14 липня 2021

Шість із десяти отримувачів субсидій не сплачують вчасно за газ

 

Несвоєчасні розрахунки за спожитий газ можуть стати причиною втрати субсидії на наступний сезон – нагадують у ТОВ «Чернігівгаз Збут», що працює під брендом «ТВІЙ ГАЗЗБУТ».

 

В компанії наводять наступні цифри:

- 27,4 тисячі домогосподарств отримують субсидію від держави на сплату житлово-комунальних послуг у міжопалювальний період. Понад 60% з них мають заборгованість, що в загальній сумі перевищує 10 млн грн.

- 45,4 тисячі домогосподарств мають пільгу на оплату спожитого палива, втім 6% з них мають борги за газ. Загальна сума заборгованості по всім пільговикам становить 1,4 млн грн.

 

Основна вимога до отримувачів субсидії — 100 % оплата комунальних послуг. Тобто, у період отримання державної допомоги боргу за ЖКП взагалі не може бути. Наявність простроченої, понад три місяці, заборгованості за комуналку, чи накопичення боргу (за всі ЖКП сумарно) у розмірі понад 340 грн, може призвести до втрати субсидії на наступний сезон.

 

«Понад 16,6 тисяч клієнтів, які в період міжсезоння отримують державну допомогу на оплату житлово-комунальних послуг, потрапили в зону ризику. Більше ніж 10 тисяч субсидіантів недоплатили лише за газ від 100 до 300 грн. Заборгованість від 300 до 500 грн накопичили 2,1 тисяч клієнтів, понад 500 грн — майже 4,5 тисячі. Аби дати клієнтам із числа вразливих категорій можливість уникнути неприємностей, ми надіслали кожному листи-попередження про заборгованість та її наслідки»,– зазначила очільниця відділу продажів фізичним особам ТОВ «Чернігівгаз Збут» Ірина Антоненко.

 

У «Чернігівгаз Збут» зазначають, що понад 2,7 тисяч пільговиків, які отримували пільгу в готівковій формі, мають погасити «прострочку». В іншому разі ці клієнти будуть переведені на безготівкову форму надання пільги.

 

«Загалом протерміновані зобов’язання перед постачальником мають понад 263 тисячі клієнтів, а це третина наших побутових споживачів газу. На жаль, такий рівень фінансової дисципліни клієнтів призводить до вимивання обігових коштів підприємства й ускладнює закупівлю природного газу», – зауважив директор ТОВ «Чернігівгаз Збут» Іван Луста.

 

Нагадаємо, що в період дії карантину ТОВ «Чернігівгаз Збут» не ініціював припинення газопостачання та не нараховував штрафи і пеню за несвоєчасну оплату.

 

Важливо знати, що у серпні Президентом України підписаний закон, одним з пунктів якого передбачено, що постачальники можуть припинити надання житлово-комунальних послуг громадянам України у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі. Єдиний виняток з цього закону – припинення надання житлово-комунальних послуг забороняється на території дії «червоного» рівня епідемічної небезпеки та протягом 30 днів з дня його скасування.

 

Щоб уникнути неприємних ситуацій, ТОВ «Чернігівгаз Збут» закликає клієнтів розраховуватися за спожитий ресурс вчасно. Компанія пропонує можливість зменшити навантаження на гаманець в опалювальний період — підключитися до тарифу «Твій газ Рівномірний платіж», що допоможе розподілити фінансове навантаження рівними частинами протягом року і зменшити суми в платіжках у сезон холодів.

 

Нагадуємо, ціна газу для побутових споживачів – клієнтів ТОВ «Чернігівгаз Збут» – у вересні залишатиметься незмінною і складатиме 7,99 грн за кубометр.

 

 

ТВІЙ ГАЗЗБУТ. Надійний і зручний для кожного!

 

Електроенергія для бізнесу без цінових «гойдалок» - тариф «Фіксований» від ТОВ «Чернігівгаз Збут»

Розуміючи потреби бізнесу у фінансовій стабільності, особливо в опалювальний сезон, ТОВ «Чернігівгаз збут» який працює під брендом «ТВІЙ ГАЗЗБУТ», пропонує компаніям категорії малого та середнього бізнесу укласти договір постачання електроенергії на 4 квартал 2021 р. за тарифом «Фіксований».

За умовами тарифу, щомісячну ціну електроенергії зафіксовано на весь період постачання з 1 жовтня до 31 грудня 2021 р. Пропозиція діє для споживачів групи Б, точки обліку яких не обладнані засобами погодинного обліку електроенергії на території ОЕС України.

Зазвичай, для клієнтів «Чернігівгаз Збут», віднесених до групи Б, вартість розраховується як середньозважена ціна закупівлі електричної енергії, що фактично склалася для постачальника на ринку на добу наперед (РДН). Це ставить споживача в рамки в постійної залежності від тенденцій РДН.

Уперше «Чернігівгаз Збут» запропонував клієнтам Тариф «Фіксований» у липні цього року. Обравши цей тариф, бізнес захищає себе від коливання цін на електроенергію, особливо на ринку на добу наперед та внутрішньодобовому ринку, та отримує чітке уявлення про обсяг своїх витрат на електроенергію до кінця року.

Укласти договір за тарифом «Фіксований» клієнти можуть до 10 вересня 2021 р. Клієнт може обрати найбільш зручний для нього спосіб оплати з трьох — передплата, подекадна оплата або ж післяплата. Про всі деталі пропозиції дізнавайтеся в менеджера, який працює у вашому регіоні:

·         Коропський, Менський, Новгород-Сіверський, Семенівський, Сосницький, Городнянський, Корюківський, Сновський, Куликівський, Ріпкинський, Чернігівський райони та м. Чернігів: за телефоном: (0462) 94–12–47 (дод. 1224) та (0462) 94–12–47 (дод. 1229);

·         Бахмацький, Борзнянський, Ічнянський, Срібнянський, Талалаївський, Варвинський та Прилуцький райони (з фізичним розташуванням у м. Прилуки): (04637) 7–16–10;

·         Ніжинський, Бобровицький, Козелецький, Носівський райони (з фізичним розташуванням у м. Ніжин): (04631) 7–83–05;

Довідка: ТОВ «Чернігівгаз Збут» — провідний постачальник природного газу та електроенергії. Компанія більше шести років стабільно та безперебійно забезпечує українців енергоресурсами, щодня покращує сервіси та продукти для клієнтів.

ТОВ «Чернігівгаз Збут» провадить господарську діяльність на підставі ліцензії на постачання природного газу затвердженої постановою НКРЕКП № 653 від 17.05.2017 р. та електроенергії  затвердженої постановою НКРЕКП № 1119 від 17.06.2020 р. Ми обслуговуємо більше, ніж 350 тисяч побутових клієнтів, понад 1000 юридичних осіб та бюджетних організацій.

ТОВ «Чернігівгаз Збут» працює під брендом «ТВІЙ ГАЗЗБУТ», який використовують 17 надійних постачальників газу та електроенергії.

 

 

ТВІЙ ГАЗЗБУТ. Надійний і зручний для кожного!

 

ТОВ «Чернігівгаз Збут»: вихід із боргової кризи існує

 

Станом на 1 серпня поточного року заборгованість побутових клієнтів ТОВ «Чернігівгаз Збут», що працює під брендом «ТВІЙ ГАЗЗБУТ», зменшилась майже на третину, але ситуація залишається напруженою. Протерміновані фінансові зобов’язання клієнтів складають понад 280 мільйонів гривень.

«Як правило, наші клієнти накопичують борги у «високий сезон», тобто взимку, коли використовується найбільше палива, і поступово розраховуються з нами в міжопалювальний період, коли споживання скорочується в рази. Торік, при значно нижчій вартості газу, станом на перше серпня заборгованість населення перевищувала 379 мільйонів гривень, цьогоріч — 280 мільйонів. Але в умовах жорстких графіків розрахунків з оптовими постачальниками навіть найменші заборгованості створюють серйозну загрозу сталому газопостачанню», — наголошує директор ТОВ «Чернігівгаз Збут» Іван Луста.

Жителі колишнього Талалаївського району недоплатили за блакитне паливо 65,6 тисячі гривень, від 500 до 800 тисяч боргують на Ріпкинщині, Коропщині та Новгород-Сіверщині. Найбільше винні за газ у Чернігові, Прилуках, Ніжині та Козельці.

У переважній більшості випадків заробіток клієнтів компанії не залежить від сезону, тож однакові, прогнозовані платежі за газ дозволять споживачам уникнути надмірних сум у платіжках, а відтак і накопичення боргів. Саме тому, усе більше клієнтів компанії переходять на тариф «Твій Газ Рівномірний платіж». Наразі компанією зафіксовано понад 3000 заявок на зміну тарифу. Щомісячний платіж у рамках тарифу розраховується за такою формулою: річний об’єм спожитого клієнтом газу множиться на фіксовану на рік ціну (7,99 грн кубометр) та ділиться на кількість місяців, що залишилась до кінця дії тарифу.

Жителька Чернігова Ніна Новікова, вже оцінила переваги нового тарифу: «1280 гривень на місяць замість 2300–2800 взимку, коли й без того вистачає витрат. Однаковий платіж — це і вигідно, і зручно. Окрім того, не доведеться стежити за цінами на газ, адже вартість газу в тарифі зафіксована. А якщо додати до цього ще й субсидію в опалювальний сезон, то економія стане ще більш відчутною».

«Приємний бонус — що не доведеться переживати, якщо в котромусь із місяців забуду передати показники, адже в кінці опалювального сезону проводять звірку, тож і з цим проблем не матиму. Якщо я використаю менше палива, ніж торік, то надлишок коштів отримаю назад, а якщо більше, то доплачу за них по 7,99 грн, а не за ціною, яка буде діяти в травні наступного року», — додає чернігівка Тетяна Копиця.

«Дуже зручно, що на зміну тарифу не доводиться витрачати багато часу», — підкреслює жителька Коропа Наталія Вишняк. — Я ознайомилась з умовами тарифу. Порахувала, що платіж буде в межах 800 гривень і подала заявку онлайн, у п’ятницю ввечері. У понеділок зранку мені подзвонила менеджер і ми домовились про зручний час для підписання заяви. Тепер я не турбуюсь через оплату газу взимку».

Підключити тариф «Твій газ Рівномірний платіж» можна до кінця літа, а діятиме він до 30 квітня наступного року. Саме тому власникам котлів варто поквапитися із переходом.

Спосіб подати заявку обираєте ви:

·         у відділеннях ТОВ «Чернігівгаз Збут» чи Клієнтських просторах 104.ua (адреси за посиланням: https://bit.ly/3xvQTfn )

·         на сайті компанії (https://rivnomirnyi.gaszbut.com.ua/);

·         через Viber-бот 7104ua;

·         За телефоном у: Чернігові: (0462) 94–12–48; Бобровиці (04642) 2–74–06; Варві (04636) 2–89–02; Городні (04645) 2–10–29; Ічні (04633) 2–02–02; Козельці (04656) 2–75–52; Коропі (04644) 2–13–66; Мені (04644) 2–14–09; Ніжині (04631) 7–83–05; Носівці (04642) 2–74–06; Прилуках (04637) 7–16–10; Семенівці (04659) 2–92–58; Сосниці (04655) 2–16–29; Сновську (04654) 2–20–19.

 

ТВІЙ ГАЗЗБУТ. Надійний і зручний для кожного!

 

Розпорядження голови Прилуцької районної державної адміністрації від 15 липня 2021 року № 202 «Про затвердження порядку організації та проведення особистого прийому громадян у Прилуцькій районній державній адміністрації» за посиланням:

Розпорядження голови від 15 липня 2021 року № 202

 

Національна служба посередництва і примирення інформує

Національна служба посередництва і примирення (далі – НСПП) є постійно діючим державними органом, створеним Президентом України відповідно до Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" для попередження, прогнозування та сприяння врегулюванню колективних трудових спорів (конфліктів).

З метою виконання поставлених перед службою завдань, своєчасного виявлення напружень соціально-трудових відносин у трудових колективах, які здійснюють свою господарську діяльність на відповідній території, своєчасного реагування на них, відділення НСПП в Чернігівській області (далі – Відділення), здійснює постійний зв’язок з органами місцевої державної влади та органами місцевого самоврядування, профспілковими об’єднаннями та організаціями роботодавців шляхом взаємообміну оперативною інформацією щодо соціально-економічного стану конфліктогенних підприємств.

За результатами моніторингу основними причинами виникнення розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин є: заборгованість із заробітної плати, несвоєчасна виплата поточної зарплати в трудових колективах підприємств, установ та організацій області, низький рівень оплати праці, порушення вимог законодавства про працю, невиконання положень галузевих угод щодо встановлення міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень в оплаті праці, а також відсутність або невиконання положень колективних договорів тощо.

За зверненням представників органів найманих працівників, зацікавлених сторін соціального діалогу Відділення сприяє врегулюванню розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин, та у межах своє компетенції здійснює посередництво і примирення при вирішенні колективних трудових спорів (конфліктів)

Як свідчить практика, недостатня правова обізнаність конфліктуючих сторін у вирішенні наявних розбіжностей як найманих працівників, так і роботодавців, прояви неврегульованих у законодавчому порядку трудових конфліктів можуть завдати значних матеріальних втрат при недотриманні визначеного чинним законодавством порядку вирішення цих розбіжностей обом сторонам.

З метою запобігання виникнення та вжиття спільних оперативних заходів щодо локалізації конфліктних ситуацій, пропонуємо всім зацікавленим сторонам завчасно звертатися за детальнішою інформацією до Відділення, яке знаходиться за адресою: м. Чернігів, вул. П’ятницька, 39, кімн. 909, тел.: (0462) 77-62-77, е-mail: dspp_chernigiv@ukr.net.

https://legalaid.gov.ua/