17 вересня 2021
17 вересня в смт Ладан біля Меморіального комплексу загиблим воїнам в роки Другої світової війни за участю голови райдержадміністрації Геннадія Луценка, першого заступника голови райдержадміністрації Володимира Чернова, керуючої справами виконавчого апарату Ладанської селищної ради Юлії Шакури, громадськості селища відбувся мітинг-реквієм з нагоди 78-ї річниці вигнання нацистських окупантів з території Прилуцького району.
Ведуча нагадала учасникам мітингу, що згадуючи трагічні історичні факти минулого періоду Другої світової війни, світлу дату визволення рідного краю від нацистської окупації, ми з сумом і великим жалем повертаємось у наше сьогодення, адже знову українську землю, свободу і незалежність України доводиться відстоювати українському народу, її кращим синам. Нинішні воїни, захищаючи суверенітет, територіальну цілісність незалежної української держави від агресивних зазіхань північного сусіда, рівняються до подвигів захисників Вітчизни тих полум’яних років.
Виступаючи, Геннадій Луценко зазначив, що сімдесят вісім років минуло як Прилуччину звільнили від нацистських окупантів та і сьогодні нас охоплює почуття гордості за визволителів, за дорогих солдат Перемоги. Не підлягає забуттю жоден з понад 57 тисяч жителів теперішнього Прилуцького району, хто зі зброєю в руках став на захист Батьківщини. Більше 25 тисяч наших земляків загинули на фронтах війни. Ми не можемо не гордитись, бо прилуцька земля зростила 32 Героїв Радянського Союзу, понад 23 тисячі наших земляків нагороджені орденами і медалями. "Низький уклін вам, воїни об’єднаних сил, нащадки ветеранів Другої світової війни, хто сьогодні боронить нашу незалежність, велика подяка Вам за мужність, патріотизм, героїзм, вірність Батьківщині.", - наголосив голова райдержадміністрації.
Про це говорила і керуюча справами виконавчого апарату Ладанської селищної ради Юлія Шакура.
В ході мітингу учасники заходу вклонились загиблим на фронтах землякам, провели покладання квітів до пам’ятника.
17-18 вересня в населених пунктах району проведені мітинги-реквієми, хвилини мовчання по вшануванню загиблих у роки війни та у зоні проведення АТО, покладання квітів до могил та меморіальних дощок, зустрічі з ветеранами, учасниками АТО.
У храмах проведено поминальні панахиди та богослужіння по загиблих в роки війни, молебні за мир і злагоду в Україні, за захисників Вітчизни.