для пирогів та вареників.

Майстер – клас по приготуванню соковитої, хрусткої, гострої, кисленької і такої корисної капусти відбувся на занятті гуртка «Господарочка» відділення денного перебування Прилуцького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Провела його керівник гуртка Вікторія Шелест. Спочатку вона розповіла про користь квашеної капусти, вміст в ній вітамінів та мікроелементів. При цьому зазначила, що людям з деякими захворюваннями зловживати цим продуктом не можна. Потім кожна господиня відкрила свої маленькі секрети, адже зараз існує безліч способів квашення капусти з добавлянням різних спецій, овочів, і,навіть, фруктів.

Пропонуємо Вам на замітку декілька рецептів смачної капусти від малодівицьких господинь.

Квашена капуста за 2 дні

На 2 кг капусти потрібно взяти 1 кг моркви.

Маринад: на 1 л води 2 столові ложки солі( з верхом), 1 склянка цукру, ½ склянки оцту. Маринад заливати гарячим.

Капуста квашена з буряком і часником

Для приготування знадобиться:

3 кг капусти, по 2 шт. столового буряка і моркви, 2 середні головки часнику, оцет 100мл,олія 100 мл, цукор 100 г, 1 ст. ложка солі. Капусту пошинкувати або нарізати шматками. Моркву натерти на крупній тертці, часник почистити. У банку покласти шарами овочі в наступній послідовності: капуста, буряк, морква, часник. Останнім шаром повинна бути капуста. Овочеві шари залити маринадом. Капусту поставити під гніт при кімнатній температурі. Зазвичай бродіння займає 3 дні.

І врешті - решт, даний продукт харчування має ряд переваг, що роблять його одним з найбільш простих і ефективних способів схуднення!

Хай квітне Україна − козацька сторона!

14 жовтня відзначається свято Покрови Пресвятої Богородиці.

Козаки настільки вірили в силу Покрови, що впродовж століть в Україні свято набуло ще й козацького змісту і отримало другу назву – Козацька Покрова.

З недавніх пір на Покрову в Україні відзначається День захисника України та День Українського козацтва. Ці знаменні дати нерозривно пов’язані між собою, символізують зв’язок поколінь, давню історичну традицію, а тому особливо шануються українцями.

Саме до цих свят 13 жовтня і була проведена тематична година у відділенні денного перебування Прилуцького районного територіального центру під назвою: «Хай квітне Україна – козацька сторона!».

На захід, в основному, були запрошені чоловіки, які перебувають на обслуговуванні у відділенні.

Ведуча заходу Валентина Шуст наголосила, що цей день покликаний підняти дух народу, патріотизм, любов до своєї Вітчизни. В глибині душі кожного українця живе козак, воїн, який нічого не боїться і за рідну землю без роздумів віддасть своє життя.

Присутні поклали квіти до пам’ятного знаку козакам Дівицької сотні Прилуцького полку.

На закінчення заходу всі запрошені виконали пісню «Хай цвіте червона калина», головною ідеєю якої є прагнення українців жити вільно та в мирі.

Хай живе вільна Україна,

Хай живуть вічно козаки.

Хай цвіте червона калина,

Нехай згинуть воріженьки на вічні віки.

Цього ж дня директор територіального центру Ніна Косенко відвідала громадян с. Заїзд, які перебувають на обслуговуванні в терцентрі. Привітала їх зі святом Покрови, з Днем захисника України та Українського козацтва та вручила святкові подарунки.

Святкування День похилого віку у с. Пологи

Літо бабине, бабине літо…

Серце чує осінні путі…

Хтось заплутав зажурені віти

В павутиння нитки золоті.

День 17 жовтня видався теплим та сонячним, став початком цьогорічного «бабиного літа». Таким же був і настрій у всіх присутніх на святковому заході присвячений Міжнародному дню людей похилого віку, яке було організовано для ветеранів сіл Пологи та Піддубівка.

Розпочалось свято виступом вокального тріо «Барви» районного Будинку культури. Вони подарували глядачам майстерне виконання пісень:«Яблунева Україна», «Черевички» та попурі українських народних пісень.

У вітальному блоці до ветеранів зі словами привітань, пошани і вдячності за їх нелегку працю, побажаннями добра, уваги, добробуту та активного довголіття звернулися директор районного територіального центру соціального обслуговування Ніна Косенко, сільський голова Василина Федоренко,заступник директора по соціальних питаннях товариства «Агрікор Холдинг» Олександр Пишевський.

Далі ветеранів вітали своїми номерами юні виконавці з вокального колективу «Позитив» під керівництвом Надії Ратинської.

Після концертної програми громадяни поважного віку пригощалися обідом, який був організований спільно з сільською радою та відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги терцентру та продовжували насолоджуватися чудовими піснями у виконанні соліста ансамблю «Пісенне джерело» відділення денного перебування терцентру Миколи Хорошенка під акомпанемент баяна завідувача цього ж відділення Марини Небрат.

Позитивні емоції переповнювали людей, вони теж співали і танцювали. Своїм виконанням пісні «П’є журавка воду» вразила всіх присутніх жителька с. Пологи Гримашевич Олена Трохимівна. Від імені всіх громадян похилого віку зі словами вдячності за постійну увагу та піклування звернувся до директора терценту Ніни Косенко житель села Піддубівка Виниченко Іван Миколайович. Багато теплих слів прозвучало з вуст ветеранів і на адресу соціального робітника терцентру Людмили Виниченко.

На закінчення святкового заходу директор терцентру вручила громадянам похилого віку, які перебувають на обслуговуванні, святкові подарункові набори.

Свято вдалося, бо настрій у всіх людей був справді святковий. На душі у них було світло та затишно, як у прекрасну пору природи та людського життя – бабиного літа.

Зутріч ветеранів в с. Обичів

5 жовтня в Будинку культури с. Обичів відбулася святкова зустріч ветеранів сіл Обичів, Заудайка та Радьківка присвячена Дня ветерана та Міжнародного Дня громадян похилого віку.

На заході була присутня та виступила директор територіального центру Ніна Косенко, яка привітала всіх ветеранів, побажавши їм теплої осені життя, здоров’я і щедрого віку та розповіла про роботу структурних підрозділів територіального центру.

Сільський голова Сергій Вовченко запевнив ветеранів – односельчан, що вся його робота, і надалі, буде спрямована на розквіт рідного села, турботу про всіх його жителів, а особливо про ветеранів.

Ведучою заходу була голова ветеранської ради с. Обичів Світлана Голуб, яка з теплом та повагою розповідала про кожного ветерана, знаючи як досягнення так і проблеми кожного з них.

Ансамбль «Калинонька» місцевого будинку культури подарував глядачам чудові пісні: «Пісня про родину», «Осінь блукає в садах», «Пісня про Україну», «Калина-малина», «Спогад», «Яблуневий сніг».

Жителька села - Чухліб Олена читала гумор та свої власні вірші про рідне село.

Після святкового концерту був проведений благодійний обід, організований спільно з сільською радою та відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги тер центру.

Громадяни похилого віку, які перебувають на обслуговуванні у терцентрі, дякували соціальному робітнику Людмилі Голуб за її чуйне ставлення до них. Вона ж у відповідь подарувала їм вірш:

Життя іде мов швидкоплинний рік.

Промчалося, незчулися і як.

І тільки паморозь на скронях

Говорить нам про Ваш поважний вік.

Були колись, Ви, молодими,

Кохались, сподівалися, цвіли

Чекали в мріях долю незрадливу,

Жадану, ніби подихи весни.

І хоч роки у вирій відлітають

На крилах хай несуть їх журавлі,

Та в Вас є діти, правнуки, онуки -

І це найбільше щастя на землі !

Після урочистої частини ще довго лунали пісні у святковій залі. А задавала бадьорого настрою завідувач відділення денного перебування терцентру Марина Небрат.

На закінчення заходу директор територіального центру вручила ветеранам, які перебувають на обслуговуванні в терцентрі святкові подарунки.

«Хай буде теплою осінь життя»

− під такою назвою 4 жовтня у відділенні денного перебування Прилуцького районного територіального центру проведена святкова зустріч, яка присвячена Міжнародному дню людей похилого віку.

У цей святковий, щедро напоєний теплом осінній день, в чудовому товаристві зібралися жителі селища Мала Дівиця, які перебувають на обслуговуванні у відділенні на свято долі, свято життя, щоб віддати шану і повагу людям, за спиною яких великий життєвий шлях.

На свято були запрошені і ювіляри, які в ці дні святкують свої дні народження. Саме в цей день, 4 жовтня зустрічає свій 80-річний ювілей Тонкаль Катерина Михайлівна, яка багато років свого життя присвятила роботі вихователя в дитячому садку і по цей час залишається активісткою селища та нашого відділення.

На днях Пархоменко Марія Іванівна відзначила свій 70-й рік народження. Вона багато років пропрацювала на різних підприємствах Малої Дівиці.

Піддячій Лідії Анатоліївні зозуля накувала в ці дні 64 роки. Всім іменинникам та присутнім звучали теплі слова привітань та музичні поздоровлення.

Ветерани захоплено пригадували роки своєї молодості, співали пісень під супровід баяна завідувача відділення Небрат Марини Миколаївни.

В кінці святкової зустрічі ведуча Шуст Валентина Борисівна прочитала віршовані рядки, які стосувалися кожного ветерана, хто був присутній на святі:

Летять літа, як білі журавлі,

Дзвенять, як ті волошки в житі,

Та не зникає слід їх на землі,

Якщо для добрих справ були прожиті.

Свято у відділенні денного перебування «Хоча літа на осінь повернули…»

Кажуть, юність живе лиш майбутнім,

Кажуть,зрілість цінує лиш мить.

Тільки старість живе незабутнім,

Тим, чого не вернуть, не спинить.

«Хоча літа на осінь повернули…» − під такою назвою 3 жовтня відбувся святковий захід, приурочений Міжнародному дню людей похилого віку, у відділенні денного перебування Прилуцького районного територіального центру соціального обслуговування(надання соціальних послуг).

На захід були запрошені 40 громадян похилого віку смт. М.Дівиця із числа категорій членів сімей загиблих учасників війни, учасників та дітей війни, які поділилися своїми спогадами про важке дитинство.

З вітальними словами та побажаннями здоров’я, миру, добра та благополуччя звернулися до ветеранів: директор територіального центру Ніна Косенко, депутат обласної ради Олег Авер’янов, голова районної ради ветеранів України Валентина Гриценко, селищний голова смт. М.Дівиця Олена Журавель, сільський голова с. Обичів Сергій Вовченко, завідувач відділення Марина Небрат. Ведуча заходу Валентина Шуст зі словами глибокої пошани звернулася до матері Героя України Олега Міхнюка, Ганни Іванівни. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять її сина, свого славного земляка. Солісти ансамблю «Золота осінь» відділення денного перебування для матері виконали пісню «Виростеш ти, сину».

Протягом всього заходу учасники ансамблю своїми номерами створювали святковий настрій. Вони виконали пісні: «Осіннє золото», «Зеленеє жито», «Два кольори», «Старію», «Варенички» та інші.

На закінчення святкового заходу учасники ансамблю виконали пісню, слова якої надали оптимізму всім присутнім:

І в юнь, і в старість життя нам в радість,

Бо кожен з нас живе з надій.

І в двадцять років, і в сорок років,

і в п’ятдесят, і в шістдесят ми молоді.

За рахунок благодійної допомоги від депутата обласної ради Олега Авер’янова були накриті столи для ветеранів та відвідувачів відділення денного перебування та вручені подарунки.

Вдячності учасників заходу не було меж.

Свято у відділенні стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання

Щорічно з нагоди Дня ветерана та Міжнародного дня громадян похилого віку для проживаючих відділення стаціонарного догляду організовуються святкові заходи, які дарують гарний настрій, сповнені увагою та піклуванням. Не став винятком і цей рік. Поспілкуватися та привітати проживаючих зі святом до відділення стаціонарного догляду терцентру с. Заїзд завітала директор Ніна Косенко, яка в своєму виступі сказала: що «У цей святковий, щедро напоєний теплом осінній день, ми зібралися в чудовому товаристві на свято праці, свято долі, свято життя, щоб віддати свою шану і повагу вам, дорогі ветерани, за спиною у яких великий віковий і життєвий шлях. Адже першого жовтня весь світ відзначає Міжнародний день ветерана. Тож сьогодні, коли всі ми і вся Україна вшановує вас - прийміть найщиріші вітання. Від щирого серця бажаю вам здоров'я і довгих років життя. Хай ваша золота осінь завжди буде щасливою, радості, миру, добра».

Для піднесення святкового настрою самі проживаючі відділення під керівництвом організатора культурно-дозвіллєвої роботи Лілії Костюк підготували пісні, вірші, гуморески.

З теплом в душі від уваги і турботи, з усмішками на вустах проживаючі дякували директору та працівникам терцентру за прекрасне свято, на якому вони поспілкувалися, поділилися спогадами, поспівали пісень, відчули небайдуже до себе ставлення. Ми хочемо, сказала у своєму виступі завідувач відділення стаціонарного догляду Ольга Луцак, щоб у вас не лише сьогодні ай завжди був хороший настрій, щоб кожен день додавав бадьорості, щоб сонячне проміння зігрівало серця.

Після святкового концерту директор терцентру кожному проживаючому вручила подарунки.

Цього ж дня директор терцентру відвідала і відділення стаціонарного догляду в смт Мала Дівиця. Поспілкувавшись із кожним з проживаючим та привітавши зі святом, побажала всім здоров’я, домашнього затишку, мирного неба, довгих років життя та вручила подарунки.

Люди дякували за доглянуту та сповнену теплом старість.

День ветерана та людей похилого віку в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

Літа минають, літа минають,

І скроні час нам посивив.

Хоч не вернути, та не забути

Все те, що кожен,

все, що кожен з нас любив…

Старість – така ж частина життя, як і молодість, як дитинство. Вона неминуча, і саме так її потрібно сприймати, знаходячи для себе джерело оптимізму, живучи в гармонії зі своїм віком, радіючи кожному прожитому дню. Людська доля. У кожного вона своя: комусь усміхнулася більше, комусь - менше. Однією із найбільших проблем людей похилого віку є одинокість та потреба в сторонній допомозі.

Вже стало традицією, що працівники територіального центру кожного року проводять святкові заходи до Дня ветерана та Дня громадян похилого віку. Один із перших таких святкових заходів відбувся 28 вересня у с. Сергіївка. Під чудові звуки пісні «А вже осінь прийшла у мій сад» у виконанні Іво Бобула зібралися громадяни похилого віку на святкове засідання ветеранського клубу «Надвечір’я».

До ветеранів з вітальним словом звернулась директор територіального центру Ніна Косенко, яка привітала ветеранів зі святом, побажала здоров’я і добра, благополуччя та спокійної «осені життя».

Валентина Гриценко голова районної організації ветеранів України побажала ветеранам миру, злагоди, довгих років життя та вручила грамоту Сім’ячко Галині Андріївні - голові ветеранської ради с. Сергіївка за багаторічну плідну працю. Сільський голова Тетяна Дзигала вітала всіх присутніх на святі квітами та цінними подарунками.

Колектив Сергіївського будинку культури створив радісну атмосферу та безліч позитивних емоцій подарувавши ветеранам святкові пісні.

Після святкового концерту був проведений благодійний обід, організований спільно з сільською радою та відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги терцентру. Ветерани ще довго співали пісні під супровід баяна завідувача відділення денного перебування терцентру Марини Небрат. Звучали українські пісні, пісні їхньої молодості, пісні місцевих авторів, присвячені рідній Сергіївці.

На закінчення заходу директор територіального центру вручила ветеранам, які перебувають на обслуговуванні в терцентрі святкові подарунки.

Відзначення 74 – річниці визволення Прилуччини від нацистських окупантів в Прилуцькому районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

Нам не забути днів війни…

У нашій пам’яті вони.

І ті герої незабутні,

Що з нами йдуть в віки майбутні.

Все далі відходять грізні і важкі роки Другої світової війни, але не згасає пам’ять про тих, хто не шкодував своєї крові, свого життя заради визволення рідної землі.

Так, 18 вересня в територіальному центрі до 74 – річниці визволення Прилуччини від нацистських окупантів проведені святкові заходи на відповідну тематику. 29 ветеранів війни, які проживають на території Дідовецької, Дубовогаївської сільських рад та перебувають на обслуговуванні в територіальному центрі отримали святкові подарунки. Для громадян, які проживають у відділенні стаціонарного догляду проведено інформаційну годину, відбулася святкова зустріч з школярами Заїздської школи.

19 вересня у відділенні денного перебування Прилуцького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбулась історична година «Тих днів не померкне слава», для громадян похилого віку та інвалідів присвячена 74 - річниці визволення Прилуччини від нацистських окупантів.

Відкрила захід завідувач відділення Марина Небрат, яка ознайомила відвідувачів відділення денного перебування з темою історичної годин.

Отримувач соціальної послуги соціальної адаптації Василь Фесик, в минулому учитель історії, розповів про історичні аспекти визволення Прилуччини, згадав земляка – малодівичана Героя України Олега Міхнюка, який загинув в зоні АТО.

Сестра медична Валентина Шуст провела поетичну сторінку, декламуючи вірші, присвячені Другій світовій війні. По закінченню розповідей всі присутні відвідали Обеліск Слави та меморіальну дошки Олега Міхнюка, щоб поклонитися пам’яті героїв та покласти квіти.

Розпочав навчання «УНІВЕРСИТЕТ ІІІ ВІКУ»

В Україні навчання людей похилого віку є інноваційним проектом, що має на меті впровадження та практичну реалізацію принципу навчання впродовж всього життя. Люди старшого віку - це ті, хто готується до виходу на пенсію або вже має статус пенсіонера. Сьогодні концепція навчання впродовж всього життя прийнята і здійснюється в більшості розвинутих країн світу.

Це особливо важливо для вирішення проблем людей старшого віку, покращення якості їх життя, збереження та формування їх активної життєвої позиції. Тому, в «Університеті третього віку» показано переваги, задоволення, користь і нові горизонти, що відкриваються завдяки безперервному навчанню.

Так, у відділенні денного перебування Прилуцького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) з липня по серпень місяць проводився новий набір громадян похилого віку, які бажають навчатися в «Університеті третього віку». У вересні 2017 року розпочався новий навчальний рік. 45 студентів обрали для себе такі факультети як: факультет «Художньо – мистецький», «Рукоділля від душі і для душі», «Основи комп’ютерних знань».

«Університет третього віку» надає можливість людям похилого віку не тільки отримати знання з традиційних джерел інформації, а й познайомитися віртуально з новими книгами, переглянути відео – фільми та дізнатись з Інтернету багато цікавого та інше. Університет - це здоровий організм, потужна сила для активізації та мобілізації літніх людей.

Ми стверджуємо – вчитися ніколи не пізно. З виходом на пенсію життя тільки починається!

Про роботу відділення соціальної допомоги вдома Прилуцького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

За період з 01 по 07 вересня 2017 року згідно плану роботи відділення соціальної допомоги вдома завідувачем відділення Вітою Осадчою проведено виробничі наради з соціальними робітниками та фахівцями із соціальної роботи. Під час наради обговорювались питання:

1.Підготовка до осінньо-зимового періоду 2017-2018 років отримувачів соціальної послуги догляду вдома;

2.Забезпечення паливом громадян, які користуються пічним опаленням та підготовки пічних та газових приладів до опалювального періоду;

3.Про умови та порядок надання платної соціальної послуги догляду вдома.

Завідувач відділення звернула увагу на дотримання правил пожежної безпеки та охорони праці, як працівників так і отримувачів соціальної послуги.

Завідувачем відділення надано ряд доручень фахівцям із соціальної роботи, а саме проведення перевірок якості надання соціальної послуги догляду вдома згідно затвердженого графіка з метою контролю та покращення якості надання соціальної послуги догляду вдома.

Оголошення

В Прилуцькому районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) організований пункт прийому від населення та небайдужих громадян теплого зимового одягу, взуття, постільної білизни.

Прилуцький районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) надає гуманітарну допомогу одиноким громадянам похилого віку, інвалідам, внутрішньо переміщеним громадянам, та особам, які перебувають у складних життєвих обставинах згідно заяви, довідки про місце реєстрації та доходів всіх членів сім’ї.

Наша адреса:

м. Прилуки

вул. Київська ,224 2 поверх

каб.№1,телефон 5- 07- 37

Відзначення Дня Конституції у районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

На виконання районного Плану заходів з відзначення 21 –ї річниці Конституції України в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в період з 23 по 27 червня проведені заходи на відповідну тематику.

97 громадянам, які перебувають на обслуговуванні в терцентрі та проживають на території Івковецької, Яблунівської, Переволочнянської, Петрівської, Ковтунівської сільських рад до Дня Конституції України надані святкові подарунки.

У відділенні денного перебування територіального центру смт Мала Дівиця 27 червня завідувач відділення Марина Небрат провела засідання за «круглим столом» на тему: «Дієва Конституція – сильна держава», яка зосередила увагу слухачів на аналізі Конституції як гаранту суверенітету, незалежності, демократичності держави, де не тільки особа відповідає за свої дії, а й держава несе реальну відповідальність перед особою за свою діяльність та її наслідки. Після обговорення лекції під акомпанемент баяна Марини Небрат всі присутні з задоволенням виконували українські народні пісні, адже ніде дух народу не виявився в піснях так жваво і правдиво, як в українців.

Наша дума, наша пісня

Не вмре, не загине…

От де, люде, наша слава,

Слава України!

Потім, учасники заходу направились до парку, на території якого знаходяться пам’ятники Тарасу Шевченку та Малодівицькій козацькій сотні.

До 21 –ї річниці Конституції України у відділенні стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання територіального центру проведено тематичну годину на тему: «Конституція України – гарант незалежності». Заступником директора Оксаною Ніколенко проживаючим вручені солодощі.

Поїздка в Мамаєву Слободу

29 червня 24 громадян похилого віку смт Мала Дівиця, які перебувають на обслуговуванні у відділенні денного перебування Прилуцького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в супроводі сестри медичної відділення Валентини Шуст та голови ветеранської ради Евеліни Овчіннікової відвідали Мамаєву Слободу − музей української архітектури та побуту під відкритим небом в місті Києві, метою якого є зміцнення в пам’яті нащадків українських традицій і відновлення стародавніх обрядів.

На території музею в людей склалося таке враження, що вони перебувають в справжньому українському селі 17 ст., де хатинки огороджені тином, на якому висять глечики та із - за тину визирають соняшники. До хати можна зайти, роздивитися інтер’єр у народному стилі, глиняний посуд, погойдати колиску, посидіти на лаві.

Є багато унікальних споруд: водяний млин, хлів,сигнальна вежа, козацька церква (яка, на жаль, була закрита на ремонт), льох. На території музею живуть тварини і птахи : вівці, кози,воли, гуси, кури, качки і, звичайно ж, коні. Багато риби у ставках, яку можна погодувати.

З радістю, як колись у дитинстві, учасники екскурсії погойдалися на великих гойдалках. Дарма, що була 30-градусна спека, оцінили свою екскурсію малодівичани так: надзвичайно весело та цікаво, побільше б таких поїздок!

Від імені учасників екскурсії висловлюємо велику подяку за її організацію та фінансову підтримку Малодівицькому селищному голові Олені Журавель, керівнику ТОВ «АгроКім» Максиму Пономаренку, голові ветеранської ради Евеліні Овчінніковій.

Великдень у Прилуцькому районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

Наближається найголовніше свято християн усього світу – Великдень, або Воскресіння Христове. Тому, напередодні світлого свята Великодня в працівників територіального центру особливо напружена пора. Соціальними робітниками наведено належний лад в оселях громадян похилого віку та інвалідів, які перебувають на обслуговуванні в територіальному центрі, придбані продукти харчування та Великодні паски.

До відзначення Великодніх свят територіальним центром проведено традиційну загально районну акцію по підтримці 62 громадян, які перебувають на обслуговуванні в територіальному центрі та проживають на території Великодівицької, Обичівської, Білошапківської, Ряшківської, Крутоярівської, Даньківської сільських рад. Сформовані та вручені святкові подарунки.

12 квітня працівники територіального центру прийняли участь у районній доброчинній акції «Великодня посилка воїнам Збройних Сил України в зону АТО».

До відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання із щирими побажаннями щасливих свят 13 квітня завітав отець Анатолій Заїздської церкви, який провів причащання громадян, які проживають у відділенні. А на Великдень за рахунок благодійних коштів адміністрацією територіального центру буде організовано святковий обід з врученням кожному із проживаючих запашної паски.

Здавна традиції на Великдень передавалися від покоління до покоління.

На столі духмяна паска,

А круг неї писанки.

Уділи нам , Боже ласки

На всі дні, на всі віки!

Паска і писанки є головними атрибутами Великодня. За традиціями православної церкви фарбування яєць проводили у Чистий четвер. Тому, не випадково, саме в четвер, 13 квітня пройшов майстер – клас гуртка «Господарочка» відділення денного перебування територіального центру по обміну кращими рецептами великодніх пасок та виготовлення писанок. На засіданні були присутні жінки смт Мала Дівиця, які відвідують даний гурток. Провела гурток його керівник, соціальний працівник відділення Вікторія Шелест. Вона наголосила, що саме писанка або крашанка – це оберіг і найкращий великодній подарунок друзям і близьким. Були обговорені як природні так і штучні барвники для фарбування яєць, способи декору та розпису по них.

Випікання паски є також важливим етапом приготування до свята. Більшість господинь мають власний рецепт, який вони змінюють неохоче , щоб бува не прогадати. На засіданні жінки були в доброму настрої, тому смакували паски кожної з них, ділилися досвідом випікання та прикрашання цієї великодньої випічки.

Всі говорили про головне правило: готувати тісто на паску треба у спокої, лише з хорошими думками.

Тож бажаємо всім смачної паски та яскравих писанок! Нехай величне свято Великодня наповнить серця світлими почуттями надії і любові, дарує щастя та добро.

Христос Воскрес!

Година пам’яті до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав у відділенні денного перебування

Двадцять вісім років тому, 15 лютого 1989 року, закінчилась одна із трагічних воєн другої половини XX століття – війна в Афганістані.

14 лютого, напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, у відділенні денного перебування Прилуцького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проведена година пам’яті на тему: «Їх долі обпалені війною».

Ведуча заходу, працівник відділення Валентина Шуст, нагадала присутнім про афганську війну, яка тривала майже десять років і забрала життя в багатьох юнаків.

На заході виступив отримувач соціальної послуги соціальної адаптації, учитель історії за фахом Василь Іванович Фесик. Він згадав про ті події, пригадав усіх афганців -малодівичан.

Пройшов через афганське пекло та був нагороджений двома орденами Червоної Зірки та багатьма медалями за мужність і героїзм і наш земляк, перший заступник голови Української Спілки ветеранів Афганістану, Герой України Олег Міхнюк, який загинув в зоні АТО.

На заході була присутня мати Героя Міхнюк Ганна Іванівна. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх воїнів, які загинули в Афганістані та під час АТО.

Запрошені переглянули відеофільм «15 лютого – закінчення виходу військ з Афганістану».

На закінчення години пам’яті прозвучала улюблена пісня Олега Міхнюка у виконанні групи «Голубі берети» «Синь».

Після закінчення заходу ще довго запрошені пригадували минуле та поєднували його з теперішнім, висловлювали теплі слова підтримки Ганні Іванівні, яка в тремтячих руках тримала фотографію сина і з болем притискала її до грудей, утираючи пекучі сльози.

Всесвітній день боротьби з туберкульозом

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, який відзначається 24 березня, у відділенні денного перебування Прилуцького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) було проведено засідання «круглого столу» на тему: «Туберкульоз – загроза для кожного».

Цей день ще називають «днем білої ромашки», яка є символом здоров’я, чистих легень та боротьби з туберкульозом . Тому, не випадково у кожного присутнього на заході була прикріплена до одягу біла ромашка.

Сестра медична відділення Валентина Шуст розповіла про актуальність проблеми туберкульозу в Україні та світі, проінформувала відвідувачів відділення щодо шляхів зараження та основних симптомів захворювання, можливості лікування та профілактичних методів запобігання «білій чумі XX століття».

Розповідь сестри медичної супроводжувалась показом слайдів на інтерактивній дошці.

На заході були присутні більше двадцяти громадян похилого віку та інвалідів смт Мала Дівиця, які перебувають на обслуговуванні у відділенні денного перебування.

Тема засідання викликала жваве обговорення серед присутніх, слухачі задавали багато запитань, на які отримали вичерпні відповіді.

На завершення заходу усі запрошені прикріпили свої малі ромашки до великих, що символізувало небайдужість кожного до проблеми, яка обговорювалась та бажання бути здоровими.

Інформаційна година до Дня пам’яті героїв Крут

29 січня – День пам’яті героїв Крут – саме там, у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.

Цій події була приурочена інформаційна година на тему: «Крути – наша слава, наша історія», проведена працівниками відділення денного перебування Прилуцького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) спільно з Малодівицьким будинком народної творчості.

На заході були присутні: селищний голова Олена Журавель, працівники відділення денного перебування, працівники Малодівицького Будинку народної творчості, громадяни похилого віку та інваліди селища Мала Дівиця, які перебувають на обслуговуванні у відділенні денного перебування.

Переглянутий відеофільм «Недооцінений урок історії. Герої Крут» нагадали присутнім про історичну подію, яка стала справжньою легендою.

Хвилиною мовчання під супровід пісні «Гей, пливе качур» у виконанні Піккардійської Терції присутні вшанували пам’ять нашого земляка Героя України Олега Міхнюка та всіх воїнів - прилучан, які загинули в зоні АТО.

Пісні «Балада про Крути» та «Пам’яті героїв Крут» у виконанні народного аматорського колективу «Полісяночка» Малодівицького будинку народної творчості сприяли створенню ще більш патріотичного настрою під час проведення заходу.

«Україна – Соборна держава» − під такою назвою 19 січня пройшов тематичний захід, присвячений Дню Соборності України, проведений працівниками відділення денного перебування Прилуцького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) спільно з працівниками Малодівицького Будинку народної творчості. На захід зібралися громадяни селища Мала Дівиця, які перебувають на обслуговуванні у відділенні денного перебування. Завідувач відділення Марина Небрат розповіла присутнім про встановлення Дня Соборності в Україні.

Використання інтерактивної дошки дало можливість переглянути відеофільм «Акт злуки: відтворення історичної правди», слайди із фотографіями воїнів - прилучан, які загинули під час АТО.

У виконанні народного аматорського колективу «Полісяночка» та дитячого колективу «Позитив» Малодівицького Будинку народної творчості прозвучали пісні «Розкажи про Україну», «Ми за мир», «Ой нашого люду по світі багато», «Вишиванка».