13 лютого 2015

Голова райдержадміністрації Олеся Кісленко відвідала центральну районну лікарню

 

09 червня 2020 року голова районної державної адміністрації Олеся Кісленко здійснила робочий візит до центральної районної лікарні та ознайомилася з роботою установи.

Разом із генеральним директором комунального некомерційного підприємства «Центральна районна лікарня» Володимиром Колейком оглянули корпуси поліклініки, терапевтичного, неврологічного, офтальмологічного, хірургічного, травматологічного відділень та господарчі приміщення. Голова райдержадміністрації ознайомилася з умовами роботи закладу та наданням медичної допомоги. Під час розмови з директором закладу обговорили основні проблеми галузі охорони здоров’я району та пропозиції щодо покращення системи надання медичних послуг населенню. Зокрема велику увагу приділили питанню наявності інсуліну, який згідно державних програм надається пацієнтам безкоштовно та забезпечення ліками психічно хворих.

Спільно з директором комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Дмитром Межуєвим оглянули приміщення закладу.

На завершення візиту Олеся Кісленко зазначила, що районній владі спільно з керівниками медичних закладів слід працювати над тим, щоб підвищити якість надання медичних послуг населенню, оновити матеріальну базу лікарні та створити ще більш комфортні умови для пацієнтів.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

«Медицина: Теорія та практика бізнес-планування медичних закладів».

16 жовтня 2019 року у м. Києві відбулася комплексна фахова майстерня на тему: «Медицина: Теорія та практика бізнес-планування медичних закладів».

У заході взяли участь: заступник голови Прилуцької районної ради – Наталія Єгорова та заступник головного лікаря Прилуцької центральної районної лікарні – Тетяна Клименко.

Фахова майстерня проводилась за сприянням Української асоціації районних та обласних рад спільно з Асоціацією міст України за фінансової підтримки USAID, в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» («ПУЛЬС»).

На заході розглядалися питання реформування вторинної ланки медицини, теорії та практики бізнес-планування медичних закладів, а також, застосування нормативно-правової бази в діяльності рад.

 

 

Свято у центральній районній лікарні

21 серпня у центральній районній лікарні відкрили оновлене терапевтичне відділення. Привітати колектив прийшли в.о.  голови райдержадміністрації Денис Росовський, голова районної ради Василь Малик, керівники сільгосппідприємств та фермерських господарств, сільські голови.

Денис Росовський зазначив, що такі події – найкращий аргумент, що на Прилуччині дбають про розвиток галузі. І як запевнив очільник району, у подальшому колектив може розраховувати на підтримку районої влади. Наголосив , що  вкладаючи кошти у розвиток лікарні ми тим самим піклуємося про здоров’я жителів краю. Відзначив, що проблеми лікарні – це проблеми нашого району, кожного керівника і кожного жителя краю і  добре, що є люди, які розуміють ці проблеми і докладають максимум зусиль для їх вирішення.

Денис Росовський сказав , що  краще в лікарню приходити лише на профілактичні огляди, однак від хвороб та прикрих випадків ніхто не застрахований.Тому  лікарня – це той заклад, у який потрібно інвестувати кошти.

Про це говорив і голова районної ради Василь Малик.

Головний лікар Володимир Колейко, завідуюча терапевтичним відділенням Ольга Куліковська  провели невелику екскурсію відділенням. Вони розповіли, що будівельними бригадами ТОВ «УкрЗалізБуд» та ТОВ «АгроКім» проведено капітальний ремонт туалетних кімнат. Інвестори забезпечили  кімнати необхідним обладнанням, світильниками, бойлером.

Будівельні бригади ТОВ «»Агрікор-Холдинг» відремонтували палати, в яких замінено вікна, двері, система водовідведення та водопостачання, стіни, стеля, підлога. У відремонтовані палати завезені нові ліжка з матрацами, плазмові телевізори.

Завдяки коштам СТОВ «Цукровик», ТОВ АФ «Миколаївка», ФГ «Деметра-Агро», ТОВ «Наташа-Агро», ТОВ «Прилуцький хлібодар», СТОВ «Дружба Нова», ТОВ «Агро-С», ФГ Олег Агро«, ТОВ АФ «Миколаївка» та злагодженій роботі приватного підприємства «Будмонтаж» завершено капітальний ремонт коридору теерапевтичного відділення, палат неврологічного відділення, маніпуляційного кабінету.

В палати підведена вода, встановлегі раковини, нові ліжка, чим значно покращені умови перебування хворих у лікарні.

На їх переконання, такі зміни стали можливі завдяки тісній співпраці  інвесторів і влади. Тож вони у своїх виступах подякували представникам влади, інвесторам, депутатському корпусу, сільським головам за фінансову підтримку та зазначили, що це дозволяє крок за кроком наблизитись нам до європейських стандартів.

Останнім часом особливо стали відчутними зміни в медицині. Вони з радістю зазначили: «Умови дуже покращились. Ремонт зробили прекрасний. Приємно, гарно, світло. Кругом, як глянеш, то зовсім все по-іншому, не впізнати. Комфортно. Спокійно. А це теж важливо для одужання».

Задоволені новими умовами й пацієнти. Тетяна Киян з с. Сергіївка  проходить курс лікування в терапії. Каже, що їй все подобається: «Обслуговування на найвищому рівні. Медсетри, санітарки дуже хороші. Лікарі привітні. Коли зробили ремонт, то почуваєшся, як вдома».

 Денис Росовський та Василь Малик вручили за вагомий особистий внесок у розвиток медичної галузі району, надання фінансової допомоги у проведенні поточного ремонту терапевтичного відділення Прилуцької центральної районної лікарні інвесторам Почесні грамоти райдержадміністрації та районної ради:

- Андрієвський Михайло Володимирович - генеральний директор ТОВ «Крок-УкрЗалізБуд»;

- Власенко Олег Дмитрович - заступник директора СТОВ «Дружба-Нова»;

- Кияновський Віктор Павлович - директор ТОВ «Агрофірма «Надія»;

- Марусенко Микола Володимирович - директор ТОВ «Ресурс-Агро»;

- Мусієнко Володимир Володимирович - голова ФГ «Деметра Агро»;

- Мринський Анатолій Іванович - директор ТОВ АФ «Миколаївка»;

- Полухін Олег Володимирович – голова ФГ «Олег - Агро»;

- Пономаренко Максим Петрович - генеральний директор ТОВ «АгроКІМ»;

- Пустовойт Павло Віталійович - заступник генерального директора СТОВ «Цукровик»;

- Рябчук Віктор Миколайович - директор ТОВ «Агро-С»;

- Ситник Валентина Миколаївна – голова ФГ «Маруся»;

- Супруненко Микола Іванович – директор ТОВ «Прилуцький хлібодар»;

- Хоменко Вадим Володимирович – генеральний директор СП «Каштан Петроліум ЛТД»;

- Шаманський Олександр Петрович – заступник генерального директора українського аграрного холдингу;

- Швидченко Олег Володимирович – генеральний директора ТОВ «Агрікор Холдинг»;

- Шевченко Лідія Павлівна – депутат Прилуцької районної ради.

 
 
 
 
 
 
 
 

Медицина Прилуччини - інвестиції та реалії

В червні місяці поточного року в.о. голови райдержадміністрації Денисом Росовським на базі Прилуцької центральної районної лікарні проведена зустріч адміністрації лікарні з інвесторами Прилуцького району.

На зустрічі були обговорені питання реконструкції терапевтичного корпусу лікарні за спонсорські кошти інвесторів, які орендують земельні ділянки на території району.

Минуло 6 місяців і сьогодні ми бачимо результати співпраці. Оновлюється терапевтичне відділення.

У вересні місяці будівельними бригадами ТОВ "Крок-УкрЗалізБуд" та ТОВ "Агрокім" проведені капітальні ремонти туалетних кімнат. Інвестори не тільки провели ремонти, а й забезпечили кімнати необхідним обладнанням, світильниками, бойлером.

Сьогодні керівники ТОВ "Агрікор-Холдинг" надали можливість оцінити роботу їхньої будівельної бригади. Відремонтовані 3 палати, в яких замінено вікна, двері, система водовідведення та водопостачання, стіни, стеля, підлога. У відремонтовані палати завезені нові ліжка з матрацами, плазмові телевізори. В.о. голови райдержадміністрації Антоніна Стукалова, голова районної ради Василь Малик, Сухополов’янський сільський голова Сергій Проценко, Сергіївський сільський голова Тетяна Дзигало, Смоський сільський голова Олександр Миколаєнко, Краслянський сільський голова Роман Ювченко, представники ТОВ "Агрікор-Холдинг" оглянули оновлене терапевтичне відділення та пересвідчились у цільовому використанні спонсорських коштів.

В цей же день Антоніна Стукалова оглянула приміщення поліклінічного відділення, відділення анестезіології та інтенсивної терапії, де за бюджетні кошти проводяться ремонтні роботи та закуплене нове медичне обладнання: рентген-діагностичний комплекс, відеогастроскоп та відеоколоноскоп, паровий стерилізатор, операційний стіл, безтіньова лампа для операційної.

За інформацією Прилуцької центральної районної лікарні

Достатня увага в Прилуцькій центральній районній лікарні приділяється матеріально – технічному забезпеченню закладу.

В кінці 2016 року Прилуцька ЦРЛ поповнилась лапароскопічною стійкою, яка з успіхом використовується з початку 2017 року (підготовлено 2 лікарі хірурги, зроблено 18 лапароскопічних втручань)

Хворі, особливо діти можуть насолоджуватись кисневими коктейлями, які готуються на новенькому обладнанні у фізкабінеті лікарні

Придбаний аудіометр дозволяє поліпшити повноту та якість профілактичних медичних оглядів

Закуплені дефібрилятор, кисневий концентратор, ехоецефалограф, шприцевий дозатор.

У 2017 році в заклад придбано ноутбук для програмного забезпечення добового моніторування ЕКГ, спірометрії.

Це дає можливість виявити порушення в роботі серця, навіть якщо вони трапляються дуже рідко та визначити дисфункції роботи легенів.

Операційна поповнилася новенькою безтіньовою лампою.

Працівники пральні не стримують радості від придбаних в кінці 2016 року двох пральних машин та придбаної у 2017 році пральної машини, в яку можна одночасно завантажувати 10 кг білизни і працює вона без перерви 10 годин.

За інформацією Прилуцької центральної районної лікарні

Орієнтовна програма Міжнародної культурно-освітньої поїздки до Польщі, Литви, Латвії Естонії, Фінляндії (23-30 квітня 2017 р.)

Унікальний метод хірургії - лапароскопія відтепер доступний і в Прилуцькій районній лікарні

В хірургічному відділенні Прилуцької центральної районної лікарні 14 березня було проведено першу операцію за допомогою лапароскопа, придбаного в кінці 2016 року за кошти державного бюджету, які виділені за сприяння народного депутата Олега Дмитренка та районного бюджетів.

Хірургічна бригада у складі: районного хірурга вищої категорії, завідуючого хірургічним відділенням центральної районної лікарні Андрія Петрика, лікаря хірурга Прилуцької центральної міської лікарні Ігора Євтушенка, анестезіолога Сергія Смірнова, операційної сестри Ірини Петренко успішно провели першу операцію за допомогою лапароскопічної стійки. Втручання було проведено жінці, жительці смт. Ладан, Прилуцького району, 1996 року народження, на жовчному міхурі. Операція пройшла вдало. Цього ж дня пацієнтка вже піднялася і почувала себе добре.

Жінка та її чоловік дякували лікарям та всьому медичному персоналу за професіоналізм, увагу. Для районної лікарні це визначна подія, впроваджено нову технологію оперативного втручання на жовчному міхурі. Можливі й інші проведення операції в урології, гінекології та травматології.

Лікар хірург, завідувач хірургічним відділенням Андрій Петрик пройшов навчання по проведенню лапароскопічних втручань на базі Тернопільського державного медичного університету імені І.Я.Горбачевського. Сьогодні таку підготовку отримує лікар хірург Василь Чоповський.

За інформацією Прилуцької центральної районної лікарні

Підсумки 2016 року: що зроблено в гуманітарній сфері.

У соціально-економічному розвитку суспільства особливе значення для населення мають найбільш масові послуги, які надають заклади освіти, охорони здоров’я, культури.

Бюджет Прилуцького району є відображенням виконання Програми економічного і соціального розвитку району та змін, внесених до Податкового і Бюджетного кодексів України. Ці чинники у 2016 році сприяли збільшенню надходжень до місцевих та районного бюджетів. Тому протягом року у районі вдалося не лише вчасно виплачувати заробітну плату вчителям, медикам, працівникам закладів культури, соціального захисту, утримувати бюджетні установи, а й спрямувати додатково отримані кошти на покращення матеріально- технічної бази даних установ.

ОСВІТА

Якість освіти - це визначальний фактор суспільного розвитку, досягнення кращих стандартів життя, утвердження України як держави. Знання та освіта – це найбільший капітал держави, інвестиції у завтрашній день.

За кошти державного, обласного, районного бюджетів та бюджетів сільських, селищних рад для закладів освіти району у 2016 році придбано:

- 2 автобуси для підвозу учнів до опорних шкіл (2,8 млн.грн.);

- мультимедійне обладнання для 29 шкіл;

- апарати для виготовлення кисневих пінок у 24 дошкільні установи;

- комп’ютерний клас для Дідівської ЗОШ І-ІІІ ст. (178,9 тис.грн);

- інтерактивний мультимедійний комплекс та обладнання для кабінету хімії Ладанської гімназії (219,5 тис.грн.);

- оргтехніку для 11 шкіл;

- спортивний інвентар для спортзалів;

- холодильники, морозильні камери, духові шафи, кухонне обладнання, посуд, кухонні меблі для 20 шкіл;

та інше.

Завершуються роботи у Ладанській гімназії по заміні дверей та вікон на енергоефективні (загальна сума 4,0 млн. грн.)

За кошти проекту ЄС/ПРООН МРГ-3 в сумі 807,3 тис. грн., районного бюджету – 220,3 тис. грн. та громадської організації «Спілка членів громади смт. Мала Дівиця» - 55,7 тис. грн. проведені заходи з теплореновації приміщення Малодівицької ЗОШ І-ІІІ ступенів.

МЕДИЦИНА

Виходячи з того, що життя та здоров'я людини - найбільші цінності держави, районна влада вживає заходів для вдосконалення системи охорони здоров'я району, забезпечення прав громадян на якісну і доступну медичну допомогу.

В 2016 році проведено розмежування первинної та вторинної ланки медицини.

За кошти державного, обласного, районного бюджетів та бюджетів сільських, селищних рад для закладів охорони здоров’я придбано:

- лапароскопічну стійку для проведення хірургічних операцій (700,0 тис.грн.);

- медичне обладнання ( ФАПи, ФП, амбулаторії, кабінет функціональної діагностики, фізичний кабінет, відділення анестезіології та інтенсивної терапії, терапевтичне, неврологічне, поліклінічне) (400,0 тис. грн.);

- постільну білизну, матраци, ковдри, подушки та ін.;

- пральні машини, оргтехніку, будматеріали та ін;

- 12 сумок-укладок для сімейних лікарів для надання першої медичної допомоги (135 тис.грн.).

Проведено реконструкцію приймального та стерилізаційного відділень Прилуцької центральної районної лікарні.

КУЛЬТУРА

Прилуччина славиться своїми талантами, тому завдання районної влади створити сприятливі умови для роботи і реалізації творчого потенціалу кожної територіальної громади та району в цілому.

У 2016 році за кошти районного бюджету та бюджетів сільських, селищних рад придбані:

- сценічні костюми для колективів «Камертон», «Берегиня», «Барви»;

- звукопідсилювальну та музичну апаратуру, музичні інструменти, оргтехніку, меблі в Дідовецький районний будинок культури, Малодівицький будинок народної творчості, центральній районній бібліотеці, Ладанській дитячій музичній школі та іншим закладам культури району.

Проведено:

- капітальний ремонт даху Малодівицького БНТ (1,0 млн.грн);

- добудова приміщення центральної районної бібліотеки;

- поточний ремонт приміщення Ладанської дитячої музичної школи;

- ремонти закладів культури району (100, 0 тис.грн.);

- освітлення сцени Дідовецького РБК.

Рішенням шістнадцятої сесії районної ради VІІ скликання 23 грудня 2016 року прийнятий бюджет та Програма економічного та соціального розвитку Прилуцького району на 2017 рік. Вперше за останні роки бюджет 2017 року дає можливість не лише вчасно виплачувати заробітну плату всім працівникам бюджетних установ, але і спрямовувати кошти на розвиток Прилуцького району.Районна влада і надалі вживатиме заходів для вдосконалення системи освіти, охорони здоров'я, культури району, створення працівникам цих галузей необхідних умов для ефективної роботи, забезпечення надання ними якісних та доступних послуг населенню району.

За інформацією відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

В талантах медичних працівників Прилуцького району - краса і багатство України та любов до рідної землі

11 червня, напередодні професійного свята, на території Прилуцької центральної районної лікарні було організовано і проведено конкурс квіткових композицій, присвячених Дню медичного працівника.

У виставці-конкурсі взяли участь 18 підрозділів лікарні.

Медичні працівники та хворі змогли помилуватися композиціями та виробами з природних матеріалів та продуктів: квітів, яких було використано близько 70-и видів, овочів та фруктів, пшона і гречки. Було запропоновано на огляд глядачів безліч вишиванок, виробів з бісеру, орігамі. Деякі колективи пропонували продегустувати українські традиційні страви.

Кожен учасник підготував презентацію своїх експозицій і глядачі слухали захоплюючі розповіді про піони та троянди¸ українських дівчат та красу і багатство нашої рідної України. Одна із композицій була присвячена Героям Небесній сотні – її вшанували хвилиною мовчання.

 

 

Композиція на клумбі фізтерапевтичного відділення присвячена єдності України, дві ялинки прикрашені жовтими та голубими стрічками символізували прапор України. Кожен із присутніх мав змогу особисто прикрасити ялинки. Віддали шану і Волоху Андрію, який з перших днів захисту Вітчизни від терористів служить у медичній частині АТО.

Профспілковий комітет нагородив колективи учасників грошовими винагородами.

 

 

Линовицька районна лікарня

 

 

 

В 1900р. з пуском цукрового заводу в Линовиці відкрито медичний пункт. Надалі лікарня знаходилася недалеко від сучасного вокзалу.

 

В 1931 р. відкрили лікарню в колишньому будинку князя Жевахова на 15 ліжок, головний лікар – Демонтович В. А., фельдшер - Шульга С. Ф.


 

 

 

 

День 22 квітня 1975 року для жителів селища Линовиця став пам'ятною подією і, мабуть, важко знайти таку сім’ю, де не панував особливий, піднесений настрій – у селищі з'явилася нова двоповерхова лікарня.

 


 
 

Сьогодні Линовицька районна лікарня №3 налічує:

10 ліжок денного стаціонару; функціонує стаціонар на дому;

обслуговує – 3889 особи: (1321 – сільського населення, 528 – дітей до 18 років)

 


   

Головний лікар - Сатишев Михайло Петрович, лікар від Бога, керівник складного господарства, мудрий і розважливий наставник молоді.

 

На базі Линовицької лікарні працює чотири ФП:

 


 

Удайцівський ФП

 

Новогребельський ФП

 

Бубнівщинський ФП

 

Полонківський ФП