Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://pladm.cg.gov.ua/old
back

Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Прилуцькій райдержадміністрації

13 червня 2018

13 червня в. о. голови райдержадміністрації Денисом Росовським було проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Прилуцькій райдержадміністрації. В засіданні взяли участь члени комісії, керівники сільськогосподарських підприємств, що здійснюють виробничо-господарську діяльність на території району, сільські, селищні голови, голови об’єднаних територіальних громад, пасічники району, представники засобів масової інформації. На засіданні був присутній Юрій Тимошин – головний спеціаліст відділу організації протиепізоотичної роботи Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області.

Особлива увага присутніх була приділена розгляду питання щодо отруєння бджіл 07-08 червня 2018 року в господарствах бджолярів с. Заїзд, по якому доповів Анатолій Кірієнко – начальник Прилуцького міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області, заступник голови ДНПК при Прилуцькій райдержадміністрації.

Про заходи щодо  недопущення випадків отруєння бджіл при обробках посівів; про співпрацю осіб, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин з бджолярами щодо попередження про час та місце обробки посівів; про застосування засобів захисту рослин, інсектицидів, у боротьбі проти шкідників сільськогосподарських культур проінформувала Катерина Мостіпан – головний спеціаліст, державний фітосанітарний інспектор управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області.

Було наголошено, що при застосуванні засобів захисту рослин для обробки медоносних рослин не пізніше, ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації необхідно про це попереджати. При цьому повідомляти дату обробки, назву препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату. Обробки проводити у період відсутності льоту бджіл у ранкові та вечірні години.

Дані питання широко обговорювалися бджолярами району. Були враховані всі пропозиції, зауваження для подальшого прийняття рішення.

По питанню профілактики та недопущення занесення заразного вузликового дерматиту великої рогатої худоби; про посилення заходів щодо підвищення біозахисту господарств району в яких утримують свиней; про організацію та проведення заходів з профілактики сказу тварин доповіла Надія Потапенкова – заступник начальника Прилуцької районної державної лікарні ветеринарної медицини , лікар ветмедицини-епізоотолог.

За підсумками розгляду даних питань на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Прилуцькій райдержадміністрації були прийняті відповідні рішення, які є обов’язковими до виконання.  Протокол засідання ДНПК ( додається).

Підбиваючи підсумок, в.о. голови райдержадміністрації Денис Росовський, ще раз наголосив, що необхідно діяти у рамках закону і дотримуватись інструкцій при обробці посівів сільськогосподарських культур засобами захисту рослин.