Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://pladm.cg.gov.ua/old

15 січня 2019

«СПАЛЮВАННЯ ЛИСТЯ – ШКОДА ДОВКІЛЛЮ»

            З настанням весни населені пункти потерпають від диму та вогнищ. Спалення листя вже стало невід’ємною ознакою цього періоду. Однак мало хто знає, що такі дії заборонені чинним законодавством, оскільки наносять значну шкоду довкіллю.

            Випалювання сухої рослинності має згубний вплив на стан навколишнього природного середовища та призводить до забруднення атмосферного повітря, руйнування екосистеми (знищення комах,  тварин, рослин та мікроорганізмів), погіршення якості грунту, спричинення різноманітних захворювань.

            Згідно з Правилами утримання зелених насаджень у містах та інших населених пунктів України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства № 105 від 10 квітня 2006 року, спалювати листя, суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки категорично заборонено.

            Стосовно іншої сухої рослинності (стерні, сухих гілок дерев, тощо), то частиною 3 статті 27 Закону України «Про рослинний світ» передбачено, що випалювання сухої рослинності або її залишків здійснюється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища (Мінприроди України).

            Однак, на даний час вищевказаний порядок не затверджений, а тому будь-які дії щодо спалювання сухої рослинності будуть вважатися самовільними та протиправними.

            Крім того, Державною екологічною інспекцією у Чернігівській області проводяться рейдові перевірки з метою недопущення та припинення спалювання решток сухої рослинності, порубочних решток та сміття.

            За спалювання сухої рослинності, відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, виникає адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

            Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 70 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

 

                                                                                  За інформацією відділу економіки

                                                                                  та агропромислового розвитку

                                                                                  райдержадміністрації

Оголошення До відома агроформувань

Прилуцький Центр пробації.docx

До уваги суб’єктів господарювання !

 

Повідомляємо про можливість одержання «Гранту на створення потужностей із переробки фруктів», що реалізується проектом Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) «Підтримка аграрного сільського розвитку», що здійснюється компанією «Кімонікс Інтернешл Інк».

До подачі заявки на одержання гранту запрошуються малі та середні агропідприємства. Грант спрямований на поліпшення існуючих або створення нових сучасних потужностей для переробки фруктів, а також на розширення ринків та обсягів збуту фруктів і продуктів їх переробки зі збільшеною доданою вартістю та сприяє:

  • створення доданої вартості як результат впровадження сучасних або покращення існуючих технологій;
  • збільшення частки продукції, що експортується щонайменше на 30%;
  • впровадження міжнародних стандартів НАССР; (Проект надасть допомогу у впровадженні міжнародних стандартів через залучення консультантів, що підготують компанію до сертифікації, компанія в свою чергу бере на себе зобов’язання самостійно пройти та оплатити сертифікацію протягом року);
  • залучення додаткових інвестицій (власні кошти; зовнішні інвестиції; кошти програм державної підтримки та місцевих бюджетів; донорського співфінансування, крім коштів USAID), лізингу або кредитів для придбання нового обладнання для покращення переробки  фруктів у розмірі не менше 50% загального бюджету проекту.

Усі питання щодо цього конкурсу та заявки (технічну пропозицію, бюджет і супровідні документи) слід подавати в електронному форматі на адресу grants@ukraineards.com із зазначенням «RFA-09» у темі листа. Заявки мають бути подані не пізніше 18.00, 18 січня  2019 року.

 

Графік

виїзду керівництва Прилуцької місцевої прокуратури

для здійснення особистого прийому громадян

на січень 2019 року

 

Посадова особа прокуратури, що здійснюватиме прийом громадян

Дні прийому

Години прийому

Населений пункт, селищна рада

Відмітка про виконання

Керівник

місцевої прокуратури

ЗАРІЧАНСЬКИЙ Б.Г.

22.01.2019

з 11 00

приміщення Заїздської сільської ради

Прилуцького району

 

Перший заступник керівника

ВАКУЛЕНКО А.М.

28.01.2019

з 12 00

приміщення

Малодівицької

селищної ради Прилуцького району

 

Заступник керівника ДЯТЕЛ В.С.

23.01.2019

з 11 00

приміщення Ладанської селищної ради Прилуцького району

 

Заступник керівника

МИХАЙЛЕНКО І.Ф.

29.01.2019

з 15 00

Срібнянський відділ

Прилуцької місцевої прокуратури