31 січня 2019

Ефективний механізм стягнення заборгованості по аліментах – суспільно корисні роботи

 

Вже більше як півтора року тому вступив у дію Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисті права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів».

Суть змін полягає у тому, що особа, яка не сплачує аліменти на утримання своєї дитини, може бути притягнуто до адміністративної відповідальності у виді суспільно корисних робіт.

Суспільно корисні роботи - це виконання особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких визначається відповідним органом місцевого самоврядування, а нарахована плата повністю перераховується на рахунок Державної виконавчої служби для погашення заборгованості по аліментах. Контроль за такими порушниками здійснюється відділами пробації.

З вступом в дію даного закону Прилуцьким міськрайонним відділом філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області отримано на виконання 84 постанови суду про притягнення до адміністративної відповідальності у виді суспільно корисних робіт.

З метою якісного контролю порушників працівниками Прилуцького міськрайонного відділу постійно проводяться перевірки за місцем відбування ними суспільно корисних робіт. Так, 26.09.2019р., був перевірений  громадянин П., який на момент перевірки був на робочому місці та відбував суспільно корисні роботи згідно запланованого графіку.

Варто зазначити, що більшість боржників роблять висновки, коли отримують суспільно корисні роботи, та в подальшому намагаються сплатити заборгованість.

Прилуцький міськрайонний відділ

філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області

Кожен може допомогти засудженому у виправленні – стань волонтером пробації

На сьогоднішній день чимало людей вважають,  що особа, яка вчинила кримінальне правопорушення, обов’язково  повинна відбувати покарання за гратами. Не розуміючи, що позбавлення волі це крайній захід, який застосовується з метою убезпечити суспільство, а не як захід виправлення. Людина перебуваючи в місцях позбавлення волі втрачає соціальні зв’язки та навички, а після звільнення потребує більше часу для соціалізації та повернення до нормального законослухняного життя.

Але ніхто не задумується над причинами вчинку, що саме спонукало конкретну людину до протиправних дій, а особливо як допомогти людині, щоб такого більше не трапилося.

На ці питання дає відповідь – пробація, яка застосовується до засуджених до покарань без позбавлення волі. Володіючи дієвими механізмами виявлення криміногенних проблем відділи пробації знаходять конкретну причину вчинення злочину та разом з засудженим будують шлях до виправлення.

В допомозі засудженим у виправленні є актуальним залучення волонтерів.

В зв’язку з цим, Прилуцький міськрайонний відділ філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області запрошує до співпраці волонтерів.

Волонтером пробації може стати:

  • будь яка особа, що досягла 18 річного віку;
  • студенти вищих навчальних закладів;
  • фахівці державних органів та установ;
  • члени благодійних чи громадських організацій;
  • члени релігійних організацій;
  • фізичні особи, які володіють певними знаннями, уміннями та навичками, що можуть сприяти виконанню завдань, поставеними перед уповноваженими органами з питань пробації.

До волонтерської діяльності не залучаються:

  • неповнолітні особи;
  • обмежено дієздатні особи;
  • особи, які мають не погашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість;
  • особи, які раніше виключені уповноваженим органом з питань пробації зі складу волонтерів пробації через допущення дій і вчинків, які негативно вплинули на репутацію волонтера пробації, уповноваженого органу з питань пробації, порушили права суб’єктів пробації.

Чекаємо Вас за адресою: 17500, м.Прилуки Чернігівської області, вул.Гімназична, буд.94, тел. (04637) 5-37-31, начальник відділу – Тищенко Людмила Іванівна.

 

Співпраця Пробації та органів місцевого самоврядування

      8 лютого Начальником Прилуцького МРВ філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області Людмилою Тищенко в приміщенні Прилуцької РДА проведена зустріч з головами сільських та селищних рад Прилуцького району. В ході якої наголошено, що співпраця з органами місцевого самоврядування та службою пробації налагоджена при виконанні всіх видів пробації: досудової, наглядової, пенітенціарної.  Проаналізовано співпрацю діяльності пробації та заплановані шляхи вирішення питань, що виникають при їх виконанні. 

      Детальніше розглядався напрямок співпраці з приводу виконання покарання та стягнення у вигляді громадських робіт  та суспільно корисних робіт. Відмічено,  майже всі сільські та селищні ради Прилуцького району направили рішення про визначення переліків об’єктів та видів робіт,  на яких засуджені та  порушники  будуть відбувати громадські роботи та суспільно корисні роботи. Але поряд з цим є ряд проблемних питань, які виникають під час виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт. Під час зустрічі знайдено шляхи вирішення питань.

      Представникам органів місцевого самоврядування Прилуцького району наголошено  про необхідність дотримання обов’язків, згідно чинного законодавства, за місцем відбування засудженими та порушниками громадських робіт та суспільно корисних робіт та звернуто увагу на належне оформлення документів, що стосуються виконання  вказаних покарань та стягнень.

     

     Людмила Тищенко,

Начальник Прилуцького МРВ

Філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області

28 січня інспектором Прилуцького міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області капітаном внутрішньої служби Іщенко Т.В. в рамках проведення профілактичної роботи з неповнолітнім підобліковим та на виконання індивідуального плану роботи було залучено його батьків з метою підвищення ефективності процесу перевиховання.  Адже сім’я  є одним із дієвих засобів впливу на суб’єктів пробації та дає позитивні результати при спільному вирішенні криміногенних потреб підлітка.

 

Під час зустрічі батькам та неповнолітньому запропоновано переглянути фільм  «Почуй мене». Герой цього фільму, який потрапив у складну життєву ситуацію, перебуває у конфлікті із законом, застерігає своїх ровесників, щоб вони не повторювали його помилок, за які потім прийдеться розплачуватися навіть своєю свободою. При обговоренні фільму разом із батьками, неповнолітній М. дійшов до висновків, що будучи молодим, недосвідченим, вчинив злочин, за який шкодує та розуміє, що завдав клопоту не лише собі, але й своїм рідним. Фільм справив позитивний психологічний ефект та надихнув неповнолітнього до думки, що потрібно змінювати життя на краще, цінувати своїх близьких, свободу та використати шанс на виправлення за супроводом працівників Прилуцького МРВ.

 

За інформацією Прилуцького  МРВ філії ДУ

«Центр пробації» в Чернігівській області

https://legalaid.gov.ua/