Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://pladm.cg.gov.ua/old

26 лютого 2019

ПІН- та ПАК-коди для використання інформації,

записаної на чіпі ID-картки

 

Паспорт громадянина України у формі ID-картки є документом, який посвідчує особу та підтверджує громадянство на території України. Його основною перевагою є високий рівень захисту. Завдяки імплантованому електронному безконтактному носію (чіпу), який містить персональні та біометричні дані власника ID-картки, її на сьогоднішній день неможливо підробити чи скопіювати.

Під час отримання ID-картки власнику необхідно самостійно ввести цифрові комбінації – персональні ідентифікаційні номери (ПІН1 і ПІН2) та персональні авторизаційні коди (ПАК1 і ПАК2), а надалі – забезпечити конфіденційне зберігання цієї інформації. Варто зазначити, що вказані цифрові комбінації не зберігаються жодними системами ДМС, а містяться лише на чіпі ID-картки.

ПІН1 призначений для ідентифікації та авторизації доступу до безконтактного електронного носія, а ПІН2 – для накладення електронного цифрового підпису.

У разі неправильного введення кожного з ПІН-кодів тричі поспіль, можливість виправлення буде автоматично заблоковано. Для розблокування цієї можливості власнику ID-картки потрібно буде ввести відповідний ПАК-код: у разі блокування ПІН1 ввести ПАК1, а в разі блокування ПІН2 – ПАК2. Якщо ж ПАК-коди буде введено неправильно 10 разів поспіль, така можливість також автоматично заблокується.

Важливо, що якщо власник ID-картки не пам’ятає своїх ПІН- та ПАК-кодів і доступ до безконтактного електронного носія заблоковано, його ID-картка не втрачає чинності і нею можна користуватися протягом терміну її дії. Однак, у даному випадку використання ID-картки буде частково обмеженим.

Якщо ж власник ID-картки бажає користуватися своїм паспортом у повному обсязі, йому потрібно буде звернутися до будь-якого підрозділу ДМС для оформлення нового паспорту.

Довідково

На сьогоднішній день ID-картка відповідає найсучаснішим міжнародним стандартам у сфері безпеки документів. Завдяки вбудованому електронному безконтактному чіпу її неможливо підробити або скопіювати. Чіп ID-картки містить персональні та біометричні дані її власника, а саме: назва держави, назва документа, ім’я особи, стать, громадянство, дата народження, унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі, номер документа, дата закінчення строку дії документа, дата видачі документа, уповноважений суб’єкт, що видав документ (код), місце народження, відцифрований образ обличчя особи та відцифрований підпис особи.

До уваги громадян!

 

«28» травня 2019 року у приміщенні Прилуцької міської ради (мала зала), за адресою: вул. Незалежності, 82, м.Прилуки, відбудеться виїзний особистий прийом громадян, який проводитиме начальник Управління Державної міграційної служби України в Чернігівській області Лук’янець Ксенія Вікторівна.   

Часи прийому від  11.00  до 13.00.

За детальною інформацією звертатись за телефоном: (04637) 3-52-86.

 

 Дотримання міграційного законодавства в Україні

іноземцями та особами без громадянства

11 червня 2017 року вступила в силу угода про безвізовий режим між Україною та  Європейським союзом. Це дозволяє громадянам України вільно перетинати міждержавні кордони країн Європейського Союзу без посереднього звернення до посольства для отримання дозволу. Українці, які мають біометричні паспорти, можуть приїжджати в країни ЄС з діловою чи туристичною метою або в сімейних справах на термін до 90 днів протягом 180-денного періоду протягом року.

В свою чергу на територію України також можуть приїжджати іноземні громадяни на термін до 90 днів протягом 180-денного періоду протягом року. Але, не всі іноземці дотримуються прав та обов’язків міграційного законодавства та порушують його. Мігранти, які незаконно перебувають на території країни і не мають необхідних документів, позбавлені прав і свобод, іі обов’язків. Вони не можуть легально працювати та сплачувати податки, тому їхня праця зазвичай використовується у тіньових та кримінальних схемах. Доведено, що неконтрольовані міграційні процеси є загрозою національним інтересам. Крім того, з’ясовано, що загрозу для суспільства становлять біженці, які перебувають у країні нелегально і не реєстровані відповідними органами. Нелегальна міграція виявляється також у погіршенні криміногенної та санітарно-епідеміологічної ситуації, можливих конфліктах на національному ґрунті, організована злочинність тощо. Саме тому виявлення порушників міграційного законодавства та системна протидія незаконній міграції є однією з найважливіших функцій міграційної служби.

Слід відзначити, що держава приділяє достатньо уваги міграційним процесам. Організація роботи по протидії нелегальній міграції залишається одним із пріоритетних напрямків роботи Державної Міграційної Служби України. Кожна країна світу дбає про дотримання законів як власними громадянами, так і іноземцями, які перебувають або проживають на її території. В Україні налагоджена взаємодія міграційної служби із правоохоронними органами, це призводить до збільшення кількості виявлених та притягнутих до відповідальності порушників міграційних правил. Під час спільних заходів на всій території України (операція «Мігрант», спільна спеціальна прикордонна операція «Кордон-2019» тощо), відпрацьовуються місця компактного проживання та місця ризику незаконного працевлаштування (залізничні вокзали, автостанції, ринки, лікарні, гуртожитки, місця відпочинку іноземців, майданчики будівельних матеріалів, оскільки там подекуди використовується незаконна праця мігрантів тощо).

У випадку, коли міграційна служба виявляє порушника міграційного законодавства, така особа у першу чергу притягається до адміністративної відповідальності. Зокрема:

-  стаття 203 КУпАП  передбачає штраф у розмірі 1700-5100 грн. для іноземців та осіб без громадянства, які порушили правила перебування в Україні;

 - стаття 204 КУпАП передбачає штраф у розмірі 1700-3400 грн. за незаконне використання праці іноземців та ОБГ, навчання, надання житла та інші дії, якщо вони сприяють ухиленню від дотримання міграційних правил;

-    стаття 205 КУпАП передбачає штраф у розмірі 340-680 грн. за невжиття заходів для своєчасної реєстрації іноземців особами, які запросили таких іноземців в Україну і надали житло.

Зокрема, Прилуцьким МВ УДМС України в Чернігівській області за період січень-квітень 2019 року було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 203 КУпАП – 9 осіб, за ст. 205 КУпАП – 8 осіб.

Окрім того, у разі порушення законодавства щодо допуску іноземців до праці без укладання трудового договору, роботодавцям доведеться сплатити штраф у розмірі понад 125 тис. грн. Штрафи передбачено також за провадження господарської діяльності без державної реєстрації та несплату податків.

Якщо іноземець або особа без громадянства має правові підстави для подальшого перебування в Україні - вони можуть оформити необхідні документи для продовження терміну перебування на території України, в іншому випадку – приймається рішення про примусове повернення або примусове видворення з України до країни походження або третьої країни.

Зокрема, Прилуцьким МВ УДМС України в Чернігівській області було прийнято рішень про примусове повернення до країни походження або третьої країни іноземця або особи без громадянства – 4 рішення.

Із врахуванням останніх подій та терористичних атак посилено контроль за перебування іноземців на території України.

 

Головний спеціаліст Прилуцького МВ УДМС

України в Чернігівській області

Антонова Інна Анатоліївна

ДМС_БОТ - консультант Міграційної служби, що завжди з вами!

 

         Державною міграційною службою України у популярних месенджерах Viber і Telegram, запущено новий електронний сервіс "ДМС_БОТ". В інтерактивному режимі можна отримати консультацію про оформлення всіх біометричних документів, які видає ДМС - ID-карта, закордонний паспорт, а також посвідки на постійне та тимчасове проживання для іноземців та осіб без громадянства.

         Чат-бот поставить Вам кілька запитань щодо індивідуальних умов оформлення документа, надасть консультацію, які саме документи потрібно мати із собою при оформленні у міграційній службі або Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАПі), запише в чергу, перевірить документи, відслідкує статус оформлення документу та повідомить про результат.

         ДМС_БОТ - це 12-й електронний сервіс, створений Державною міграційною службою з метою підвищення якості надання адміністративних послуг та зменшення корупційних ризиків у діяльності підрозділів ДМС.

         Перейти на електронний сервіс можна за допомогою QR-код та користуйтесь швидким доступом до електронних сервісів Міграційної служби, доступних на офіційному сайті https://dmsu.gov.ua/

інформація на сайт (1)

Реалізувати право голосу на виборах 31 березня громадяни України можуть і з ID-карткою, і з паспортом-книжечкою

 

31 березня 2019 року відбудуться чергові вибори Президента України. Державна міграційна служба України наголошує, що паспорт громадянина України є основним документом для реалізації права голосу на вказаних виборах та підставою для отримання виборчого бюлетеня на виборчих дільницях особам, яким на день виборів виповнилося 18 років та яких включено до списку виборців.

Відповідно до роз’яснень Центральної виборчої комісії України (Постанова ЦВК № 268 від 27 грудня 2018 року), для участі в голосуванні громадянам України не потрібно подавати ніяких додаткових документів, окрім ID-картки або паспорта-книжечки, адже обидві форми паспорта є рівнозначними та самодостатніми.

Зокрема, громадянам, включеним до списку виборців, на виборчій дільниці НЕ мають права відмовити у реалізації права голосу з наступних причин:

- через відсутність у паспорті громадянина України у вигляді книжечки фотокартки, яка вклеюється при досягненні 25-ти або 45-річного віку;

- через розбіжності у виборчій адресі виборця або відсутність відомостей щодо реєстрації місця проживання у ID-картці.

Зазначимо також, що громадяни України зможуть проголосувати на виборах Президента України 31 березня не лише на території України, а й за її межами – на закордонних виборчих дільницях. У цьому випадку, за роз’ясненням Міністерства закордонних справ України, документом, що посвідчує особу, є паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Додамо: аби уникнути в день голосування можливих непорозумінь, ЦВК радить заздалегідь перевірити свої особисті дані у списках на сервісі Державного реєстру виборців. Важливо, що громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території України, а також внутрішньо переміщені особи мають право реалізувати своє право голосу на виборах Президента України шляхом зміни місця голосування без зміни виборчої адреси.

 

ID- картка – це зручний, надійний

та повнофункціональний паспортний документ.

 

Головним мотивом запровадження нових паспортів є їх захищеність від підроблення. ID-картка містить електронний безконтактний чіп, який неможливо змінити або скопіювати. До чіпу вноситься інформація, яку в разі потреби можна змінити в підрозділі ДМС без необхідності виготовлення нового документа і відповідно безоплатно.

У 2018 році внесено зміни до законодавства, відповідно до яких замінити паспорт-книжечку на ID-картку можна за бажанням. Разом з цим обов’язкової заміни документів, так само як встановлення граничних термінів дії раніше виданого паспорта, не передбачається.

На сьогодні із 24 територіальних підрозділів УДМС України в Чернігівській області, майже у 90% можна вільно записатися до електронної черги на сайті ДМС на найближчі дні та на зручний час або прийти і оформити паспорт через поточну чергу. Перший внутрішній паспорт оформлюється винятково за зареєстрованим місцем проживання а вже після оформлення першої ID-картки та внесення даних про особу до ЄДДР всі подальші послуги з документування особа може отримати у будь-якому місті України, незалежно від місця реєстрації.

       ID – картка - це повнофункціональний документ, який дає змогу кожному реалізувати своє виборче право! У грудні 2018 року Центральна виборча комісія затвердила роз’яснення, які чітко вказують, що для участі у виборах необхідно мати при собі лише паспорт громадянина України в незалежності від того чи він у формі книжечки чи ID – картки. Витяг з ЄДДР при собі мати не потрібно.          

        Наразі, з 5 лютого, розпочалася вступна кампанія для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні. Кожен учень якому виповнилося 14 років для участі в ЗНО повинен мати паспорт громадянина України.

Відповідно до роз’яснення Національного банку України, ID-картка жодним чином не обмежує можливості українців щодо користування банківськими послугами. Банки можуть встановлювати місце проживання або перебування особи на підставі інформації, одержаної від громадянина та засвідченої його власним підписом.

Законодавство України, так само як і законодавство більшості іноземних держав, не передбачає можливості для відмови особи від оформлення ID-картки за будь-якими мотивами, у тому числі релігійними.

Виготовлення паспорта громадянина України у формі ID-картки займає всього 10-20 робочих днів. На сьогодні вартість його оформлення становить лише 279 грн. ( термін виготовлення 20 днів) та 366 грн. ( термін виготовлення 10 днів), дані суми   включають в себе вартість бланку та адміністративний збір. Сплатити наразі можна не лише в банку а й скориставшись онлайн-сервісом на офіційному сайті ДМС. Вперше паспорт громадянина України у формі  ID – картки оформлюється безкоштовно.

Також законом передбачено право місцевих громад самостійно надавати пільги та звільняти певні категорії громадян від оплати вартості адміністративної послуги та/або компенсувати громадянам вартість бланка за рахунок місцевих бюджетів. Це стосується як ID-карток, так і закордонних паспортів.

Бойко Наталія Олександрівна.

Заступник начальника

Прилуцького МВ УДМС

України в Чернігівській області

Паспортний документ - основна підстава реалізації права голосу на
виборах та як перевірити себе у списках виборців.

Відповідно до роз’яснень Центральної виборчої комісії (Постанова ЦВК №268) виборець, включений до списку виборців, має можливість реалізувати право голосу на виборах Президента України шляхом отримання виборчого бюлетеня за умови пред'явлення, зокрема, паспорта громадянина України у формі книжечки або у формі ID-картки. Громадянам включеним до списку виборців на виборчій дільниці не мають права відмовити в реалізації права голосу з причин відсутності у паспорті громадянина України у вигляді книжечки фотокартки, яка вклеюється при досягненні 25- та 45-річного віку або розбіжностей у виборчій адресі виборця, чи з підстав відсутності відомостей щодо реєстрації місця проживання у ID-картці.

Перевірити своє включення до Державного реєстру виборців можна за допомогою онлайн-сервісу «Кабінет виборця» на офіційному веб-сайті «Державний реєстр виборців» за посиланням https://www.drv.gov.ua/

Якщо система вас не знайшла, необхідно звернутися до органу ведення Державного реєстру виборців за місцем своєї реєстрації і написати заяву про включення до списку виборців. При собі необхідно мати паспорт. За законом заяву може бути подано не пізніше, як за 5 днів до виборів, тобто до 26 березня 2019 року.

Бойко Наталія Олександрівна. Заступник начальника Прилуцького МВ УДМС України в Чернігівській області