20 березня 2023
З 1 лютого поточного року на порталі «Дія» відновлено прийом заяв на отримання грантів за програмою «єРобота». Ініціатива стартувала у липні 2022 року. Її головна мета – створення стійкої платформи розвитку економіки, забезпечення успішного функціонування підприємств та створення робочих місць для підтримки громадян в умовах війни.
Суб’єкти господарювання агропромислового комплексу мають змогу подати заявки на отримання таких грантів, як створення або розвиток тепличного господарства, садівництва, ягідництва та виноградарства, власного бізнесу та переробних підприємств.
Підтримка садівництва та тепличного господарства
Грант на створення або розвиток тепличного господарства надається на будівництво модульної теплиці площею не менше 0,4 гектара та не більш ніж 2,4 гектара відповідно до типового проєкту з кількістю створених нових робочих місць — не менше 14 на 1 гектар площі модульної теплиці для її будівництва (встановлення), придбання засобів виробництва (садивного матеріалу, насіння, технологічного обладнання), покриття витрат на їхнє доставлення та введення в експлуатацію, з урахуванням максимального розміру гранту:
Гранти на створення або розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства надаються для висадки від 1 до 25 гектарів насаджень із встановленням системи зрошення та водозабору. Отримувачі коштів зобов’язуються забезпечити працевлаштування від 5 до 10 постійних та від 125 до 425 сезонних працівників в залежності від розміру саду та виду насаджень.
Постановою Кабміну від 17 січня 2023 року № 39 «Про внесення змін до порядків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738» врегульовано питання щодо перерахування коштів отримувачам, рішення про надання грантів яким прийнято у 2022 році, і які не профінансовані або профінансовані не в повному обсязі у 2023 році коштом загального фонду державного бюджету.
В отримувачів грантів є можливість обрати спосіб фінансування гранту за рішеннями 2022 року, а саме:
Для цього отримувачам гранту необхідно подати відповідну заяву до Мінагрополітики, зазначивши прийнятний спосіб фінансування.
Крім того, внесеними змінами зафіксовано, що період реалізації проєкту висадки насаджень збільшено до 18 місяців.
Також порядки надання грантів для садівництва та тепличного господарства, доповнено нормами, що закладка насаджень має бути здійснена садивним матеріалом сортів рослин, відомості про які занесені до Реєстру сортів рослин України або Реєстру патентів. За підсумками реалізації проєкту висадки насаджень (будівництва модульної теплиці) отримувач зобов’язується забезпечити новий сад, ягідник чи виноградник (модульну теплицю) системою зрошення з водозабором.
Підтримка розвитку переробних підприємств
Гранти на створення або розвиток переробних підприємств надаються для створення нових виробництв або збільшення потужностей наявних для покриття таких напрямів витрат, як:
Розмір гранту, що надається одному отримувачу, не може перевищувати 8 млн гривень та залежить від кількості створених робочих місць, а саме:
До заявки обов'язково додається бізнес-план.
Мікрогранти (власний бізнес)
Мікрогрант на створення або розвиток власного бізнесу надається одному отримувачу у розмірі не менш як 50 тис. гривень та не перевищує:
Мікрогранти надаються для покриття таких напрямів витрат:
Умови участі у вищезгаданих грантах затверджені постановами Кабінету Міністрів України № 738 від 21 червня 2022 року «Деякі питання надання грантів бізнесу» (із змінами) та № 739 від 21 червня 2022 року «Деякі питання надання грантів для переробних підприємств» (із змінами).