back

Припинено діяльність осіб, що перешкоджали мобілізації

21 травня 2024

 

Співробітники Прилуцького РВ СБУ у ході оперативних заходів припинили діяльність осіб, що перешкоджали мобілізації.

Так, 38-річний мешканець м. Прилук здійснював фотографування військовослужбовців територіального центру комплектування та соцпідтримки, які проводили оповіщення військовозобов’язаних.

У подальшому він розміщував фото у спільноті месенджеру «Viber», яка налічувала понад 12 000 підписників. Це давало можливість особам призивного віку уникати отримання повісток та перешкоджало законній діяльності Збройних сил України.

У іншому випадку мешканець м. Суми адміністрував в месенджері «Viber» групу, у якій розміщувались повідомлення з інформацією про час та місце вручення повісток співробітниками ТЦК та СП на території м. Прилук та Прилуцького району.

Крім того, у зазначеній групі повідомлялось про місця дислокації та переміщення військовослужбовців ТЦК та СП територією регіону.

Функціонування цієї спільноти в месенджері вже заблоковано.

Під час проведених обшуків за місцем проживання зловмисників правоохоронці виявили мобільні телефони та комп’ютерну техніку із доказами протиправних дій.

Наразі фігурантам проваджень повідомлено про підозри за ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період).

Їм загрожує ув’язнення на строк від 5 до 8 років.

https://legalaid.gov.ua/