back

 Актуальні питання про вакцинацію

10 червня 2021

Особи, щеплені двома дозами вакцини від COVID-19, вже можуть отримати в Україні Міжнародне свідоцтво про вакцинацію - документ про зроблені щеплення, який відповідає міжнародним медико-санітарним нормам (bit.ly/normy_zakon).

Слід відрізняти таке свідоцтво від “ковідного сертифікату” (він же “ковідний паспорт”, “зелений сертифікат” тощо) - документу, який зараз розробляється в Україні з урахуванням вимог ЄС та ВООЗ та планується до запуску з 1 липня 2021 р.

В чому різниця?
Міжнародне свідоцтво про вакцинацію:
☑вже затверджене, його вже можна отримати, якщо ви завершили цикл імунізації від COVID-19
☑свідчить про те, що людина повністю вакцинована від COVID-19
☑можна отримати лише в паперовому форматі
☑видається в будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров'я
☑використовуватиметься для перетину державних кордонів тих країн, які визнаватимуть це свідоцтво

“Ковідний сертифікат”:
☑зараз розробляється в Україні за зразком Digital Green Certificate ЄС та Smart Vaccination Certificate ВООЗ, планується до запуску в липні
☑міститиме інформацію не тільки про вакцинацію, але й про негативні результати ПЛР-тестів чи про одужання після COVID-19
☑видаватиметься як в електронній, так і в паперовій формі, міститиме QR-код
☑можна буде отримати в паперовій формі в закладах охорони здоров’я, а в електронній - через “Дію”
☑планах зробити 2 версії: внутрішній - для користування всередині країни, і зовнішній - для виїзду за кордон
☑через те, що міжнародні вимоги до такого сертифікату ще не затверджені, його формат може модифікуватися, щоб він відповідав вимогам ЄС та ВООЗ

Друга доза вакцини проти COVID-19 гарантована державою

Від учора на Чернігівщині розпочалось національне серопревалентне дослідження щодо визначення наявності антитіл IgG до SARS-CoV-2, що викликає COVID-19. Воно проводиться МОЗ України за дорученням Ради національної безпеки та оборони України за участі ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», Українського інституту соціальних досліджень імені О. Яременка, Центра соціальних експертиз ім. Ю. Саєнка, Товариства Червоного Хреста України та Медичної лабораторії «Діла».

Що це і для чого?

Серопревалентне дослідження – метод вивчення взаємодії антигенів з антитілами в сироватці крові. Воно базується на визначенні специфічних антитіл, які утворюються в процесі імунної відповіді, викликаного проникненням антигену - збудника захворювання.

Серологічна діагностика дасть можливість визначити поширення антитіл до коронавірусу SARS-CoV-2 серед загального населення України. В результаті чого науковці зможуть оцінити стан популяційного імунітету населення, визначити найуразливіші групи до інфікування, доступ до тестування, частку безсимптомних випадків серед дорослого населення, а також можливі фактори ризику.

В області дослідження проводять на шістьох дільницях міста Чернігова, на чотирьох – Ніжина, а також по одній дільниці відрилось у населених пунктах:

·       м.Борзна, с.Бурківка, с.Талалаївка, с.Держанівка Ніжинського району;

·       смт Добрянка, смт Михайло-Коцюбинське, с.Мостище, с.Тараса Шевченка, с.Петрушин, с.Шестовиця, с.Корольча Чернігівського;

·       с.Іванківці Прилуцького району

А також медики Чернігівщини проводять забір та центрифугування зразків крові жителів м.Славутич Київської області.

 

Департамент інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю

Чернігівської обласної державної адміністрації

 

https://legalaid.gov.ua/