28 лютого 2023

30.03.2023

ПОСТАНОВА КМУ від 17 березня 2023 р. № 239 "Деякі питання використання коштів для виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”

29.03.2023

Можливість скасування статусу ВПО

Інформуємо внутрішньо переміщених осіб, відповідно до Протоколу онлайн наради з питань поточного стану подолання наслідків військової агресії рф під головуванням Віце-прем’єр-міністра України – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук від 14.03.2023, щодо можливості скасування статусу ВПО.

ЯК ЗНЯТИСЯ ЗІ СТАТУСУ ВПО

Відповідно до ст.12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» дія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи скасовується, якщо особа:

 • подала заяву про відмову від довідки;
 • повернулась до покинутого місця постійного проживання;
 • виїхала на постійне місце проживання за кордон.

КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ

Внутрішньо переміщені особи, які зареєстровані на території громади, аби знятися з обліку, зобов’язані звернутися в один зі способів:

 • особисто подати повідомлення за місцем отримання довідки не пізніше, як за три дні до від’їзду;
 • особисто подати повідомлення протягом трьох днів після повернення до покинутого місця проживання.

Рішення про скасування дії довідки ВПО невідкладно вносять до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

ЧОМУ ВАЖЛИВО ВЧАСНО ЗНЯТИСЯ З ОБЛІКУ

Якщо людина втратила право на отримання допомоги на проживання, то розуміє, що краще з власної ініціативи зупинити нарахування соціальних виплат, бо врешті-решт отримані безпідставно кошти доведеться колись повертати державі.

Рано чи пізно, в процесі взаємообміну інформацією, державні органи виявлять, що перестали існувати підстави для виплати допомоги. Тоді виплачені кошти вважатимуться надміру сплаченими сумами, тож вони будуть стягуватись з особи в добровільному або судовому порядку.

От в яких випадках за Законом № 1706 довідка про взяття на облік ВПО буде скасована, з одночасним внесенням відомостей про це до бази даних:

 1. Подача особою заяви про відмову від довідки;
 2. Скоєння особою кримінального правопорушення;
 3. Повернення особи до покинутого місця постійного проживання;
 4. Виїзд особи на постійне місце проживання за кордон;
 5. Виявлення факту подання особою завідомо недостовірних відомостей.

 


Родини полеглих бійців можуть отримати гроші на підтримку бізнесу

Родини полеглих (померлих) захисників та захисниць можуть отримати від 500 тисяч до 1,5 мільйона гривень на відкриття або розвиток власної справи. 

Підтримку надає Український ветеранський фонд Міністерства у справах ветеранів за програмою #Варто “Робити своє”. Загальний бюджет конкурсу становить 15 мільйонів гривень.

“Ми розуміємо, що жодна фінансова підтримка не потамує біль від втрати близької людини. Проте у першому конкурсі Варто мама загиблого бійця отримала фінансування інформаційного проєкту з протидії російській дезінформації, який присвятила пам’яті про свого сина. Для родин це може стати поштовхом для швидшого відновлення, дасть можливість шукати нові сенси, аби продовжувати боротьбу у всіх площинах”, — каже Наталія Калмикова, виконавча директорка Українського ветеранського фонду. 

У цьому конкурсі можуть брати участь підприємці зі сфери агропромислового комплексу: від обробки полів до сфери громадського харчування. Загалом протягом року планується провести ще 8 програм фінансування за різними напрямами.

Подавати заявки на фінансування проєктів можуть:

 • ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, які зареєстровані відповідно до вимог законодавства як фізичні особи-підприємці;

 • юридичні особи, зареєстровані не пізніше ніж за два роки до отримання фінансової підтримки, засновниками яких є ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.

Прийом заявок триває до 10 квітня 2023 року. 

Більше про умови та покрокову інструкцію – на сайті Українського ветеранського фонду: https://veteranfund.com.ua/contests/varto-do-own/ 

Запитання та уточнення щодо проєкту надсилайте на пошту [email protected] з обов’язковим зазначенням теми листа “Конкурс Проєктів”.

Постанова Кабінету Міністрів України від 24 березня 2023 р. № 263 "ЗМІНИ, що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2018 р.    № 280"

ПОСТАНОВА КМУ від 7 березня 2023 р. № 197 Київ Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. № 179 і від 21 червня 2017 р. № 432

ПОРЯДОК використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”

 

Визначено ключові антикорупційні заходи у сфері соціальної політики

4 березня 2023 року Уряд ухвалив Державну антикорупційну програму на 2023–2025 роки, яка передбачає понад 1700 заходів у 15 сферах для зменшення рівня корупції та забезпечення доброчесності у всіх сферах державного управління. Зокрема, у судочинстві, обороні, правоохоронній діяльності, державному регулюванні економіки, митній справі та оподаткуванні, містобудуванні та управлінні земельними ресурсами, корпоративному управлінні державними підприємствами, освіті, охороні здоров’я, соціальному захисті тощо. За словами Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, документ є ключовим інструментом реалізації Антикорупційної стратегії 2021–2025, ухваленої Законом України “Про засади державної антикорупційної політики на 2021-2025 роки”.

Міністерство соціальної політики активно долучилося до розробки Програми у сфері соціальної політики. Зокрема, ключовими заходами, спрямованими на боротьбу з корупцією у соціальній політиці, є:

 • забезпечення прозорої цифрової системи нарахування і здійснення всіх соціальних виплат через побудову Єдиної інформаційної системи соціальної сфери;
 • розробка і ухвалення Соціального Кодексу України з метою кодифікації і спрощення соціального законодавства, а також ліквідації численних законодавчих колізій, які на сьогодні існують у сфері соціального законодавства;
 • забезпечення прозорих конкурентних інструментів фінансування надавачів соціальних послуг, зокрема для громадських обʼєднань осіб з інвалідністю. В тому числі, з цією метою передбачено розробку проекту Закону про внесення змін до законів України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”, “Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні” тощо.

“Загальна мета всіх цих дій - максимізувати позитивний ефект кожної гривні, витраченої з державного і місцевих бюджетів на соціальну підтримку наших громадян, забезпечити прозорість і справедливість системи соціальної підтримки та підвищити спроможність держави допомагати громадянам подолати складні життєві обставини”, — підкреслила Дарина Марчак, перша заступниця Міністра соціальної політики України.

Одним з ключових елементів Державної антикорупційної програми є система індикаторів, яка дозволить у режимі реального часу здійснювати моніторинг і оцінку прогресу у досягненні стратегічних результатів, передбачених Антикорупційною стратегією.

Державна антикорупційна програма – це покроковий та узгоджений план для подальшої спільної роботи всіх органів влади та зацікавлених інституцій.

Дорожні карти щодо протезування пільгових категорій громадян

 
 
 
 

 

 

Посібник "Інклюзія осіб з інвалідністю при гуманітарному реагуванні"

Методичні рекомендації щодо евакуації людей з інвалідністю

 

Увага! Триває відбір  для участі у Всеукраїнських змаганнях «Ігри Нескорених» 2023 року

Як подати заявку на участь у відборі до збірної України Invictus Games 2023

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації повідомляє, що військовослужбовці, особи рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, ветерани війни та особи, звільнені з військової служби,  цивільного захисту, служби у правоохоронних органах, які зазнали травм, поранень або захворювань під час або внаслідок виконання службових обов’язків у зоні бойових дій можуть подати заявку на участь у Всеукраїнських змаганнях «Ігри Нескорених» 2023 року.

Подати заявку для участі у змаганнях можна на платформі https://eveteran.gov.ua.

Останній день прийому заявок на участь у відборі – 14 березня.

Щоб подати заявку необхідно авторизуватись за допомогою КЕП або через BankID чи додаток «Дія».

Вам необхідно вказати свої ідентифікаційні та контактні дані, обрати вид спорту, вказати свої фізичні характеристики (такі як вага та домінуюча рука) і розмір одягу.

Також необхідно додати до заявки:

висновок ВЛК, ІСЕК або інші первинні документи, що засвідчують поранення/травму/хворобу внаслідок бойових дій;

довідку від лікаря спортивної медицини (аби впевнитись, що заняття обраним вами видом спорту не нанесуть шкоди здоров’ю;

військовослужбовці також додають довідку про те, що вони проходять військову службу (будь – який документ про проходження служби у військовій частині).

 

Для отримання детальнішої інформації телефонуйте до Мінветеранів за номером:

+380 (63) 230-23-25

 

 

МІЖГАЛУЗЕВИЙ ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ НАЦІОНАЛЬНОГО ТЕХНІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ "ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"

 
 

Міжнародний класичний університет імені Пилипа Орлика 

Постанова КМУ від 24.02.2023 року №168 "Про індексацію пенсійних і страхових виплат  та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році"

 

З 1 березня 2023 року управління соціального захисту населення Прилуцької  райдержадміністрації  здійснює подання заявки щодо потреби в бюджетних коштах для виплати разової компенсації постраждалим особам з інвалідністю відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2021 року № 1020 «Деякі питання призначення і виплати одноразової компенсації та щорічної допомоги, передбачених Законом України «Про протимінну діяльність в Україні».

Постанова КМУ від 29 вересня 2021 р.№1020 "Порядок надання одноразової компенсації особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, постраждалим внаслідок дії вибухонебезпечних предметів

 

Заяви про призначення допомоги сім’ям з дітьми

можна буде подавати засобами Порталу Дія

 

          Відділ з питань призначення та виплати державних соціальних допомог управління соціального захисту населення Прилуцької районної державної адміністрації повідомляє, що 07 січня 2023 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України № 11 від 06 січня 2023 року «Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми».

Змінами, внесеними до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми (далі – Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року № 1751, зокрема передбачено, що за наявності технічної можливості засобами Порталу Дія можна подати заяву в разі звернення за призначенням:

    - допомоги на дітей одиноким матерям;

    - допомоги при усиновленні дитини;

    - допомоги особі, яка доглядає за хворою дитиною.

Зазначаємо, що заява з необхідними документами та/або відомостями подається в електронній формі засобами Порталу Дія з урахуванням особливостей, визначених Порядком (зі змінами).

https://legalaid.gov.ua/