31 січня 2019

 

Участь громадськості у виправленні неповнолітніх суб’єктів пробації

З метою проведення соціально виховної роботи з неповнолітніми, які перебувають на обліку Прилуцького міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області,  було проведено засідання спостережної комісії. До участі були запрошені начальник служби у справах дітей Прилуцької міської ради Людмила Кулій, старший інспектор Прилуцького міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області Тетяна Біловська, представники інших організацій по роботі з молоддю, а також неповнолітні та їх батьки. Засідання спостережної комісії проходило під головуванням заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Прилуцької міської ради Тетяни Шкуренко.

Під час засіданні старший інспектор Прилуцького МРВ Тетяна Біловська   довела до відому присутніх інформацію про неповнолітніх, в зв’язку з чим перебувають на обліку,  як характеризуються, які заходи для виправлення з ними проводяться. Учасники спостережної комісії провели профілактичну роботу як з неповнолітніми, так і з їх батьками, обговорили наслідки їх протиправних дій, можливі причини вчинення ними злочину, а також  мотивували дітей до позитивних змін у житті.

         Діти найважливіше, що є у суспільства. Це майбутнє нашої країни.  Тому тільки спільна робота принесе позитивні результати та показує небайдужість громади до проблем молоді.

 

 

Тетяна Біловська

Старший інспектор Прилуцького МРВ

філії ДУ «Центр пробації» В Чернігівській області

 

Розвиток пробації в Україні, підсумки реформи 2018 року.

Інформація про Прилуцький центр пробації

 

Прилуцький міськрайонний відділ

Філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області

 

Начальник відділу

 

 

Контактні дані:

 

Тищенко Людмила Іванівна, підполковник внутрішньої служби

 

поштова адреса: вул. Гімназична, 94, м. Прилуки, 17500

тел.: 04637-5-37-33

електронна скринька: сhn19_probation@ukr.net

Графік роботи:

понеділок – четвер: 08:00 – 17:00

п’ятниця: 08:00 – 15:45

обідня перерва: 12:00 – 12:45

вихідний: субота, неділя

Завдання і функції уповноважених органів з питань з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України.

ПРОБАЦІЯ - ЦЕ ...

 1. забезпечення безпеки  суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;
 2. надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);
 3. організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;
 4. пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);
 5. допомога особі, яка готується  до звільнення з місцьпозбавленняволі, в адаптації до життя в суспільстві.

 

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

 1. особа, щодоякоїскладаєтьсядосудовадоповідь;
 2. особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;
 3. особа, якійпокарання у видіпозбавленняволізамінено на покарання у видігромадськихабовиправнихробіт;
 4. особа, звільнена з випробувальнимтерміномвідвідбуванняпокарання у видіпозбавлення (обмеження) волі;
 5. звільненавідвідбуванняпокараннявагітнажінка та жінка, яка маєдитинувіком до трьохроків;

особа, яка готується до звільнення з місцьпозбавленняволі.

 

ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:

ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:

 1. можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін;
 2. збереженнясімейнихстосунків та зв’язків у громаді;
 3. збереженняроботи та житла;
 4. позитивнийсоціальнийефект: особа не втрачаєсоціальнізв’язки та шанс створитисім’ю.

 

 

ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):

 1. убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;
 2. справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства.

 

ДЛЯ ДЕРЖАВИ:

 1. зниження злочинності;
 2. зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб;
 3. позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет;
 4. дотримання міжнародних стандартів.

 

ВИДИ ПРОБАЦІЇ:

 1. Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).
 2. Наглядова пробація - здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.
 3. Пенітенціарнапробація - цедопомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров"я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

 

 

Додатково: Запрошуємо до співпраці небайдужих громадян в якості волонтерів пробації

https://legalaid.gov.ua/