back

Алгоритм підготовки та оцінки проектів простий і здійснюється через інтерактивну платформу:

03 вересня 2020

- регіональна комісія оголошує конкурсний відбір проектів – зазвичай, на сайті обласної адміністрації;

- представники органів влади, місцевого самоврядування та ОТГ отримують від адміністратора доступ до платформу та вносять інформацію про проект;

- члени комісії оцінюють заявлені проекти також через платформу;

- на основі оцінки система формує рейтинг, який своїм голосуванням затверджує регіональна комісія;

- сформований і затверджений список подається до Мінрегіону, яка перевіряє проекти на відповідність вимогам законодавства;

- остаточний перелік проектів своїм рішенням схвалює Кабмін (за погодженням із  Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету);

- отримавши це рішення, Мінфін спрямовує гроші в область.

До складу Регіональної комісії при Чернігівській ОДА входять 18 осіб. З них 6 – працівники обладміністрації, ще шестеро – представники громадських організацій.

Засіданні Регіональної комісії ДФРР транслюється он-лайн.

* * *

Як оцінити складову проектів – енергоефективність?

Член комісії від громадської організації «Центр сприяння розвитку громад» Римма Олексенко: Виважене, розсудливе використання енергетичних запасів, комплексний підхід в заощадженні ресурсів. Був період коли всі переходили на газове опалення, ставили модельні газові котельні, бум обміну твердопаливних котлів на газові. Що маємо сьогодні? З регіонів подано велику кількість проектів, де проводить така ж заміна, тільки навпаки, міняємо газові на твердопаливні. Виготовляємо ПКД на реконструкцію котельні, забуваємо про утеплення стін, вентиляцію приміщення, систему опалення, заміну вікон, дверей і таке інше. Має бути системний підхід до вирішення даного питання».

Секретар Регіональної комісії з відбору проектів ДФРР, начальник відділу державних інвестицій Департаменту економічного розвитку обласної державної адміністрації Ірина Помеленко: До проектів, які передбачають заходи з енергоефективності, мають додаватись підтверджуючі документи: енергетичний паспорт або ж копія розділу енергоефективності з проектної документації. 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
Чернігівської облдержадміністрації

З обласного бюджету відшкодовуватимуть відсоткові ставки за «теплими кредитами», отриманими в державних банках

Про це домовилися учасники наради, яку вчора, 13 червня, провів заступник директора Департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Чернігівської облдержадміністрації Андрій Ярош.

Відповідні договори про співробітництво укладені з державними банківськими установами – АБ «Укргазбанк» та АТ «Ощадбанк». Документами передбачено відшкодування відсоткової ставки за «теплими кредитами», отриманими в зазначених банках як населенням, так і ОСББ та ЖБК з 23 квітня цього року. Мова йде про 242 кредити на загальну суму понад 14 мільйонів гривень, надані фізичним особам. А також 4 кредити на суму біля 4 мільйонів гривень, що будуть найближчим часом видані об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків.

Як повідомлялося раніше, в березні постановою Уряду були внесені зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження. У зв’язку з цим, дія Програми стимулювання до запровадження енергоефективних заходів населення, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів Чернігівської області на 2018-2020 роки була тимчасово призупинена.

У травні рішенням обласної ради до зазначеної Програми внесені відповідні зміни. Тож компенсація відсоткової ставки «теплих кредитів» за рахунок обласного бюджету продовжена. Нагадаємо, що за цією Програмою відшкодовується 10 % відсоткової ставки «теплих кредитів».

За інформацією Департаменту житлово-комунального господарства
та паливно-енергетичного комплексу Чернігівської облдержадміністрації

https://legalaid.gov.ua/