Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://pladm.cg.gov.ua/old

11 лютого 2015

 

У районі нагородили кращих футболістів

 10 листопада відбулося закриття футбольного сезону 2018 року та церемонія нагородження кращих гравців.

За ініціативи сектору сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації в 2017 році було розроблено районну програму «Розвиток фізичної культури та спорту на 2018-2020 роки», яка затверджена рішенням двадцять сьомої (позачергової) сесії районної ради сьомого скликання.

 Метою цієї програми є збільшення кількості молоді, що займається фізичною культурою та спортом, забезпечення розвитку масового спорту в сільській місцевості із залученням широких верств населення, пропаганда здорового способу життя та фізичної активності громадян, сприяння зростанню рівня і масовості спорту.

На виконання даної програми райдержадміністрацією проведено ряд заходів. За їх результатами переможці нагороджуються відзнаками райдержадміністрації та нагородною атрибутикою. Не стало виключенням і закінчення Чемпіонату району з футболу.

Голова громадської організації «Прилуцька районна федерація футболу» Юрій Лозовий подякував учасникам та організаторам за плідну роботу та підтримку і вручив грамоти від районної федерації футболу.

До спортсменів та гостей з вітальним словом також звернулися: керівник апарату райдержадміністрації Світлана Александрова, заступник голови районної ради Наталія Єгорова та депутат обласної ради Олена Шинкаренко.

У Чемпіонаті достойно змагалися десять команд. Третє місце вибороли гравці команди «Удай» (с. Удайці), срібними призерами стали ФК «Дівиця» (збірна Малої та Великої Дівиці) і заслужену перемогу отримав футбольний клуб «Манжосівка».

Кращі команди та гравці були нагороджені кубками, статуетками та медалями районної державної адміністрації. Окрім того, приємністю цьогорічного Чемпіонату став призовий фонд від депутата обласної ради Олега Авер’янова.

Урочиста  атмосфера  заходу наповнила всіх енергією, завзяттям і принесла справжнє задоволення від спортивного дійства.

За інформацією відділу освіти райдержадміністрації

 

Державна атестація навчальних закладів

 

Державна атестація Яблунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Прилуцької районної ради Чернігівської області

На виконання Закону України «Про загальну середню освіту», наказів відділу освіти від 07 вересня 2015 року № 127 «Про проведення державної атестації загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних закладів освіти району у 2016-2017 році», від 01.03.2017 року № 49 «Про проведення державної атестації Яблунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Прилуцької районної ради», та Перспективного плану проведення державної атестації закладів освіти району, з метою визначення відповідності навчального закладу державним стандартам певного освітнього рівня, дотримання ним вимог цих державних стандартів та забезпечення надання якісної освіти, а також надання організаційно-методичної допомоги в термін з 04.04.2017 року по 25.04.2017 року атестаційною комісією проведена державна атестація Яблунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Прилуцької районної ради Чернігівської області.

Комісія повністю виконала робочу програму атестаційної експертизи, проведено оцінку роботи школи по 12 напрямках діяльності, визначених робочою програмою. За результатами державної атестації Яблунівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів Прилуцької районної ради (директор Філоненко В.Ф.) визнано атестованою (наказ відділу освіти райдержадміністрації від 11.05.2017 року № 107 «Про результати державної атестації Яблунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Прилуцької районної ради»).

За матеріалами відділу освіти райдержадміністрації

Державна атестація Великодівицької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Прилуцької районної ради Чернігівської області

На виконання Закону України «Про загальну середню освіту», наказів відділу освіти від 07 вересня 2015 року № 127 «Про проведення державної атестації загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних закладів освіти району у 2016-2017 році», від 03.01.2017 року № 2 «Про проведення державної атестації Великодівицької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Прилуцької районної ради», від 06.02.2017 № 34 «Про перенесення державної атестації Великодівицької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Прилуцької районної ради», та Перспективного плану проведення державної атестації закладів освіти району, з метою визначення відповідності навчального закладу державним стандартам певного освітнього рівня, дотримання ним вимог цих державних стандартів та забезпечення надання якісної освіти, а також надання організаційно-методичної допомоги в термін з 16.02.2017 року по 09.03.2017 року атестаційною комісією проведена державна атестація Великодівицької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Прилуцької районної ради Чернігівської області.

Комісія повністю виконала робочу програму атестаційної експертизи, проведено оцінку роботи школи по 12 напрямках діяльності, визначених робочою програмою. За результатами державної атестації Великодівицьку загальноосвітню школу І-ІІ ступенів Прилуцької районної ради (директор Степаненко І.М.) визнано атестованою (наказ відділу освіти райдержадміністрації від 04.04.2017 року №73 «Про результати державної атестації Великодівицької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Прилуцької районної ради»).

За інформацією відділу освіти райдержадміністрації

.

 

Цікаві події. Прилуцький РМК

 

Підсумки 2016 року: що зроблено в гуманітарній сфері.

У соціально-економічному розвитку суспільства особливе значення для населення мають найбільш масові послуги, які надають заклади освіти, охорони здоров’я, культури.

Бюджет Прилуцького району є відображенням виконання Програми економічного і соціального розвитку району та змін, внесених до Податкового і Бюджетного кодексів України. Ці чинники у 2016 році сприяли збільшенню надходжень до місцевих та районного бюджетів. Тому протягом року у районі вдалося не лише вчасно виплачувати заробітну плату вчителям, медикам, працівникам закладів культури, соціального захисту, утримувати бюджетні установи, а й спрямувати додатково отримані кошти на покращення матеріально- технічної бази даних установ.

ОСВІТА

Якість освіти - це визначальний фактор суспільного розвитку, досягнення кращих стандартів життя, утвердження України як держави. Знання та освіта – це найбільший капітал держави, інвестиції у завтрашній день.

За кошти державного, обласного, районного бюджетів та бюджетів сільських, селищних рад для закладів освіти району у 2016 році придбано:

- 2 автобуси для підвозу учнів до опорних шкіл (2,8 млн.грн.);

- мультимедійне обладнання для 29 шкіл;

- апарати для виготовлення кисневих пінок у 24 дошкільні установи;

- комп’ютерний клас для Дідівської ЗОШ І-ІІІ ст. (178,9 тис.грн);

- інтерактивний мультимедійний комплекс та обладнання для кабінету хімії Ладанської гімназії (219,5 тис.грн.);

- оргтехніку для 11 шкіл;

- спортивний інвентар для спортзалів;

- холодильники, морозильні камери, духові шафи, кухонне обладнання, посуд, кухонні меблі для 20 шкіл;

та інше.

Завершуються роботи у Ладанській гімназії по заміні дверей та вікон на енергоефективні (загальна сума 4,0 млн. грн.)

За кошти проекту ЄС/ПРООН МРГ-3 в сумі 807,3 тис. грн., районного бюджету – 220,3 тис. грн. та громадської організації «Спілка членів громади смт. Мала Дівиця» - 55,7 тис. грн. проведені заходи з теплореновації приміщення Малодівицької ЗОШ І-ІІІ ступенів.

МЕДИЦИНА

Виходячи з того, що життя та здоров'я людини - найбільші цінності держави, районна влада вживає заходів для вдосконалення системи охорони здоров'я району, забезпечення прав громадян на якісну і доступну медичну допомогу.

В 2016 році проведено розмежування первинної та вторинної ланки медицини.

За кошти державного, обласного, районного бюджетів та бюджетів сільських, селищних рад для закладів охорони здоров’я придбано:

- лапароскопічну стійку для проведення хірургічних операцій (700,0 тис.грн.);

- медичне обладнання ( ФАПи, ФП, амбулаторії, кабінет функціональної діагностики, фізичний кабінет, відділення анестезіології та інтенсивної терапії, терапевтичне, неврологічне, поліклінічне) (400,0 тис. грн.);

- постільну білизну, матраци, ковдри, подушки та ін.;

- пральні машини, оргтехніку, будматеріали та ін;

- 12 сумок-укладок для сімейних лікарів для надання першої медичної допомоги (135 тис.грн.).

Проведено реконструкцію приймального та стерилізаційного відділень Прилуцької центральної районної лікарні.

КУЛЬТУРА

Прилуччина славиться своїми талантами, тому завдання районної влади створити сприятливі умови для роботи і реалізації творчого потенціалу кожної територіальної громади та району в цілому.

У 2016 році за кошти районного бюджету та бюджетів сільських, селищних рад придбані:

- сценічні костюми для колективів «Камертон», «Берегиня», «Барви»;

- звукопідсилювальну та музичну апаратуру, музичні інструменти, оргтехніку, меблі в Дідовецький районний будинок культури, Малодівицький будинок народної творчості, центральній районній бібліотеці, Ладанській дитячій музичній школі та іншим закладам культури району.

Проведено:

- капітальний ремонт даху Малодівицького БНТ (1,0 млн.грн);

- добудова приміщення центральної районної бібліотеки;

- поточний ремонт приміщення Ладанської дитячої музичної школи;

- ремонти закладів культури району (100, 0 тис.грн.);

- освітлення сцени Дідовецького РБК.

Рішенням шістнадцятої сесії районної ради VІІ скликання 23 грудня 2016 року прийнятий бюджет та Програма економічного та соціального розвитку Прилуцького району на 2017 рік. Вперше за останні роки бюджет 2017 року дає можливість не лише вчасно виплачувати заробітну плату всім працівникам бюджетних установ, але і спрямовувати кошти на розвиток Прилуцького району.Районна влада і надалі вживатиме заходів для вдосконалення системи освіти, охорони здоров'я, культури району, створення працівникам цих галузей необхідних умов для ефективної роботи, забезпечення надання ними якісних та доступних послуг населенню району.

За інформацією відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

Державна атестація навчальних закладів

На виконання Закону України «Про загальну середню освіту», наказів відділу освіти від 07 вересня 2015 року № 127«Про проведення державної атестації загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних закладів освіти району у 2016-2017 році», від 28 жовтня 2016 року № 203 «Про проведення державної атестації Знам’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Прилуцької районної ради»,та Перспективного плану проведення державної атестації закладів освіти району, з метою визначення відповідності навчального закладу державним стандартам певного освітнього рівня, дотримання ним вимог цих державних стандартів та забезпечення надання якісної освіти, а також надання організаційно-методичної допомоги в термін 5- 23 грудня 2016 року комісією у складі 10 осіб проведена державна атестація Знам’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Прилуцької районної ради Чернігівської області.

Комісія повністю виконала робочу програму атестаційної експертизи, проведено оцінку роботи школи по 12 напрямах діяльності, визначених робочою програмою. За результатами державної атестації Знам’янську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів Прилуцької районної ради (директор Мариноха Л.М.) визнано атестованою (наказ відділу освіти райдержадміністрації від 31 січня 2017 року №31 «Про результати державної атестації Знам’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Прилуцької районної ради»).

За матеріалами відділу освіти райдержадміністації

Державна атестація навчальних закладів

На виконання Закону України «Про загальну середню освіту», наказів відділу освіти від 07 вересня 2015 року № 127 «Про проведення державної атестації загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних закладів освіти району у 2016-2017 році», від 16 вересня 2016 року № 173 «Про проведення державної атестації Удайцівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Прилуцької районної ради», від 21 жовтня 2016 року №196 «Про внесення змін до наказу від 16.09.2016 року № 173» та Перспективного плану проведення державної атестації закладів освіти району, з метою визначення відповідності навчального закладу державним стандартам певного освітнього рівня, дотримання ним вимог цих державних стандартів та забезпечення надання якісної освіти, а також надання організаційно-методичної допомоги в термін з 17 листопада до 07 грудня 2016 року проведена державна атестація Удайцівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Прилуцької районної ради Чернігівської області.

Комісія повністю виконала робочу програму атестаційної експертизи, проведено оцінку роботи школи по 12 напрямах діяльності, визначених робочою програмою. За результатами державної атестації Удайцівську загальноосвітню школу І-ІІ ступенів Прилуцької районної ради (директор Баєвський О.О.) визнано атестованою (наказ відділу освіти райдержадміністрації від 20 грудня 2016 року №245 «Про результати державної атестації Удайцівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Прилуцької районної ради»).

 

 

В районі відзначили День працівників освіти

 

 

29 вересня в районній державній адміністрації вітали всіх, для кого відлік часу ведеться дзвінками та уроками, для кого головне в житті – дитяча посмішка та дитяча довіра, всіх, для кого виховання – це поклик, а навчання життя.

З нагоди Дня працівників освіти привітав педагогів району з професійним святом перший заступник голови райдержадміністрації Денис Росовський. Керівник подякував працівникам галузі за самовіддану працю, мудрість і терпіння, побажав міцного здоров’я, миру і добра, успіхів у формуванні найкращих якостей підростаючого покоління та вручив відзнаки райдержадміністрації кращим працівникам педагогічної ниви Прилуцького району.

Привітала освітян району заступник голови районної ради Наталія Єгорова, засвідчивши повагу до працівників однієї з найважливіших гуманітарних професій.

Поздоровив колег зі святом та вручив відзнаки кращим за професією начальник відділу освіти райдержадміністрації Микола Бобренко.

Досить символічним стало привітання від 12 молодих педагогів, які сьогодні вирішили присвятити своє життя дітям. Вони вітали тих, хто почав свою педагогічну діяльність в рік ухвалення Акту проголошення незалежності України. Тих, чиє професійне зростання відбувалося одночасно зі становленням України, як самостійної держави, і які сьогодні святкують свій перший поважний ювілей на педагогічній ниві.

Хвилюючими були вітання освітян, котрі присвятили своє життя чесному і відданому служінню обраній справі. Тих, хто впродовж десятиліть свої помисли і мрії розділяли з учнями та педагогами своєї школи. Це Раїса Миколаєнко, Любов Стась, Валентина Марега, Людмила Бодько, Марфа Чумак, Ніна Кашуба. Цих шістьох поважних жінок об’єднує те, що вони мають 48 років педагогічного стажу, кожна із них довгий час керували школою на посаді директора, вони мають звання Відмінник освіти України і прийняли рішення передати естафету молодшим.

Прийшли привітати педагогів і учні, які разом з працівниками культури, подарували чудові подарунки українських пісень, наповнивши святковістю атмосферу нелегкої вчительської праці.

 

 

Фінал районного фестивалю-конкурсу «1+1»

 

 

Місяць червень можна умовно назвати місяцем дитинства: він розпочався Днем захисту дітей, стартувала оздоровча кампанія, відкрилися табори відпочинку при школах. А 10 червня в селі Товкачівка відбувся фінал фестивалю-конкурсу «1+1», організованого відділом освіти за підтримки Прилуцької райдержадміністрації, який продовжив низку заходів, присвячених дитинству.

Назва фестивалю «1+1» відображає головну його ідею –це участь дорослих разом з дітьми. Сцена конкурсу об’єднала в єдиний творчий тандем педагогів і їх вихованців, старших сестер із молодшими, родинні дуети.

У фестивальному дійстві взяли участь 23 колективи із дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладів району та районного Будинку школяра. Всього 105 артистів виступило на сцені фестивалю, а спостерігало за їх виступами більше трьохсот глядачів – вихованців пришкільних таборів відпочинку району.

В цей день і дорослі, і діти знайшли час побути разом у чудовій атмосфері творчості, дружби, любові. Вони стали справжніми друзями, про яких кажуть нерозлийвода.

Почесним гостем фестивалю був в.о. голови райдержадміністрації Денис Росовський. Він привітав учасників і побажав фестивалю жити. Лауреати фінального етапу були нагородженні грамотами районного фестивалю-конкурсу «1+1».

 

 

Про результати державної атестації

 

 

На виконання частини 3 статті 40 Закону України «Про загальну середню освіту», Порядку державної атестації загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 30.01.2015 р. № 67, наказу відділу освіти «Про проведення державної атестації Товкачіської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Прилуцької районної ради» від 04.03.2016 року № 48.

З 04 по 22 квітня 2016 року проведена державна атестація Товкачівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Прилуцької районної ради. Атестаційна експертиза показала, що адміністрація та педагогічний колектив Товкачівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів забезпечують на достатньому рівні реалізацію державної політики в галузі освіти, виконання вимог чинного законодавства, завдань, визначених Концепцією розвитку освіти в Україні.

На підставі аргументованого висновку вважати атестованою Товкачівську ЗОШ І-ІІІ ступенів Прилуцької районної ради (директор Мазепа С.П.). Відзначити цілеспрямовану, ефективну роботу адміністрації закладу (директор Мазепа С.П., заступника директора з навчальної роботи – Деркач В.М.), педагогічного колективу по створенню належних умов функціонування закладу, забезпечення надання якісних освітніх послуг.

 

 

Про результати державної атестації Погребівської ЗОШ І-ІІ ступенів Прилуцької районної ради

 

 

На виконання Закону України «Про загальну середню освіту», перспективного плану роботи відділу освіти та наказу відділу освіти № 217 від 31.12.2015 року «Про проведення державної атестації Погребівської ЗОШ І-ІІ ступенів Прилуцької районної ради». Комісія повністю виконала робочу програму атестаційної експертизи, проведено оцінку роботи загальноосвітнього навчального закладу по 12 напрямках діяльності, визначених робочою програмою.

Як результат визнано загальноосвітній навчальний заклад атестованим. Відзначено цілеспрямовану ефективну роботу керівника закладу, педагогічного колективу по створенню належних умов функціонування навчального закладу, дотримання вимог державних стандартів та забезпечення надання якісних освітніх послуг.

 

 

Про результати державної атестації

 

 

Відповідно до Закону України «Про загальну середню освіту», наказу Міністерства освіти і науки України від 30.01.2015 р. №67 «Про затвердження Порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів», наказу відділу освіти «Про проведення державної атестації районної дитячо-юнацької спортивної школи Прилуцької районної ради Чернігівської області» від 05 лютого 2016 року №27 з 09 по 29 березня 2016 року проведено державну атестацію районної дитячо-юнацької спортивної школи Прилуцької районної ради.

На підставі аргументованого висновку, наданого на засіданні атестаційної комісії 29 березня 2016 року, наказом відділу освіти Прилуцької районної державної адміністрації «Про результати державної атестації районної дитячо-юнацької спортивної школи Прилуцької районної ради Чернігівської області» від 07 квітня 2016 року №67 районну дитячо-юнацьку спортивну школу Прилуцької районної ради Чернігівської області визнано атестованою, було відзначено цілеспрямовану, ефективну роботу адміністрації закладу (директор Куц А.С., заступник директора з навчально-тренувальної роботи Бойко В.С.), тренерського колективу по створенню належних умов функціонування закладу, дотримання вимог Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу, забезпечення надання якісних освітніх послуг та високої результативності вихованців.

 

 

Квітни, моя талановита родино

 

 

29 лютого в Дідівській ЗОШ І-ІІІ ст. районним Будинком школяра було проведено районний конкурс обдарованої молоді «Квітни, моя талановита родино» серед талановитих родин Прилуччини, метою якого є виховати у дитини повагу до родинних традицій, сформувати почуття єдності родини, відчуття спільності і наступності поколінь.

В ході проведення конкурсу батьки разом зі своїми дітьми презентували свої родини, розповідали про свої традиції, суто сімейні, про те, що вирізняє іх від інших. Наш край славиться талановитими особистостями, майстрами та майстринями, які несуть у світ красу й духовність, які своїм запалом, ідеями роблять справу особливою. Так і родини-учасники продемонстрували, як трепетно і ніжно вони бережуть традиції свого роду, якими вони дійсно можуть пишатися. Це і барвистий світ вишивки, і вміння працювати з лозою, і захоплюючі оригамі, неабиякий хист до малювання та багато інших талантів продемонстрували родини.

За підсумками конкурсу начальником відділу освіти Миколою Бобренком всім учасникам було вручено Подяки та подарунки за участь у конкурсі обдарованої молоді Прилуччини «Квітни, моя талановита родино», а переможців районного конкурсу відзначили Грамотами Прилуцької районної державної адміністрації: це родину Лябах із селища Линовиця, родину Петренків із села Сухополова та родину Ромець із селища Мала Дівиця.

По закінченню заходу було проведено колективне фото з організаторами та учасниками районного конкурсу.

 

 

Інформація про проведені заходи до Дня вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні

 

 

На виконання Плану заходів зі вшанування в районі у 2016 році подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, затвердженого першим заступником голови РДА від 17 лютого 2016 року у закладах освіти з 16 по 20 лютого проведено комплекс інформаційно-просвітницьких заходів, спрямованих на вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, сприяння утвердженню в Україні ідеалів свободи і демократії, збереженню та донесенню до сучасників і майбутніх поколінь інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття. А саме :

створено постійно діючі стенди, що відображають подвиг Героїв Небесної Сотні;

започатковано системне збирання матеріалів та створено тематичні теки про події Революції Гідності та Героїв небесної Сотні ;

проведено загальношкільні лінійки ;

проведено загальношкільні лінійки, виховні години «І пам'ять серця, і вічний смуток» , «А сотню вже зустріли небеса»;

для учнів середньої та старшої ланки ЗНЗ влаштовано тематичні перегляди фільмів; тематичні уроки історії; бесіди про причини та перебіг масових акцій громадського протесту в Україні, що відбувалися у листопаді 2013 року — лютому 2014 року, та про їх учасників;

у бібліотеках, музейних кімнатах навчальних закладів створено тематичні виставки літератури, які висвітлюють трагічні події Революції гідності.

 

 

Інформація про проведені заходи до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

 

 

На виконання розпорядження голови Прилуцької райдержадміністрації від 11 лютого 2016 року №57 «Про проведення у 2016 році у районі заходів з відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав» у навчальних закладах 15 лютого відбулися шкільні лінійки, тематичні бесіди, уроки; організовані інформаційні та фотовиставки, що висвітлюють сторінки війни в Афганістані.

Крім того для 9-11 кл. Дідівської ЗОШ проведено диспут «Події а Афганістані: сучасний погляд».

У Івківській ЗОШ відбулася зустріч з учасником бойових дій в Афганістані Олександром Серединим.

Презентація краєзнавчо-дослідницької роботи Савчук Яни (учениці Дубовогаївської ЗОШ) на тему «Афганістан болить в моїй душі», яка присвячена колишньому викладачу школи, учаснику бойових дій в Афганістані - Віктору Івановичу Нетязі,- відбулася у Дубовогаївській ЗОШ.

Учні Малодівицької ЗОШ поклали квіти до меморіальної дошки Олегові Міхнюку – учаснику бойових дій в Афганістані та в зоні АТО.

У Сергіївській школі проведено інформаційну годину «Так починався Афган».

Перегляд документального фільму «Афганістан. 80-а розвідрота. 20 років потому» відбувся у Малодівицькій та Яблунівській ЗОШ.

Районний Будинок школяра взяв участь у проведенні районного заходу, приуроченого до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

 

 

Звіт про проведення заходів до Дня Соборності України в загальноосвітніх закладах Прилуцького району.pdf

 

 

 

 

Про результати державної атестації загальноосвітніх шкіл Прилуцького району

 

 

На виконання Закону України «Про загальну середню освіту» та Перспективного плану проведення державної атестації закладів освіти району, з метою визначення відповідності навчального закладу державним стандартам певного освітнього рівня, дотримання ним вимог цих державних стандартів та забезпечення надання якісної освіти, а також надання організаційно-методичної допомоги комісією у складі 15 осіб проведено державну атестацію в термін з 03-23 грудня 2015 року Рудівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Прилуцької районної ради Чернігівської області, з 07-25 грудня 2015 року Валківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Прилуцької районної ради Чернігівської області.

Державну атестацію закладів проведено по 12 напрямах діяльності:

І. Відповідність документації, у тому числі фінансової, вимогам законодавства.

ІІ. Створення умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами, в тому числі дітей – інвалідів.

ІІІ. Забезпечення якості загальної середньої освіти (порівняльний аналіз результатів зовнішнього та внутрішнього моніторингу результатів навчальних досягнень учнів).

ІV. Дієвість внутрішнього моніторингу навчальних досягнень учнів.

V. Організація роботи щодо професійного розвитку педагогічних працівників.

VІ. Наявність бібліотеки та використання інформаційно-комунікаційних технологій в навчально-виховному процесі.

VІІ. Загальний стан території, будівель та приміщень навчального закладу.

VІІІ. Створення безпечних умов для учасників навчально-виховного процесу.

ІX. Забезпечення соціально-психологічного супроводу учнів.

X. Створення умов для задоволення потреб учнів у різних формах позаурочної навчально-виховної роботи.

XІ. Забезпечення якості управлінської діяльності, наявність, дієвість внутрішнього контролю за організацією навчально-виховного процесу; стан усунення порушень вимог законодавства і недоліків у роботі, виявлених під час попередніх заходів контролю; відкритість і публічність у діяльності навчального закладу.

XІІ. Роль навчального закладу у житті територіальної громади та його суспільна оцінка батьківською громадськістю, громадськими об’єднаннями.

На підставі аргументованих висновків, рекомендацій засідань атестаційної комісії відділу освіти Прилуцької районної державної адміністрації визнані атестованими:

– Рудівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Прилуцької районної ради (наказ відділу освіти від 31.12.2015 року № 218 «Про результати державної атестації Рудівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Прилуцької районної ради»).

– Валківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Прилуцької районної ради (наказ відділу освіти від 06.01.2016 року № 4 «Про результати державної атестації Валківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Прилуцької районної ради»).

За інформацією відділу освіти райдержадміністрації

Напередодні Дня Святого Миколая у Рудівці відкрив двері новий дитячий садок

Ось і настав день, якого ми всі так чекали. 17 грудня запам'ятається жителям села Рудівки не просто як грудневий день, але і як день відкриття дитячого садка «Волошка». Це довгоочікувана подія стала справжнім святом для рудівської дітвори і їх батьків.

Різнокольорові повітряні кулі, весела музика, ошатні малюки, схвильовані батьки, почесні гості і велика кількість подарунків - все говорило про те, наскільки значимо відкриття дитячого садка для жителів села Рудівки, і як по- справжньому вони горді позитивними змінами в селі.

В урочистій церемонії відкриття дитячого садка «Волошка» взяли участь голова райдержадміністрації Валентина Ковтун, голова районної ради Василь Малик, начальник фінансового управління райдержадміністрації Надія Мусійченко, представник СФГ «Волошка» Євгенія Гапонюк, голова ТОВ «Рудівка -Агро» Ірина Марціпака, директор ТОВ «Агрокім» Олександр Вержиховський.

Голова райдержадміністрації Валентина Ковтун вручила Диплом переможця обласного конкурсу «Благодійник року» в номінації «Благодійник року - благодійник - початківець» голові СФГ «Волошка» Віктору Редьці, нагороду отримала представник СФГ «Волошка» Євгенія Гапонюк. Благодійник Віктор Редька систематично надає вагому фінансову допомогу для соціально-економічного розвитку села, в тому числі і для відкриття дошкільної установи.

Після офіційної частини, вітальних слів, гості вручили цінні подарунки, керівники району урочисто перерізали стрічку, що ознаменувало відкриття нового дитячого садочка, оглянули приміщення дитячого садка, ознайомилися з умовами перебування дітей в установі, поспілкувалися з вихованцями.

Діти - наше майбутнє. І від того, як ми дбаємо про своє підростаюче покоління, залежить завтрашній день суспільства. Рудівські діти - під надійною опікою і захистом. Так нехай же вони відвідують ось такий чудовий дитячий садок! Бачачи щасливі обличчя дітей, батьків, бабусь і дідусів, розумієш всю значимість даної події.

Атестація дошкільного навчального закладу

На виконання Закону України «Про дошкільну освіту» та перспективного плану проведення державної атестації закладів освіти району проведена державна атестація дошкільного навчального закладу №2 Линовицької селищної ради. Комісія повністю виконала робочу програму атестаційної експертизи, проведено оцінку роботи дошкільного навчального закладу по 11 напрямках діяльності, визначених робочою програмою.

Як результат визнано дошкільний навчальний заклад №2 Линовицької селищної ради атестованим. Відзначено цілеспрямовану ефективну роботу завідувача закладу, педагогічного колективу по створенню належних умов функціонування дошкільного навчального закладу, дотримання вимог державних стандартів та забезпечення надання якісних освітніх послуг.

Про результати державної атестації Івківської загальноосвітньої

школи І-ІІІ ступенів Прилуцької районної ради

На виконання Закону України «Про загальну середню освіту» та Перспективного плану проведення державної атестації закладів освіти району, з метою визначення відповідності навчального закладу державним стандартам певного освітнього рівня, дотримання ним вимог цих державних стандартів та забезпечення надання якісної освіти, а також надання організаційно-методичної допомоги в термін з 26 жовтня до 13 листопада 2015 року комісією у складі 15 осіб проведена державна атестація Івківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Прилуцької районної радиЧернігівської області.

Комісія повністю виконала робочу програму атестаційної експертизи, проведено оцінку роботи школи по 12 напрямах діяльності, визначених робочою програмою. За результатами атестаційної експертизи встановлено:

І. Відповідність документації, у тому числі фінансової, вимогам законодавства.

ІІ. Створення умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами, в тому числі дітей – інвалідів.

ІІІ. Забезпечення якості загальної середньої освіти (порівняльний аналіз результатів зовнішнього та внутрішнього моніторингу результатів навчальних досягнень учнів; порівняння результатів незалежного оцінювання випускників 11-х класів із результатами їх навчальних досягнень за 3 останні роки).

ІV. Дієвість внутрішнього моніторингу навчальних досягнень учнів.

V. Організація роботи щодо професійного розвитку педагогічних працівників.

VІ. Наявність бібліотеки та використання інформаційно-комунікаційних технологій в навчально-виховному процесі.

VІІ. Загальний стан території, будівель та приміщень навчального закладу.

VІІІ. Створення безпечних умов для учасників навчально-виховного процесу.

ІX. Забезпечення соціально-психологічного супроводу учнів.

X. Створення умов для задоволення потреб учнів у різних формах позаурочної навчально-виховної роботи.

XІ. Забезпечення якості управлінської діяльності, наявність, дієвість внутрішнього контролю за організацією навчально-виховного процесу; стан усунення порушень вимог законодавства і недоліків у роботі, виявлених під час попередніх заходів контролю; відкритість і публічність у діяльності навчального закладу.

XІІ. Роль навчального закладу у житті територіальної громади та його суспільна оцінка батьківською громадськістю, громадськими об’єднаннями.

На підставі аргументованого висновку, рекомендацій засідання атестаційної комісії відділу освіти Прилуцької районної державної адміністрації від 13.11.2015, (протокол № 1), наказу відділу освіти від 23.11.2015 року № 191 «Про результати державної атестації Івківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Прилуцької районної ради» визнано атестованою Івківську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів Прилуцької районної ради.

Відзначено цілеспрямовану, ефективну роботу адміністрації закладу (директор Нощенко О.І., заступник директора з навчально-виховної роботи Морейко Т.В., заступник директора з виховної роботи Андрущенко С.В.), педагогічного колективу по створенню належних умов функціонування закладу, дотримання вимог державних стандартів та забезпечення надання якісних освітніх послуг.

За інформацією відділу освіти апарату райдержадміністрації

Урочистості з нагоди Дня працівників освіти

Урочистий захід з нагоди Дня працівників освіти відбувся 1 жовтня в районній державній адміністрації.

Привітала освітян району з професійним святом голова райдержадміністрації Валентина Ковтун. Керівник подякувала працівникам галузі за самовіддану працю, мудрість і терпіння, побажала міцного здоров’я, миру і добра, успіхів у формуванні найкращих якостей підростаючого покоління та вручила відзнаки райдержадміністрації кращим працівникам педагогічної ниви Прилуцького району.

Привітала педагогів району голова районної ради Лариса Татарченко, засвідчивши повагу до працівників однієї з найважливіших гуманітарних професій.

Поздоровив колег зі святом та вручив відзнаки кращим за професією начальник відділу освіти райдержадміністрації Микола Бобренко.

З щирими побажаннями у переддень професійного свята звернувся до освітян народний депутат України Олег Дмитренко та подарував працівникам освіти квіти та солодощі.

Прийшли привітати педагогів і учні, які подарували чудові подарунки українських пісень, наповнивши святковістю атмосферу нелегкої вчительської праці.

Напередодні Дня дошкілля у Замісті відкрив двері новий дитячий садок

Ось і настав день, якого ми всі так чекали. 26 вересня запам'ятається жителям села Замістя не просто як сонячний осінній день, але і як день відкриття дитячого садка «Барвінок». Це довгоочікувана подія стала справжнім святом для замістянської дітвори і їх батьків.

Різнокольорові повітряні кулі, весела музика, ошатні малюки, схвильовані батьки, почесні гості і величезна кількість подарунків - все говорило про те, наскільки значимо відкриття дитячого садка для замістян, і як по- справжньому горді жителі села настільки позитивними змінами в Замісті.

В урочистій церемонії відкриття дитячого садка «Барвінок» взяли участь голова облдержадміністрації Валерій Куліч, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Ігор Вдовенко, народний депутат України Олег Дмитренко, голова райдержадміністрації Валентина Ковтун, голова районної ради Лариса Татарченко, перший заступник голови райдержалдміністрації Денис Росовський, заступник голови районної ради Микола Синенко, депутат обласної ради Ніна Косенко, директор ПП "МПБ "Стимул" Віктор Колесник, Замістянський сільський голова Тетяна Терентій, настоятель храму Іоасафа Бєлгородського, с.Замістя, протоієрей отець Ярослав.

Після офіційної частини,проведеної на ганку дитячого садка, вітальних слів, гості вручили цінні подарунки, керівники області та району урочисто перерізали стрічку, що ознаменувало відкриття нового дитячого садочка, оглянули приміщення дитячого садка, ознайомилися з умовами перебування дітей в установі, поспілкувалися з вихованцями.

Діти - наше майбутнє. І від того, як ми дбаємо про своє підростаюче покоління, залежить завтрашній день суспільства. Замістянські діти - під надійною опікою і захистом. Так нехай же вони відвідують ось такий чудовий дитячий садок! Бачачи щасливі обличчя дітей, батьків, бабусь і дідусів, розумієш всю значимість даної події.

Серпнева конференція педагогічних працівників району

28 серпня за участю голови райдержадміністрації Валентини Ковтун, першого заступника голови райдержадміністрації Дениса Росовського відбулася серпнева конференція педагогічних працівників району.

Валентина Ковтун привітала освітян району та представила начальника відділу освіти райдержадміністрації Миколу Бобренка.

В роботі конференції взяли участь начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Ігор Вдовенко, заступник голови районної ради Микола Синенко.

По питанню «Підсумки розвитку дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти у 2014-2015 навчальному році та визначення основних завдань освітньої діяльності на 2015-2016 навчальний рік» доповіли Олена Пятигорець – головний спеціаліст відділу освіти райдержадміністрації, Ольга Коваленко – методист районного методичного кабінету, Андроніка Тарасенко – завідувач районного методичного кабінету, Світлана Шинкаренко – методист районного методичного кабінету.

Ігор Вдовенко, вітаючи педагогів Прилуччини з початком навчального року, зупинився на питаннях децентралізації та проблемних питаннях освітньої галузі.

Ковтун В.М. підбила підсумки роботи конференції, звернула увагу на складну ситуацію в освітній галузі району та інформувала освітян про заходи, які вживає райдержадміністрація по вирішенню проблем, подякувала освітянам за відповідальну та плідну працю.

За інформацією відділу освіти райдержадміністрації

Зустріч голови райдержадміністрації з обдарованою молоддю Прилуччини

27 травня відбулася зустріч обдарованої молоді Прилуччини із Валентиною Ковтун – головою Прилуцької райдержадміністрації.

17 учнів загальноосвітніх та позашкільних закладів району– переможці найпрестижніших інтелектуальних змагань (ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів), творчих конкурсів та спортивних змагань - були відзначені подяками голови РДА, грошовими преміями.

Відкриваючи урочистий захід, голова РДА Валентина Ковтун побажала юним розумникам не зупинятись на досягнутому і продовжувати здобувати нові перемоги, завжди прагнути до досконалості і підкорювати нові творчі вершини. А педагогам висловила слова щирої вдячності за невтомний творчий пошук, знання, досвід та підтримку, а також їх внесок у розвиток освіти Прилуччини.

Окрім талановитої молоді у святковій залі були присутні учителі, учні яких вже декілька років поспіль здобувають перемогу в конкурсах, директори шкіл, очільники територіальних громад, які підтримують обдаровану молодь та турботливі батьки юних інтелектуалів.

За інформацією відділу освіти

 

 

Вітаємо Яблунівську ЗОШ І-ІІІ ст. з ювілеєм!!!

 

 

Жителі Прилуччини з давніх-давен високо цінували освіту, прагнули до її здобуття. Скільки видатних діячів науки, культури, спорту виросли в сільських школах. І серед них Яблунівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, 80-річчя якої відзначали в цьому році. Травневого погожого дня ішли і їхали до своєї альма-матері її випускники.

І зацвіло широке подвір’я школи квітами, загомоніло різнобарв’ям голосів. Були тут сивочолі ветерани, люди середнього віку, молодь. Серед них інженери і механіки, медики і вчителі, науковці і військові, люди робітничих професій. Всіх їх сьогодні поєднала любов до школи. За архівними даними, що збереглися з 1946 року середню освіту в Яблунівській школі здобули 2374 випускники. Це були жителі сіл Крутоярівки і Білошапок, Дубового Гаю і Яблунівки, Канівщини і Нетяжино, Старої і Нової Тарнавщини. Випускниками школи є Герої Радянського Союзу, орденоносці, видатні вчені: заслужені діячі науки і техніки України, доктори і кандидати наук, провідні інженери, воєначальники, медики, викладачі вищих навчальних закладів і просто герої трудової праці.

В ювілейний день до школи завітали як досвідчені так і молоді педагоги, які в різні роки з дня на день „сіяли розумне, добре, вічне”. За архівними даними в стінах школи пройшли випробування на педагогічну зрілість 203 педагоги. Ще більше Яблунівська школа „виростила” педагогів для освіти України. Тільки в школах Прилуцького району їх працювало і працює 167 педагогів, а в межах України та колишнього Радянського Союзу їх взагалі важко порахувати. Сім випускників школи очолили педагогічні колективи шкіл України, 13 стали викладачами вищих навчальних закладів України різних рівнів акредитації. Мудра людина спроектувала місце самої школи, адже всі дороги від навколишніх сіл йдуть мимо школи, а значить довгі роки вели своїх школярів до знань саме до Яблунівської середньої школи. Висока марка шкільного гарту не тьмяніє з часом – стає надбанням нових поколінь. Не вмістила школа своїх орлят в своє приміщення – стільки їх прибуло. Просторий зал сільського будинку культури гостинно відкрив свої двері. І свято продовжилося.

Спогади, спогади, спогади… З історією освіти в Яблунівці, а нині 300 років її розвитку, познайомив директор школи Філоненко В.Ф., відмітив досягнення сьогоднішніх школярів, назвав імена видатних людей. А на екрані молодість і старість міняються місцями. Один знімок змінює інший. То історія школи, фото вчителів, директорів, цілі випуски учнів, робочі і святкові події школи. І линуть пісні. Почесні гості, що прибули на свято, щиро вітають присутніх, вручаючи цінні подарунки. Це депутат Верховної Ради України О.М.Дмитренко, голова Прилуцької районної державної адміністрації В.М.Ковтун, сільський голова с. Яблунівка В.М.Піддубна, начальник відділу освіти О.С.Юрасюк, керуючий відділком ТОВ „ Наташа-Агро” А.М.Отрошко, сільський священик В.І.Дребот, випускниця школи, директор Київської ЗОШ №193 О.Б.Дяденко, учитель-пенсіонер А.М.Ільченко, директорш Яблунівської школи з 1976 по 2004 рік Л.Т.Кіма, інші випускники школи. Линуть щирі вітання, щедрі побажання.

Не забули учасники зібрання й про тих, хто пішов у вічність. Свічка пам’яті ніколи не згасне. Голосисті пісні, іскрометні танці малечі, старшого покоління, віршовані рядки з вуст випускників викликають хвилю потужних оплесків залу. Все це сплелося у вінок слави, який заквітчали прославлені випускники школи різних років. Потім була загальна пісня і знову школа.

За матеріалами методичного кабінету

відділу освіти Прилуцької райдержадміністрації

 

 

Вітаємо Яблунівську ЗОШ І-ІІІ ст. з ювілеєм!!!

 

 

Народ прилуцького краю з давніх-давен високо цінував освіту, прагнув до її здобуття. Скільки видатних діячів науки, культури, спорту виросли в сільських школах. І серед них Яблунівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, 80-річчя якої відзначали в цьому році. Травневого погожого дня ішли і їхали до своєї альма-матері її випускники.

І зацвіло широке подвір’я школи квітами, загомоніло різнобарв’ям голосів. Були тут сивочолі ветерани, люди середнього віку, молодь. Серед них інженери і механіки, медики і вчителі, науковці і військові, люди робітничих професій. Всіх їх сьогодні поєднала любов до школи. За архівними даними, що збереглися з 1946 року середню освіту в Яблунівській школі здобули 2374 випускники. Це були жителі сіл Крутоярівки і Білошапок, Дубового Гаю і Яблунівки, Канівщини і Нетяжино, Старої і Нової Тарнавщини. Випускниками школи є Герої Радянського Союзу, орденоносці, видатні вчені: заслужені діячі науки і техніки України, доктори і кандидати наук, провідні інженери, воєначальники, медики, викладачі вищих навчальних закладів і просто герої трудової праці.

В ювілейний день до школи завітали як сивочолі, досвідчені так і молоді педагоги, які в різні роки з дня на день „сіяли розумне, добре, вічне”. За архівними даними в стінах школи пройшли випробування на педагогічну зрілість 203 педагоги. Ще більше Яблунівська школа „виростила” педагогів для освіти України. Тільки в школах Прилуцького району їх працювало і працює 167 педагогів, а в межах України та колишнього Радянського Союзу їх взагалі важко порахувати. Сім випускників школи очолили педагогічні колективи шкіл України, 13 стали викладачами вищих навчальних закладів України різних рівнів акредитації. Мудра людина спроектувала місце самої школи, адже всі дороги від навколишніх сіл йдуть мимо школи, а значить довгі роки вели своїх школярів до знань саме до Яблунівської середньої школи. Висока марка шкільного гарту не тьмяніє з часом – стає надбанням нових поколінь. Не вмістила школа своїх орлят в своє приміщення – стільки їх прибуло. Просторий зал сільського будинку культури гостинно відкрив свої двері. І свято продовжилося.

Спогади, спогади, спогади… З історією освіти в Яблунівці, а нині 300 років її розвитку, познайомив директор школи Філоненко В.Ф., відмітив досягнення сьогоднішніх школярів, назвав імена видатних людей. А на екрані молодість і старість міняються місцями. Один знімок змінює інший. То історія школи, фото вчителів, директорів, цілі випуски учнів, робочі і святкові події школи. І линуть пісні. Почесні гості, що прибули на свято, щиро вітають присутніх, вручаючи цінні подарунки. Це депутат Верховної Ради України О.М.Дмитренко, голова Прилуцької районної державної адміністрації В.М.Ковтун, сільський голова с. Яблунівка В.М.Піддубна, начальник відділу освіти О.С.Юрасюк, керуючий відділком ТОВ „ Наташа-Агро” А.М.Отрошко, сільський священик В.І.Дребот, випускниця школи, директор Київської ЗОШ №193 О.Б.Дяденко, учитель-пенсіонер А.М.Ільченко, директорш Яблунівської школи з 1976 по 2004 рік Л.Т.Кіма, інші випускники школи. Линуть щирі вітання, щедрі побажання.

Не забули учасники зібрання й про тих, хто пішов у вічність. Свічка пам’яті ніколи не згасне. Голосисті пісні, іскрометні танці малечі, старшого покоління, віршовані рядки з вуст випускників викликають хвилю потужних оплесків залу. Все це сплелося у вінок слави, який заквітчали прославлені випускники школи різних років. Потім була загальна пісня і знову школа.

За матеріалами методичного кабінету

відділу освіти Прилуцької райдержадміністрації

 

 

Конкурс дитячо-юнацької творчості «БЕЗСМЕРТНИЙ ОБРАЗ ГЕРОЇВ»

 

 

З метою підтримки обдарованих дітей, учнівської молоді та з метою формування у молодіжному середовищі шанобливого ставлення і поваги до ветеранів війни та нинішніх захисників Вітчизни 29 квітня відділом освіти, районним Будинком школяра за співучастю відділу культури проведено районний конкурс дитячо-юнацької творчості «БЕЗСМЕРТНИЙ ОБРАЗ ГЕРОЇВ», присвячений 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-й річниці завершення Другої світової війни.

Виступи проходили у двох номінаціях: «Вокальне мистецтво» та «Художнє читання» за такими віковими категоріями: 11- 14 років та 15- 18 років. На конкурс представлено 49 художніх номерів від 21 школи району. Участь у конкурсі взяли до 130 школярів району.

У номінації «художнє читання» у віковій категорії 11-14 років переможцями стали: Жмака Наталія ( 1 місце -Переволочнянська ЗОШ ), Стригун Альна (2 місце - Канівщинська ЗОШ), Парубець Катерина (3 місце - Малодівицька ЗОШ); віковій категорії 15-18 років: 1 місце – Кутова Неля (Дубовогаївська ЗОШ), 2 місце розподілили між собою Парубець Богдана (Малодівицька ЗОШ) та Мамич Влада (Линовицька ЗОШ), 3 місце виборола Ходосенко Ірина (Малодівицька ЗОШ). Окремо членами журі було відзначено Гребіневич Тетяну (Сергіївська ЗОШ) , як автора вірша та виконавця.

У номінації «Вокальне мистецтво» у віковій категорії 11-14 років переможцями стали: дует у складі Шевченко Марини та Луцак Ірини (Заїздська ЗОШ) – 1 місце, Миткевич Ірина (Дубовогаївська ЗОШ) , Шевченко Марина (Заїздська ЗОШ) та Буймистер Ярослава (Переволочнянська ЗОШ) розділіли почесне 2-е місце; 3-є місце дісталось Тарасенко Ярославі (Івківська ЗОШ).

У віковій категорії 15-18 років місця розподілили таким чином: 1-е місце дісталось Кутовій Нелі (Дубовогаївська ЗОШ), 2 місце розділили Тищенко Тетяна (Білорічицька ЗОШ) та Гусак Діана (Сухополов’янська ЗОШ), 3 місце – у Дросєвої Анастасії (Ладанська гімназія) та Панченко Марини (Охіньківська ЗОШ).Вітаємо переможців!

В рамках проведення творчого конкурсу відбувся патріотичний флеш-моб «Листівка миру» з участю конкурсантів

 

 

Друге місце на Всеукраїнському конкурсі «Добро починається з тебе»

 

 

З 15 липня 2014 року стартував Восьмий Всеукраїнський конкурс благодійних проектів «Добро починається з тебе», організатором якого є Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000».

На адресу організаторів надійшло 272 заявки з усіх куточків України, в тому числі й з Ладана: Ладанська гімназія представила на цей конкурс свій проект «Cузір'я видатних земляків: музей-світлиця заслуженого артиста України Бориса Харитонова».

І ось нещодавно на початку квітня Національна конкурсна комісія визначила фіналістів – 24 благодійні проекти у чотирьох конкурсних номінаціях. Серед них і проект Ладанської гімназії. Попереду – найважливіший крок – захист свого проекту…

17 квітня 2015 року в Києві у Будинку вчителя пройшов Національний форум «Добро починається з тебе». Під час форуму серед попередньо визначених фіналістів за результатами презентації та захисту робіт журі обирало переможців конкурсу. Підтримати Прилуччину на цьому заході приїхали заступник голови Прилуцького осередку Чернігівського земляцтва у місті Києві Микола Гордієнко та відповідальний секретар Людмила Тимофієва.

Ладанську гімназію на Форумі представляв керівник проекту – заступник директора з навчально-виховної роботи, завідувач краєзнавчого музею гімназії Володимир Поліщук і виборов ІІ місце!

Тож, Ладанська гімназія достойно представила Чернігівщину, завоювавши Друге місце на Всеукраїнському конкурсі «Добро починається з тебе» у номінації «Культурологічні проекти»!

Відділ освіти

Прилуцької райдержадміністрації

Екологічна конференція

18.03.2015 року на базі Ладанської гімназії відбулась районна екологічна конференція «Реалізація екологічних проектів на шляху до сталого споживання». На конференції були присутні викладач Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу ім. І.Я. Франка Скиба Ю.В, вчителі екології, біології, студенти та учні району.

В ході конференції обговорені форми і методи впровадження екологічної освіти серед учнівської та студентської молоді району. Презентовані найкращі екологічні проекти, вироблені шляхи співпраці учнів району та студентів Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу у спільних екологічних проектах та заходах.

 

 

"Вдячність і шана нині лише Вам"

 

 

Урочистий захід під такою назвою з нагоди Дня працівників освіти відбувся 2 жовтня в районній державній адміністрації.

 

 

 

Привітав освітян району з професійним святом голова райдержадміністрації Іван Тютюнник. Керівник подякував працівникам галузі за самовіддану працю, мудрість і терпіння, побажав міцного здоров’я, миру і добра, успіхів у формуванні найкращих якостей підростаючого покоління та вручив відзнаки райдержадміністрації кращим працівникам педагогічної ниви Прилуцького району.

 

 

 

 

 

 

 

 

Привітала педагогів району голова районної ради Лариса Татарченко, засвідчивши повагу до працівників однієї з найважливіших гуманітарних професій.

 

 

 

 

 

 

 

Поздоровив колег зі святом та вручив відзнаки кращим за професією начальник відділу освіти райдержадміністрації Олексій Юрасюк.

 

 

 

 

 

З щирими побажаннями у переддень професійного свята звернулись до освітян голова райкому профспілки працівників науки і освіти Леонід Нестерко та депутат обласної ради Олег Авер’янов.

 

 

 

 

Прийшли привітати педагогів і учні, які разом з працівниками культури, подарували чудові подарунки українських пісень, наповнивши святковістю атмосферу нелегкої вчительської праці.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Освіта в районі сьогодні

 

 

 

Освіта має неоціненний вплив на розвиток особистості кожної людини, і по мірі входження в інформаційну епоху цей вплив посилюється. Життя не стоїть на місці. Змінюються пріоритети часу, а отже, оновлюється, перебудовується й освіта.

Навчальний 2013-2014 рік увійшов в історію. Він був не менш напруженим ніж попередні навчальні роки в пошуках актуального і своєчасного реагування на виклик часу. А викликом сьогодення є впровадження оновлених Державних стандартів усіх рівнів: дошкільної, початкової, загальної середньої освіти. Звісно, нові стандарти – це і нові проблеми, які треба розв’язувати.

Упродовж 2013-2014 навчального року діяльність відділу освіти, педагогічних колективів навчальних закладів була спрямована на виховання творчої та обдарованої дитини, на виведення особистості учня в режим самовдосконалення, на готовність його до самореалізації в різних сферах суспільного життя, а кінцевий результат – сформована цілісна особистість.

Розвиток системи освіти району у 2013-2014 навчальному році відбувався за напрямами визначеними Указами Президента України, наказами Міністерства освіти і науки, розпорядженнями голови районної державної адміністрації, програмою розвитку освіти району на 2011-2015 роки.

У минулому навчальному році освітня галузь району функціонувала стабільно, організовано, вживалися конкретні заходи щодо поліпшення якості освіти, вирішувалися важливі проблеми у багатьох її ланках. Мережа загальноосвітніх навчальних закладів не змінилася за структурою (21 дошкільна установа, 12 загальноосвітніх закладів І-ІІ ст., 18 – І-ІІІ ст., гімназія та два позашкільні заклади – РБШ, ДЮСШ).

Станом на 05.09.2013 року до навчання приступили 2495 учнів ,на кінець навчального року – 2504 ( 202/208 класи/комплекти, середня наповнюваність - 12,4).На наступний навчальний рік відповідно планується 207/216 класів/комплектів, 2562 учні, середня наповнюваність – 12,4).

У перших класах у цьому навчальному році навчалося 259 учнів (19 класів), на наступний навчальний рік планується 262 учні (18 класів), у десятих - 157 учнів (15 класів), на наступний рік – 161 учень (15 класів).Турбує відсутність класів у Канівщинській, Обичівській, Рудівській ЗОШ І-ІІ ст. (учні навчаються у класах-комплектах або індивідуальною формою).

11 клас у цьому році закінчили 139 учнів, з них - 17 медалістів (золотих 15, срібних 2). 30 травня у всіх школах району відбулося Свято останнього дзвоника, 31 травня - 1 червня – випускні вечори. З 2 червня у районі розпочинає роботу 31 пришкільний табір, де відпочинком планується охопити 1500 дітей (вартість 1 дня -18 грн., у т.ч. з районного бюджету-384,2 тис грн.). Більш детальний аналіз завершення навчального року буде зроблено на традиційній серпневій конференції освітян.

За матеріалами відділу освіти

 

 

«Микола Міхновський – апостол української державної самостійності»

 

 

17 квітня 2014 року в Прилуцькому агротехнічному коледжі відбулася науково-практична конференція «Микола Міхновський – апостол української державної самостійності».

Із вступним словом виступив доктор філософії в галузі освіти, почесний професор Міжнародної кадрової академії, директор коледжу Черніков П.І. Він зазначив, що за радянських часів ім’я Миколи Міхновського з ідеологічних мотивів було заборонене, а пам’ять про нього – майже стерта. Офіційна Україна довгий час не влаштовувала заходів на честь Міхновського, не було ні пам’ятників, ні меморіальних дощок тому, хто все своє життя поклав на вівтар її незалежності.

Протягом усього життя Міхновському доводилося відстоювати ідеї, які більшість не сприймала. Але, як підтвердив час його пророчі ідеї справдилися, вони актуальні й тепер.

Про «Значення Миколи Міхновського, основоположника українського націоналізму в становленні сучасної української державності» розповів голова Прилуцької міськрайонної організації ВО «Свобода» Тютюнник Іван Васильович. Він сказав, що Миколу Івановича Міхновського часто називають Апостолом української державної самостійності, зачинателем ідей самобутності та незалежності, який робив відчайдушні спроби наблизити перспективу державної самостійності України конкретними справами.

Дуже цікавою та новою для присутніх була інформація про дитячі та юнацькі роки нашого земляка на основі архівних документів, директора Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І. Маслова, Зоць Тетяни Миколаївни.

Про заходи щодо увіковічнення пам’яті борця за незалежність розповів позаштатний радник в.о. міського голови з гуманітарних питань Павлюченко Ігор Анатолійович.

Студентка 2 курсу Бугайова Валерія детально зупинилась на діяльності «Братерства тарасівців», розкрила їх роль у формуванні української національної свідомості.

Важливою подією в біографії М.Міхновського стала його знаменита брошура “Незалежна Україна”. Сучасні історики називають її першою декларацією українського націоналізму на початку XX ст. Про основні ідеї книги, а також про «Десять заповідей УНР» розповіла вчитель історії України Чернікова Ольга Петрівна. В ході конференції студенти Коломієць Марина та Герасименко Анна читали патріотичні вірші Т.Г.Шевченка, відбувся перегляд фільму «Забуті імена».

За матеріалами сайту Прилуцького агротехнічного коледжу

Семінар учителів математики

09.04.2014 року на базі Ладанської гімназії проведено семінар учителів математики на тему: "Освітні технології. Використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках математики"

З історією гімназії, напрямками та перспективами розвитку, роботою з обдарованими учнями ознайомила присутніх заступник директора з навчально-виховної роботи Осипенко Ірина Віталіївна.

Вчителі математики району мали можливість переглянути фрагменти уроків математики з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.А саме:

1. Фрагмент уроку у 11 класі на тему "Елементи математичної статистики" (використання основного пакету MS Office під час розв'язування статистичних задач) продемонструвала вчитель вищої категорії Назаренко Світлана Іванівна.

2. Учитель математики Крапива Валентина Іванівна, спеціаліст вищої категорії, продемонструвала фрагмент уроку у 7 класі на тему: "Розв'язування систем лінійних рівнянь з двома невідомими графічним способом" (використання програмного пакету Gran 2D).

3. Фрагмент уроку у 7 класі на тему "Графічне розв'язування систем лінійних рівнянь з двома змінними" (використання програмного пакету GeoGebra) продемонструвала вчитель-методист, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії Бойчук Олександра Григорівна.

4. Учитель математики, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії Григоренко Анастасія Федорівна, продемонструвала колегам фрагмент уроку в 9 класі (поглиблене вивчення математики) на тему: "Розв'язування рівнянь з параметрами графічним способом" (використання програмного пакету Graph).

Цікавою і змістовною стала практична частина семінару вчителів математики, яку провела заступник директора з НВР Осипенко Ірина Віталіївна. Колеги взяли участь у тренінгу "Формування інноваційної культури педагога".

Завершився семінар обговоренням змін у проведенні ДПА з математики у 2013/2014 навчальному році.

 

 

Позашкільна освіта в районі

 

 

Керуючись ст. 22 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», з метою забезпечення рівного доступу до отримання дітьми району якісної позашкільної освіти, поліпшення матеріально – технічної та навчальної бази позашкільних навчальних закладів, формування інтелектуального потенціалу району шляхом створення оптимальних умов для виявлення та підтримки обдарованої молоді, самореалізації її творчої особистості розпорядженням голови райдержадміністрації від 12 жовтня 2011 року №421 схвалено та рішенням 8 сесії 6 скликання Прилуцької районної ради від 26 жовтня 2011 року затверджено районну цільову соціальну Програму розвитку позашкільної освіти та підтримки обдарованої молоді на період до 2015 року.

У районі станом на 01 січня 2014 року позашкільною освітою охоплено 1661 дитина, у тому числі у позашкільних навчальних закладах району 1512 учнів, міста – 149 учнів, що становить 65%.

У системі районної освіти функціонують два позашкільні навчальні заклади (районний Будинок школяра та районна дитячо – юнацька спортивна школа), де в 28 гуртках та 33 групах здобувають додаткові знання, вміння і навички відповідно до інтересів, готуються до майбутньої професійної і громадської діяльності, долучаються до занять спортом 958 вихованців, що становить 37 % від загальної кількості дітей шкільного віку. Серед них 132 дітей, які потребують особливої уваги: 15 – дітей-сиріт, 15 – напівсиріт, 49 – з багатодітних сімей, 46 – з неповних сімей, 3 – дітей, потерпілих від ЧАЕС, 4 – інваліди.

Слід відмітити позитивну динаміку охоплення дітей позашкільною освітою: в 2011 році було охоплено – 34%, в 2012 – 38%, у 2013 - 39%. З метою забезпечення доступності позашкільної освіти, більш широкого залучення до гурткової роботи дітей і підлітків гуртки районних позашкільних навчальних закладів працюють на базі 20 шкіл. Найбільша кількість учнів, охоплених позашкільною освітою у Ладанській гімназії, Сухополов’янській, Линовицькій, Малодівицькій, Івківській, Дідівській ЗОШ І-ІІІ ст.

Збереження контингенту дітей та мережі гуртків є результатом цілеспрямованої багаторічної роботи педагогічних колективів, районної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування. Завдяки скоординованим діям, позашкілля розвивається планомірно. У закладах триває робота з модернізації змісту та форм навчально-виховної роботи. Їх діяльність традиційно побудована за фізкультурно-спортивним, художньо – естетичним, туристсько - краєзнавчим, історико – краєзнавчим, соціально – реабілітаційним, військово-патріотичним напрямками.

Найчисельнішими за кількістю вихованців є художньо - естетичний напрямок (в 24 гуртках отримують знання 428 вихованців) та легка атлетика (в 20 групах займається 184 учні).


Дитячо-юнацька спортивна школа – комплексна. В ній розвивається три види спорту: футбол, боротьба дзюдо, легка атлетика. Спостерігається значна зацікавленість учнів до занять боротьбою дзюдо.

Важливим напрямком діяльності є робота з обдарованими дітьми. В закладах напрацьований досвід роботи, який дає змогу приділити максимум уваги талановитим дітям. Для цього створено банк даних обдарованих по кожному напрямку. Під кожну дитину розробляється відповідна програма та сплановується робота на довготривалий період. Це дає можливість корегувати та максимально розвивати можливості дитини.

Заклади пройшли державну атестацію. Здійснюється послідовна робота щодо забезпечення кадрами. Навчально-виховний та тренувальний процес у дитячо-юнацькій спортивній школі забезпечують 17 тренерів-викладачів (всі мають вищу освіту з фізичного виховання), у Будинку школяра 27 педагогів, з них: за сумісництвом - 24, 1 - Заслужений працівник культури, 2 – Відмінники освіти України, вищу освіту мають 23 педагоги.

Для вчасного надання та отримання наукової інформації, новин з науково - методичних досягнень, обміну досвідом роботи заклади підключені до мережі Інтернет.

Для набуття навичок і практичного досвіду, стимулювання та самоствердження вихованців проводяться Всеукраїнські, обласні змагання та конкурси. Зростає й кількість учасників цих заходів, удосконалюється рівень їх майстерності. Учні ДЮСШ приймали участь у 2011 році у 33 заходах, у 2012 - у 36, у 2013 - у 30.

змагань різного рівня: всеукраїнських (21 учень), міжобласних, обласних (52 учні). Підготовлено 168 дітей І, ІІ, ІІІ юнацьких та ІІІ дорослого спортивних розрядів та одного кандидата в майстри спорту України з боротьби дзюдо. Команда дівчат – футболісток 2002 року народження та команди хлопців – футболістів 1998 та 1996 років народження стали призерами області. 146 вихованців гуртків та 6 педагогів Будинку школяра стали учасниками: - 13 обласних заходів: виставки - конкурси декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва - «Зруйновані долі», «Вічна пам'ять героям», «Знай і люби свій край», «Країна майстерності», «Перлини Придесення», конкурс мистецтва орігамі, фестиваль-конкурс обдарованої молоді Чернігівщини «Поліський зорепад», - двох Всеукраїнських конкурсів: «Український сувенір», «Народна іграшка», - 3 Міжнародних конкурсів: «Мистецькі барви», «Земля під білими крилами», молодіжний фестиваль «Дружба-2013».

З них 47 - переможці обласних та дипломанти Міжнародних конкурсів. Назаренко Людмила Петрівна (керівник гуртка «Пам'ять») – призер Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка -2013».

Закладами проведено 32 районні заходи, учасниками яких стало 2152 дітей шкільного віку.

В 2013 році маємо 7 призерів та чемпіонів області з легкої атлетики. За останні три роки тренер Антоненко Олександр Володимирович виховав 5 кандидатів у майстри спорту України , 12 призерів України. Особливе місце в роботі з обдарованими дітьми посідає співпраця зі школами вищої спортивної майстерності. В 2013 році до цих закладів передано 8 учнів.

Районною державною адміністрацією та органами місцевого самоврядування здійснюється підтримка обдарованих дітей: надаються путівки до дитячих таборів відпочинку, грошові винагороди. Протягом 5 останніх років у літній період для вихованців спортивної школи працює наметове містечко, в якому оздоровлюється щорічно 25 дітей.

Разом з тим, слід зазначити, що у зв’язку з обмеженим фінансуванням районна Програма розвитку позашкільної освіти фінансується не у повному обсязі. У 2013 році на проведення модернізації навчальної та матеріально-технічної бази було виділено 0,8 тис. грн. замість запланованих Програмою 45 тис. грн., на заходи з дітьми та молоддю за напрямками позашкільної освіти – 1,4 тис. грн., а за Програмою 108,8 тис. грн.

Проводиться робота по пошуку додаткових джерел фінансування. У 2013 році залучено 12 тис. грн. для придбання інвентаря для відділення боротьби дзюдо, на оплату проїзду на змагання, на забезпечення участі вихованців Будинку школяра у конкурсах.

Потреби району у позашкільній освіті задовольняються в повному обсязі. Всі діти, які бажають займатися в групах і секціях, таку можливість мають.

Начальник відділу освіти райдержадміністрації

Олексій Юрасюк

 

 

IV засідання науково-методичної ради

 

 

30.01.2014 року на базі Малодівицької ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося IV засідання науково-методичної ради на яке були запрошені заступники директорів з НВР та виховної роботи. Учасників засідання привітали учні Малодівицької ЗОШ І-ІІІ ступенів, які провели цікаву екскурсію школою та презентували власні досягнення у самоврядуванні.

У ході засідання було розглянуто ряд питань:

1. Про діяльність педагогічного колективу Малодівицької ЗОШ І-ІІІ ст. щодо виконання програми "Основні орієнтири виховання учнів 1 - 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України".

2. Про огрганізацію фізкультурно-оздоровчої роботи в Білорічицькій ЗОШ І-ІІІ ст.

3. Про створення системи педагогічної підтримки обдарованої дитини в позашкільних навчальних закладах.

4. Про проведення в школах району тижня правової освіти.

5. Про затвердження методичних рекомендацій та видавничої продукції.

 

 

 

 

Методичне об’єднання вчителів історії з нагоди відзначення Дня Соборності та Свободи України

 

 

 

 

22 січня 2014 року, в рамках засідання районного методичного об’єднання вчителів історії на базі Яблунівської ЗОШ І-ІІІ ст. проведено екскурс – клас по визначним історичним місцям с. Яблунівки, присвячений річниці проголошення Акту злуки ЗУНР та УНР.

Спільно з учнями десятого класу, де за програмами МОН вивчається даний період історії України, провели круглий стіл та тематичний урок на тему: „Однині на всіх землях України…буде одна, велика Україна”, в ході якого зроблено наголос на пропаганду ідеї єдності, спільності історичної спадщини українського народу.

 

 

 

 

 

 

Конкурс юних читців «Живая класика»

 

 

 

 

 

 

16.01.2014 року на базі Ладанської гімназії відбувся районний етап Всеукраїнського конкурсу юних читців «Живая класика». У конкурсі взяли участь 11 учнів 6 класу із 8 навчальних закладів району (Богданівська ЗОШ І-ІІІст., Івківська ЗОШ І-ІІІст., Малодівицька ЗОШ І-ІІІст., Сухополовянська ЗОШ І-ІІІст., Великодівицька ЗОШ І-ІІст., Замістянська ЗОШ І-ІІст., Канівщинська ЗОШ І-ІІст. та Ладанська гімназія)

Конкурсанти змагалися з декламування уривків напам‘ять російською мовою прозових творів таких письменників: М. Гоголь, І. Тургенєв, М. Некрасов, Ф. Достоєвський, Алан Маршал,, А. Курков, В. Осеєва, М. Пришвін. Виступи учасників оцінювали висококваліфіковані журі, до складу якого увійшли учителі мови та літератури (Гуденко В.С., Бублик Н.П., Ревякіна М.В.) та прилуцька поетеса Ніна Ткаченко.

Оцінювання проводили за такими критеріями: вибір тексту твору; грамотність;артистизм; глибина проникнення в образну систему і смислову структуру тексту.

Переможцями районного етапу конкурсу стали:

Парубець Катерина, Малодівицька ЗОШ І-ІІІст. – І місце,

Оніщенко Вікторія, Великодівицька ЗОШ І-ІІст. – ІІ місце,

Ленець Стефані, Івківська ЗОШ І-ІІІст.

 

 

 

 

 

 

Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт МАН України

 

 

 

 

 

 

16 січня 2014 року на базі Ладанської гімназії відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН України.

На конкурс було представлено 9 робіт учнів Ладанської гімназії, Сухополов’янської, Яблунівської, Охіньківської, Линовицької ЗОШ І-ІІІ ступенів. Конкурсанти показали високий рівень підготовки та творчий підхід. Більш докладну інформацію можна отримати на сторінці МАН (Меню/Олімпіади.Конкурси/МАН)

 

Інформація про роботу закладів освіти району за підсумками 2012 року


 

06 - 08 листопада пройшов районний етап Всеукраїнського конкурсу "Учитель року 2014"

Конкурс проводився по номінаціях: "Географія", "Світова література", "Початкові класи", "Трудове навчання", "Директор школи". В районному конкусі прийняли участь 22 педагогічних працівника, які продемонстрували високу професійну майстерність, здатність до інноваційного викладання шкільних предметів, обізнаність у використанні інформаційних технологій.

В перший день конкурсу учасники пройшли тестування з фахової майстерності, методики, педагогіки, психології, знання законодавства, навичок володіння ІКТ технологіями, мали можливість самопрезентувати власний педагогічний досвід.

На високому рівні проведено майстер-класи педагогів, на яких конкурсанти були в ролі вчителя, розкриваючи методи своєї роботи та оригінальні ідеї, демонструючи педагогічні знахідки та інновації.

На другому (фінальному) етапі конкурсу вчителі-конкурсанти провели відкриті уроки, які стали ілюстрацією власного досвіду роботи, його творчого підходу щодо використання сучасних інноваційних технологій навчання.

Переможцями районного конкурсу "Учитель року 2014" визначено:

1. Петруша Лариса Анатоліївна, вчитель географії Малодівицької ЗОШ І-ІІІ ступенів, номінація "географія".

2. Петренко Юлія Миколаївна, вчитель початкових класів Сухополов’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів, номінація "початкові класи".

3. Воробйовська Любов Іванівна, вчитель світової літератури Ладанської гімназії, номінація "світова література".

4. Кондратенко Ольга Іванівна, директор Ладанської гімназії, номінація "директор школи".

5. Колеснік Анатолій Васильович, вчитель трудового навчання Яблунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, номінація "трудове навчання".