16 січня 2016

Грантова фінансова допомога – наслідок успішної реалізації проекту в районі

Проект ЄС/ПРООН надав фінансову допомогу у розмірі 1,0 тис. доларів США для покращення матеріально – технічного забезпечення Ресурсного центру розвитку громад Прилуцького району, створеного розпорядженням голови районної державної адміністрації № 329 від 7 жовтня 2015 року.

20 листопада в районі за участю координатора проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – 3» Ніни Підколзіної відбулася передача ноутбука, лазерного багатофункціонального пристрою та офісних меблів в.о. голови Прилуцької районної державної адміністрації Антоніні Стукаловій.

Ця безвідплатна допомога Програмою розвитку ООН є доказом зусиль, що докладає Європейський Союз на створення сприятливого середовища для довготривалого сталого розвитку на місцевому рівні шляхом заохочення місцевого самоврядування та ініціатив, орієнтованих на громади по всій Україні.

Безперечним фактом є фінансова підтримка протягом 2015-2016 років реалізації проекту «Реконструкція приміщень з заміною вікон в будівлі Малодівицької ЗОШ І-ІІІ ступенів по вул. Слобідська, 16 в смт. Мала Дівиця Прилуцького району Чернігівської області» спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - 3». Проведено реконструкцію приміщення з заміною вікон та дверей на металопластикові, встановлено 133 вікна та 14 дверей. Проект по заміні віконних та дверних блоків у Малодівицькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів значно покращив існуючий стан будівлі, забезпечив енергозбереження та дотримання температурного режиму, і як наслідок, збереження здоров'я учнів та працівників школи.

Успішна реалізація проекту – це набутий досвід і для влади, і для громад та є серйозним підґрунтям подальшої співпраці задля покращення умов проживання людей у сільській місцевості по всій країні.

За інформацією відділу економічного розвитку та інвестиційної діяльності райдержадміністрації

У районі завершилася реалізація пілотного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ фаза»

22 грудня 2016 року. Сьогодні у районі відбулося урочисте завершення реалізації проекту ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-3" відповідно до якого у Малодівицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів реконструйовано приміщення школи з заміною 133 вікон та 17 дверей, які фінансувалися ЄС/ПРООН МРГ-3, райдержадміністрацією та ГО "Спілка членів громади смт. Мала Дівиця".

У своєму виступі Леонід Сахневич – перший заступник голови Чернігівської облдержадміністрації зазначив, що у реалізації ІІІ фази Проекту в області беруть участь 8 районів та 2 міста, якими впроваджується 33 мікропроекти та 9 – знаходиться у стадії опрацювання. Там, де згуртовано діє громада, там і село розвивається: ремонтуються соціальні об’єкти, оновлюється матеріальна база, з’являється світло, ефективно використовується тепло. Леонід Саневич привітав усіх з успішною реалізацією проекту та з новорічними святами.

Валентина Ковтун – голова райдержадміністрації подякувала усім за співпрацю в реалізації проекту та звернула увагу учасників свята на те, що успішна реалізація проекту реконструкції Малодівицької загальноосвітньої школи - це набутий досвід і для влади, і для громад, серйозне підґрунтя подальшої співпраці задля поліпшення умов проживання населення району.ОГОЛОШЕННЯ

15 червня Прилуцьким казначейством на реалізацію проекту ЄС/ПРОООН перераховано аванс в розмірі 30 відсотків на придбання будівельних матеріалів на виконання будівельних робіт по об'єкту Реконструкція приміщень з заміною вікон в будівлі Малодівицької ЗОШ І-ІІІ ступенів по вул. Слобідська, 16 в смт. Мала Дівиця Прилуцького району Чернігівської області в сумі 58,1 тис.грн. підрядній організацій ПП "МПБП Стимул".Засідання координаційного комітету Форуму місцевого розвитку Прилуцького району

20 квітня під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Дениса Росовського проведено засідання координаційного комітету Форуму місцевого розвитку Прилуцького району щодо проведення переддоговірних переговорів по питанню підписання договору підряду на виконання робіт по заміні вікон в приміщені Малодівицької ЗОШ І-ІІІ ступенів за підтримки Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - 3».

У засіданні взяли участь представники проекту МРГ - 3, Прилуцького управління Держказначейства, проектної та будівельної організації, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, Малодівицький селищний голова, директор Малодівицької школи, голова громадської організації «Спілка членів громади смт. Мала Дівиця».

Денис Росовський проінформував про результати засідання Координаційної ради з реалізації Проекту ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у Чернігівській області, яке відбулося 19 квітня в облдержадміністрації.

Владислав Сила, координатор проекту МРГ, довів присутнім вимоги до укладання договорів підряду на виконання робіт та запропонував три варіанти для вибору.

Відбулося активне обговорення варіантів договору, можливих умов співфінансування кожного учасника проекту, обсягів заявлених виконаних робіт та матеріалів, переліку непередбачуваних витрат.

Обговоривши всі нагальні питання, першим заступником голови райдержадміністрації підведено підсумки засідання та наголошено на подальшій співпраці всіх учасників процесу впровадження проекту в життя.Розкриття тендерних пропозицій

29 березня громадською організацією «Спілка членів громади смт. Мала Дівиця» в приміщенні Малодівицької загальноосвітньої школи проведено розкриття тендерних пропозицій на виконання ремонтно – будівельних робіт у межах мікропроекту «Впровадження енергозберігаючих заходів в школі I-III ступенів смт. Мала Дівиця, Прилуцького району, Чернігівської області шляхом заміни вікон та дверей на металопластикові (реконструкція)». Роботи передбачають заміну вікон (633,1 м2) та дверей (33,3 м2), улаштування внутрішніх та зовнішніх віконних укосів.

За інформацією відділу економічного розвитку райдержадміністрації

ЗАПРОШЕННЯ ДО УЧАСТІ У КОНКУРСІ

1. Громадська організація «Спілка членів громади смт. Мала Дівиця» смт. Мала Дівиця Прилуцького району Чернігівської області та Програма розвитку ООН (Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-3») цією об’явою запрошує ліцензовані підрядні організації, підрядні організації, які мають сертифікованих виконробів та суб’єктів підприємницької діяльності, що мають право виконувати ремонтно-будівельні роботи, надати запечатані цінові пропозиції для виконання робіт у межах мікропроекту «Впровадження енергозберігаючих заходів в школі I-III ступенів смт. Мала Дівиця, Прилуцького району, Чернігівської області шляхом заміни вікон та дверей на металопластикові (реконструкція)». Роботи передбачають заміну вікон (633,1 м2) та дверей (33,3 м2), улаштування внутрішніх та зовнішніх віконних укосів. Підрядники повинні мати добру репутацію та досвід проведення ремонтно-будівельних робіт на об’єктах подібного або вищого рівня складності.

2. Тендерну документацію можна безкоштовно отримати за такою адресою: Чернігівська область, Прилуцький район, смт. Мала Дівиця, вул. Слобідська, 16 (приміщення Малодівицької школи). Пропозиції повинні залишатися чинними впродовж 180 календарних днів з дати розкриття Конкурсних пропозицій і повинні бути в запечатаному вигляді доставлені за вищенаведеною адресою не пізніше, ніж 12.00 год. 29.03.2016 р., після чого вони будуть розкриті у присутності наявних учасників тендеру. Конкурсні Пропозиції, надані пізніше встановленого терміну, не приймаються і повертаються учасникам тендеру нерозкритими.

3. Зацікавлені підрядники можуть отримати додаткову інформацію за адресою, зазначеною вище або за телефоном: 095-117-77-43 Рута Оксана Віталіївна.Проведення Форуму місцевого розвитку Прилуцького району

04 березня в райдержадміністрації відбулося засідання Форуму місцевого розвитку Прилуцького району. У засіданні взяли участь голова райдержадміністрації Валентина Ковтун, голова районної ради Василь Малик, представник Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-3» Владислав Сила, заступник райдержадміністрації Володимир Бобошко, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, селищні та сільські голови, керівники громадських організацій та інші представники, які зацікавлені в реалізації проектів місцевого розвитку.

На засіданні Форуму розглянуті наступні питання:

1. Впровадження в Прилуцькому районі в рамках участі у ІІІ фазі проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» проекту «Реконструкція приміщень з заміною вікон в будівлі Малодівицької ЗОШ І-ІІІ ступенів по вул. Слобідська, 16 в смт. М. Дівиця, Прилуцького району Чернігівської області».

2. Співпраця рад за участі громад з метою забезпечення доступу до основних послуг на більших територіях. Обговорення моделі, проблем впровадження спеціального пілотування, правових питань, умов проекту ЄС/ПРООН МРГ-3.

3. Урочисте підписання Грантової Угоди про партнерство між ПРООН та громадською організацією «Спілка членів громади смт. Мала Дівиця».

Відкрила Форум місцевого розвитку Валентина Ковтун – голова райдержадміністрації, яка проінформувала присутніх про хід впровадження соціального проекту «Реконструкція приміщень з заміною вікон в будівлі Малодівицької ЗОШ І-ІІІ ступенів», який на даний час знаходиться на етапі підписання грантової угоди між ПРООН та громадською організацією «Спілка членів громади смт. Мала Дівиця».

По другому питанню виступив координатор проекту ЄС/ПРООН МРГ-3 Владислав Сила, який зазначив, що одним із нагальних завдань сьогодення для українського суспільства є активізація територіальних громад, повернення їм віри у власні сили й можливості. Наразі, Проект ЄС/ПРООН МРГ-3 дає таку можливість пожвавити діяльність територіальних громад для вирішення соціально – побутових проблем населених пунктів.

В заключній частині Форуму відбулося урочисте підписання Грантової Угоди про партнерство між ПРООН та громадською організацією «Спілка членів громади смт. Мала Дівиця».

Підбиваючи підсумки засідання Форуму, Валентина Ковтун відзначила, що реалізація проекту реконструкції Малодівицької загальноосвітньої школи буде успішною, а набутий досвід буде і для влади, і для громад серйозним підґрунтям подальшої співпраці задля поліпшення умов проживання населення району.Впровадження Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – 3» в Прилуцькому районі

В липні місяці 2015 року Прилуцький район з проектом «Реконструкція приміщень з заміною вікон в будівлі Малодівицької ЗОШ І-ІІІ ступенів по вул. Слобідська, 16 в смт. М. Дівиця Прилуцького району Чернігівської області» був відібраний для участі у спеціальному пілотуванні проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – 3» для реалізації енергоефективного проекту на умовах співпраці територіальних громад.

Спеціальне пілотування в Прилуцькому районі передбачає організацію співробітництва територіальних громад Малодівицької селищної ради, Обичівської, Великодівицької, Жовтневої та Петрівської сільських рад для отримання спільної користі – здобуття повної загальної середньої освіти дітьми населених пунктів, які входять до складу місцевих рад – суб’єктів співробітництва.

Початком Проекту в районі є дата підписання тристоронньої Угоди про партнерство між Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй, Прилуцькою районною державною адміністрацією та Прилуцькою районною радою Чернігівської області, яку було підписано 14.08.2015 року. Ця угода була підписана з метою підтримки впровадження ініціатив громад, в рамках проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду фаза – ІІІ», що фінансується Європейським Союзом в Україні та залучення організації громад до впровадження проектів, спрямованих на розвиток громади в цілому.

Громади селища Мала Дівиця, сіл Жовтневе, Петрівка, Велика Дівиця та Обичів, не маючи досвіду участі в подібних проектах, виявили неабиякий інтерес до нових можливостей та перспектив, які відкриває проект ЄС/ПРООН МРГ-3.

На території п’яти громад були проведені збори громадян з метою формування громадських організацій, відповідно до умов проекту МРГ та делеговані представники в громадську організацію «Спілка членів громади смт. Мала Дівиця».

Ставлячи за мету підвищення рівня життя членів громади, визначили перелік питань, що потребують вирішення для впровадження даного проекту.

Наступним кроком співробітництва було делегування представників від громадських організацій сіл Велика Дівиця, Обичів, Жовтневе та Петрівка в громадську організацію «Спілка членів громади смт. Мала Дівиця» селища Мала Дівиця, яка була створена 19.08.2015 року. До складу громадської організації ввійшли 98 осіб.

Громадська організація «Спілка членів громади смт. Мала Дівиця» пройшла юридичну реєстрацію в державних органах 31.08.2015року та відкрила рахунок в державному ощадному банку України.

Договір про співробітництво територіальних громад зареєстрований в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 02.11.2015 року, згідно вимог Закону України «Про співробітництво територіальних громад».

Відділом економічного розвитку районної державної адміністрації створено та затверджено розпорядженням голови № 329 від 07.10.2015 року форум місцевого розвитку та районний ресурсний центр з розвитку громад.

На офіційному сайті Прилуцької райдержадміністрації http://pladm.cg.gov.ua/ постійно висвітлюється робота координаційного комітету форуму місцевого розвитку, проведення семінарів - тренінгів, навчань з членами громад та діяльність громадської організації.

В рамках реалізації проекту за умовами грантодавця передбачається співфінансування з боку місцевих бюджетів та громадської організації.

Орієнтовна вартість проекту - 1543790,0 грн., з них кошти ЄС/ПРООН МРГ – 1157842,0 грн. (75%), кошти місцевих бюджетів – 308758,0 грн. (20,0%), кошти громадської організації – 77190,0 грн. (5%).

Спільними зусиллями населення громад та інвесторів сільськогосподарських виробників громадська організація зібрала необхідні кошти.

Проектом передбачено виконання реконструкції Малодівицької загальноосвітньої школи в дві черги:

- заміна віконних і дверних блоків головного фасаду на трьох поверхах та східної частини будівлі школи на трьох поверхах, де розташовані приміщення початкових класів з кімнатами відпочинку;

- заміна віконних і дверних блоків в спортивному залі, в приміщеннях їдальні, навчальних кабінетах та музею на трьох поверхах, а також підвальних приміщеннях.

Впровадження проекту дасть змогу з мінімальними затратами досягти належного температурного режиму в будівлі школи в зимовий період, що в свою чергу дасть змогу повноцінно отримувати знання учням та покращити умови праці колективу шкільного закладу.

На даний час впровадження проекту знаходиться на етапі затвердження мікропроектної пропозиції, розробленої громадською організацією «Спілка членів громади смт. Мала Дівиця», експертами центрального офісу МРГ-3.Презентація ПРООН МРГ-3.ppt

https://legalaid.gov.ua/