back

Піротехнічні підрозділи ДСНС про вибухонебезпечні предмети

09 червня 2021

 

  З початку року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знищили 25 тис. 416 вибухонебезпечних предметів, у тому числі 129 авіаційних бомб.

Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни з виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни.

08 червня о 11 год 50 хв групою піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення Головного управління ДСНС України у Чернігівській області знищено артилерійський снаряд калібром 76 мм та мінометну міну 50 мм часів Другої світової війни.

Один небезпечний предмет був виявлений напередодні на полі під час проведення земляних робіт біля с. Часниківка Батуринської територіальної громади Ніжинського району. До приїзду саперів місце виявлення вибухонебезпечного предмету було взято під охорону співробітниками Національної поліції.

Піротехніки, що прибули за викликом, ідентифікували знахідку, як артилерійський снаряд калібром 76 мм. При додатковому обстеженні прилеглої території ще було виявлено мінометну міну калібром 50 мм. Вибухонебезпечні предмети було вивезено спецавтомобілем у визначене місце за межами населеного пункту та знищено.

З метою попередження нещасних випадків серед населення у разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами.

Категорично забороняється!!!!

  • торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
  • заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
  • здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання;
  • намагатися самостійно знешкоджувати знахідку.

Пам'ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102» та у жодному разі не намагатися самостійно ідентифікувати знайдені боєприпаси!

 

За інформацією Прилуцького районного управління Головного управління ДСНС України у Чернігівській області

         

 

https://legalaid.gov.ua/