Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://pladm.cg.gov.ua/old

02 серпня 2017

«Стоп булінг. Профілактика жорстокої поведінки в учнівському середовищі»

Спеціалістами Прилуцького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в Сухополов’янській ЗОШ І-ІІІ ст.. та Замостянській ЗОШ І-ІІ ст. проведено тренінг «Стоп булінг. Профілактика жорстокої поведінки в учнівському середовищі». Під час тренінгу фахівці ознайомили учнів з поняттям «булінгу», видами та проявами боулінгу, розвивали навички конструктивного вирішення конфліктних ситуацій, толерантного спілкування, формували «Скриньку безпеки» - як себе захистити від булінгу, куди та до кого можна звертатися, якщо стали свідком ситуації булінгу. Під час заходу розповсюджено тематичні буклети та листівки, розроблені спеціалістами.

 
 
 

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Районна акція до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми

Починаючи з 2014 року, 30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році з метою підвищення інформованості громадськості про цю глобальну проблему і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохочення людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

Торгівля людьми є надзвичайно глобальною та прибутковою злочинною індустрією в світі. За рівнем доходів вона поступається лише продажам наркотиків та зброї.

Україна здебільшого була країною постачання або транзиту жертв торгівлі людьми, проте в сьогоднішніх умовах Україна є також країною призначення з високими ризиками внутрішньої експлуатації. Складне матеріальне становище громадян спонукає їх до пошуків заробітку за межами України, де в міру своєї необізнаності вони теж можуть стати жертвами торгівлі людьми.

Жертвами цього злочину стають і жінки, і чоловіки, і діти, які потерпають від його різноманітних форм, серед яких примусова праця, сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, вилучення органів тощо.

Складна економічна ситуація в країні та брак можливостей  працевлаштування спонукає значну частину населення до виїзду зі свого регіону, часто за кордон, у пошуках прибуткової діяльності, адже особи у складній економічній ситуації можуть прийняти майже будь-яку пропозицію без обговорення деталей працевлаштування, яку отримують з неперевірених джерел, що часто робить їх легкою здобиччю для торговців людьми.

Працівники Прилуцького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді долучилися до проведення акції на території Сухополов’янської сільської ради та Ладанської селищної ради. Метою акції є підвищення рівня проінформованості населення  про причини торгівлі людьми та про те, яким чином убезпечити себе від потрапляння до тенет торгівців людьми, що є важливим в попередженні поширенні цього явища. Учасникам акції роздано інформаційні листівки та буклети.

 

 

Міжнародний день захисту дітей

Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та надії. Цей день – не тільки голосні та веселі свята для малечі, а й нагадування суспільству про необхідність поважати права дитини, що є необхідною умовою для формування справедливого, гуманного соціуму, добробуту в ньому.

29 травня в рамках районної акції, присвяченої Дню захисту дітей, Прилуцьким районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організована екскурсія на ТОВ «Лубенський молочний завод» для дітей з соціально-незахищених категорій сімей.

Прибувши на підприємство, діти отримали спецодяг -  халати, головні убори й бахiли – адже на виробництві суворо дотримуються правил гігієни. Екскурсовод розповіла таємницi створення молочних продуктів. Подорож розпочалася із спеціально облаштованої галереї – звiдти гарно видно, приймальне відділення молока, до якого проїздять молоковози, тут можна побачити експонати приладь, за допомогою яких у давнi часи перероблялося молоко на сметану та iншi молочні продукти. Пiсля чого учасники екскурсiї потрапили у виробничу галерею -  цехи, де ознайомилися з технологiєю виробництва, та мали можливість спостерiгати за виробничими процесами.

Також цього дня дітям було запропоновано активний відпочинок, та найголовніше вони досхочу насміялися, настрибалися і нарозважалися.  Жоден учасник не залишився без солодощів та приємних вражень.

За інформацією Прилуцького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

 

Як захистити права дитини

19-20 квітня спеціалістами Прилуцького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з головним спеціалістом відділу «Прилуцького бюро правової допомоги» Ніжинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Дмитром Димічем проведено групові заходи на тему «Права дитини. Як захистити свої права» в Сухополов’янській ЗОШ І-ІІІ ст. та Замістянській ЗОШ І-ІІ ст.. Тематичні зустрічі розроблені на основі Програми профілактики конфліктів та правопорушень серед учнівської молоді «Будуємо майбутнє разом» (Представництво Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Під час роботи з учнями обговорено проблемні питання щодо загальних прав людини та дитини, відповідальності за вчинення правопорушень. Розглянуто алгоритм спілкування підлітка з поліцейським, ознайомлено з урядовими та неурядовими організаціями, які захищають права дітей. Розповсюджено буклети та інформаційні листівки з даної тематики.

За інформацією центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Засідання спостережної комісії

29 березня в райдержадміністрації відбулося засідання спостережної комісії, яке провела заступник голови спостережної комісії Наталія Дементєва. В ході засідання було розглянуто справу особи, яку звільнено по закінченню строку відбування.

По другому питанню порядку денного заслухали керівника Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського ОЦЗ Ларису Татарченко, яка проінформувала про працевлаштування умовно-достроково звільнених осіб на території району.

Подолаємо туберкульоз разом

До Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом фахівцями із соціальної роботи Центру СССДМ було проведено лекції, відео лекторій та бесіди на тему «Подолаємо туберкульоз разом». Слухачами заходів були учні загальноосвітніх закладів району. Фахівці проінформували дітей про туберкульоз, шляхи його передачі та лікування. Вони попередили, що, порівняно із СНІДом чи деякими іншими небезпечними хворобами, туберкульоз має особливість зараження набагато більшу, аніж іншими інфекціями. Спеціалісти підкреслили, що найкращим захистом від хвороби – є дотримння здорового способу життя. Щоб не захворіти на туберкульоз, слід повноцінно харчуватись, не мати шкідливих звичок, займатись спортом і загартовуватися.

Правова допомога

26 березня проведено робочу зустріч працівників Прилуцького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з головним спеціалістом відділу «Прилуцького бюро правової допомоги» Ніжинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Дмитром Димічем.

В ході зустрічі були обговорені проблемні питання щодо профілактики негативних явищ серед молоді та підлітків. Звернули увагу на основні аспекти діяльності центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та відділу.

Спостережна комісія

29 листопада заступником голови спостережної комісії Дементєвою Наталією проведено чергове засідання спостережної комісії при Прилуцькій райдержадміністрації. У ході роботи комісії були розглянуті справи осіб, яких умовно-достроково звільнено з місць позбавлення волі та осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі по закінченню строку відбування.

Секретар спостережної комісії Микитенко Ірина проінформувала присутніх про взаємодію з виконкомами селищних та сільських рад щодо громадського контролю, нагляду за поведінкою осіб звільнених з місць позбавлення волі.

Підвела підсумки роботи спостережної комісії заступник голови спостережної комісії Наталія Дементєва, наголосивши на проведенні індивідуально-профілактичної роботи із даними особами.

18 листопада - Європейський день захисту дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації

18 листопада європейська спільнота відмічає Європейський день захисту дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації.

Сексуальне насильство та сексуальна експлуатація дітей є серйозним порушенням прав дитини та має довготривалі і руйнівні наслідки на все життя. За даними Ради Європи кожна п’ята дитина (в Україні — 21%) страждає від різних форм сексуального насильства. У понад 80% таких випадків злочинець є знайомою для дитини людиною.

Працівники Прилуцького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді приєдналися до соціальної акції та провели тематичні зустрічі, бесіди, тренінги з учнівською молоддю та сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах. В ході зустрічей були обговорені питання щодо видів насильства, заходів протистояння йому та шляхів уникнення.

То ж будьте уважні до своїх дітей, вмійте їх вислухати, почути, допомогти у вирішені їх дитячих проблем - навіть якщо вони видаються вам несуттєвими, дріб’язковими. Довіряйте дітям і вони довірятимуть вам, що значною мірою вбереже їх від можливих непередбачуваних ситуацій.

18 жовтня - Європейський день боротьби з торгівлею людьми

18 жовтня відзначався Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який був започаткований 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, – особливо жінками та дітьми, – небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.

Торгівля людьми це третій за рівнем прибутку вид злочину у світі. У XXI століття жертвами цього злочину кожного року стають 2 мільйони людей у світі, причому третина з них це діти.

Працівники Прилуцького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді приєдналися до соціальної акції та провели тематичні зустрічі, бесіди, тренінги з учнівською молоддю, молодими сім’ями та вагітними жінками.

Спостережна комісія

26 вересня 2017 року відбулося засідання спостережної комісії при Прилуцькій райдержадміністрації.

В ході засідання були розглянуті справи осіб, яких умовно-достроково звільнено з місць позбавлення волі, по амністії та осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі по закінченню строку відбування та про роботу Прилуцького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді по наданню соціальних послуг особам умовно – достроково звільненим від відбуття покарання. Про роботу Прилуцького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді по наданню соціальних послуг особам умовно – достроково звільненим від відбуття покарання проінформувала директор Наталія Дементєва. Також розглянуто ряд інших організаційних питань.

Підвела підсумки роботи спостережної комісії заступник голови спостережної комісії Наталія Дементєва, наголосивши на проведенні індивідуально-профілактичної роботи із особами, яких умовно-достроково звільнено з місць позбавлення волі та осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі по закінченню строку відбування, участі в цьому процесі представників громадськості.

Надання консультативної та психологічної допомоги малодівицікій громаді

31 липня з метою надання консультативної та психологічної допомоги, розширення доступу громадян до безоплатної правової допомоги різним категоріям населення спеціалісти Центру СССДМ, начальник відділу «Прилуцького бюро правової допомоги» Ніжинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Кузьменко Аня, спеціаліст міськрайонного управління Держгеокадастру в Прилуцькому районі Каленіченко Вікторія та головний спеціаліст, державний соціальний інспектор управління соціального захисту населення Придатко Юлія здійснили виїзд на територію Малодівицької селищної ради. На зустріч були запрошені учасники АТО, члени їх родин та сім’ї, що перебувають в складних життєвих обставинах.

В ході зустрічі обговорили питання соціального-економічного забезпечення демобілізованих та мобілізованих учасників АТО, проблеми у отриманні земельних ділянок, можливості направлення на санаторно-курортне лікування учасників антитерористичної операції та їхніх дітей. Працівники Центру розробили та розповсюдили буклети на тему: «Поради психолога для демобілізованих учасників АТО».

«Психологічні аспекти насильства в сім`ї»

05 травня з метою розширення доступу громадян до безоплатної правової допомоги та взаємодії з закладами соціального обслуговування головним спеціалістом відділу «Прилуцького бюро правової допомоги» Ніжинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Кузьменко А.І. проведено семінар на тему: «Психологічні аспекти насильства в сім`ї» для працівників Прилуцького районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді.

У ході семінару було обговорено ознаки насильства в сім`ї, дії психолога у разі першої допомоги жертвам насильства в сім`ї. Обговорено проблемні питання, що виникають у працівників Центру, щодо відокремлення насильства в сім`ї від конфлікту та необізнаність громадян, куди саме звертатися по допомогу в ситуації насильства в сім`ї.

Працівники Центру отримали буклети на тему: «СТОП НАСИЛЬСТВУ! Психологічні аспекти насильства в сім`ї».

Також спеціаліст Бюро зосередила увагу на соціально незахищених категоріях громадян, що мають право отримання безоплатної вторинної правової допомоги, в тому числі і діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

За отриманням консультації та захистом своїх прав мешканцям м. Прилук та Прилуцького району можна звернутись до Прилуцького бюро правової допомоги за адресою: м. Прилуки, вул. Гімназична, буд. 94 або зателефонувати (04637) 5-07-70 чи (04637) 5-03-43. Також, цілодобово та безкоштовно у межах України можна отримати відповіді на правові питання, за єдиним номером системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103.