back

Антишахрайський рейд: поліцейські Прилуччини застерігають громадян від дій шахраїв

05 лютого 2024

 

Інформаційні листівки з ілюстрованими порадами поліцейські роздали та розмістили у найбільш відвідуваних місцях Срібнянщини. Також разом з громадянами обговорили приклади найбільш поширених шахрайських схем та правильний алгоритм дій у подібних ситуаціях.

Наразі серед найпоширеніших видів шахрайства: обман під час купівлі-продажу товарів, шахрайства за схемою «ваш родич у біді», заволодіння грошима громадян під приводом оформлення так званої «грошової допомоги», шахрайство з банківськими картками та заробіток на «лайках» в соцмережах.

Поліцейські вкотре застерігають:

- не слід довіряти стороннім особам, які телефонують від імені банку та просять вказати дані картки чи інші персональні дані, пам’ятайте, банківські працівники ніколи не вимагають від клієнтів конфіденційну інформацію;

- перевіряйте інформацію незнайомців, які вам телефонують та повідомляють, що з вашим родичем сталася біда;

- купувати товари в інтернеті слід на умовах післяплати та лише на перевірених сайтах;

- не переходьте за підозрілими посиланнями та не вводьте дані своєї картки на підозрілих ресурсах;

- інформація про справжні державні виплати та порядок їх отримання отримуйте лише з офіційних джерелах;

- остерігайтесь сумнівних пропозицій про легкий заробіток в Інтернеті та ретельно перевіряйте інформацію про варіанти можливого заробітку онлайн.

Якщо вам надходять підозрілі дзвінки чи повідомлення від невідомих осіб - телефонуйте «102». Не дайте шахраям жодного шансу ошукати вас.

https://legalaid.gov.ua/