back

18 січня 2018

«Чернігівська область долучилася до проекту IFC «Аграрні розписки в Україні»

З 17 січня 2018 року Чернігівська область десятою в державі долучилася до проекту IFC «Аграрні розписки в Україні», який має на меті покращити та спростити доступ до фінансування малих і середніх агровиробників.

У засіданні «круглого столу» та панельній дискусії з питань впровадження аграрних розписок у Чернігівській області взяли участь заступник голови обласної ради Арсен Дідур, в.о. першого заступника голови облдержадміністрації Юлія Свириденко, в.о. директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олег Крапивний, керівник Програм із розвитку фінансування агросектору (IFC, Група Світового банку) Лія Сорока, начальник Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Олег Трейтяк, представники районів та приватного сектору. Представником Прилуцького району була заступник начальника управління - начальник відділу врегулювання відносин власності та інженерно-технічного забезпечення управління агропромислового розвитку Ольга Євтушенко.

Як зазначила Юлія Свириденко, аграрний сектор є передовою галуззю економіки Чернігівщини. За підсумками десяти місяців минулого року область є першою в Україні за обсягами залучених іноземних інвестицій, другою за темпами зростання експорту. При цьому, 60 % експорту складає сільськогосподарська продукція.

– Нам є чим пишатися, область має великий потенціал, проте для розвитку виробництва існує потреба в фінансових ресурсах. Тому наші підприємці зацікавлені у впровадженні нових інструментів і механізмів кредитування. Особливо цього потребують представники малого і середнього бізнесу. Сподіваюся, що проект «Аграрні розписки в Україні» сприятиме збільшенню агроінвестицій і допоможе сільгоспвиробникам Чернігівщини отримати необхідний фінансовий капітал для нарощування виробничих потужностей, – зауважила в.о. першого заступника голови ОДА.

Запровадження аграрних розписок має на меті покращити та спростити доступ до фінансування малих і середніх агровиробників. Уперше випробування цього новітнього інструменту кредитування відбулося в межах пілотного проекту на Полтавщині у 2015 році. Сьогодні аграрні розписки вже активно використовуються в межах пілотних проектів ще в 7 областях – Черкаській, Вінницькій, Харківській, Хмельницькій, Тернопільській, Миколаївській та Сумській. Після введення в дію Реєстру аграрних розписок за межами пілотних проектів планується поширення проекту на територію всієї України. Очікується, що до початку весняного сезону 2018 року цей механізм працюватиме в кожній області.

Згідно з офіційною статистикою, на сьогоднішній день в Україні оформлено 192 аграрні розписки. Об’єм залученого фінансування перевищив мільярд гривень. Успішно виконано та закрито 95. Наразі не було жодного повідомлення щодо невиконання зобов’язань позичальником з відкриттям процедури примусового виконання за аграрними розписками.

Згідно плану впровадження аграрних розписок на території області «круглі столи» за участю господарюючих суб’єктів у галузі сільського господарства відбудуться у кожному районі області.

Довідково:

Проект «Аграрні розписки в Україні», який впроваджується Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) в партнерстві з Швейцарською Конфедерацією, готується до поширення на всі області України.

Аграрна розписка – це інструмент фінансування, за допомогою якого агровиробник має можливість отримати кредитування: як товарне, так іфінансове, під заставу майбутнього урожаю. В залежності від умов розрахунку за цим кредитуванням розписки можуть бути фінансові та товарні. За фінансовою розрахунок відбувається грошима, за товарними – частиною зібраного урожаю. Аграрні розписки в Україні впроваджуються з 2015 року за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України та Міністерства юстиції України.

За інформацією управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

https://legalaid.gov.ua/